Дневникът на Димитър Иванов

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Чет Сеп 07, 2017 10:01 pm

След доста време намирам време да благодаря за отговора , както и да задам няколко нови въпроса ! Значи в момента се намирам в Китай тук кухнята е ужасна те по принцип готвят с животинска мазнина- месо (нещо като пържене в дълбок тиган ) след което не изхвърлят мазнината а доливат малко вода и варят зеленчуците вътре ! С оглед на което цял ден съм на яйца сварени в кафеварката в хотела нося си и скара , за да пека месо !

Питам според мен не трябва да припарвам в техните ресторанти (вие така ли мислите )?

Друг въпрос имам относно един изключително вкусен патладжан на скара който правят тук , лошото е за да не залепва слагат много, много олио.... давайте съвет как да ям патладжана който харесвам и да съм в зоната !

3ти въпрос - по принцип изглеждам добре на 80 до 85 кг (или поне аз и околните мислим така ) но покрай зоната и голямата натовареност която имах стигнах 66-68 аз съм 173 см. ходя на фитнес , много спортувам и така със сигурност не се харесвам ! Вдигнах 1 блок на ден протейн и 4 мазнини но нищо нищо не се случва или ако се случва става супер бавно, по принцип не искам да излизам от Зоната защото се чувствам добре ! Искам мускули и малко повече мазнини.

Ходих на няколко лекара всички показатели с изключение на Вегитативната нервна система и ниско кръвно (онзи ден не бях спал много и наистина бях отпаднал ) са отлични платих над 200 лв . за различни иследвания на кръв и урина и всичко е 6 точки да не забравя да добавя , че според една докторка по храненето телесните ми мазнини са в опасни нива под 6 % ! С нея и още един доктор по спорта се консултирах да си бия малки количества хормон на растежа тези хора казаха , че е ок ! Интересува ме вашето мнение като знам , че в книгите пише , че с блок протейн ще кача 400 гр. маса на месец но нещо не се получава а и за да наваксам 15те кг. който гоня ми трябват 3 години ок но ако и губя по малко мазнини заради зоната те ще станат 4 , което е твърде дълаг срок с оглед на това , че вече съм на 35 и тялото не пройзвежда количеството тестостерон като на 20 а бабините зъби нещо не ми хареса как действат миналата година- ме поставя в безисходица , мисля че с оглед на въпроса за тестотерона годините за трупане на маса ще станат 6 а с оглед на това, че през летният сезон и около нова година ми е трудно с фитнеса 8 и тъкмо преди да се пенсионирам ще изглеждам добре :laugh4: ! А между другото покрай всички изследвания които си правих ми трябва добър психолог. Някой познава ли такъв който ще свърши работа а не е просто " касичка" ! Благодаря за усилията !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Зоната
 

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот shtur4e » Нед Сеп 10, 2017 10:05 am

Според мен не е проблем да си хапнеш малко китайско, стига да не прекаляваш. За теглото, мускулната маса и хормона на растежа - какво е определящо:

1. Количеството храна. След като доста хора хапват по повече блокове от изчислените, опитай и ти, стига блоковете да са в правилното сьотношение. Това е наистина важно, защото и количеството и качеството на храната определят мускулният растеж

2. Правилно подбрани и изпьлнени анаеробни упражнения - щанги, дьмбели и всякакви свободни тежести, редувани с аеробни - бьрзо ходене, тичане, плуване и др. От втория вид ти имаш достатьчно заради работата ти, конценрирай се вьрху тежестите и то най-добре след консултация с тежкоатлет или силов трибоец. Фитнес инструкторите в по-голямата си част нямат техния опит и компетентност.

3 За хормона на растежа - В книгата "Зоната, свободна от вьзраст", Бари пише: "Никоя хормон заместваща терапия не е предизвиквала такова вълнение като тази за хормона на растежа. Както споменах по-рано, това е мощен хормон, който изглежда променя много от знаците на стареенето. За съжаление, той трябва да се приема чрез инжекции. Истинската цел на инжекциите с хормон на растежа е да повиши нивата на IGF -1 (тъй като той е анаболен медиатор на хормона на растежа - т.е. свьрзан е с прозводството му) до концентрацията съответстваща на тази от началото на зрелостта. Това не е толкова просто, колкото изглежда поради усложняващия фактор дължащ се на инсулина.

Първо, излишният инсулин усложнява освобождаването на хормона на растежа от хипофизата (много малко хора са с пълен дефицит на хормон на растежа). Второ, излишният инсулин може да създаде не само инсулинова резистентност, но и IGF-1 резистентност, като особено много усложнява IGF-1 да достигне до целевата тъкан. Трето, излишният инсулин може да намали количествата на IGF-1 свързващия протеин. Колкото по малко IGF-1 свързващ протеин има в кръвта, толкова по-бързо се разгражда IGF-1 и има по-малко IGF-1, който да взаимодейства с целевите клетки. Затова мисля, че съотношението на IGF-1 към инсулина е по-важно от абсолютните количества на IGF-1. Колкото по-високо е съотношението, толкова по-добри резултати ще се постигнат от инжекциите хормон на растежа.Предварителната комуникация с лекари, които използват хормон заместваща терапия с хормон на растежа показва, че нивата на свободния IGF-1 първоначално се увеличават, но след около година спадат с около 50%. Подходът е просто да се увеличат количествата на инжектирания хормон на растежа. Но хормонът на растежа има свой спектър от странични ефекти, включително развитие на инсулинова резистентност и по този начин увеличаване нивата на инсулина. А това е последното нещо, което искате да се случи, ако целта ви е антистареене. Мисля, че много от предимствата на хормон на растежа заместваща терапия ще се сведат до минимум в дългосрочен план, освен ако не контролирате инсулина чрез диета Зоната. И обратното, колкото повече се контролира инсулина чрез диета Зоната, толкова по-ниска доза от хормон на растежа ще е необходима, за да се осъществи пълния потенциал от неговите ползи като добавка срещу стареенето. Подобно на всички хормонални добавки, точното количество на инжекциите хормон на растежа (което винаги е най-малкото, в съответствие с физиологичните резултати ) ще зависи от способността на индивидите да контролират нивата си на инсулин. Ако не контролирате инсулина, тогава все едно плюете срещу вятъра, ако си инжектирате хормон на растежа.
".

Това, Димитьр, означава, че много трябва да внимаваш с дозите и да избереш наистина компетентен лекар. Ако не уцелите точното за тебе количество, има опасност нивата на инсулина ти да се увеличат. Тьй като в момента и аз имам твоя проблем с теглото и мускулната маса, сьщо сьм решила да приемам хормон на растежа. Но избрах това да е под формата на таблетки като се приема не точно хормон на растежа, а веществото, от което се синтезира - аргинин в сьчетание с орнитин като последният помага за по-пьлното усвояване на аргинина. Много евтин и чист вариант порьчах от iHerb. Когато го получа, ще споделя ефекта. Ще попиташ може би - защо ще приемам не готов хормон на растежа, а изходното вещество за синтеза му?

Пак по данни на Бари Сиьрс, когато постьпва в организма наготово, жлезите, които го поизвеждат намаляват секрецията му, стават "мьрзеливи". Така че, по-добре е да се приемат изходни суровини (каквито са аргинина и орнитина), които да карат сьответните жлези да призвеждат растежния хормон от тях. Пак според Бари - другото безопасно, което можеш да приемаш е мелатонин, той влияе положително вьрху сьня, а растежния хормон се синтезира по врвме на сьн. Пожелавам ти успешен и безопасен избор на вариант за стимулиране на мускулния растеж! :yess: :hug:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Димитър Иванов

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Пон Окт 09, 2017 6:14 am

Отново ти благодаря за отговорът ! Направих за сега своят избор за качване на маса , реших да не е толкова краен като вкарването на животински хормон в тялото ми и започнах да пия 2 хабчета на билкова уснова едното е Булгериян трибулис (бабени зъби ) а другото Ecdysterone Iridium пак е на билкова уснова и повишава тестотеронът ! Ще го правя 3 месеца съчетано само с вдигане на тежко във фитнеса и след това ще видя ефекта ако не съм доволен сменям тактиката ! Инъче със зоната всичко е ок старая се да я пазя , но ме посаветваха отново свързано с желанието ми за повече маса да вдигна 3кратно мазнините и го направих , сега поне салатите ми имат достатъчно зехтин , освен това ям и 1 протеинен блок на ден повече ! Ще ви държа в течение на това дали дава ефект всичко това което се опитвам да направя !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта