Дневникът на Raniya

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Чет Яну 09, 2014 12:38 am

Благодаря ви, приятели!
Относно протеините - не обичам, ама се насилвам заради Зоната :lol: Всеки ден хапвам риба, извара, мляко и сирене. Не се отчитам, защото нямам кантар и хапвам на око за съжаление. Точни са ми само двете закуски. Но пак съм доволна, защото хапвам само от зеления списък, без тесто, сладко, ориз и картофи; вземам по 5 гр пречистено омега 3, пия много вода и се храня пет пъти дневно. Сигурно не съм в Зоната, ама пак е някаква промяна.
Чета ви ежедневно, много сте ми интересни. И полезни :done:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Зоната
 

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот nympheacea » Пет Яну 10, 2014 8:45 pm

Мила моя Райна, като ти чета историйката, все едно виждам себе си, само дето не съм бивша балерина а гимнастичка.
Имаме еднаква стръв към теста и двете страним от месото.
Въпреки, че последните 2 месеца съм по-скоро извън зоната, все пак се връщам обратно и искам да ти дам следните съвети.
1. Никой и нищо няма значение ако решиш да си зонова и да си гледаш здравето. Аз на блок маса си ходех с кантара. Всички ме гледаха като извънземно, НО отдавна не плащам данък обществено мнение. В работата ми се смееха първите 4 месеца. После колежките също САМИ проявиха желание да ги науча, продължиха да се смеят, сега 8 месеца по-късно на никой не му прави впечатление.
2. НИКОГА не съм предполагала, че нещо ще може да ме раздели от любимите теста, хляб и козунаци. Зоната успя. Трудно за вярване но факт. Моля те да ми повярваш. Дай ми доверието си и ще видиш как след 5 дни (с кантарчето) ще се събудиш детоксикирана от чувството за тестена зависимост. Обещавам ти, че ще бъде като събуждане в топла пролетна утрин след тежък кошмар. Единственото, което трябва да направиш, е да се усмихнеш, да продължиш, и да помогнеш на някой, който също се нуждае да се събуди.
Целувки
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Съб Яну 11, 2014 9:12 pm

Еее, мила Нимфи, успя да ме развълнуваш!
Благодаря ти :bouquet:
Това за кантарчето и блок масата много ме развесели :lol:
Няколко дни бях предимно на протеини и ефекта е...по-дебела с 2 кг, гадене, главоболие и отвращение от храната :( Това не е каприз...просто ми се гади от животинска храна. Що за чудо съм, не знам!
Иначе си имам обяснение за килограмите! Имам фобии, панически атаки, невроза...тревожа се много за близките, за себе си, за света...и килограмите са спасителния ми пояс! Така че освен със Зоната се занимавам и с терапия и с психология. Дано хормоналния баланс хармонизира и душата ми!
Прекрасни сте, ще го повтарям колкото си искам :lol:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Нед Яну 12, 2014 12:39 am

Продължавам с едно примерно меню за близкия месец:
9 блока, 2,5л вода, 5гр омега 3 дневно

Закуска - 2 блока:
- 2 белтъка, 46 гр сирене
- 1 ябълка
- 6 маслини

Обяд - 3 блока:
- 56 гр пушена сьомга, 50 гр извара
- 2 филии ръжен хляб вита, 240 гр домати
- мазнини не знам дали да добявам, заради сьомгата

Следобедна закуска - 1 блок:
- 220 гр мляко
:lol:
Вечеря - 3 блока:
- около 150 гр печена риба с 1л мазнина
- зеленчуци с 1л зехтин, 1 мандарина
- 3 маслини
У
Ок ли е? Еднообразно е, защото няма как да готвя в хотела, пък не ми стиска да се разхождам с везната из ресторанта
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 10:33 am

Ябълка звучи повече от 100 гр, което е 1 БВ. Но виж, ако е ябълче, колкото тестикулче, звучи около 100 гр.
Изяж си маслинките със сьомгата, и 9-те :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Хриси » Нед Яну 12, 2014 11:07 am

Gazilot написа:Ябълка звучи повече от 100 гр, което е 1 БВ. Но виж, ако е ябълче, колкото тестикулче, звучи около 100 гр.
Изяж си маслинките със сьомгата, и 9-те :)


Гази, една средно голяма ябълка е 100 грама, като и приспаднеш сърцевината. Аз, например, като я претегля на везната е около 150 грама, а като я настържа и след това претегля останалата сърцевина излиза точно 100 гр. ябълка и 40-50 грама сърцевина. Мисля, че 10 грама от ябълка в повече не нарушава толкова баланса. Иначе настъргано ябълче ще ми излезе под 100 грама чиста ябълка БВ, което за мен е трагедия, понеже обожавам ябълки :)
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Хриси » Нед Яну 12, 2014 11:10 am

Забравих всъщност да спомена, че става въпрос за нето тегло обелена ябълка, без корите ги ям.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 11:15 am

Ябълки много, до нас в кварталното магазинче например има 15 вида и размера, затова сравних, а и тя е в хотел, не може да мери, още повече да стърже. Отделно, аз например ям ябълките с кората, има и по зле - Италиано със семките и дръжките. Да, знам,много е спорен тоя въпрос с корите на ябълките, но аз не изпадам в здравословна параноя и си ги ям. Така че, при мен една средна ябълка, е около 160 грама, големите минават 200, но тези като тестикулче ми са около стотачката.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Нед Яну 12, 2014 12:32 pm

Да разбирам ли, че менюто ми е одобрено от Гази и другите ветерани? :lol:
Ако е така - thanks - и ще пиша да докладвам или при затруднения!
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 12:47 pm

Принципно, не много :)
Raniya написа:Да разбирам ли, че менюто ми е одобрено от Гази и другите ветерани?


Защото:
Сиренето? щом си в ресторант как го сметна 46 грама? Ако е обикновено сирене си е 28гр. Аз котидж на 46 гр. да ми излиза блока, не съм срещал.
За обяда, казах ти за маслините.
Млякото, колко % е, защото ако е 0.1 ще ти трябват мазнини към него.
Вечерята. 3 блока печена риба са 126 грама, при условие, че ядеш кожата. но например при сьомгата след термична обработка и малкото останало количество омега3 се намира в онова кафявото между кожата и месото. Много хора не го ядат, а то е всичкото полезно четено за сьомгата :).
И за вечерята, много блажна сия замислила, направо лаксативна :). 1 л мазнина с неизвестен произход - 3 блока
После още една лъчжичка зехтин - още 3 блока и накрая 3 маслини - още 1 блок мазнина = 7 блока мазнина???
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот nympheacea » Нед Яну 12, 2014 1:25 pm

И още нещо, сирената в хотлите са ми крайно подозрителни. Провери дали е наистина сирене или палмово масло.
По хотелите се доверявам на продукти, които е трудно да се фалшифицират. Май излиза, че най-опасни са протеините, за това правилно си се ориентирала към белтъци, ако има и пържолки на скара пак добре, но за нас най-хубаво е киселото мляко. Съветвам те ако имаш възможност да си вземеш протеин, който да ти помага.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 1:29 pm

Мда, и отделно, ако е некво сирене, то е достатъчно мазно, за да приемаш допънително мазнини. В смисъл, че забодеш 28 грама сирене с неизвестен произход, към него НЕ взимаш мазнина, щото то по дефоулт си е мазно.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Нед Яну 12, 2014 5:00 pm

Благодаря, Гази, много ме ободрявате :lol:
Поправка:
На закуска 4 белтъка, за да не рискувам със сиренето
На обяд хапвам и маслини, независимо от сьомгата
Вечерята ми ще е в ресторанта - рибата е приблизително 150 гр чисто месо, зеленчуците ще ги тегля, може и 1 мандарина за да допълня блоковете, мазнини не добавям, заради зехтина в рибата.
Само вечерята ще е мааалкона око, всичко друго ще е точно.
Да попитам тези, които готвят - 1 порция боб чорба или 300 мл на колко блока се равнява, че да разнообразявам от време на време...
За чашата вино нищо не казахте........ихууууу :laugh4:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Gazilot » Нед Яну 12, 2014 5:05 pm

Какво за виното, никъде не е упоменато?
Иначе, пред виното и боговете мълчат.
Откакто съм Зоновак, виното е неразделно свързано с вечерята ми. 115 грама = 1 БВ
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Karrita » Пон Яну 13, 2014 6:00 pm

Нямам вечеря без вино аз!!!
Задължително си го поркам зимата ( обичам само червеното, а лятото не ми върви)!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Raniya

Мнениеот Raniya » Пон Яну 13, 2014 7:10 pm

Благодаря за зелената светлина :done: Ще се радвам на чашата си вино вечер!
Сега си имам друг проблем....дано не ви досаждам вече!
Не мога да я изяждам тая храна, мнооого ми е( 9 блока ). Много съм лакома, особено за забранените храни :lol: Откакто ям толкова протеини, нямам апетит, насилвам се. Не ми се ядат въглехидрати....не ми се яде и друга храна! Днес съм изяла 5 блока с усилие, абсурд да изям още 4. Закусвах в 11 с 3 блока протеин на прах, в 16 пушена сьомга с филия черен хляв 2 бблока и сега ще се мъча на един таратор...
Нормално ли е това безапетитие? До скоро се чудех как да озаптя свинятя Спаска в мен, а сега....Тая Зона верно пправи чудеса :lol:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта