Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Вто Ное 26, 2013 11:38 pm

Искам да споделя една супичка, която спретнах днес за трима с един останал ми карфиол, който не стана на туршия и беше доста много:
1/2 БВ 65 гр лук
4 1/2БВ 180 гр картоф
2 БВ 160 гр морков
3 БВ 1320 гр карфиол
Общо 10 БВ сварени с вода и сол, подправени с копър, кимион и магданоз и пасирани до обем 2,5 л.- стана доста гъста и засищаща, вече готова и добавих
10 БМ 3 1/3 чл зехтин
Лесно си я разделихме на тримата за по 2 пъти и една малка порция на внучката, а като си добавихме в супата протеини чрез обезмаслена филаделфия -стана супер!
На моменти поогладнявам, та като чета че при повечето не се усеща глад, се чудя дали 9 ЗБ са достатъчни или някъде греша в сметките. Дала съм в началото данните си, правя разходки повече от 1час и половина на ден, кога по-бавно темпо, кога много по-дълги и интензивни, но почти никога по-кратки. :think2:
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Зоната
 

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 27, 2013 12:03 am

KandY написа:На моменти поогладнявам, та като чета че при повечето не се усеща глад, се чудя дали 9 ЗБ са достатъчни или някъде греша в сметките. Дала съм в началото данните си, правя разходки повече от 1час и половина на ден, кога по-бавно темпо, кога много по-дълги и интензивни, но почти никога по-кратки. :think2:


Най-вероятно огладняваш заради многото неблагоприятни въглехидрати, които ядеш. Защото картофите и морковите, ако си забелязала са с червен цвят в таблицата, което означава, че са въглехидрати с висок гликемичен индекс, т.е. след като ги хапнеш бързо навлизат в кръвта и съответно ти бързо след това огладняваш. Бари Сиърс съветва те да не са повече от 1/4 от въглехидратите, които приемаме на 1 хранене.
Иначе, може да опиташ и блоковете да увеличиш. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот gogo » Сря Ное 27, 2013 5:24 am

Канди, постарай се, ако можеш първите ти месеци в Зоната да бъдат само зелени. Така организмът ти ще се настрои хормонало много по-бързо и качествено. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Пет Ное 29, 2013 10:46 pm

Не си мислете , че като не съм писала два дни, че съм се отказала от зоната. Не и аз, не се отказвам толкова лесно, още повече че тук има страхотна компания. Просто си зонувам кротко и мирно, защото резултатът засега не е впечатляващ- за една седмица в зоната без прегрешения, но със забежки в червения сектор , без рибено масло и овес съм минус 1 кг. Но и това е добре, като се има предвид , че много трудно прескачам този килограм, който е под обичайното ми тегло. Дънките ми се поотпуснаха, чувствам се добре и продължавам с ентусиазъм. Подслаждам се със стевия, но плодовете не са ми достатъчни, знам си аз че прекалявах с тях , но сега си давам сметка до каква степен е било. Мислех си че ако ям само плодове няма да дебелея. Да, да, ама не, както казваше Бочаров.Може ли да ми пишете каква е маслеността на обезмасленото сирене, чичко Гугъл пише за 10-15% масленост на сирене-кашкавал, това ли е което е на етикет и по колко грама са нужни за един блок протеини, освен това как стои въпросът с блоковете мазнините , ако това е маслеността на сиренето , може би не трябва да се включва друга мазнина , освен тая от сиренето или кашкавала.
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Italiano » Съб Ное 30, 2013 3:13 am

Всъщност 1 килограм на седмица е повече от "нормалното", определено от Бари. Той казва, че на седмица обикновено се свалят около 500-600 грама мазнини. Просто организмът не може да ги гори по-бързо.
Най-вероятно сега сваляш излишната вода.
Ако се замислиш, 1 кг. на седмица х 4 седмици = 4 кг. на месец. Това е повече от доволно. Но ще е максимум до втория месец. После "се забавя ход", но гориш чисти мазнини.
А, бе, красота!
:done:

Честно казано не съм гледал по етикет сирена и кашкавали. Но в една мандра ми казаха, че кашкавалът е около 3,6% масленост. По груби сметки това означава, че при 3 ПБ кашкавал имаш и 2 МБ.
Обаче не гарантирам за достоверност на този процент. Дори Пипи преди време спомена, че някои Зонаджий броят кашкавала за мазнина. Но тук вече има значение и за кой точно кашкавал става въпрос.
Аз пък понякога не ги броя тези мазнини. По-важното в случая е, че кашкавалът не е в зелената зона.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 30, 2013 5:58 am

Канди,
Ако трябва да сме стриктни, няма как да балансираш като протеин истинско сирене и кашкавал. Ето данни за 100 гр. на кашкавал от етикета му:

протеини - 23 гр
въглехидрати -0,5гр
мазнини - 25 гр

Като изчислиш по формулите:
1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

излиза, че:

1БП = 30 гр
1БВ = 1800 гр
1БМ = 6 гр.

Това е положжението. Кашкавалът и сиренето са си мазнини и то май не от препоръчителните.

Ако мазнините в този кашкавал бяха 5 гр. на 100 гр продукт, то би се получило кашкавалче 1БП=1БМ=30 гр. Да, ама не :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Italiano » Съб Ное 30, 2013 7:20 pm

25% масленост ми се струва множко ... какъв е този кашкавал?!
Та то заквасената сметана е 20% масленост.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Съб Ное 30, 2013 8:34 pm

И тук жълтите и бели твърди сирена са с над 25-30% масленост. Затова купувам меки, обезмаслени от типа котидж с около 3-5% масленост.
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот gogo » Нед Дек 01, 2013 10:50 am

Italiano написа:25% масленост ми се струва множко ... какъв е този кашкавал?!
Та то заквасената сметана е 20% масленост.


Ити, купих го от Лидъл - някакъв гръцки кашкавал на калъпче по 500 гр.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Italiano » Нед Дек 01, 2013 11:53 am

Трябва да го проуча повече този въпрос, защото това може значително да промени отношението ми към кашкавала.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Нед Дек 01, 2013 6:44 pm

Трябва да се похваля, защото направо е чудо- свалила съм 7 см от обиколката на талията, не мога направо да повярвам, та проверявах 2 пъти. Може би на първото мерене съм била подута и подпухнала, но е факт- сега сантиметъра отчита голям минус!!! :laugh1:
Това беше причината да се наградя и с една тортичка, идеята взех от Йоланта Делибозова, малко я попромених да я натъкмя към зоната и ето какво се получи:
ЛЕКА ЗОНОВА ТОРТА
ЗА БЛАТА
2 БП- 4 белтъка
2 БМ 15 гр кокосови стърготини-по етикет
9 бр стевия драже всяко равно на 1 чл захар
1 сл лимонов сок в която се разтваря стевията
ванилия
Белтъците се разбиват на твърд сняг , като по малко се добавя лимоновия сок със стевия. Накрая с шпатула и леко разбъркване се добавят кокосовите стърготини и ванилия. Върху хартия за печене се печат 2 блата на 150 гр до порозовяване( аз ги очертах върху хартията и така разпределих сместа , без форма)
ЗА КРЕМА
250 гр безсолноq нискомаслено меко сирене (ползвах немски quark), по етикет-
3 БП, 1 БВ, 3 1/2БМ
1,5 БП 20 гр желатин разтворен в 350 гр вода
5 БВ 250 гр замразени горски плодове + 150 гр за украса отгоре
9 бр стевия, разтворена във водата
Общо за крема – 4 1/2 БП, 5 БВ и 3 1/2 БМ
Загрява се водата с желатина и стевията, 250 гр от нея се добавя в изварата и се хомогенизира, отделя се четвърт от сместа за украса, а в останалата се добавят 250 гр от плодовете. С тая смес се покрива единия блат, поставя се втория и се намазва отвсякъде с останалата бяла смес. Отделените 100 гр гореща вода с желатин и 150 г плодове се смесват и се разпределят върху горния блат.
Общо за тортата 6 1/2 БП, 6 БВ и 5 1/2 БМ
Може да се направят и малки целувки за украса, с още 1-2 белтъка и стевия.
Направих я с диаметър 20 см , направо си е сериозно парче, дори и четвърт от нея,
А е само 1 1/2 зонов блок!!! -чудесна междинна закуска
Може да понесе още малко подобрения , но и така е супер, за хора на които очите им остават във витрините с торти.Ако се справя ще кача снимки по-късно.
Последна промяна KandY на Пон Дек 02, 2013 12:18 am, променена общо 1 път
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Karrita » Нед Дек 01, 2013 6:56 pm

Поздравления !
Точно така, човек трябва да се награждава за постигнати резултати за да има стимул :lol: .
Трябва да има сладкишчета в кулинарната ни галерия :cooking1: :bigsm18:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Дек 01, 2013 10:43 pm

Малеее, Канди, :wow:
Тази тортичка звучи страхото, много вкусна ми изглежда. Браво, имаме си още един кулинарен майстор. :cook:
:bigsm20: :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот лилит » Нед Дек 01, 2013 11:10 pm

KandY написа:ЗА КРЕМА
250 гр безсолноq нискомаслено меко сирене (ползвах немски quark), по етикет-
3 БП, 1 БВ, 3 1/2БМ
1,5 БВ 20 гр желатин разтворен в 350 гр вода
3 БВ 300 гр замразени горски плодове
9 бр стевия, разтворена във водата
Общо за крема – 3 БП, 5 1/2БП и 3,1/2 БМ

Тук малко не ми стана ясно кое по колко блока е, защото и за двете си писала БП. Това за желатина печатна грешка ли е или наистина го смяташ за въглехидрат, защото той си е чист протеин.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Пон Дек 02, 2013 12:27 am

Права си Лилит, поправих си грешката,добавих още малко плодове в рецептата за баланс, със сигурност ще е по-добре, а който не харесва кокоса може да го замени със смлени бадеми. Изобщо има поле за творчество, лично аз следващия път ще я направя с млечен крем с нишесте и плодовете с желатина. 4 супени лъжици царевично нишесте са само 1 БВ, могат да се направят на крем с 800 гр прясно мляко и 8-9 бр стевия, ще стане успешно надявам се. А тортата я хапнахме- вкусно, вкусно...м-м-м!
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Сря Дек 04, 2013 9:31 pm

Не съм очаквала , че може да ми се случи това- да не ми е вкусно , като хапна сладкиш. Не са минали и 2 седмици в зоната, а днес опитах сладкиша, който правих по повод и само едно малко парче ми беше повече от достатъчно , за да разбера , че изобщо не ми се яде сладко и нещо не им е така приятно, както е било. Това си е направо чудесно. А сега , когато се съобразявам с мерки и пропорции се оказа , че не е толкова проблемно човек да си хапва не само сухи неща, а и готвено по изискванията на зоновото хранене. Много лесно и като количество дори много се получава ако се приготвя и пиле или пуешко със спанак, миш-маш с извара, каварма със свинско контра филе, даже и телешко винен кебап, като ориза може да се замени с любимия в зоната овес (който аз още не съм намерила тук) или с киноа, лимец, или пък дозирано количество ориз. Моят фаворит засега е салата снежанка с quarq - идеално за закуска, за вечеря и по всяко друго време. Вчера беше новолуние и изкарах деня с около 1,2 л кисело мляко на айран- на всяко хранене с 200 гр кис. мляко с около 200 гр вода, но за мое разочарование резултата не беше много впечатляващ- 400 гр, дано днес не ги възстановя.
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта