Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 10:11 pm

HippoDel написа:
gogo написа:Гери, поздрави за резултатите :bouquet: Що се отнася до физическа активност, то бих ти предложил ходене пеша. На мен ми се отразява добре. Успех в зонуването. :hug:


gogo,
тъй като аз много обичам да ходя пеша, мисля че и за мен е добър вариант да си увелича физическата активност с повечко ходене. Та исках да те питам, аз сега съм си изчислила блоковете с лека активност(ходене пеша), ако искам да я повиша на умерена активност(3 пъти седмично по 30 минути), според теб по колко трядва да ходя? :think2: Все си мисля, че това 3 пъти седмично по 30 минути, е за някакво по-сериозно натоварване от ходенето, :skyle29: защото аз и сега ходя пеша по повече от час и половина на седмица. Ти по колка ходиш и как го смяташ?


Благодаря на всички за ласкавите отзиви. :hug:

Хипо, аз ходя по около 40-50 минути на ден. Смятам си коефициента за 0,6 - Леки фитнес тренировки като ходене пеш. Само тук Сиърс говори за ходене пеша, така че коефициент 0,6 или лека активност във формата на сайта.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Зоната
 

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 29, 2013 11:01 pm

Ясно, мерси gogo!
И аз така си мислех, явно ще започна да си използвам по-активно велосипеда. :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Gazilot » Пон Сеп 30, 2013 1:16 pm

Гогич,
Би ли ми обяснил, на какво се основава недоверието ти към обезмасленото кисело мляко 0.1%. Какъв е процеса за получаването му, че така те е отблъснал?
Мерси
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Пон Сеп 30, 2013 1:23 pm

Бях чел някъде из дебрите на Интернет, че доста химия участвала в процеса на обезмасляване. Това се отразявало и на протеините, като им се било променяло нещо структурата. Реших, че е по раззумно да си вззимам 2%. Още повече, че млякото, което купувам и много уважавам, защото се вкисва и мухлясва за 3-4 дена в хладилника, не предлага обезмаслено 0,1%. Млякото е Елби и това не е реклама.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Gazilot » Пон Сеп 30, 2013 1:37 pm

Хм, аз си имам своеобразен тест за киселите млека, на който съм подложил всички марки, които има тука на село.
Оставам ги по един месец в хладилника, с отворена капачка, но не премахната, само леко да влиза въздух. Значи, всичките данони, пробиотици на бор-чвор, родопеи и родопчанки и т.н. след месец така си стояха като купени преди малко. Смятай.... Само Верея, 0.1 % се вкисна и стана като на стара баба петата. В подкрепа, преди години, когато си нямах понятие от здравословност и ядене като нормално човешко същество, говорих с един познат технолог. Та той ми каза, че подложили на тест известните марки български млека да проверят в кое има бактерията ББ. Теста бяха минали само " На баба ", което пък не мина моя тест и Верея-та. Разговора беше преди три години, сега може и да няма, знам ли. Храните вече не са това, което трябва да са:) Един приятел оня ден си правил кашкавал на фурна, запичал го - след 30 минути на 200 градуса вика " Не мръдна, не пожълтя, даже не се изпоти, както го вкарах така и го изкарах, само с разликата че беше топъл, ама грам не се промени или да протече... Космически разработки....
Може би на продуктите вече трябва да има и знак NASA :laugh1:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Пон Сеп 30, 2013 3:16 pm

Да...Неведоми са пътищата Божии :laugh:

Сега се сещам за един уникален слуай. Бяхме си купили хляб, такъв във плик, май нарязан. След 2-3 дена хлябът се покри с една очарователна розова плесен. Беше истинско удоволствие да гледаш всичките нюанси на розовото. Купих си хлебопекарна.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Djidji » Пон Сеп 30, 2013 8:42 pm

Точно така момчета,направо космическа работа. Аз вече си мисля ,че в дори в лекарствата има по- малко химия в сравнение с храната,която трябва да поглъщаме.Направо ми е гадно да ги ям тези шунки,пилешки гърди и колбаси,като им чета етикетите. Друго си е домашното...... :)
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 30, 2013 9:33 pm

pipilota написа:Аха, хехе, докато четох поста на Гого и се сетих за теб Нимфичке :) Мислех си- ей тва е писанието, за което Нимфичка риташе толкова много да се направи в отделна тема за начинаещи :)) И дори щеше да ми е странно, ако не го беше написала този коментар :laugh: Просто го очаквах да го видя :hug: :rheart:
Сега няма да е честно да откраднем на Гого труда, и да го сложим като отделна тема за начинаещи. Просто ще пращаме всички новодошли да му ходят на гости и това е :) Той и без това е ненормално гостоприемен, така че няма да има проблем.
Но все пак каквото решите вие, аз само изказвам мнение :)

Пипи :bigsm21: (обожавам незабравки :shy: ), аз вече също си мисля и даже си представям как отговаряме на някой начинаещ "Миличък/а, марш в дневника на Гого и после ела да си говорим" разбира се това марш не е в никакъв случай злобно. По начало мислех да си остане както е така, може би "Пътеводител на зонуващия гостенин от Гого" но съм абсолютно напълно съгласна, че той си заслужава това внимание, защото с изключение на теб, това е човекът, който може да даде най-изчерпателна информация (Останалите моля не ми се сърдете, ние за сметка на това сме царе на спама, и повдигане на духа и други подобни жизнено-важни неща).
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Чет Окт 03, 2013 6:22 pm

Направил съм тест със фризера на ново рибено масло . Резултатите можете да прочетете в темата "Рибено масло в Зоната" страница 12(viewtopic.php?f=7&t=23&start=176)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот marianapanova » Пет Окт 18, 2013 7:43 am

Гого каква е крайната цена на рибеното масло,което ти си си поръчал и за колко дни се доставя?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот rainov » Пет Окт 18, 2013 8:55 am

Поздравления за дневника Гого, добра работа!
Да поговорим сега за това кисело мляко и мазнините, защото това не го пише никъде, доколкото съм чел. Аз също ям на едноблоковите закуски по 200г мляко 2%, но си добавям мазнини (бухам бадеми вътре и бъркам :laugh4: ) .
Доколкото разбрах от професора, по принцип мазнините които приемаме на един блок протеин. трябва да са 3г, но понеже нискомаслените източници на протеини (за един блок) имат в самите тях по горе долу 1,5г мазнина, затова е изчислен и че един блок е 1,5г. Не съм сигурен къде го четох (мисля че в Овладяване на зоната) ако се пие протеин на прах, в който няма мазнини, трябва да се балансира с 3г за блок мазнина. В таблицата киселото мляко е дадено като комбинация от П+В, за мазнини нищо не се казва...та от тук идват и моите разсъждения, че мазнините в млякото са като мазнините в другите източници на протеини и отделно трябва да се добавят мононенаситени мазнини.
Кажете си мнението да ги разнищим тия пусти мазнини (сякаш не ми се иска да си махам бадемите от киселото мляко :laugh1: )
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Пет Окт 18, 2013 2:50 pm

marianapanova написа:Гого каква е крайната цена на рибеното масло,което ти си си поръчал и за колко дни се доставя?


Марианче, аз си поръчвам това рибено масло - Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.Цената му е 14$ и 4$ за доставка. При тази цена рибеното масло ми идва в пощата и не ходя до митница. На ден приемам по 6 капсули, което се равнява на 3,6гр. омега 3(EPA+DHA). Стига ми за 20 дена(в опаковката има 120 капсули). Доставката е обикновено около 15 дена, но напоследък идва и до 20-25 дена. До сега съм направил повече от 15-20 поръчки и слава богу нито една не се е загубила.
Последна промяна gogo на Съб Сеп 20, 2014 9:52 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Пет Окт 18, 2013 2:56 pm

Райнов,
Благодаря за оценката.
Що се отнася до киселото мляко, то когато е обезмаслено, т.е 0,1% то си е чисто балансирани П+В. Но при 2% кисело мляко нещата не стоят точно така с мазнините и тогава млякото си става мазнина, а не В+П. Въпреки това аз също ям 2% кисело мляко и си го броя за В+П, но не си добавям мазнини. Някъде обаче Пипи беше споделила, че и тя приема не 0,1% мляко, а с по-висока масленост и въпреки всичко си добавя мазнини - така, че не виждам причина и ти да се отказваш от бадемките си :laugh:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот HippoDel » Пет Окт 18, 2013 4:45 pm

rainov написа: В таблицата киселото мляко е дадено като комбинация от П+В, за мазнини нищо не се казва...та от тук идват и моите разсъждения, че мазнините в млякото са като мазнините в другите източници на протеини и отделно трябва да се добавят мононенаситени мазнини.
Кажете си мнението да ги разнищим тия пусти мазнини (сякаш не ми се иска да си махам бадемите от киселото мляко :laugh1: )

Райнов,
според мен е по-добре да не си махаш бадемките от киселото млякото. Дори и да се получават повечко мазнини, мисля че е по-добре да се добавят мононенаситени мазнини. Така или иначе мазнините не влияят на инсулина. Но това е въпрос на личен избор.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот marianapanova » Пет Окт 18, 2013 7:26 pm

Супер аз до сега съм чакала 20 25 дни не ме плашат благодаря Гого
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот rainov » Съб Окт 19, 2013 12:15 am

Да, няма да ги махам, все пак говорим за 3 бадема :D Мерси за инфото Гого.
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта