Дневник на Попи

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневник на Попи

Мнениеот Poppy » Съб Яну 04, 2014 1:33 pm

Кари, за много години :bouquet:

Аз искам да ви споделя една хитринка моя, за която все забравям да пиша. Преди време си купих ето този спрей за готвене, който е с ниско съдържание на мазнини, едно пръскане = 1 калория
Скрит текст:
http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/?id=274089279

Добре, ама то е такава гнусна химия, че се отказах още на втория ден да го консумирам, но се светнах, че ако си напълня шишето с истински зехтин е много удобно и за готвене, и за подправяне на салати. Много скромно намазнява тигана, няма даже и 1 МБ, а салатката се овкусява много равномерно, защото като слагам зехтин от бутилката, обикновено отива на дъното, а така полепва хубаво по зеленчуците и си хапвам важните мазнини.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневник на Попи

Зоната
 

Re: Дневник на Попи

Мнениеот Karrita » Съб Яну 04, 2014 1:51 pm

Poppy написа: Много скромно намазнява тигана, няма даже и 1 МБ, а салатката се овкусява много равномерно, защото като слагам зехтин от бутилката, обикновено отива на дъното, а така полепва хубаво по зеленчуците и си хапвам важните мазнини.

Попи, за много и зонови години! :hug:
То добре, че пръска и полепва :laugh: , а как го измерваш?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневник на Попи

Мнениеот Poppy » Съб Яну 04, 2014 2:15 pm

Karrita написа:То добре, че пръска и полепва :laugh: ,

Какво имаш предвид?

За това шише специално едно пръскане е 0.2 мл., 1 ч.л. е 5 мл и съм сметнала, че 1 МБ е 8-9 пръскания. Всяко шише с пулверизатор може да се използва, само не знам как може да се разбере по колко мл пръска. Мазнината се разпределя по различен начин и се използва много малко мазнина за подправяне и готвене.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневник на Попи

Мнениеот marianapanova » Съб Яну 04, 2014 2:20 pm

[quote="Karrita"]Ама не мога да разбера какво толкова се тюхкате и охкате :laugh1:
На всички беше ясно, че по тия празници ще се отпускат юздите. А пък и 1-2 кг нагоре какво ги броим, за нула време се свалят.....вече знаете как :lol:
Така, че горе главите, слагайте усмивките на устата, взимайте самочуствието под мишница и давайте напред!!!! :love:[/quot
Кари колко позитивно ни вдигаш настроението и самочувствието :laugh:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневник на Попи

Мнениеот HippoDel » Вто Яну 14, 2014 5:34 pm

Попи,
Какво става с теб, как си, никаква те няма? И Марианка нещо не се показва. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на Попи

Мнениеот marianapanova » Сря Яну 15, 2014 11:20 am

Хипчо тук съм,лесно нямя да се оттървете от мен :laugh:
Нямам много време да пиша.Иначе си стоя в зоната и само надничам :laugh:
Попи сладка,хайде покажи се :mix4:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневник на Попи

Мнениеот Poppy » Нед Яну 19, 2014 1:37 pm

Хипо, Марианка, чак сега виждам, че сте ми писали, а пък уж хвърлям от време на време по едно око на форума. Старая се да стоя по-малко пред компютъра и да отделям повече от свободното ми време на дъщеря ми.

Само да отбележа, че от съвсем скоро детето ми пие течно рибено масло, по препоръка на нашата хомеопатка. Прекалено активна и припряна беше напоследък. За съвсем кратък период имаме подобряване на съня, определено повишена концентрация и вече първа думичка :bigsm16: :bigsm16: :bigsm16: Имах известни притеснения. Естествено, нещата са комплексни, защото правим специални упражнения, но както ми каза лекарката, рибеното масло е патерицата в целия процес и действа благотворно на мозъчната дейност. Пиша за това, защото повечето от нас пият рибено масло и мисля, че майките биха се позаинтересували.

Понеже помолих Гого за помощ какво масло да избера и му обещах да се консултирам отново с лекрката - Гого, в крайна сметка се спряхме на детското Ескимо, което го има и в България.

За себе си в Зоната - много ми беше трудно да вляза в ритъм след Коледно-новогодишното оливане. Най-накрая успях да се озаптя пред хладилника и засега си върнах килограмите от декември - 69 кг. Мисля от другия месец плахо да започна да бягам. Не е вече толкова студено и денят започна да става по-дълъг, та нямам търпение да идва пролетта и лятото, когато имаме бели нощи и е светло до 12-1 през нощта.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневник на Попи

Мнениеот marianapanova » Сря Яну 22, 2014 7:31 pm

Сладка Попи всичко ще е наред с детенцето :)
Радвам се че си в зоната,въпреки че рядко пишеш като мен!
Прегръщам те!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron