Дневникът на Karrita

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Съб Окт 26, 2013 11:45 am

Ето го и моето местенце, където ще се радвам да си пишем кой колкото му душа иска.
Как влязох в Зоната? Ами мноооого много случайно. От години се стремя да се храня здравословно - подбирам си храните и количествата, избягвам пържено, мазно, стремя се да поддържам алкално-киселия баланс, спортувам умерено....и такива неща. И понеже нямам проблеми с килограмите и със здравето дай боже ( абе малко ми се обаждат костите през зимата), никога не съм спазвала изтощителни диети, не съм и търсила информация за тях. Бях попаднала преди време на някаква информация за Зоната из нета, хвърлих един поглед и си я отминах като поредната диета. И така един ден лятото пием кафе с Газилот (леко поотслабнал) и той бегло сподели, че от скоро е в Зоната и кво, що набързо и подминахме темата. След известно време се срещаме пак с него и друг наш приятел (в Зоната също, зарибен от Гази), Газилот вече осезаемо отслабнал и като се започна една плеяда от тяхна страна, как се чувствали, каква енергия имали, как спяли добре и т.н.,ама говориха толкова разпалено ( като деца в сладкарница :) ), аз само се пулих и даже в един момент си викам " Тия двамата май получават факсове", но пък
познавайки Гази как много "обича" да се лигави, нещо ми щракна....
Разковничето да започна да се интересувам, чета и по-късно да вляза в Зоната беше моето голямо любопитство за тази енергия и сила, която те завладяват, за лекотата, живеца и спокойствието, което изпитваш. По- късно разбрах, че това не е диета, а си е направо философия!
И ето ме тук сега, пишеща в този приятен и полезен форум, благодарна първо на себе си, че се реших да дам шанс на Зоната и второ на Вас, мили и позитивни О'зончета. Ние сме в Зоната, и Зоната е в нас!
Няма да пиша тука мерки, килограми и менюта, но пък ще се радвам да си общуваме, да обменяме опит, да си споделяме смешни и сериозни неща от живота ни. Айде стига толкова съм писала, че стана цял роман!
Между другото, дъщеря ми също се запали покрай мен и се опитва и тя да се зонира ( малко трудно за нейната възраст, но е важно желанието), за сметка на моя мъж, който си е непоправим македонски инат!!! :bambam2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Дневникът на Karrita

Зоната
 

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот HippoDel » Съб Окт 26, 2013 12:48 pm

Кари, честито ти дневниче! :bigsm21:
Радвам се, че в Зоната има хора като теб, които не я започват заради отслабване.
Успех в Зонуването! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Gazilot » Съб Окт 26, 2013 12:58 pm

Карке,
Покажи на хората как се храниш, какво ти е менюто, малко зоново инфо.
И не сме се виждали, та ко стана с онея 700 грама фира, дето даде? :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Съб Окт 26, 2013 1:13 pm

Мерси Hippo, то понякога това е по-лошо, килограмите поне имат видим ефект :) .
Пък аз сега, само се наблюдавам какво чувствам и се замислям в Зоната ли съм, не съм ли?
Голямо чудене пада понякога - имам енергия, доста добра, викам си "май си внушавам", вчера примерно ме заболя глава, викам " Айдееее отиде Зоната" :think: . А иначе си я спазвам стриктно, освен ако не сбъркам неволно някой грамаж :laugh:
Газко, не съм се теглила скоро и не знам какво става с килограмите, скоро ще се кача на кантара, стига да не забравя :msmile1:
Какво ям? Обичайните неща - пуешка шунка, пилешко, риба, телешко, извара ( не мога да я оправя, протеин ли е, мазнина ли е, колко да ям и т.н. На село няма на Маджаров :bigsm17: ), кис мляко - 2%, рядко прясно мляко 1%, яйца ( само в рецептите), зеленчуци, плодове, сухари ( понякога), овес суров, овесени трици и брашно ( когато готвя), МНОГО ми е мъчно, че не мога да ям спокойно мед :bigsm12: , маслини, зехтин, бадеми и орехи.
Между другото готвила съм някои рецепти както за сладки така и за солени ястия. Някои бяха от сайта, други си ги измислих, къде станаха къде не... :cheff: , но мисля да продължавам да експерементирам. more-smile17
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот HippoDel » Съб Окт 26, 2013 1:37 pm

Кари, може да споделиш някоя нова рецептичка, :cook: че нещо взе да ми писва да ям все едно и също. :love:
А иначе за чуденето и аз съм като теб, те килограмите падат, ама понякога имам и аз някакви странни усещамия, та се чудя къде съм, :think2: в Зоната ли или някъде другаде, иначе я спазвам срикто, с малки изключения.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Poppy » Съб Окт 26, 2013 1:57 pm

Здравей Карита :bouquet: Браво на теб, че си решила да се храниш балансирано. Обикновено чакаме да напълнеем или да се разболеем, за да се решим ;) Я кажи какво готвиш?
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Нед Окт 27, 2013 5:58 pm

Ами какво готвя...още не съм се отворила много по готвенето, но съм си правила разни запеканки с гъби, броколи, карфиол, прясно зеле с доматки, сирене по шопски, мъфини ( сладки и солени ), сладкиш с круши....и такива неща. Набелязала съм си някои неща да пробвам и ако станат ще ги споделя с вас :cheff:
Днес например си направих канелени ореховки, станаха чудни :bigsm39:
Ето рецептата, ако някой иска да пробва.

Канелени ореховки - 15 блока

Овесени трици - 7БВ ( грамажа по етикет)
Овесено брашно - 3БВ ( грамажа по етикет)
Ябълка - 100 гр. - 1БВ
Орехи - 10 бр. - 10БМ
Масло - 1 2/3 ч.л. - 5БМ
Мед - 2 с.л. - 4БВ
Прясно мляко - 2-3 с.л. ( не го броя)
Канела - непълна ч.л.
Бакпулвер - 1 бр
Ванилия
Стевия на вкус ( около една непълна с.л.)

Млякото се смесва с меда, бакпулвера, канелата, стевията и разтопеното масло. Бърка се до получаване на хомогенна смес. Прибавят се триците и брашното и започва да се бърка с ръка. След като се получи полутвърдо тесто се прибавят орехите и ябълката и се продължава да се меси, докато тестото стане лепкаво и може да се оформи на топки.
Оформят се 15 еднакви топчета, които после се сплескват за да придобият форма на бисквита. Нареждат се в намазана с мазнина тава и се печат в предварително загрята фурна на 200 градуса.

Ореховките съдържат 15 БВ + 15 БМ ( всяка бисквитка е един такъв смесен блок). Протеините се добавят отделно!
Скрит текст:
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Да Ви е сладко!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Gazilot » Нед Окт 27, 2013 6:34 pm

Mmmmm, looks fockin' delicious!!!
Утре идвам да изям едно, запази ми, плийз:)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Нед Окт 27, 2013 7:01 pm

Gazilot написа:Mmmmm, looks fockin' delicious!!!
Утре идвам да изям едно, запази ми, плийз:)

Нямаш проблем :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот HippoDel » Нед Окт 27, 2013 10:00 pm

Oоооо Kари, страхотни са! :ok:

Гази, завиждам ти! :bigsm33:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Italiano » Пон Окт 28, 2013 1:12 pm

Гази много хитро се обгражда със зоновци, които са му подръка, за да му готвят!
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Gazilot » Пон Окт 28, 2013 7:20 pm

ЧудесниК са!!! Правете ги смело, няма да съжалявате. Карита печели червена точка от мен. :text-+1:
Хем не съм по сладкото, ама убоото си е убао!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Вто Окт 29, 2013 11:39 am

О, Гази, голямо признание...Благодаря ти! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Italiano » Вто Окт 29, 2013 11:52 am

Е, да - някои хора им се наслаждават на тези ореховки, а други точим лиги пред екрана ... :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Karrita » Вто Окт 29, 2013 2:23 pm

Italiano написа:Е, да - някои хора им се наслаждават на тези ореховки, а други точим лиги пред екрана ... :laugh:

Ити, мятай се на колата и идвай, ще те почерпя с удоволствие :hungry:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Karrita

Мнениеот Italiano » Вто Окт 29, 2013 4:17 pm

Ей го къде е Несебър ... :auto-car:
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта