Зоново състезание - 1ви тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот bruki » Вто Мар 24, 2015 9:10 pm

Самми, от два месеца съм само на храни от зелената зона. Опитвам се да спазвам всичко точно.Правя и грешки понякога, все още и аз се уча. Все пак за последните 2 седмици само 1 кг съм надолу. Явно и аз влязох в системата на застой, за който съм чела тук. :th: Продължавам да вървя, просто трябва да се изразходва тази енергия.
Винаги съм била изпълнителен човек, така че не ме затруднява този начин на хранене. Понякога не ми се яде толкова често, но ... щом съм се хванала на хорото, ще го играя.
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Вто Мар 24, 2015 9:32 pm

Благодаря за отговора, bruki. Разпитвам, за да си направя сравнение. :)
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Сря Мар 25, 2015 11:13 pm

Оставам на 71,6 кг без промяна от преди две седмици.

На 10 блока съм от края на двуседмичното състезание. Спорт - 3-4 пъти седмично велоергометър по 20-30 мин, заради възпалено коляно. Всяко хранене ми е стриктно премерено с кантарчето и рядко си позволявам от оранжевите единствено варено цвекло на вечеря (два пъти седмично и то само тази седмица). Случва се да хапвам 11 вместо 10 блока мазнини, като те са само сурови бадеми.

Максимум веднъж седмично в едно от храненията си позволявам нещо сладичко (да кажем сникърс), гадно и повишаващо инсулина, балансирано преди това с необходимия блок протеин.

Сега давайте мнение по отношение на това до колко това кривване веднъж седмично се отразява на моя резултат.
Очевидно е, че движението ми е малко, но това мога в момента - само упражнения на постелка за около 15 мин всеки ден и рядко колело през седмицата.

Този резултат ми действа демотивиращо, от друга страна зоновото хранене много ми допада и не смятам да преустановявам зонуването. Ще се отчитам всеки път естествено.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Дарина » Чет Мар 26, 2015 4:58 pm

А, ето човек в моето положение. .... Всъщност си мисля, дали е възможно с определените блокове да не слабеем, а да дебелеем. Но след това се замислих, че всъщност калориите които изяждам не са повече от 1300 и тогава не може да се покачва теглото от това хранене... Освен ,нали ако си увеличил блоковете ,именно с тази цел...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Чет Мар 26, 2015 5:29 pm

Чисто теоретично човек може и с 1000 калории на ден да качва килограми, ако не се храни правилно.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Дарина » Чет Мар 26, 2015 11:18 pm

Италиано, аз не съм на това мнение..... не съм учен, но твърдението ти ми е нелогично...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Пет Мар 27, 2015 1:03 pm

Много логика има дори.
Не си ли чувала милион пъти хора да казват "Нищо не ям, а не отслабвам, че дори качвам"?
Сещаш ли се?
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Пет Мар 27, 2015 1:09 pm

А ето какво пише и Бари:

Бари Сиърс написа:... класическото изследване на Кекуик и Поуан в лондонската болница „Мидлсекс" преди почти четирийсет години. В болнични условия били сравнени ефектите на различни диети за отслабване: общото при тях било, че дневният прием на калории бил все 1 000.
Ако намаляването на килограми беше просто въпрос на калории, тогава, независимо от тяхната форма, отслабването щеше да бъде еднакво при всички групи. Какво се получило обаче.
Групата, при която тези 1 000 калории се състояли от 90% въглехидрати всъщност си увеличила килограмите. При всички останали групи, чиито диети съдържали по-малко въглехидрати, отслабването било повече или по- малко осезателно.


Четете ги малко тия книги, де, не сте малки деца!
(това не го пише Бари, а аз)
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Маня » Пет Мар 27, 2015 1:14 pm

Italiano написа:
Четете ги малко тия книги, де, не сте малки деца!
(това не го пише Бари, а аз)
:)


Четенето е интелектуална дейност, която не се отдава всекиму :laugh1: Освен това е важно и какво четеш, къде четеш, кога четеш и изобщо умееш ли да четеш :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Italiano » Пет Мар 27, 2015 1:16 pm

А интелектуалната дейност се развива с четене ... омагьосан кръг.
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот bambi » Пет Апр 24, 2015 8:54 pm

Здравейте, мили зоНбита! :hug:


Вие не ме познавате, но това не ви попречи да завоювате най-искрените ми адмирации - и то само с дадения пример и невероятната атмосфера, която сте създали тук във форума.
РЕСПЕКТ! :applaus:

Ама, Бооооже... къде са ми обноските?! :stupid: Нека първо да ви се представя... :peace1: Аз съм Бамби и от около месец и нещо надничам скришом от сенките, :sneaky1: :teasing-lurk: първо като гост на форума, а от 09.04 и със регистрация. Мисля, че е редно да поизчакам малко за дневник, защото ми е съвестно и не искам да ви спамя раздела с 'новобрански неволи', от които и без това си имате в изобилие. Let's keep it fresh and interesting for all the newbies to come! :) Ще дебютирам под прожекторите едва тогава, когато се подплътя с рапорт за вече завоюваните успехи, та да си заслужа и аз местенцето (за момента бая необходима квадратура) из вашите редици. :raport:


И все пак може би е възпитано да вметна и малко предистория.... След години на всевъзможни издевателства със Аз-а, за които ще споделя подробности, когато излезе първия драфт на 'книгата ми', сиреч дневника - "In the Zone with Bambi" :laugh4: (Това е за сега само работното заглавие, разбира се) :writing1:, успях да си докарам сериозни хормонални аномалии, и последиците не закъсняха: автоимунна вариация на Хашимото (заболяване на щитовидната жлеза), вторична хипертония, рязко и експоненциялно затлъстяване, хронична умора и отпадналост, косопад, проблеми с кости и стави, и прочие и прочие...списакът за жалост е мнооооооого дълъг :book1: :( А за моите 25 години не ми се мисли с тези темпове какво бъдеще ме чака...айде оставете ме мен...нали и здрави дечица ще искам някой ден да раждам... :refuse:


Както и да е... Отклоних се...Еххх, многословна съм си, какво да се прави - родилен белег. :laugh: Та! Да се върнем на думата си. След поредната уж здравословна гавра със себе си - 8 месеца на почти соровоядски веганизъм, скъпа моя приятека, Бог да я поживи, :hugs1: ми прати линк към вашия сайт и подплати подканата с УМОПОМРАЧИТЕЛНИ лични успехи, само за месец зонуване, след като и тя беше веге почти 7 години веганка.


От седмица и някой и друг ден и аз меря и тегля като стар алхимик :oldtimer: :lol:

Предполагам се досещате за причината, поради която поствам тук. Питанката ми е следната: Очаква ли се скоро втори тур на състезанието и мога ли и аз да се запиша за участие? :pray: :pray: :pray: Имам нужда от здравословна доза спортна злоба, за да ми даде тласък към центъра на зоната. Нямам си и равностойно другарче, тъй като въпросната приятелка тренира усилено и режимът й е малко по-различен, а и тя вече е в перфектна форма и може да си позволи завои в жълто и червено, а аз бягам от тях като дявол от тамян... :bigsm31: Половинката и той надава ухо и изявява желание да бъде солидарен, но с тъъъъънкото условие да не му затягам юздите и да му е широчко около врата докато бяга по тъч линията на зоната. :runfun:


Простете за няколкото тома бръщолевици, ама от толкова време чета вашите истории и съвети и уж това да кажа, онова да кажа и отиде та се не видя... :typing:
Последна промяна bambi на Пет Апр 24, 2015 9:43 pm, променена общо 1 път
Do something today that your future self will thank you for. A year from now you'd wish you had started today.


Аватар
bambi
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 6:06 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Маня » Пет Апр 24, 2015 9:10 pm

Здравей Бамби, и добре дошла.
Много е хубаво, че се е намерил някой да те насочи към Зоната и да те откъсне малко от крайностите на веганството. В Зоната можеш да си останеш вегетарианец, но да не стигаш до крайностите (всяка крайност е опасна!)
Колкото до състезание... Може би ще има, но не се знае кога, защото това отнема доста време на арбитъра, а той е доста доста ангажиран в последно време... все пак тук всички сме на добра воля.
Но един съвет, ти сама можеш да се състезаваш в най-трудното състезание - това със себе си. Опитай и ще видиш колко е приятно, когато побеждаваш себе си.
А за да ти бъдем полезни, дори да не си водиш дневник, можеш да споделяш как се храниш в общата тема за храненето в Зоната или във всяка тема от форума, която те вълнува и по която имаш въпроси. Добре е, освен форума, да прочетеш всичко в сайта, да прочетеш и книгите на Бари, можеш да си потърсиш и "Соевата Зона", която също е преведена на български и ако си склонна към вегетарианство тя да ти бъде пътеводител.

Още веднъж, добре дошла и успех в начинанието, което е прекрасно, ако можеш да превърнеш в пътуване за цял живот.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот bambi » Пет Апр 24, 2015 9:41 pm

Благодаря ти за приветствието, Маня! :bouquet:

И за отговора, разбира се. Лелеее колко си бърза само :)


Маня написа:
Но един съвет, ти сама можеш да се състезаваш в най-трудното състезание - това със себе си. Опитай и ще видиш колко е приятно, когато побеждаваш себе си.
А за да ти бъдем полезни, дори да не си водиш дневник, можеш да споделяш как се храниш в общата тема за храненето в Зоната или във всяка тема от форума, която те вълнува и по която имаш въпроси.

Маня написа:
Още веднъж, добре дошла и успех в начинанието, което е прекрасно, ако можеш да превърнеш в пътуване за цял живот.


Много си права за най-трудното състезание. Дано с помоща на зоната да успея да поправя поне част от пораженията, които сама си нанесох през годините. Пък дай Боже стане такова чудо, няма и да усетя как наистина съм взела, че съм поела на пътуване за цял живот.

Ще ви се пречкам тогава с въпроси в общата тема, :skyle5: ако нещо не мога да намеря из вече така добре сдъфканата информация.


Маня написа:
Добре е, освен форума, да прочетеш всичко в сайта, да прочетеш и книгите на Бари, можеш да си потърсиш и "Соевата Зона", която също е преведена на български и ако си склонна към вегетарианство тя да ти бъде пътеводител.


Чета религиозно сайта вечер докато си открадвам минутки за релакс и задължително ще се сдобия и с книгите на Бари, дори преспочитам да ги чета в оригинал, но за момента нямам времето да им отдам нужното внимание. Живот и здраве през отпуската Юни месец ще ги глътна и тях.

Още веднъж сърдечно благодаря за отговора и топлото посрещане... :applaus:
Do something today that your future self will thank you for. A year from now you'd wish you had started today.


Аватар
bambi
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 6:06 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Маня » Пет Апр 24, 2015 9:48 pm

Достатъчно млада си, за да поправиш стореното за тези години. Изобщо не е късно. И ако си постоянна подобрението ще дойде много много скоро. А ако наистина предпочиташ книжките в оригинал, много от тях мога да ти предоставя на pdf. Можеш да ми пуснеш на лични имейл за тази цел.

Но без четене на оригила няма да минеш. Зоната е философия, която трябва да се разбере, осмисли, приеме и прилага. За 20-те години, през които се развива, тя запазва основните си постулати, но се е обогатила от опита и научните изследвания на автора си и наистина си заслужава човек да проследи поне основните четири, пет книжки и да се връща често към тях. Както към други любими книги, които четем и като деца, и като юноши, и като родители, и като баби...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот viktoriqgdimitrova » Чет Май 28, 2015 4:10 pm

Кога ще започне 2ри тур
viktoriqgdimitrova
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот bruki » Чет Май 28, 2015 6:02 pm

viktoriqgdimitrova написа:Кога ще започне 2ри тур


И аз за това се сетих днес. Около мен само едни ящни хора, нямам стимул....спазвам, но си позволявам и отклонения.... :( ..После що не "мърда" кантара :th:
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron