Дневникът на Хриси

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Чет Яну 16, 2014 6:44 pm

Непременно ще звънна по-рано, Кари! За мен мъфините в зоната са като вода в пустиня. Все още не съм преодоляла припирнята с меренето и тегленето за всяко ядене, камо ли цели мъфини да опека.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Зоната
 

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Karrita » Пет Яну 17, 2014 1:41 pm

Хриси написа:Непременно ще звънна по-рано, Кари! За мен мъфините в зоната са като вода в пустиня. Все още не съм преодоляла припирнята с меренето и тегленето за всяко ядене, камо ли цели мъфини да опека.

Има време за всичко... :lol: ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот nympheacea » Пет Яну 17, 2014 3:58 pm

Абе хора, какво става та не ви харесва тази на Маджаров? За мен е перфектна, мек вкус, много малко мазнини, ям я по няколко пъти на ден и хормоналния ми баланс не мърда
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Karrita » Пет Яну 17, 2014 4:10 pm

Нимфи, не ми харесва това, че я продават вкисната....Иначе на вкус е добра!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Raniya » Пет Яну 17, 2014 4:42 pm

И аз не мога да я ям тази извара на Маджаров, купувам си на Olympus, много ми е вкусна!
Хриси, а за мъфинките - и аз съм нова, ама ползвах готовата рецепта на Nympheacea, благодаря ти, Нимфи, страхотни са :cook:
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Italiano » Пет Яну 17, 2014 5:01 pm

nympheacea написа:Абе хора, какво става та не ви харесва тази на Маджаров? За мен е перфектна, мек вкус, много малко мазнини, ям я по няколко пъти на ден и хормоналния ми баланс не мърда

9 поредни жълти, гадни, отвратителни опаковки ... драйфа ми се от нея!
:huffy:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Пон Яну 20, 2014 7:06 pm

Здравейте отново :) !

Искам да ви споделя резултата - липсват точно 3 килограма за две седмици. Днес започнах трета седмица в Зоната. За съжаление математиката тотално я обърках днес :oh: .
Сутринта закусих с 2,5 БВ овес, 2 БП извара и два ореха. Реших да увелича малко въглехидратния блок по идея на Брито, т.к. забелязах че до обяд огладнявам много, както и преди вечеря. Иначе концентрацията си ми се запазва, което значи че протеините са ми идвали в повечко. До тук добре. Имах много работа навън и ходене напред-назад (доста се пораздвижих де) и на обяд нямаше къде да хапна и си купих по път пилешка пържола от готовите. Не беше мазна, но вместо 84 гр за 3 БП, изядох 126 гр. :think: Въглехидарта го компенсирах с банан 120 гр, и едно мааааалко парченце пица и 4 пържени картофченца. Броя си до тук 2,5+ 4,5= 7 блока.
Следобяд- 110 гр. кисело мляко+ 2 ягоди (70 гр)+ 15 гр. сирене и 10 гр. слънчоглед.

За вечеря се улях!!! Сготвих си огретен с тичквички. Ето как: 720 гр. едро настръгани тиквички. Към тях добавих 220 гр. кисело мляко+ 2 белтъка+ 100 гр. извара. За подправки сложих сол, черен пипер, сух магданоз и чесън на прах. Намазних тавичката със зехтин ( около 1БМ) и останалите 2 БМ добавих към сместа. Изсипах в тавата настърганите тиквички, след това ги полях и обърках със сместа, след което изпекох. Цялото ястие е 4 блока. Хубаво си сипах 2 блока (1/2 от тавичката), ама така хубаво миришеше, че си добавих малко сиренце, доматче и 1 филийка вита. Та, олях се веднъж с пицата и втори път с увеличените днес блокове с 2 + филийката :shy:
Ама много хубаво миришеше това тиквено огретенче докато се пече. Препоръчвам да го пробвате, ако ви хареса ще кача рецептата в сайта ( може и да я има, но моят начин си ми е по-лесен).
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Пон Яну 20, 2014 7:09 pm

П.П. Моля вместо "улях", да се чете "олях". Все пак, освен блоковете, си гледам и правописа от време на време :lol: .
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот vanja » Пон Яну 20, 2014 10:02 pm

Хриси, извара на Мероне в Бургас има в Кауфланд и в Карфур - поне вчера имаше заредено, аз ги редувам почти всичките извари, за да не ми омръзват, на маджаров до сега не съм уцелила вкисната :think1: но може би е въпрос на време...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Italiano » Пон Яну 20, 2014 11:45 pm

Абсолютно. Въпрос на време. (за Маджаров) :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Вто Яну 21, 2014 7:52 am

vanja написа:Хриси, извара на Мероне в Бургас има в Кауфланд и в Карфур - поне вчера имаше заредено, аз ги редувам почти всичките извари, за да не ми омръзват, на маджаров до сега не съм уцелила вкисната :think1: но може би е въпрос на време...

Благодаря ти много, Ваня! Още днес ще потърся любимата ми извара. :)
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Вто Яну 28, 2014 6:39 pm

Здравейте! Искам да се похваля, че все повече започвам да се усмихвам на всичко и на всички. Причината- Зоната и поредния изгубен килограм. Ще се отчета в началото на месеца, а то и без това занулявам на 4-то число.

Имам един въпрос по отношение на рецептата за сладките мъфини. На сайта в рецептата е дадена 1 ч.ч. кисело мляко за 2 БВ и 2 БП. Но всъщност не е така, защото 1 ч.ч. са 220 гр мляко, което прави 1:1 блокове. Вие по колко кисело мляко слагате на сладките мъфини- 220 или 440 гр.? Как се получава консистенцията с овесените трици и гъстотата?
Кари, знам че ти ги правиш и усещам, че е крайно време и аз да започна да се изявявам като зонов кулинар. Няма да се излагаме, я! :)
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Karrita » Вто Яну 28, 2014 7:49 pm

Хриси, аз тази рецепта не съм я правила. Направила съм си своя и правя нея :) Тъкмо днес ги правих.
Ще ти я дам, пък ти си решавай какво ще пробваш :)
Сладки мъфини - 6 блока - 6 бр

Яйца - 3 бр - 3БП
Кис. мляко 220 гр - 1БВ+1БП
Извара - 2 БП ( по етикет)
Овесени трици - 3 БВ ( по етикет)
Нахутено/овесено брашно - 2БВ ( по етикет
бакпулвер - половин пакетче
ванилия
кокосови стърготини
канела
стевия
орехи/зехтин - 6БМ
След като се смеси всичко се оставя да престои около 30 мин. Пече се на 250 градуса
Въпроса за триците не го разбрах?
Последна промяна Karrita на Сря Яну 29, 2014 12:34 pm, променена общо 1 път
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Gazilot » Вто Яну 28, 2014 10:27 pm

2 яйца - 3 БП?
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Italiano » Вто Яну 28, 2014 11:01 pm

Опааа, на Кари ще и късат дипломата ... :lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Вто Яну 28, 2014 11:05 pm

Два трябва да са блоковете. Вероятно Кари се е объркала, така че цяла диплома да късаме :refuse:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта