Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Яну 28, 2016 3:22 pm

Уж пише, че:

"Комплектът Нутрибулет 600W включва:
Екстрактор острие за извличане на хранителните вещества
Острие за сухо смилане
Основа с мотора
Голяма чаша
2 малки чаши
2 капака за съхранение

Основни предимства на Нутрибулет са:
Пулверизира храната на клетъчно ниво
Уникална циклон технология
Екстрактор острие за извличане на полезните хранителни вещества
Острие за сухо смилане
Превръща храната в супер храна !
Лесна подръжка"
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Чет Яну 28, 2016 3:40 pm

Ами това включва и моя.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Чет Яну 28, 2016 4:39 pm

Маня написа:
Italiano написа:Хммм, пък в един форум един от двамата души, които са си го купили от Кауфланд, твърди, че меля и ядки с него ... :hm:
Но със сигурност тази цена не ме устройва. То Нутри-то от онзи сайт е 120 лв., така че ...


Е, когато сложа ядките заедно с плод, зеленчук, мляко/вода се мелят и с екстрактора, дори да не съм ги киснала. Става въпрос, че не мога с него да си сменя нахута, ечемика, овеса на брашно, сухите подправки за траханата и не само. А понякога ядките се използват и в сухо състояние. Дори в едни рецепти на Барито всичките видове добавени ядки са смлени, измерени в лъжички. :)

Маня, аз сериозно съм се замислил за закупуване на Нутрибулет. Мислех да взема 900 ватовия вариант, като по-мощен. Сега се оказва, че той няма нож за сухо смилане. Тази функция не може ли да върши другия нож? Гледам, че и най-новият Нутибулет RX(който още не се предлага в БГ) и той има само един нож. Да не би този нож да замества ролята и на сухото смилане?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Чет Яну 28, 2016 4:49 pm

Не съм много на ти с ватовете на уредите. Моя приятелка си взе този от 900W, за екстракция върши същата работа за същото време, като този от 600W. Само голямата кана е с малко по-голям обем мисля. С екстрактора и двата мелят сухи ядки, ако са включени в съсава на нещото, което си забъркваш. Но само суха ядка не мели - аз съм любопитна и съм пробвала. :lol: А с ножа за сухо мелене мели абсолютно всичко - дори зелено кафе (но е рисково с него, ужасно твърдо се оказва и не може да го направи на прах, втори опит не бих наравила) - всякави ядки, всякакви поодправки, дори поначупенни на малкк по-дребни парчета пръчки канела.

Моля да не се приема за реклама :laugh1: , аз просто наистина съм щастлива, че имам това нещо у дома, при положение че си имам и 2 блендера, един самостоятелен и един като елемент от кухненски робот. Разлликата е огрмна. Ако слолите сочни съставки дори не е необходимо да се добавя вода. А иначе е не повече от 1 кафяна чашка. А с кисело мляко изобщо не добавям вода.

Нутрито ме спаси и по време на течната диета поради стоматологични интервенции :laugh1: :laugh1: В комбинация с някои зеленчуци прави и пилешка супа като се добавят нужните блокове сварено пилешко филе :)

Има само един деликатен момент при употребата - трябва добре да се завива режещото устройство, за да не потече съдържанието върху самия уред, защото е с посока обратна на чашите на стандартните блендери

Ето едно сравнение между трите вида Nutribullet RX е автоматизиран :laugh1: :laugh1: и заема повече място :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Suzi » Пет Яну 29, 2016 12:42 am

И аз отдавна искам да си взема Булета, ама има толкова видове, че все се чудя кой... Сега гледам в Амазон, Булет RX струва 300 евро :о Малко са прекалили с цената ми се струва. В коментар отдолу пише, че не може да мели зърна, но ставал за ядки. Ще чакам да го намалят поне наполовина :bored1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 29, 2016 12:43 pm

Е, то какво излиза - старото си е най-добро. :th: Значи с екстрактора не може да се мели сухо, демек екстракторът не може да замени ножът за сухо смилане. Много странно. Би трябвало всяко ново нещо да надгражда старото, а тук имаме регрес. :angryred:
Маня, да разбирам ли, че нямаш никакви забележки за 600 ватовия Нутрибулет или си му намерила някакви кусури?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Пет Яну 29, 2016 1:03 pm

До тук - никакви. Само веднъж ми е подляло към корпуса, защото явно не бях завила достатъчно добре екстракторния нож върху чашата. Просто леко потече. Но се вижда и веднага можеш да го спреш. Ползвам го всеки ден от момента на влизането му у дома.

Виж, не съм пробвала да правя майонеза (като в една от последните реклами :lol: ) щото не ям жълтъци :lol: . Но ако искаш да си пюрираш храната, а не да е течна става супер.

Бях се замислила да си купувам мелница за брашно (предлагат едни много готини, ама дяволски скъпи), но булета ми реши и този проблем, така че се отказах. За един нахут и един овес не си струва голяма мелница. Спокойно в малката чаша си меря 6 или 12 блока нахут, овес, ечемик.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пет Яну 29, 2016 2:48 pm

Месце дали може да смели ?
:lol: :lol: :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Пет Яну 29, 2016 3:15 pm

Кейт, от сварени зеленчуци и сварено пилешко филенце стана супер кремсупичка. Не мож' разбра, че има мръвка вътре :lol: :lol: Но това може да стане и в обикновен блендер, не е задължително да е нутрибулет :lol:

1 морков, 1 глава лук, броколи, карфиол и брюкселско зеле - 3 БВ плюс подправки на вкус.
3 БВ сварено пилешко филе с бульона (аз варя всичко заедно, но зеленчука може и да е сготвен на пара, за пестене на време и по-малка топлинна обработка, пилешкото може и да е пекнато в тиган или на плоча по моята си система, но няма бульон - а купешкия е забранен :laugh1: . Ако продуктите са подготвяни на пара - вкл. месото, просто наливам вода и после кипвам за 2-3 минути) . Като поизстине всичко в нутрито (на 2 пъти за по-сигурно заради обемите). После отново затопляне на кремсупичката, поръстване с 1 ч.л. зехтин и зелени свежи подправки и става супер - това е от времето на течното ми хранене. :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пет Яну 29, 2016 3:28 pm

Аз не харесвам пасирано, но баща ми обожава, и днес си поръчахме като твоя на изплащане , другата седмица ще ми го докарат :smdance:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Яну 29, 2016 4:35 pm

Кой Нутри поръча?
Този за 119 или от ТВ-то?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пет Яну 29, 2016 8:49 pm

От делимано, сайт който няма телефон за връзка не ми вдъхва доверие, а и къде им е сервиза?
Умувахме, и решихме да не взимаме от тях.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот gogo » Пет Яну 29, 2016 9:06 pm

Значи като се купува Нутрибулет трябва да е от 600 вата със екстрактор и нож за сухо смилане. Така ли е Маня?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Пет Яну 29, 2016 9:12 pm

gogo написа:Значи като се купува Нутрибулет трябва да е от 600 вата със екстрактор и нож за сухо смилане. Така ли е Маня?


Да. :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Съб Яну 30, 2016 9:52 am

Ити, ти от кой ще си вземеш?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Фев 01, 2016 4:27 pm

Засега май отникъде.
Не мога да дам толкова пари за онзи на Делимано.
А пък от сайта ти ме наплаши да купувам ...
:mrgreen:
Ще чакам да му свалят цената ... както при космодиска. :lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron