Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот KandY » Нед Дек 08, 2013 11:25 am

Скъпа, просто затвори лаптопа , усмихни се, макар и насила и излез веднага! Другото само ще си дойде! Вярвай си, вярвай ми, отчасти съм била по този път. А си купи само мляко, за да има цел излизането ти.... и не бързай да се връщаш!
Хубав ден и бодро настроение!!!
А ако си джи-пи можеш да си намериш двама нови пациенти- синът ми и снахата си търсят джи пи във Варна.
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Зонуването на Таня

Зоната
 

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Нед Дек 08, 2013 11:29 am

Настроението идва с кислорода, надскочи себе си, излез, разходи се, и ще бъдеш удовлетворена после. Ако не го направиш, до следващото излизане подсъзнанието ти ще е обременено с чувство за вина. Казвам ти го от опит, аз бях единица за обездвижване. Направи го и ще видиш, че е така. Ако не се получи, замеряй ме с яйца, пържен дроб и вратни пържоли.
Успех и приятна разходка :lol:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Poppy » Нед Дек 08, 2013 11:53 am

Таня, добре дошла :bouquet: Добре си се насочила към Зоната, вярвам, че ще имаш успех.

Аз преди няколко години имах панически пристъпи - не можех да стоя на места, където има много хора, задушавах се, виеше ми се свят, изтръпваха ми крайниците и повръщах. Имам една супер неудобна случка в оживен магазин на касите, където оповръщах всичко... сега ми е смешно, но тогава беше ужасно. Съответно не можех и да шофирам, тръгвах на някъде с колата, отбивах, защото се задушавах, мъжът ми идваше да ме прибира. Имаха съмнения за астма и проблеми с щитовидната жлеза, но в крайна сметка всичко ми идваше от главата. Бях пощуряла на тема забременяване и доста се изтормозих сама, пък и хората около мен. Със съвсем МАЛКО помощ от психолог, състоянието ми много се подобри /без никакви медикаменти/. Разходките на въздух са много важни за това състояние, пробвай и йога ако имаш възможност.
Аз до ден днешен понякога на оживени места получавам световъртеж и задух, но съм се научила да се контролирам и да го превъзмогвам. Освен това и вече не слизам от колата :lol:
Последна промяна Poppy на Пон Дек 09, 2013 12:52 am, променена общо 1 път
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Нед Дек 08, 2013 2:01 pm

Колко ви обичам :love: :love: :love:
Бях навън за около 1 час , предплатих пътеката ( ще се тренирам на стари години ) прибрах се за обяда, но след обяд пак ще изляза , да извървя ония 4 - 5 км .
Благодаря на всички ви за подкрепата!!1
Имам семейство с вас !
:done:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пон Дек 09, 2013 11:16 am

Начало на пета седмица в Зоната за мен.
Странно че тази сутрин съм +1.5 кг в сравнение с петък, въпреки че не съм прегрешавала и два поредни дни вървях по около 5 км :wow:
Успешна седница на всички зонуващи !
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Пон Дек 09, 2013 12:53 pm

tshivacheva написа:Начало на пета седмица в Зоната за мен.
Странно че тази сутрин съм +1.5 кг в сравнение с петък, въпреки че не съм прегрешавала и два поредни дни вървях по около 5 км :wow:
Успешна седница на всички зонуващи !


Ако си увеличила физическата активност е добре да увеличиш и броя на блоковете. Иначе тялото започва да "складира".
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Пон Дек 09, 2013 1:29 pm

Може ли пък за 2 дни да съм складирала 1.5 кг мазнини? :roll:
Тъкмо се бях окуражила, че прогресивно свалям кг. и съм повече отвсякога подвижна , сега ново двайсет.
:wow:
Заради подобряване на инсулиновата чувствителност трябва да се движа, а с движението намалявам отслабването :(
ОХ, какво ми дойде на главата!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Пон Дек 09, 2013 2:16 pm

tshivacheva написа:Може ли пък за 2 дни да съм складирала 1.5 кг мазнини? :roll:
Тъкмо се бях окуражила, че прогресивно свалям кг. и съм повече отвсякога подвижна , сега ново двайсет.
:wow:
Заради подобряване на инсулиновата чувствителност трябва да се движа, а с движението намалявам отслабването :(
ОХ, какво ми дойде на главата!


Разбира се, че това не са мазнини! Просто ти напомням, да не забравяш, че за да отслабваш в Зоната е нужно да си снабдяваш отганизма с достатъчно протеини и съответно въглехидрати и мазнини, в зависимост от физическата ти активност. Може за тези 2 дни да си задържала вода, което е най-вероятното. Аз постоянно имам качване и сваляне, но генералното е сваляне. Не се шашкай, ти като доктор по-добре ги разбираш тези неща. Замисли се малко, а не се паникьосвай, толкова добре вървят нещата при теб. Радвай се на живота и новото ти бъдеще със Зоната. Гледай как се чувстваш, а не се втурачвай в кантара. Справяш се чудесно, продъжавай в същия дух, успех! :hug: :hug: :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Пон Дек 09, 2013 2:29 pm

Ето каво пише във "Въпроси и отговори":

"27. Започнах да се храня по малко, и същевременно увеличих физическото натоварване, но все още няма резултат. Защо ?

Ако имате активни „мастни капани“, няма да сте в състояние ефективно да използвате складираните телесни мазнини, за образуването на химическа енергия, която ви е необходима за да се движите и живеете. Когато ядете по-малко, и тренирате повече, тялото започва да самоизяжда собствените си мускули и органи, за да си набави необходимите калории, които не сте доставили докато гладувате. За да намалите излишните мазнини, мастните капани трябва да се отпуснат, а това става когато нивата на инсулина се намалят и гладът започне да се контролира чрез храненето в Зоната.

39. Ако сваля килограми, трябва ли да намаля и количеството протеини, които консумирам ?

Не. Килограмите, които сваляте, са за сметка единствено на мазнините. Програмата е предназначена да за¬пази количеството на крехката телесна маса, а тя изисква протеини за своето поддържане. Всъщност в Зоната ние се храним така, сякаш вече сме достигнали идеал¬ното си тегло. Броят на протеиновите блокове трябва да се промени само когато променим физическата си активност или забележим значителни промени в крехката си телесна маса, която можем да изчислим с по¬мощта на таблиците, дадени в книгата „Зоната”. Ако страдате от наднормено тегло, добре би било да преизчислите крехката си телесна маса след две седмици, през които сте се хранили в Зоната, тъй като може да се осво¬бодите от задържани в тялото ви течности (А те раз¬дуват изкуствено истинската ви крехка телесна маса и следователно увеличават действителните ви протеино¬ви нужди). Тези нови пресмятания ще ви помогнат да откриете реалното количество на крехката ви телесна маса и вече върху нея ще определите количеството на необходимите ви протеини."

Имай предвид, че втория месец ще започнеш да сваляш по-бавно, това да не те обезкуражи. При всички е така, особено при жените. Важното е, че топим само мазнини. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Чет Дек 12, 2013 2:43 pm

32 - ри ден в Зоната. След кратко необяснимо връщане на кг ( + 1.5 ) днес съм с - 1 кг. Това може би се дължи на физ, активност , както пише Хипо, а може би и на факта , че си спрях диуретика за АХ.
Днес ми пристига и пътеката , така че от утре съм освен в Зоната и на пътеката... :roll:
Не зная как ще се справя....първоначално ще пълзя, пък после може и да вървя , а за бягане не смея да мечтая ;)
Самочувствие добро. Глад няма.
Открих нов фактор - инсулинов индекс на храните.
Нов - за мен. Изненадващо разбрах, че кис. мляко има по- голям инсулинов индекс отколкото белия хляб.
Инсулиновия индекс е важен за мен, тъй като при диабет тип 2 има инсулинова резистенстност и от там инсулина е висок, а той предизвиква задръжка на течности и забавя редукцията на сланината. Та е важно инсулина да не е висок.
Ама аз на кога съм седнала да обяснявам? Вие по - добре и от мен ги знаете тези работи!! :hug: :hug: :hug:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Gazilot » Чет Дек 12, 2013 3:17 pm

Таня и всички останали, не се вманиачавайте с кантара, че бил нагоре, че бил надолу. Спазвайте правилата на Зоната, прегрешавайте тук- там ( човешко е), но не се притрисайте на 1 кг нагоре. Може да е от всичко, както знаем, възрастните индивиди могат да варират с 4 килограма. При мен например, теглото варира, но както е казала Хипарката, крайния резултат е сваляне, два дена съм 87+ и след това, 86,2 примерно, после падам още и после пак покачвам малко и т.н. и т.н.. Просто спазвайте Зоната и всичко си идва на мястото, казвам Ви го от опит.
Таня, за гликемичният индекс ли става дума?
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот HippoDel » Чет Дек 12, 2013 3:42 pm

tshivacheva написа:Открих нов фактор - инсулинов индекс на храните.

Таня,
За гликемичния индекс ли ства въпрос или това е нещо дуго?


Gazilot написа: При мен например, теглото варира, но както е казала Хипарката...

Гази,
Това с Хипарката, мнооооого ми допада... като стопя още 5 килца, ще си сменя името и ника с някоя по изящна фигура. ;) Ще има, как Хипо се превърна, със Зоната, в Хипарката. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот лилит » Чет Дек 12, 2013 3:48 pm

Таня, ами нали всъщност на този индекс се крепи зоната и това определя кои храни са зелени, кои оранжеви и кои червени :roll: .

Gazilot написа:два дена съм 87+ и след това, 86,2 примерно, после падам още и после пак покачвам малко и т.н. и т.н.. Просто спазвайте Зоната и всичко си идва на мястото, казвам Ви го от опит.


Важното е, че идва момент в който цифрата 87(примерно) никога повече не се появява на кантара :laugh4: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 4:50 pm

Сигурно не става въпрос за гликемичния индекс, защото няма как хлябът да с по-нисък от млякото.
Освен ако Таня не се е объркала нещо ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот TanyaS » Чет Дек 12, 2013 5:20 pm

http://www.bb-team.org/articles/4329_insulinov-indeks
http://www.bodyconstructor.com//new.php?id=99

Не съм се объркала бе хора. Става дума за инсулинов индекс, който е различен от гликемичния инадекс и гликемичния товар. Наистина кис. мляко е 115 инсулинов индекс, а белия хляб 100! :wow:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Зонуването на Таня

Мнениеот лилит » Чет Дек 12, 2013 5:20 pm

Italiano написа:Сигурно не става въпрос за гликемичния индекс, защото няма как хлябът да с по-нисък от млякото.
Освен ако Таня не се е объркала нещо ...

Е, не е същото, ама почти

Основна разлика между подхода за установяване на инсулиновия и гликемичния индекс е, че в първия случай, както горе споменахме, се ползват изокалорични порции, а във втория - порции с равно количество въглехидрати.

Смисълът на това е, че въглехидратите не са единственият стимул за организма да секретира инсулин. Както вече знаете (споменато е и в тази статия), протеините са също инсулиногенни. Богатите на протеин храни или просто добавянето му към въглехидратни храни предизвиква секреция на инсулин без нивото на кръвна глюкоза да се покачва.

ИИ и ГИ не винаги съвпадат - което е една от основните причини за създаването на индекса на инсулина. Също така добавянето на мазнини към високовъглехидратна храна има свойството да предизвика инсулинова секреция, въпреки редуцирането на кръвната захар.

ИИ е научно по-точен, затова се използва при специализирани изследвания. Гликемичният индекс обаче се измерва много по-лесно и евтино, а това е дало възможност да бъдат документирани хиляди храни. Затова ГИ се е наложил като стандарт в публичното хранене при диабетици и атлети.

http://www.bb-team.org/articles/4329_insulinov-indeks



пп
упс, писали сме едновременно.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron