Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Фев 04, 2016 11:48 am

Такааа, докато си висях пред един щанд, опитвайки се да преглътна цената на "лекото" сирене на Маджаров, случайно видях едно друго сирене, марката на което забравих, но започваше с М.
Та това сирене, ако се вярва на етикета, се оказа с 11% масленост, а на Маджаров е 10% - направо никаква разлика.
Реших, че едва ли етикетът е сгрешен, защото същата марка предлагат и сирене с 30% масленост.
Та, ако изключите личните си предпочитания за вкус, да знаете, че килограмът излиза около 9-10 лв. и е доста по-добре от 15-16 лв. на Маджаров.
Соленичко е, като всяко сирене, но ми допадна на вкус.

п.с. Марката е "Матанд". Оказа се, че се произвежда в Перник ... не знам, не знам ... :th:
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Чет Фев 04, 2016 11:57 am

Italiano написа:Такааа, докато си висях пред един щанд, опитвайки се да преглътна цената на "лекото" сирене на Маджаров, случайно видях едно друго сирене, марката на което забравих, но започваше с М.
Та това сирене, ако се вярва на етикета, се оказа с 11% масленост, а на Маджаров е 10% - направо никаква разлика.
Реших, че едва ли етикетът е сгрешен, защото същата марка предлагат и сирене с 30% масленост.
Та, ако изключите личните си предпочитания за вкус, да знаете, че килограмът излиза около 9-10 лв. и е доста по-добре от 15-16 лв. на Маджаров.
Соленичко е, като всяко сирене, но ми допадна на вкус.

п.с. Марката е "Матанд". Оказа се, че се произвежда в Перник ... не знам, не знам ... :th:
:laugh4:


Значи е подобрено с винкел :laugh1: . И по какви щандове го намери, че не ми е попадало пред очите?
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Фев 04, 2016 1:00 pm

Открих го в съвсем обикновен хранителен магазин, а после го видях и във веригите СВА.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Tonkata » Нед Фев 07, 2016 3:01 pm

:Megaf: :Megaf: :Megaf: Зонуващи,
от понеделник в Кауфланд има нелоши предложения - пиле DUK /цяло/ на цена 5.79лв. :chickrun:
салата Айсберг по 0.99лв. :salad:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Сря Фев 10, 2016 1:23 pm

А в Лидъл има от нискомасления котидж на 1,15лв. :bel:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Чет Фев 18, 2016 12:21 pm

Iherb правят на всички 10 ℅ отстъпка , за лоялни клиенти, но и на скорошно регистрирани , проверете :)
Отстъпката може да се ползва обаче при следващата поръчка :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пон Фев 22, 2016 9:59 pm

Горещо искам да ви препоръчам блендер чаша от iherb!!! Купих си я когато беше на примоцие и съм много доволна! Чудесно разбивам с нея киселомлекце за айрян и белтъци за печивата, няколко разтръсквания и готово. Почиствам ямного лесно, капвам няколко капки веро и малко вода и пак разтръсквам, после плакна. Има и отворче да излееш течноста без да ти пречи бъркалката, удобна е и за пиене. Много ми харесва, затова ви я препоръчвам :)
http://www.iherb.com/paradise-herbs-blenderbottle-with-blender-ball-20-oz-bottle/16577?rcode=cst702
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот sunrise » Чет Фев 25, 2016 10:59 pm

Здравейте!
От около година и половина съм в Зоната и с голям интерес следя всички форуми тук, на сайта. Изключително съм благодарна за всичката полезна информация, която споделяте! Прочетох коментарите за Нутрибулета, по-специално 900-ватовия и реших да споделя своето мнение. Закупих един такъв неотдавна и съм много доволна. Оказа се, че липсата на острието за сухо смилане въобще не пречи. Напротив! Екстракторът върши чудесна работа вместо него. Пробвах ядки, твърди бисквити, подправки всякакви, включително смлях замразен пчелен клей. Нищо не му се опъна! А сладолед, направен от замразени плодове, кисело мляко и лед е просто неотразим! Единствено не съм пробвала да меля кафе, но не ми и трябва, тъй като имам кафе-автомат за тази работа. Дано съм била полезна с тази информация на някого! :)
sunrise
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 25, 2016 10:47 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Нед Мар 06, 2016 4:23 pm

Преди време рекламирах блендер чаша за разбърничкване, сега има в пробни товари на now за 5 лева :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот newwoman777 » Съб Сеп 10, 2016 11:09 pm

Привет!
Имам въпросче-дали сте получавали скоро от Inerb с Global Mail,защото много евтина ми се струва доставката,за 100$ -3.50$ ,а не мога да си спомня предишния начин този ли беше на доставката и се чудя дали пак до пощата идва пратката и с Global Mail? :hm:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Нед Сеп 11, 2016 8:09 am

Да, това е новата им пощенска услуга. За тази стойност на поръчката ще те разходят до Митницата. Там процедурата е малко усложнена, но пратките се получават. Има някакви промени в разпоредбите и доста пратки (дори с по-ниска стойност) май почват да минават през митница (включително частни колети - както ми обясниха при последното ми посещение там преди около месец.) Поне в България е така. За Лондон не мога да ти кажа.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот newwoman777 » Нед Сеп 11, 2016 10:24 am

Маня написа:Да, това е новата им пощенска услуга. За тази стойност на поръчката ще те разходят до Митницата. Там процедурата е малко усложнена, но пратките се получават. Има някакви промени в разпоредбите и доста пратки (дори с по-ниска стойност) май почват да минават през митница (включително частни колети - както ми обясниха при последното ми посещение там преди около месец.) Поне в България е така. За Лондон не мога да ти кажа.


Да-аз за БГ питам.
Те изпращат съобщение,че е пристигнала пратката ли от митницата и какво изискват,
20% мито ли се плащат-т.е. на 100$-20$?
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Нед Сеп 11, 2016 11:37 am

Изпращат уведомително писмо. В него има номер. Има посочен и имейл адрес, на който можеш да изпратиш сканирано копие от уведомителното писмо с попълнена на обратната му страна декларация-съгласие Български пощи да те представляват пред митниците и да освободят пратката от твое име. Прилагаш разпечатка от мейла, с който iHerb ти е потвърдила поръчката (това е фактурата), ако ползваш електронно банкиране - принтскрин от платената сума от кредитната карта (или разпечатка от Банката ти), сканирано копие от лична карта, описание на продуктите в пратката (може да са принтскрини от сайта на iHerb) и им изпращаш всичко по мейла заедно с телефон за връзка. В имейла можеш да поискаш след освобождаването на пратката да ти я доставят до адреса. Плаща се ДДС, митническа такса и такса за куриерската услуга на пощите.

Другия вариант е с описаните документи да се разходиш до посочения в уведомителното писмо адрес (зависи в кой град си). Да ги представиш и на следващия ден да отидеш да си получиш пратката пак от същото място. Пак се дължат ДДС и още някакви такси.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот newwoman777 » Нед Сеп 11, 2016 11:55 am

Маня написа:Изпращат уведомително писмо. В него има номер. Има посочен и имейл адрес, на който можеш да изпратиш сканирано копие от уведомителното писмо с попълнена на обратната му страна декларация-съгласие Български пощи да те представляват пред митниците и да освободят пратката от твое име. Прилагаш разпечатка от мейла, с който iHerb ти е потвърдила поръчката (това е фактурата), ако ползваш електронно банкиране - принтскрин от платената сума от кредитната карта (или разпечатка от Банката ти), сканирано копие от лична карта, описание на продуктите в пратката (може да са принтскрини от сайта на iHerb) и им изпращаш всичко по мейла заедно с телефон за връзка. В имейла можеш да поискаш след освобождаването на пратката да ти я доставят до адреса. Плаща се ДДС, митническа такса и такса за куриерската услуга на пощите.

Другия вариант е с описаните документи да се разходиш до посочения в уведомителното писмо адрес (зависи в кой град си). Да ги представиш и на следващия ден да отидеш да си получиш пратката пак от същото място. Пак се дължат ДДС и още някакви такси.


Благодаря ти за изчерпателния отговор,
с пощата беше лесно,но няма начин,свикнахме с тия добавки! :)
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Предишна


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron