Дневникът на Нели

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот HippoDel » Вто Окт 08, 2013 9:43 pm

Neli написа:Наистина всичко ми е объркано в главата!
Тази салатка ми харесва и така ще правя вече! Много благодаря за идеята! :)
Продължавам да пиша менюто си, за да ми казвате грешките. :think2:
Закуската ще бъде: прясно мляко 220 гр., извара 56 гр., ябълка 100 гр., бадеми 6 броя.
Обяд: 2 белтъка, пилешко бутче 28 гр., извара 56 гр., маслини 9 броя, грозде 240 гр. ;)
А трябва ли да тегля и маслините и бадемите?


Тук си се справила чудесно! :bigsm18: Лека полека, ще станат нещата. В началото е по-трудно, но бързо се свиква. Маслините и бадемите не се теглят, те са на бройка.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Нели

Зоната
 

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот HippoDel » Вто Окт 08, 2013 10:27 pm

Poppy написа:Нели, за да не ги бъркаш въглехидратите си измисли една универсална салатка. Аз съм нова и така направих, голямо улеснение е.
Например:
240 гр. краставици 1/2 ВБ + 120 гр. домати 1/2 ВБ = на 1 ВБ

Това е голяма салата и за да не се тъпчеш, останалите 2 блока можеш да си ги вземеш под формата на плод, примерно ябълка, круша, грозде. Използвай ето тази таблица http://www.vzonata.com/Tablica.htm

Ще се справиш, в началото е малко хамалогия, после се свиква. Наистина след време ще можеш да преценяш нещата що годе на око, но за по-добри резултати тегли всичко :bouquet:

:think: И аз имам подобна дежурна салатка:
120 гр. домати 1/2 ВБ + 120 гр. краставици 1/4 ВБ + 20 гр. зелен лук 1/4 ВБ = на 1 ВБ, вътре си прибавям 2МБ или 3МБ във вид на маслинки или авокадо, в зависимост колко блока ми е яденето.
Измислих си я след като първия ден си сварих на пара 1ВБ=320г броколи и ги изядох, след което почти не умрях, а трябваше да изям и още 1ВБ. :laugh1: После разбрах, че е най добре ВБ да са плодове и зеленчуци, че само зеленчук, няма изяждане.
Човек се учи от опит, успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот gogo » Сря Окт 09, 2013 3:06 pm

Нели,
Здравей и от мен. Хипо вече ти е дала формулите за изчисляване по етикет, така че не трябва да имаш затруднения в тази посока. Каква извара ядеш? Има ли на етикета данни за съдържанието? Питам, защ ото ако не е обезмаслена не можеш я балансира като протеини. :hug:
Последна промяна gogo на Съб Яну 18, 2014 10:52 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Italiano » Сря Окт 09, 2013 4:06 pm

Здравей, Нели!
Да отбележа, че коментарът на Гого се отнася като цяло за млечните продукти. Но първоначално ще ти е трудно с обезмаслените сирена, млека и т.н. Просто да го имаш предвид.
За маслините - по принцип не ги мерим, макар Гого правилно да беше изчислил един грамаж, защото има МАСЛИНИ и маслини.
Лично аз си ги преценявам на око, като стандартът ми е една средностатистическа по размер маслина.
И оттам вече, когато ям по-дребни маслини, вместо 3 ги броя 4, 5 или 6 за блок. Зависи колко са дребни. Сещаш се какво следва при някакви много по-големи маслини.
Успех!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Сря Окт 09, 2013 10:44 pm

Още една вкусна салатка, чудесно! Благодаря много и за тази идея! :)
Изварата, избирам нискомаслена, кисело мляко 2%, прясно мляко 1,5 % масленост.
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Съб Ное 16, 2013 3:04 pm

:wave: Здравейте мили приятели, от доста време не съм писала в моето дневниче. Искам да ви се похваля с моя напредък. Вече повече от месец съм в ЗОНАТА и се чувствам прекрасно. :)
Кантарчето е най-верния ми приятел в кухнята и всичко минава през него. Постоянно сравнявам всички храни в таблицата, а които ги няма първа помощ ми е Марианка (и не само за това), за което и благодаря от цялото си сърце! :applaus:
Първите четири седмици свалих 2 кг, на седмица по 500 грама, като през това време 2 пъти съм излизала от ЗОНАТА, заради празник на който се изкуших и хапнах торта. Интересното е, че за разлика от всеки друг път сега тортата нямаше същия вкус както преди. Всички казваха - невероятна торта, никога не са опитвали по-вкусна ....и т.н., но не и за мен! Аз разбрах, че мога и без това. :hug:
Скоро не съм се теглила, нещо ми отказа кантара, стои си на нулата и не мърда. Аз много се учудих какво му става, а моя мъж не пропусна да се пошегува и каза, че толкова много съм свалила, вече и кантар не ме хваща... :laugh: Това показва, че ми трябва нов! :laugh2:
Благодаря на всички, които си имате дневничета и пишете редовно. Така е много удобно да се намери отговор на въпросите които изникват, все пак е от личен опит, а това е много-важно за всеки. :love:
Радвам се, че открих ЗОНАТА и се моля един ден това да бъде начин на живот на всички хора! :love:
Бъдете здрави и до скоро! :bouquet:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Karrita » Съб Ное 16, 2013 4:33 pm

Браво Нели, ей това е, чак кантара си зонирала :bigsm16: , как действа Зоната еййй...
А за продуктите, които ги няма в таблицата, можеш да гледаш http://www.bb-team.org/hrani
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 16, 2013 5:31 pm

:bigsm20: Браво Нели!
И при мен е така със сладките неща, вече не са ми така вкусни.
Давай смело напред, успех! :bigsm18:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот marianapanova » Пон Ное 18, 2013 5:06 pm

Поздравления Нели :love: :bouquet:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Karrita » Пон Ное 18, 2013 6:48 pm

Абе аз лично не мога да кажа, че сладките неща не са ми вкусни ( то аз съм яла само едно блокче баклава....ама беше мммммм вкусно), но нямам необходимост да ги ям. Но сега съм се заканила за рождения ми ден да си хапна една НЕзонова торта :bigsm39:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 18, 2013 7:15 pm

Karrita написа:Абе аз лично не мога да кажа, че сладките неща не са ми вкусни ( то аз съм яла само едно блокче баклава....ама беше мммммм вкусно), но нямам необходимост да ги ям. Но сега съм се заканила за рождения ми ден да си хапна една НЕзонова торта :bigsm39:


Не точно невкусни, но определено не толкова вкусни, както преди. И другото е, че дори и да хапна, много малко ме засища. Преди, като съм била на диета, ако хапнех нещо сладко, не можех да се спра. :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Karrita » Пон Ное 18, 2013 7:18 pm

HippoDel написа:
Karrita написа: И другото е, че дори и да хапна, много малко ме засища.

Хипо, аз сладкото го ядях не за наяждане а за " оргазъм на душата", аз изпадах в екстаз при вкуса на хубав шоколад или някоя сладкарска вкусотия. :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Чет Ное 21, 2013 11:25 pm

:wave: А аз преди ЗОНАТА, сладко можех да си хапвам по всяко време, особено вечер много-често изяждах по един шоколад. Но сега изобщо не се сещам, макар че като видя да си хапва някой се изкушавам да опитам :shy: и само от едно блокче ми става много сладко. Няма същия вкус който имаше преди!И това много ме радва! :hug:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Karrita » Пет Ное 22, 2013 1:38 pm

Ех, ама значи, мнооого ме изкушавате да прегреша с един - два блока шоколад, за да видя дали е вярно, че няма същия вкус, защото баклавата на Гази за мен си беше абсолютна вкусотия :lol: :think:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Съб Яну 18, 2014 8:21 pm

:wave: Здравейте приятели, от миналата година не съм писала тук. Първо ви поздравявам с новата година, малко късно, но все пак на време... :laugh: . Пожелавам на всички много здраве и малко килограми! Всичко за каквото си мечтаете нека да го осъществите със Зоната! :love:
За себе си ще разкажа накратко през това време за което не съм написала нищо, аз свалих кг които исках, но през декември се наложи да постъпим с детето ми в болница, след това започнаха празниците и малко обърках храненето. Много трудно беше да устоя с баниците и питките и сега резултата е с един кг и половина нагоре. Въпреки това съм доволна, че не са всички които бяха преди да започна със Зоната.
Искам да попитам и аз за този овес, от къде да си взема, в нашия град се оказа че няма никъде. Успях да открия малко лимец и сега и него не зная как да го определя за 1Б. :bored1:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот gogo » Съб Яну 18, 2014 11:08 pm

Neli написа::wave: Здравейте приятели,.....
Искам да попитам и аз за този овес, от къде да си взема, в нашия град се оказа че няма никъде. Успях да открия малко лимец и сега и него не зная как да го определя за 1Б. :bored1:

Нели,
За лимеца тук - http://www.bb-team.org/hrani/id/258736_houp-limets-bio-zyalo-zarno и изчисляваш по формулите от моя дневник. За овес аз поръчвам от iHerb, този по препоръка на Пипи - Bob's Red Mill, Organic Steel Cut Oats, 24 oz (680 g). Комбинирам и с рибеното ми масло - Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и така поръчката не надвишава 30 лв. и ми идва директно в пощата. Много е удобно. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron