Дневникът на ZorrY

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Italiano » Пет Май 23, 2014 10:33 am

Хаха, точно такъв ми донесоха и на мен, когато си мислех, че съм се уредил с тонове.
:laugh:
Просто не става.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ZorrY

Зоната
 

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот HippoDel » Пет Май 23, 2014 10:35 am

Да този е за покълване и аз съм си взела такъв да си правя кълнове, но още се съм го пробвала. :)
Ама ZorrY пише, че си е купила трици от този магазин, а не овес.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот HippoDel » Пет Май 23, 2014 10:41 am

ZorrY написа:Купих си овесени трици, но на тях освен обичайните въглехидрати, протеини и мазнини има и хранителни влакна, та въпроса ми е трябва ли от въглехидратите да извадя тези хранителни влакна ( те фибри ли са? ) ?

Най-вероятно влакната вече са извадени от въглехидратите и са описани на етикета. Освен, ако не са написани под въглехидратите, леко навътре. Или ако не пише, въглехидрати, от които хранителни влакна еди колко си.
И - да, влакната са фибри. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Kristal » Пет Май 23, 2014 12:42 pm

Този овес смятам да го ползвам по два начина - за покълване и за мелене. ще пробвам да го смеля в машинка за кафе така както си е и да видим няма ли да стане за палачинково тесто.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Пет Май 23, 2014 12:49 pm

Hippo написа:
ZorrY написа:Купих си овесени трици, но на тях освен обичайните въглехидрати, протеини и мазнини има и хранителни влакна, та въпроса ми е трябва ли от въглехидратите да извадя тези хранителни влакна ( те фибри ли са? ) ?

Най-вероятно влакната вече са извадени от въглехидратите и са описани на етикета. Освен, ако не са написани под въглехидратите, леко навътре. Или ако не пише, въглехидрати, от които хранителни влакна еди колко си.
И - да, влакната са фибри. :hug:

Не са описани.Това което е изброено е: за 100 гр. продукт
Енергийна ст-ст - 246 ккал
Белтъчини 17 гр.
Въглехидрати 66 гр.
Мазнини 7 гр.
Хранителни влакна 25 гр.
Та като смятам въглехидратите да вадя ли от тях хран. влакна или да си ги смятам 66 гр./ 100?
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Italiano » Пет Май 23, 2014 1:30 pm

Kristal написа:Този овес смятам да го ползвам по два начина - за покълване и за мелене. ще пробвам да го смеля в машинка за кафе така както си е и да видим няма ли да стане за палачинково тесто.

Люспите са много твърди. Няма да могат да се смелят хубаво.
Ще си докараш някой проблем на храносмилателната система, апендисит ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Пет Май 23, 2014 1:42 pm

Kristal написа:Аз наскоро си купи овес от този магазин, купих си и други неща, видя ми е евтино, а и поръчката ми дойде светкавично - в петък я поръчах и в събота вече получих съобщение от еконта да ида да си я взема.

Аз моя го купих от био магазин, насипен, 3 лв./кг., някъде по-напред бяха дали линк за овес, който пак не беше скъп, може да го погледнеш и ако този не става за ядене да си вземеш от него.
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот HippoDel » Пет Май 23, 2014 1:48 pm

ZorrY написа: Не са описани.Това което е изброено е: за 100 гр. продукт
Енергийна ст-ст - 246 ккал
Белтъчини 17 гр.
Въглехидрати 66 гр.
Мазнини 7 гр.
Хранителни влакна 25 гр.
Та като смятам въглехидратите да вадя ли от тях хран. влакна или да си ги смятам 66 гр./ 100?


Смятай ги 66 гр./100!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Пет Май 23, 2014 2:33 pm

Благодаря ти!

Постарайте се да не цитирате предходно мнение. Още повече ако и то е с цитат ...
Италиано
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Нед Май 25, 2014 6:29 am

Добро утро! Искам да ви споделя, че от една седмица съм в зоната, едва ли в центъра, но пък занувам, и се чувствам страхотно! Не изпитвам глад, хапвам се доста, качили сте страхотни нови рецепти, за което съм ви много благодарна.
Малкия мъж ( на 3 г.) се побърква да яде соления кекс! Той много обича такива домашни "тестени" закуски и си хапва с кеф. 5 дена се гледаме с него и половината хранения са му по зоната ( за другите са отговорни лошите баби! :) ) и се скъсва да пие вода милия, ако е само на зонова храна сигурно ще платя 5 кубика вода отгоре :laugh1:
Мерки не съм си вземала в началото, но съм назад с килограмите - 1,300кг. , остава само да включа и тренировка като ми дойде музата, за да е пълен ефекта!
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Kristal » Нед Май 25, 2014 8:47 am

Сложих овеса да покълва, още не съм видяла кълнове де, но е само от вчера. Като покълне ще покажа какво се е получило и ще видя как ще се яде.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Нед Юни 08, 2014 8:52 am

Как е овеса? Покълна ли?
Да се похваля с 2,5 кг. надолу, супер ми е! Дори си увеличих блоковете от 9 на 10, защото съм постоянно в движение и ми става замаяно от време на време, но сега с 10 блока съм ОК. Поръчах си протеин и го чакам утре да дойде, така ще си реша проблема с намирането само на протеин когато не съм си в нас, иначе все карам на кисело мляко :)
Само не знам как да си наложа да тренирам..... много ми е мъка, до преди няколко години бях активна спортистка, но сега сякаш се омързелевих. Свалям килограми, но пък имам нужда от стягане, ще си стъпя на ината май и ще се пробвам отново да тренирам :)
Да ви кажа много се дразня на БГ опаковките, на които не пише състава на продукта пък да не говорим и за бъглехидратите, белтъците и мазнините, които така силно ни интересуват. Не знам кога ще се светнат "нашите", че трябва да ги има упоменати на опаковката като задължителен атрибут.
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Чет Юни 12, 2014 5:49 am

Добро утро!
Давам отчет: свалила съм още половин килограм и вече съм 57кг.. За 2 седмици в зоната свалих 3 кг.Предполагам вече няма да свалям защото тези кг. са добре за мен. Чувствам се страхотно, наспивам се бързо, вечер лягам по-късно, въобще- свежарка съм :) Дори сега с това ранно ставане мисля да започна да си правя някакви упражнения в нас, преди работа, че да ми е тонизирано цял ден.
Това е от мен!
Хубав ден желая на всички!
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Tatyana » Чет Юни 12, 2014 7:56 am

Браво Зори :yess:. И честита :zonepeper:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот HippoDel » Чет Юни 12, 2014 8:57 am

Чудесно, Зори! :bouquet:
Давай все така. Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Чет Юни 12, 2014 8:58 pm

Със сигурност продължавам!
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта