Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Вто Ное 10, 2015 9:14 pm

А срока на годност гледате ли? :laugh1: Да не са го пуснали, за да изчерпят залежали запаси? :lol: Че по спомени не е много дълъг (бая време не съм си купувала, нещо не ме кефи).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Вто Ное 10, 2015 9:18 pm

До края на месеца, ама при нас няма начин да остане, баща ми и майка ми го обожават :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Ное 11, 2015 5:27 pm

Половината бяха до 22, а другите - до 28 ноември.
Аз съм ги преполовил, така че няма да останат след срока.
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот negat1ve » Сря Ное 11, 2015 9:15 pm

Някаква идея дали в Лидл изобщо предлагат филе на DUC? Загледах, че имат цели пилета и бутчета на бранда и дебна дали няма да си спестя разкарването до Фантаситико или Пикадили за тези филета.
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Сря Ное 11, 2015 9:53 pm

В бургаските лидъли има, в метро има само пилета, ние фантастико нямаме :lol: аз си ги пазаря от лидъл. Няколко пъти хващам намаление с 30% :lol: засичала съм , че като обезкостиш пиле, изхвърлиш кожата , чистото месо бут и филе пак ти излизат около 14 лв за кг, и то когато пилето е на промоционална цена от 6 лв.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пет Ное 13, 2015 2:35 pm

На бургаските зонковци искам да споделя, че открих страхотно сирене, нискомаслено, много добро на вкус и на суперската цена от 7.50 лв за кило :laugh4: предполагам, че много хора го знаят, ама аз сега го открих :lol:
Магазинчето се намира на пазара на краснодар, пада се някъде на гърба на нагазинчето за маслини, някаква карнобатска мандра май беше, забравих и името :lol: това за мен е най вкусното сирене до момента, дано не го развалят. Не се удържах и си купих сушено козе сирене с подправки, малки кръгли питички, оваляни в подправки, много твърди. Голям деликатес!!! Като го разрежеш прилича на сланинка :laugh1: уникален вкус, белгийските сирена ряпа да ядат :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот negat1ve » Сря Ное 18, 2015 2:57 pm

Katerinka написа:В бургаските лидъли има, в метро има само пилета, ние фантастико нямаме :lol: аз си ги пазаря от лидъл. Няколко пъти хващам намаление с 30% :lol: засичала съм , че като обезкостиш пиле, изхвърлиш кожата , чистото месо бут и филе пак ти излизат около 14 лв за кг, и то когато пилето е на промоционална цена от 6 лв.


Очевидно в кварталния Лидл филетата свършват светкавично :) съдя по това, че табелката в цената все си стои на хладилната витрина. Намерих ги още при първото влизане в друг магазин на веригата, проблема е че бях на другия край на София. Иначе изостанали охладени пилета си има редовно. Само филето от бутчетата и гърдите ли става да се ползва за Зоната ако се вземе цяло пиле?
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Сря Ное 18, 2015 4:05 pm

negat1ve написа:Само филето от бутчетата и гърдите ли става да се ползва за Зоната ако се вземе цяло пиле?

Като махнеш кокалите, кожата, тлъстите места като трътката, крилата, в които има основно кожа и кокали, кво остава - пак гърди и бутчета. Можеш да си го свариш като цяло пиле, да си направиш пилешки бульон, който да ползваш в разни комбинации, но една голяма част не се препоръчва за ядене. Не че не можеш да го хапнеш, но бутчетата вече минават за "червено" месо. А след гърдите и бутчетата остават кожа и крилца - а те не са препоръчителни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пон Дек 14, 2015 5:20 pm

котиджа в лидъла е на 1,15 лв, има и тиква на 40 стотинки, в билата има пилета дюк 5,70 лв, за кг.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 04, 2016 4:12 pm

Някой забеляза ли по едно време към края на годината в кауфланд едни Crown, които копираха 1 към 1 Нутри булет-а?
Че даже като мощност на моторчето ги изкраваха по-силни - 1 000 W. А Нутри-то май е 600 или 700 (Маня да каже).
Цената беше 100 лв., което е супер на фона на Нутри-то.
Някой видя ли го, някой пробвал ли го е?
Дали е толкова ефективно, колкото Нутри-то?
:th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 27, 2016 5:53 pm

Ето го въпросният блендер на Crown: https://zora.bg/crown/cnb-10310/28212
Само че в Кауфланд е бил на промоция. Щото едно е 100 лв., а друго е 150.

Иначе го дава по-мощен от Нутри-то (1000 към 600 W), обаче дали на ефективност е същият или по-добър ... :th:
Някой?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Сря Яну 27, 2016 6:06 pm

Italiano написа:Ето го въпросният блендер на Crown: https://zora.bg/crown/cnb-10310/28212
Само че в Кауфланд е бил на промоция. Щото едно е 100 лв., а друго е 150.

Иначе го дава по-мощен от Нутри-то (1000 към 600 W), обаче дали на ефективност е същият или по-добър ... :th:
Някой?


Като гледам картинката - копирали са екстрактора на Нутрито. Нещото, което със сигурност няма е втория нож, който е за мелене на сухи неща. Това го има само в модела от 600W на нутрино - няма го в този от 900W и коледния.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Яну 28, 2016 2:52 pm

Хммм, пък в един форум един от двамата души, които са си го купили от Кауфланд, твърди, че меля и ядки с него ... :hm:
Но със сигурност тази цена не ме устройва. То Нутри-то от онзи сайт е 120 лв., така че ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Чет Яну 28, 2016 2:55 pm

Italiano написа:Хммм, пък в един форум един от двамата души, които са си го купили от Кауфланд, твърди, че меля и ядки с него ... :hm:
Но със сигурност тази цена не ме устройва. То Нутри-то от онзи сайт е 120 лв., така че ...


Е, когато сложа ядките заедно с плод, зеленчук, мляко/вода се мелят и с екстрактора, дори да не съм ги киснала. Става въпрос, че не мога с него да си сменя нахута, ечемика, овеса на брашно, сухите подправки за траханата и не само. А понякога ядките се използват и в сухо състояние. Дори в едни рецепти на Барито всичките видове добавени ядки са смлени, измерени в лъжички. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Яну 28, 2016 3:03 pm

Да, знам, че говориш за сухо смилане. И аз него имам предвид.
То без тази функция се губи смисълът.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Чет Яну 28, 2016 3:14 pm

Само провери нутрито от 120 да не се окаже само с екстракторно острие. Това дали ще имаш 2 или 3 чаши не е толкова съществено, кактои разните капачки, освен ако не държиш да си носиш смляното в тях. Важни са двата режещи елемента и поне 2 чаши.

А нутрито май го има в момента на изплащане без лихва. Провери им в сайта.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта