Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 29, 2015 11:44 am

Гого здрасти! Днес ми дойде една пратка от херба, бях си поръчала една подправка , и шишенцето беше се отворило, имаш ли представа каква е процедурата?
Между другото, дойде ми пратка с 6 шишенца рибени масълца, от фармацевтичното, по пощата :yess: сега чакам пратка с 8 :laugh1: много съм нагла :smdance: ама ако дойде по пощата, ще ми излезе по 9,5 за шишенце :pray:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Вто Дек 29, 2015 5:24 pm

Katerinka написа:Гого здрасти! Днес ми дойде една пратка от херба, бях си поръчала една подправка , и шишенцето беше се отворило, имаш ли представа каква е процедурата?
Между другото, дойде ми пратка с 6 шишенца рибени масълца, от фармацевтичното, по пощата :yess: сега чакам пратка с 8 :laugh1: много съм нагла :smdance: ама ако дойде по пощата, ще ми излезе по 9,5 за шишенце :pray:

Кате, направи снимка на шишенцето и им пусни един мейл. Възможно е да ти върнат парите. Преди доста време бях си поръчал едни хапчета за ставите ми. Опаковките бяха големи, тежки и доста над 30 лв., та отидоха на митницата. Като отидох да си взема пратката какво да видя - кашонът беше, да не ти разравям, дъвкан, та изплют. И едното шише беше отворено и полуизсипано. Направих снимка на кашона, шишето и им писах. А и взех от митницата някакъв протокол, на английски беше, за такива случаи. И хората ми възстановиха парите за едното шише, а те бяха май към 35$. Така че нищо не ти пречи да щракнеш няколко снимки и да им ги пуснеш с 2-3 изречения. Успех и ни дръж в течение. :)

PS:Поздравления за успешните и изгодни покупки на рибеното масло. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 29, 2015 5:31 pm

Мерси!!!! Ще пробвам, пък каквото стане.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Пет Яну 22, 2016 10:57 am

Гого,
Прочетох в Средиземноморска Зона, че Сиърс препоръчва да се приема и maqui berry.
Кое maqui berry от iherb ще ми препоръчаш?
Втори въпрос бременните жени колко рибено масло и колко маки бери трябва да пият?
Калоян.
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Пет Яну 22, 2016 11:36 am

Kaloian_Tz написа:Гого,
Втори въпрос бременните жени колко рибено масло и колко маки бери трябва да пият?
Калоян.



OMEGA Rx Zone:

ПЕРСОНАЛИЗИРАН ПЛАН ЗА БРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ
1. Преди да започнете хранителната ми програма, си направете кръвен скрининг за холестерол на гладно и определете съотношението на триглицеридите (TG) към липопротеините с висока плътност (HDL).
2. Ако съотношението TG/HDL е по-малко от 2, добавете към диетата си 2,5 g дълговерижни омега-3 мастни киселини на ден. Ако TG/HDL е повече от 2, добавете диетата си с 5 g дълговерижни омега-3 мастни киселини на ден за тридесет дни и след това намалете дозата на 2,5 g на ден.
3. Поддържайте контрол на инсулина като следвате моите хранителни препоръки (баланс на протеини, въглехидрати и мазнини), които очертах в глава 7.
4. Приспособете плана за бременност като си увеличите порциите на всяко хранене или закуска или като добавите две допълнителни закуски на ден. Трябва да приемате 300 допълнителни калории на ден в сравнение с онези, които нормалната жена трябва да яде по моята хранителна програма.
5. Ако имате история на безплодие или проблеми свързани с бременността, започнете да използвате 5 g дълговерижни омега-3 мастни киселини на ден.
6. Проверявайте съотношението TG/HDL всеки шест месеца. Целта ви е да се опитвате да го поддържате между 1 и 2.
Забележка: Следвайте тези препоръки за добавяне на дълговерижни омега-3 мастни киселини само ако използвате фармацевтичен клас рибено масло.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Пет Яну 22, 2016 1:27 pm

Гого,
още един страничен въпрос:
Поръчваш ли си от iherb глюкозамин или колаген за ставите?
И ако си поръчваш, кои?
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Яну 23, 2016 7:03 am

Kaloian_Tz написа:Гого,
Прочетох в Средиземноморска Зона, че Сиърс препоръчва да се приема и maqui berry.
Кое maqui berry от iherb ще ми препоръчаш?
Втори въпрос бременните жени колко рибено масло и колко маки бери трябва да пият?
Калоян.

Здравей Калояне,
За рибеното масло Маня, както винаги, е отговорила компетентно, точно и изчерпателно. Само ще добавя, че фармацевтичен клас рибено масло е Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels. Повече за него можеш да прочетеш в края на 5-я пост на моя дневник.
Що се отнася до маки берито виж :
Sunfood, Purple Maqui Berry Powder, 4 oz (113 g) или по-голямата расфасовка
Sunfood, Purple Maqui Berry Powder, 8 oz (227 g).
Дават го 100% органично, необработено, сертифицирано по CCOF и USDA. За дозите, дано Маня се включи и подскаже д-р Сиърс какво казва по въпроса.

Kaloian_Tz написа:Гого,
още един страничен въпрос:
Поръчваш ли си от iherb глюкозамин или колаген за ставите?
И ако си поръчваш, кои?

Пих 21st Century Health Care, Glucosamine 750 Chondroitin 600, Triple Strength, 300 Tablets - голяма и доста изгодна опаковка. Стига за много време. Като изпия и последната доза мисля да пробвам и тези:
Universal Nutrition, Animal Flex, The Complete Joint Support Stack, 44 Packs;
Jarrow Formulas, Glucosamine + Chondroitin + MSM Combination, 240 Capsules
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Съб Яну 23, 2016 9:45 am

Благодаря ви от Сърце, эа бързите и изчерпателни отговори!
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Маня » Съб Яну 23, 2016 8:40 pm

По повод на маки бери - предлаганото в iHerb (както и в българските магазини за здравословни храни) е просто смлени изсушени плодове. По спомени е 11-12 г за 1 БВ. Предлаганият в сайта на Бари продукт е екстракт от този плод под формата на капсули. От всичко, което прочетох за полифенолите - важно е те да постъпват в организма ни чрез храната и най-вече чрез свежи пърстроцветни зеленчуци и плодове с нисък гликемичен товар. Ако в дневното ви меню има достатъчно порции от тях, добавянето на екстракти от полифеноли (или както у нас повече се говори за антиоксиданти) почти не се налага.

Аз лично ползвам 2-3 пъти седмично маки бери от препоръчаните от Гого или си купувам от магазин Зоя (според ситуацията). Ползвам по 1 с.л. към сутришно млечно/протеиново-плодово смути за 1 БВ. За съжаление предлаганите от Бари продукти не са ми по кисията :(

Един отличен начин да се увеличи количеството на полифенолите в храната е обогатяването й с разнообразни подправки - свежи или сушени.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Чет Фев 11, 2016 6:27 am

:bel: Молекулярно пречистеното в Германия, високо концентрирано, фармацевтичен клас рибено масло - Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels в момента е на много изгодна промоция - 7,16$ за бройка. Ако пък се поръчат 4 бр. цената става 6,80$ за бройка. :bigsm18:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Чет Фев 11, 2016 8:37 am

Гого цената на рибеното масло отдавна е такава, или аз бъркам нещо :hm:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Съб Фев 13, 2016 11:14 am

От всичко, което прочетох за полифенолите - важно е те да постъпват в организма ни чрез храната и най-вече чрез свежи пърстроцветни зеленчуци и плодове с нисък гликемичен товар. Ако в дневното ви меню има достатъчно порции от тях, добавянето на екстракти от полифеноли (или както у нас повече се говори за антиоксиданти) почти не се налага.

Един отличен начин да се увеличи количеството на полифенолите в храната е обогатяването й с разнообразни подправки - свежи или сушени.

Действително като сметнах, ако се направи една шопска салата от 2 домата, 1 краставица, 1 чушка и 1 лук са точно 910 грама зеленчуци тоест эаветния 1 грам полифеноли трябва да се добави разбира се 112 грама сирене и 6 грама зехтин за 4 блока.
Ако слагаш риган и други подправки на ястията, също пиеш зелен чай в 17 часа и може би умерено количество горчиво кафе сутрин и малко червено вино вечер също повишаваш консумираните полифеноли и други антиоксиданти.
Разбира се много е важно също да се пие препоръчваното от Гого рибено масло.
Големи благодарности на Гого и Маня за което.
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Мар 13, 2016 12:27 pm

За 5 дена отслабнах почти 5 кг. Не бързайте да ми завиждате. Разбира се няма нищо общо със Зоната. Няма и как да има. След повече от 3 години следване на Зоната ме удари една пмневмонийка :( . Гадна работа, след като от толкова много време, дори и хрема да се е появявала, всичко е минавало доста бързо. И така 5 кила назад, пневмонийката си действаше и почти не се храних - нямах апетит. Вече съм по-добре. Хапвам си стриктно Зоново и съм повишил приема на рибеното масло - Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels do 8 гр. EPA + DHA. Прави ми впечатление, че откакто ми се върна апетита не съм качил и едно кило. Интересно контролния преглед какво ще покаже. :th:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Katerinka » Нед Мар 13, 2016 1:08 pm

Бързо оздравяване!!!
Пневмониите са много гадни в наши дни. Прегледай се добре дали си се излекувал напълно, за да не се превърне в хроничен бронхит.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пон Мар 14, 2016 1:34 pm

Шибана работа е това. Лошото е, че има вирусни пневмонии и не е до това да се пазиш от настинки и студено.
Оздравявай бързо!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Мар 21, 2016 3:35 pm

Кате, Ити,
Благодаря за съпричасността. Наистина много лоша пневмония. :gunshot: Лежане в болница. :bigsm36: Аз дето не помня поне от 15 години да съм лежал болен в болница и така да го загазя. Имало да става. Взех и всички възможни мерки за по-бързото ми възстановяване. Приемам от Madre Labs, Омега 800, 1000 по 8 гр. EPA+DHA на ден. Разчитам и на старо и изпитано лечение със синап. Едното е смлян синап и мед. Не е много зоново, но на кашлицата се отразява много добре, а и се взима само по 1 ч.л. няколко пъти на ден. Другото е синапените лапи - вечер. Само след 2 процедури усетих огромно облекчение. Дано всичко отшуми колкото се може по-бързо. :pray:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта