Камъчето - многоцветно и твърдо

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Пон Ное 16, 2020 1:27 pm

Привет!
Четиринадесет месеца в Зоната.
Старт 138кг, в момента 97кг (0 кг за последния (14) месец, 41кг общо)


Мда, като нивото на река Дунав съм - без изменение.
Причини? Две основно.
Млако здравословни проблеми, които надявам се да подредя, да вкарам в някакви нормални стойности и да продължа.
Всъщност ще споделя малко повече. Мисля че бях споменала, че спрях на своя глава лекарствата за щитовидната жлеза преди време (еутирокс и Сиофор за Хашимото и ИР и диротон за кръвното), когато си казах,че докато не променя хранителните си навици няма смисъл да разчитам на хапчета. Е, ама тук шега не бива, няма да е толкова лесно най-малко. Донякъде съм била права. Няма как да се храниш безразборно, мазно, въглехидратно, да пиеш шповече от нормалното, да метнеш после хапченцата в устата и да чакаш да се оправиш. Но има и друг момент. Когато това е продължавало с години, някои органи вече трудно ще функционират както преди, като здрави. Това беше една от причините да реша за хапчетата, когато започна осъзнаването ми, другата беше, когато родителите ми имаха нужда от кръводарители за определени операции и се оказа, че не мога да дарявам. Много ми беше мъчно, не знам как да го опиша, но се почувствах толкова ненужна и безполезна.
Та, хормоните ми явно нещо се разбутаха, обърка ми се цикълът, малко стрес, малко страх, куп изследвания и неизвестности (тук развръзката предстои).
Втората причина за несвалянето този месец е вече трайното (както се оказва) качване на блоковете на 12 и 13. Предимно заради вечерното хранене, или късното хапване.
Казах си, признах.
Събудих ламята, сега как ще я приспивам....

Като си пусках изследвания, пуснах и холестерол, да видим как са тук нещата по Бари. Ами и тук ще трябва да поработя - нисък ми е добрия холестерол (0,94mmol/l).

Та така, време за равносметка отново, отрезвяване и ... спасяване!
Давам ново начало на стриктност!
Стиснете ми палци, разрешавам и да ме нахокате. Ама леко, че съм ревла по принцип и не обичам много да ми се карат.
Форумът ме не искаше преди дни!
Уплаших се, вдигнах кортизола :)))). Аз така съм се разположила тук, ширя си се самичка, стеснах се.

Прекрасен ден ви пожелавам!
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Зоната
 

Re: Камъчето - многоцветно и твърдо

Мнениеот камъче » Сря Яну 20, 2021 12:18 pm

Не че някой се е затъжил за мен, ама ей ме на.
За много години! Живи и здрави да сте.
Какви ги върша аз сега да си кажа.
Яко сгафила съм, затова ме няма никаква. Срам ме е. Не е точно срам даже, нещо като комбинация от разочарование, срам, вина и страх. Страх, че не мога да се стегна.
Накратко, че не ми е приятна темата. Качила съм, отново съм трицифрено число. Новата година стартирам от 102кг.
Всекидневно се заричам, че няма да криввам, цял ден съм ок и вечер ... върша глупости.
Първо не се отразяваше, държах на едни и същи килограми. Но това продължи прекалено дълго и ето че отново поизпълних дрешките.
Като се скатавах се надявах да се върна в правия път и да не се разбира много-много за резила ми, но май ми трябва обществено порицание.
Та така. Днес ще гледам да си легна рано, преди да се е събудила гадната змия.
Връщам се и ще ви държа в течение. Постигнатото няма да отиде на вятъра. Не трябва.
Краят е съвършенството.
Аватар
камъче
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2019 3:20 pm
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта