Дневникът на Димитър Иванов

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Сря Юни 07, 2017 11:45 pm

За зоната научих от един познат , за което съм му много благодарен ! Момчето е фитнес инструктор и в разговор ме попита какво искам да постигна като ходя на зала ! Отговорих му , че целя да изглеждам добре да се чувствам добре и да живея добре , може малко мускулна маса и да съм малко по релефен! Той ми каза "Брат зоната е твоят режим " ! И найстина след месец в нея съм 75,5 кг аз съм висок 173 см. преди да я започна бях 81 но това не ми е важно важно за мен е , че спортувам като луд , работя като луд , аз съм планинар катеря върхове и тнт. и не мога да се позная кипя от енергия , супер е междодругото се подготям за състезние скоросходната обиколка на витоша 100 км.! Инъче предвид работата ми аз съм вносител на стоки от Китай (секунди за реклама можете да разгледате сайта ни http://www.ivanoviplus.com ) съм ужасно ангажиран човек малко ми е трудно да меря и нося храната си но се справям ! Нямам време да готвя но колкото имам ! И тъка до вчера трябваше да консумирам 17 блока и ги бях распределил 4-4-3-4-2 но от днес са 16 и съм ги распределил 4-4-2-4-2 ! Ето и менюто което изядах днес !
Закуска 7:30 42 гр. овес със 112 гр. ниско маслена извар (еи объркал съм протейна това са 2 блока ама свърши :doNotKnow: ) и 4 блока ядки който накуснах предната вечер пих омега 3 витамин и витамин Е
Обяд 12:30 168 гр. обезмаслено сирене 480 гр. домат 280 гр. ягоди и 12 бадема
Следобед 16:30 84 гр обезмаслено сирене 240 гр. домат и 16 череши Ван + 6 бадема
Вечеря Беше на кръчма 112 гр. пилешко филе на скара беше цягото в олио ужас 240 мл бяло вино 240 гр. домат и 480 краставица ядки не ядах заради олиото стана ми и гадно от него !
Късна вечеря 84 гр. обезмаслено сирене 220 гр. ябълки и 6 бадема след всяко хранене пия омега 3
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Дневникът на Димитър Иванов

Зоната
 

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Чет Юни 08, 2017 6:16 pm

Ах, Димитър...колко пъти го напомняме - МАКСИМУМ 15 БЛОКА НА ДЕН! :angryred: Излишъците над тези блокове неминуемо ще се превърнат в мазнини, освен че ще натоварят органите ти - черен дроб, панкреас и т.н. Ако продължаваш така, просто ще си пилееш времето и парите за оставане в Зоната. Няма да си в нея с повече от 15 блока на ден. :but:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Чет Юни 08, 2017 11:23 pm

Добре де не разбирам калколатурат ми показва 16 даже бяха 17 аз найстина спортувам страшно много ето днес съм разтоварил 2 контейнера х 15 тона и вечерта ходих на фитнес ! Виждам , че физическото ми състояние е отлично сигурна ли си , че трябва да ги намаля на 15 имай на предвид , че нямам за цел да слабея ! Честно казано аз мисля , че всичко е наред отгладнявам през между 3,5 и 4 часа чувствам се добре и физически и концентриран найстина сигурно ли е , че трябва да са 15 ?
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Чет Юни 08, 2017 11:31 pm

Така да уточня днес сутринта не знаех нищо за тези 15 блока и си ги бях распределил като 16
Закусих 42 гр. овес , 168 гр. сирене и 12 бадема
На обед ядох 960 гр. домати и 168 гр. сирене обесмаслено и 12 бадема
следобед бяха 480 гр. домати ,84 гр. обезмаслено сирене и 6 бадема
вечерята ми беше 960 гр. домати 112 гр. сринско филе подобно на елена и 12 бадема
а късната вечеря 360 гр. сурови тиквички 40 гр. морков 4 белтъка и 6 бадема
Странно но като си легна коремът ми много къркори
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Пет Юни 09, 2017 7:13 am

15 блока е максимума на количеството храна за деня. Пише го и в сайта, и в книгите на Бари Сиърс, които можеш да намериш тук на файлове и да прочетеш. Мисля, че в "Овладяване на Зоната" е посочено, че дори на олимпийците, които тренират двуразово, са достатъчни 15 блока. Причината за това е, че тялото черпи енергия основно от мазнините в тялото, а не от приетите с храната въглехидрати. В тялото ни има мазнини, съдържащи енергията на 1700 палачинки (пак по данни на Бари Сиърс). Смяташ ли, че това не ти е достатъчно? Знам, че времето е кът за всички, но прочети поне първите 2 книги - "Зоната" и "Овладяване на зоната", там пише и за маратонци, и за тежкоатлети, така че ще ти се изяснят много неща (вместо да си играем тук на въпроси и отговори, не че имам против, но там е систематизирано и обяснено съвсем разбираемо и аргументирано). Ако не ти достига енергия, въреки 15-те блока, удвои и дори утрои количеството на ненаситените мазнини, посочени в таблицата на хранителните блокове. Това и Бари го препоръчва на спортуващите. Мазнините са източник на енергия (калории) без да нарушават хормоналния баланс. Не се страхувай, че ще отслабнеш прекалено, приемайки 15 блока. Споделям ти личния си опит на спортуваща жена на средна възраст - тренирам 6 пъти седмично, почивам 1 ден. В тези 6 дни хапвам 14-15 блока с 2-3 пъти по-големи количества мазнини. Редувам тренировките по видове натоварвания - един ден дълги разстояния, на другия - тежести (щанги - клекове, мъртва тяга и раменна преса). Винаги имам сили и енергия, въпреки обратните очаквания на всички около мен, които се тъпчат с килограми пилешко и свинско, ориз и картофи. Но всеки преценява сам за себе си. До довечера ще мисля върху схемата ти за хранене за маратона на Витоша и ще и пиша привечер. Хубав ден! :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пет Юни 09, 2017 3:09 pm

Много ама найстина много и най - искренно ти благодаря , че ми обясняваш така старателно също , че взимаш въпросите който поставям при сърце ! В интерес на истината съм чел първата и достигнах на половина от втората книга ! Но без да се оправдавам трябва да ти кажа , че ежедневието ми е натоварено и ги чета вечер като си легна и май съм истървал (заспивайки) или недоразбрал елемента за 15 блока но съм ти благодарен , че ме насочи ! Вече дори го спазвам като следвам система 4 - 4 - 2 - 3 - 2 надявам се да съм избрал правилен вариянт ако не съм ще расчитам на теб пак да ме насочиш ! Още веднъж ти благодаря за положените усилия хубав ден и на теб !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Пет Юни 09, 2017 6:44 pm

Организмът ти ще покаже най-добре дали разпределението на тези 15 блока е добро. Така като гледам, би трябвало да е. Що се отнася до обиколката на Витоша, доста мислих. Твърде кратко време си в Зоната, така че тялото ти още не е преминало изцяло към режима "енергия от собствените мазнини". Събота се храни според разпределението на 15-те блока и не пропускай вечерната закуска. Колкото по-редовно се храниш, толкова по-гарантиран е престоя в Зоната. Ако можеш да носиш в себе си някаква малка, но удобна чанта, сложи си в нея поне за първото хранене, след като огладнееш нещо зоново, примерно бяло месо с ябълка или извара с ябълка и задължително мазнинка. Вода също. Аз си нося в малко шишенце или бурканче зехтин и си пийвам с основното хранене, когато съм извън къщи. Ако не ти е неприятно, понеже е течен, ще го усвояваш по-бързо и ще се ползваш от калориите му. След това можеш да се ползваш от тези хранения на всеки 10 км, за които пишеш, но блоковете ти да бъдат според огладняването. Не можеш да си представиш колко издръжлив може да бъде човек в Зоната. Така че, хапвай толкова блока, колкото биха те направили сит. От тези "спирки" на 10-те км, също би могъл да си слагаш храна за из път и така няма да е необходимо да се тъпчеш на всяка спирка. Не мога да ти дам конкретен съвет за броя на блоковете, както ти искаш, защото не зная колко ще са ти нужни и през колко време, това се опитай сам да прецениш според моментната нужда от енергия. Но пак казвам - не яж повече отколкото си гладен, не повече от 5 блока на хранене, защото другото ще те изкара от Зоната. Не зная тези 10 км за колко време се вземат при темпото, което си набелязал, но можеш да се храниш с нещо малко (1-2 блока) между "станциите" за храна. Довери се на подготовката си и на Зоната. Няма нищо невъзможно. Невъзможното е само в главите на хората. Успех, ако имаш въпроси, пиши. :bigsm18: :goodluck:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пет Юни 09, 2017 9:56 pm

Ще те послушам но всичко което ще взема със себе си е окло 24 бадема ! Все пак смятам да бягам и повече храна ще ми е излишна и ще ми е неудобно ! Обеден съм , че на станциите ще има протейн за въглехидратите също съм сигурен няма как да няма ябълки домати или нещо познато четах , че има мед със сигурност но за качествени мазнини едва ли ! Ще направя както ми казваш ще ям х 2 блока отгладея ли все пак след 10 до 13 км има следваща станция и така до сутринта но ето тук идва следващият въпрос ! Мисля сутринта към 6:30 да закуся нормално за мен това са 4 блока и денят да птодължи в нормален ритъм (самото състезние е дълго и предвид възможностите ми съм преценил , че най вероятно ще финишитам за 15 часа , хората който познавам и са ходили расказват , че едвам са се побрали в рамките на 20-те часа но като вземем в предвид зоновото хранене и не малкото положини усиля да тренирам издържливоста си би трябвало да финиширам преди 15-ия час това е целта ми ! ) но все пак те питам правилно ли е да исползвам метода на око до сутринта в 6 и 30 ? След това маршрута минава през някой села и мога да си купя кисело мляко плодове и ядки , за да спазя грамажа на блоковете в зоната и да продължа като през нормален ден ! В този ред на мисли !!! Късната вечеря ще е в 23 : 30 дали не е най - правилно да изям 3 блока между 3 и 4 часа и след това направо да закуся към 6 - 7 , след 4 часа - обяд 4 бл. и тнт. Аз май като се замисля тази тактика ми се нрави но като човек с повече стаж те моля отново да ме насочиш !!! За което съм признателен и предварително благодаря !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пет Юни 09, 2017 11:57 pm

И така време е да продължа с писането в дневника след като уточнихме , че блоковете са 15 вече го прилагам на практика и ми действа добре за което съм исключително благодарен на една русалка която коригира моята грешка !
Днес към 7 ,30 закусих 8 белтъка 440 гр. ябълки и 12 бадема
Обядвах около 12 и 30 720 гр. домати 480 гр. краставици 1 кисело млеко вирея 0.1 % 2 белтъка и 12 бадема
Следобед към 16 изядох 84 гр. миди 40 гр. пресен лук 12череши и 3 кайсии
Вечерях около 20 и 30 480 гр. домати и 480 гр. краставици 1 к.мляко вирея 0.1 и 9 бадема (Горката ми майка като видя колко храна ям като съм на диета и прилоша и каза , че тя не може да я спазва , много се опитвам да я запаля за сега без успех)
Късна вечеря 460 гр. домати 16 гр. лук 108 гр. извара Домлян и 2 бл миксирани както винаги сурови ядки !
Сега понеже съм подготвил храната за утре заръди състезанието което ми предстой и мисълта за липса на време я описвам !
Закуска 110 гр. ябълка , 18 череши 4 белтъка 1 кисело мляко вирея 0.1 %
Обяд 168 гр. миди 240 гр. домат 240 гр краставица 3 кайсии 4 череши
слдобед 56 гр. пилешко филе (мерил съм го печено) 240 гр. домат 3 кайсии
За вечеря съм подготвил 6 яйца а за късната вечеря 4 яица
накиснал съм ядки бадеми , лешници , кашу и фастъци който съм омешил и песметнал така , че да ми стигнат за целият ден ! Въглехидрат за вечерята и късната вечеря ще купя от София ! А за самото състезание съм си отделил омега 3 и ядки в клинът ! Надявам се да се представя добре на състезанието мисля , че се постарах с подготовката !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Съб Юни 10, 2017 8:10 am

dimitar_ivanov2006 написа:Ще те послушам но всичко което ще взема със себе си е окло 24 бадема ! Все пак смятам да бягам и повече храна ще ми е излишна и ще ми е неудобно ! Обеден съм , че на станциите ще има протейн за въглехидратите също съм сигурен няма как да няма ябълки домати или нещо познато четах , че има мед със сигурност но за качествени мазнини едва ли ! Ще направя както ми казваш ще ям х 2 блока отгладея ли все пак след 10 до 13 км има следваща станция и така до сутринта но ето тук идва следващият въпрос ! Мисля сутринта към 6:30 да закуся нормално за мен това са 4 блока и денят да птодължи в нормален ритъм (самото състезние е дълго и предвид възможностите ми съм преценил , че най вероятно ще финишитам за 15 часа , хората който познавам и са ходили расказват , че едвам са се побрали в рамките на 20-те часа но като вземем в предвид зоновото хранене и не малкото положини усиля да тренирам издържливоста си би трябвало да финиширам преди 15-ия час това е целта ми ! ) но все пак те питам правилно ли е да исползвам метода на око до сутринта в 6 и 30 ? След това маршрута минава през някой села и мога да си купя кисело мляко плодове и ядки , за да спазя грамажа на блоковете в зоната и да продължа като през нормален ден ! В този ред на мисли !!! Късната вечеря ще е в 23 : 30 дали не е най - правилно да изям 3 блока между 3 и 4 часа и след това направо да закуся към 6 - 7 , след 4 часа - обяд 4 бл. и тнт. Аз май като се замисля тази тактика ми се нрави но като човек с повече стаж те моля отново да ме насочиш !!! За което съм признателен и предварително благодаря !


Да, последноописаната схема с храненето е добра, но не зная дали ще удовлетвори нуждите ти към момента на състезанието. Така би било най-добре, защото е зоново. А ако огладнееш - хапни бадеми. Също те съветвам да вземеш и витамини или поне предварително да приемеш някакъв комплексен витамин. Относно метода "на око" - разбира се, че ще го ползваш, нямаш друг избор. Аз така се храня веднъж дневно, когато съм извън дома и е ОК. Въпроса е да не приемаш вредни и мазни храни на тези станции, имам предвид колбаси, вафли и прочие. Но ако няма друго, ще направиш компромис, неизбежно е. Много се радвам за ентусиазма и мотивацията ти. Стискам палци и вярвам, че ще успееш! :bigsm18:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пон Юни 12, 2017 1:18 am

И така доде време да раскажа как се представих и как подредих зоната на коростходната обиклка на витоша 100 км. Сега оказа се , че имам възможност да пращам храна по постовете и веднага се задействах отидох до била и за 3 часа (вечерята ми беше в 23 : 30 ) пратих на поста 4 варени яйца 220 гр. ябълка и ядки . Старта на състезнието беше в 0:05 часа в неделя до 3 часа бягах много добре бях някъде около 80 от 665 човека ! Но след като хапнах в 3 нещата се промениха и не можех да се движа много много ми се спеше дори на едно място седнах в тревата и поспах няколко минути ! Така към 5 си бях пратил 100 гр. от който изядах около 80 един пуешки колбас вакумиран на отрхите ( трябва да кажите дали е добре за зоната ) 2 ябълки и 2 бл ядки . Тук вече нещата мне стояха така зона ли хъс ли беше един дъжд като йзведро обаче като се разбягах голямо мачкане на 60 км . бях 45ти ! на 60 км към 8/30 - 9 захусих с домати 4бл. пак пуешко вакомирано 4 бл. и ядки всичко това си бях пратил на поста още 10 км . здраво мачкане и на 70 бях около 40 ти . имайте на предвид , че ми е първо състезание ! Там ми се случи нещо ужасно усетих неописуема болкс в лявото коляно и двата глезена , вече не можех да бягам ! Но аз стиснах зъби и въпреки огромните болки завърших ! Около 80 км хапнах 4 бл обяд пуешко , ябълка морков и ядки ! Но после имах проблем с който до сехга не се бях сблъсквал на последният пост (не бях предвидил контузията ) нямаше друго освен фурми в джоба си имах бадеми но нямаше от къде да зема белтък ! Изядах 4 фурми и 6 бадема а чак около 50 мин след това добави една св. шунка само това имаше за белтък ! (незнам дали това е ок за зоната ) направих още 2 хранения с х 4 бл. който включваха св. шунка бира краставици и ядки едното беше към 20 а другото към 23 и 30 и сега преди да си легна около 2 изядах 1 бл череши 1 к . мляко и ядки
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пон Юни 12, 2017 6:38 am

В крайна сметка с контузията обиколих витоша за 17:25 и завърших на 181 място
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Пон Юни 12, 2017 7:14 am

Поздравления, Димитър - за мотивацията и за успеха! :text-bravo:Това е успех, защото си финиширал въпреки травмата и екстремалните условия, в които си бил поставен. Поздравления и за зоновото хранене по време на маратона, защото когато човек е на състезание, толкова силно иска да постигне успех, че е готов на всичко, в това число и на незоново хранене, особено когато вижда как всички се тъпчат с бързи въглехидрати и енергийни напитки. И да знаеш - не винаги човек има възможност да се храни зоново, но след като се пренастрои, организмът започва да се справя с малките отклонения и да остава балансиран. Едно или две незонови хранения не са фатални, дано да имаш възможност да се убедиш и занапред. Благодаря, че споделяш опита си с нас. Този опит ще бъде безценен и за теб. Непременно отиди на лекар за колената и глезените (дано травмите да са плод на пренатоварване). Аз лично ползвам магнезиево олио, течна форма на магнезия, супер пречистено, поръчвам го от zoya.bg, цената е около 11 лв за 200 гр. Стига ми за 2-3 месеца. Принципно от него може да се втрива в кожата до 1/2 -1 чаена лъжичка на ден, но аз ползвам и повече (по колената, глезените и рамената), и нямам проблем. Втриването в кожата гарантира незабавно и до 99 % усвояване, докато при таблетките усвояването е до 30 % (а и тях има вредни съставки като консерванти, оцветители и пълнители). Магнезият е третият по важност елемент, който Бари препоръчва след рибеното масло и витамин Е. Въздържай се от консумация на пакетирана шунка, вярно че е чисто месо, но има доста вредни добавки - натриев и калиев нитрит, които на практика са токсични. В малки количества, по изключение, може да ги употребяваш. В Лидл има детски кремвирши "Пикок" и свинска шунка "Пикок", за които съм установила, че нямат вредни съставки. Ако искаш, пробвай ги. И така - желая ти да се възстановиш бързо и да имаш страхотни преживявания в Зоната! :ok:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пон Юни 12, 2017 11:14 pm

Благодаря ти Щурче за подкрепата , за идейте , за зайнтерсоваността както и за това , че си добродушен и услужлив чивек ! За лекър , предвид хилядите ангажименти който съм поел няма да отида но си поръчах магнезия стори ми се добре , ще ми е от полза ! Травмите отшумяват а болката отминава с всеки изминал час ! Мерси за инфото за шунката , в интерес на истината Зоната е в разрес с някой от разбиранията ми за правилно хранене ! По принцип аз не купувам нищо от магазин ( хр. Стоки ) абсолутно нищо в пакетче , пластмасова или наелонова опаковка ! Преди да започна зоната това беше твърдото ми и проверено мнение ! Фен съм на всичко домашно , но ето тук вече е проблем защото ми се наложи да сменя млякото което майка подквасва с Вирея 0.1 % , защото не знам с каква масленост е сиренето на бай Михал от с. Драганово за кашкавала на Седларевският и на мойте приятели от Юндола изобщо да не говорим а на любимият ми Асеновградски Мавруд няма етикет да исчисля въглехидратите а той е истински не е като ментакът от магазина , тази зима май няма да си купувам прасе ( което да разделя със семейството и приятели) междодругото сигурно е правилно да смятам рапаните като 42 гр. за блок ! Но въпреки това харесвам хранителният режим дава ми концентрация и сили което е супер ! Има още болки свързани с него в таблицата пише 3 кайсии добре ама на пазара до нас има Силистренска кайсия хубава и сочна има и едни дето приличат по размер на джанки ако беше на грамове да го управиш ама така е трудно ! Череши същата работа има Ван има и Джинджифлюшки и на мен ми е трудно ! Естествено избирам по едрите ама дали е правилно питам теб ? Всъщност аз постоянно те питам нещо и ти много ми помагаш ама не знам как се казваш ?
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пон Юни 12, 2017 11:26 pm

И да си продължа дневникът ! Значи след състезанието достигнах кг. който не съм стигал 74 а аз съм 173 см. по тялото ми все по ярко се чете релеф !
Закусих 28 гр. Овес 1/3 лъжица мед и 7 череши 2 к.млека Верея 0.1 и ядки
Обядвах 960 гр. Домати 168 обесмаслено сирене и ядки
Следобд 480 гр. домати 4 белтъка и ядки
Вечерях 720 гр.домати 168 обезмаслено сирене и ядки
Късната ми вечеря бе съставена от 480 гр. тиквички 56 пилешко червено месо и ядки !
Май без да искам съм надвишил 15 блока и са станали 16 но пак ми се иска да попитам ! Сигурна ли си за това правило , данеби да се отнася за жени в такава стойност ? От време на време усещам глад след като са минали 3 часа от храненето !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Вто Юни 13, 2017 6:51 am

Радвам се, че възстановяването е започнало и върви добре. Сега, по ред на нещата - и аз съм фен на всичко домашно и принципно храната си приготвям в къщи. Не само заради здравословни съображения, а и поради това че когато нещо е сготвено с внимание и грижа, то има друг заряд и въздейства на човек по друг начин. Отново за 15-те блока - това е максимума на количеството храна за деня и ти отправям другарска забележка, че трябва да прочетеш книгите на Бари Сиърс, публикувани в сайта. Тогава не би питал едно нещо три пъти. Не само твоето време е ценно. Форумът би трябвало да се ползва за случаи от практиката при прилагането на Зоната, които не са описани в книгите и са въпрос на опит. Както е например питането ти за големината на плодовете. Таблицата е направена с усреднени стойности, така че посоченото там се отнася за средни по големина череши или кайсии примерно. Ако ти трябват 8 череши за 1 въглехидратен блок избираш 6 големи или 10 малки, ако нямаш под ръка стандартни. А и някой друг грам плод не е фатален. Вярно, че Зоната е средство за здаровсловен начин на живот, но минималните отклонения не са решаващи. Ако огладняваш между храненията, прецени дали не си прекалил с въглехидрата или протеина. Другата причина може да е пренастройването на организма дори при правилно подредено меню. При глад в началото, преди да са минали 3-4 часа от последното хранене , аз пиех вода и издържах до следващото хранене. ЗА ПОСЛЕДНО пиша за 15-те блока - да, това е максимумът в количеството храна за деня. ПРОЧЕТИ глава 5-та "Нашият хормонален карбуратор" от книгата на Бари Сиърс "Овладяване на Зоната". Ако не ти достига енергия, съветът на Бари при хора с висока физическа активност е да се увеличат 2-3 пъти мазнините на хранене. Аз го практикувам и нямам проблем. Тук ти копирам част от "Овладяване на Зоната" - "Запомнете, не става дума всеки път да се консуми­рат големи количества протеини. Човешкото тяло мо­же да се справи със сравнително малко протеини на едно хранене. Максималната доза е около 35г (5 блока) бедни на мазнини протеини. Това е горе-долу същото количество, което можете да поберете на дланта на едната си ръка (спомнете си първото правило на Зоната за бързото определяне количеството на протеина). Ко­гато се храним в Зоната, това количество никога не трябва да се надвишава (дори от спортистите-олим- пийци). Като консумирате малки количества протеини през деня, вие ги разпределяте равномерно в тялото си.". Наблюдавала съм, че занимаващите се със спорт или имащите висока физическа активност изпитват един особен вид страх, ако не се хранят много, имам предвид доста над 15-те блока. Защото обикновеният човек получава енергия от въглехидратите в храната, а в Зоната - от собствените мазнини. В собствените ни мазнини има енергията на 1700 палачинки. Нима не е достатъчно. Зоната дава режим, който отключва енергията на нашите мазнини. Което преди Зоната не е било възможно, поради високият инсулин, който държи заключена енергията на мазнините и не позволява освобождаването й. И това го писах. :bigsm36: Въобще не съм привърженик на споделянето на твърде лични неща, но тук във форума се споделя практически опит.Ако искаш се довери, ако искаш, яж по 16-17 блока и трупай излишни мазнини. Но това вече няма да е ЗОНАТА. Аз споделих с тебе моят практически опит - не съм имала проблеми с енергията при хранене от 15 блока. Другото, което не касае широката аудитория, съм ти изпратила на лично съобщение.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта