Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Вто Юли 14, 2015 7:10 pm

Мисля че това е овеса. Можеш да намериш и в магазините за здравословни храни. Има тук там и в насипно състояние там, но може да е по-скъп от руския (дано не е облъчен с радиация :laugh1: ).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юли 16, 2015 10:28 am

gogo написа:Маджаров 0,1% кисело има и в Поморие. Пробвах го. Стори ми се доста по истинско от това на Верея 0,1%.

Точно по този въпрос влязох да пиша в темата.

Гледам го млякото на Маджаров едно такова хубаво червено ... красота. И 0,1% - перфектно.
И понеже бях в МЕТРО, трябваше да взема цяло кашонче с 6 бр. в него.
Купих ги около 03.07, щото ми направи впечатление, че срокът на годност е до 10.07 и имах 1 седмица да го хапна.
Обаче си рекох, че и да остане, нищо няма да му стане за още една седмица след срока. Досега всички млека, включително и на Верея, съм си ги ял много след изтичане на срока за годност и не са "мърдали" на вкус.

Пробвах го - на вкус беше отлично. Няма да кажеш, че е обезмаслено.
Обаче после поради една или друга причина ми останаха 4 млека.
И на 14-15.07 вече тръгвам да ги ям тези 4 млека. Отварям - пожълтяло, мирише и е вкиснато на вкус.
Отварям и другите - всичките вкиснати.
Е, признавам си, изкефих се.
Да, набутах се с 4 лв., но този непредвиден експеримент си струваше, за да ме убеди, че млякото на Маджаров е истинско. Не бях виждал вкиснато кисело мляко от месеци, че да не кажа от години.
Ако запазят това ниво, ще утрепят конкуренцията.

Определено ме спечелиха с това мляко!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Маня » Чет Юли 16, 2015 11:39 am

Да не земеш да го хвърлиш, ей. Става на разкошен айрян за жегите. Зонираш го и идеална добавка към всяко друго меню за разхладителна натурална напитка. Това че е пожълтяло и вкиснато не го прави отровно.

Между другото това ме навежда на мисълта, че и изварата им е истинка. Оплаквахте се, че образувала плесен. Е то е именно затова, защото е без разни измислени примеси (консерванти и стабилизатори). Трябва някой ден да я пробвам и нея.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юли 16, 2015 12:59 pm

Е, вече го изхвърлих. Още вчера сутринта. :stupid:

Обаче за изварата не се прецаквай. Щото не е нормално да е жълта и вкисната преди да й е изтекъл срокът на годност. Това означава, че не се съхранява/транспортира коректно, а може би и нещо в производствения цикъл не е наред.
Не става за ядене в такова състояние. То ти се повръща, като я хапнеш и няма преглъщане.
Покрай вдигането на цената на Олимпуса пробвах една кофичка от на Маджаров. Не беше вкисната, но не беше и с впечатляващ вкус. На Олимпус си е по-вкусна. Добре, че я открих на постоянни по-ниски цени в МЕТРО.
А и не забравяй, че мазнините при Маджаров не се знае точно колко са.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пет Юли 17, 2015 8:53 am

В метро са пуснали Стевиола 500 гр за 3.50, някой да я е пробвал ? Чудя се дали да я пробвам. Не че я ползваме много, ама така , да си имам :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот negat1ve » Сря Юли 22, 2015 7:00 pm

Промоция консерва нахут 400 гр. (240 гр. оцедено тегло) на Крина за лев и нещо в Била. Май не е кой знае каква оферта предвид, че бурканите 500-600 гр, (400 гр. оцедено тегло) са към 2,6 лв.
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юли 23, 2015 11:24 am

Аз си залагам на нахута в буркани от Кауфланд.
Перфе ми е, а и малкият много обича да си хапва от него, като си взима с ръчичка.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот jivas » Пет Юли 31, 2015 12:34 pm

Вчера взех телешки шол на 8.90 лв. от Кауфланд. Ако някой е фен :) Само трябва да намерите къде да го смелите
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Авг 18, 2015 2:10 pm

До края на август има отстъпки при пазаруване в iherb - 5% за сума до 40$, 8% за сума до 49,99$, 9% за сума до 59,99$ и 10% за сума над 60$. Освен това цените за транспорт са също много ниски. Има и промоция на това рибено масло - 40% намаление. Снощи получих две опаковки от него и направих теста с фризера - нямаше никаква промяна в консистенцията на рибеното масло след около 7-8 часа престой във фризера. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Сря Сеп 09, 2015 7:58 pm

Днес от метро си купих цедено олимпус за 2.22, извара 1 кг олимпус за 2.63 лв и риба тон на златна рибка 2+1 за 4 лв общо, кутийките са по 160 гр, не съм гледала нетото :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Нед Сеп 27, 2015 10:03 am

Здрасти :)
Тъй като живеем близо до границата с Турция, едно от развлеченията в нашия район е пазаренето от Лозенград или Къркларели по турски :) и при последното ми ходене, вчера :lol: случайно забелязах в кипата техните пъдпъдъчи яйца на каква суперска цена са особено при изгодния курс от 0.60 за лира. Най евтините пъдпъдъчи яйца в метро излизат 0.20 за брой , а от кипата ми излезе 0.13 за яйчице :smdance: Днеска за закуска всички дружно хрупахме варени яйчица :laugh1: даже кучето ми намаза :laugh1:
Също така си купих прясно мляко 1,5 процента масленост, беше на промоция и ми излезе 1.08 за кутия от литър :laugh4:
Продължавам с отчета :laugh4: купих си и isot biber на фирмата багдат който е много приятно лют и е със лек пушен аромат , много ми харесва , на същата фирма си купувам и лют пипер обикновен , големи разфасовки, смлени са едро , на люспи и нямат семки :laugh4:
С две думи голям пазар :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Сря Окт 07, 2015 12:23 pm

От утре страхотна промоция на нахут в метро плати 1 вземи 2 :lol:
И червено вино los pagos Чили, аз съм му фенка , а сега излиза на 3.5 бутилката, ще падне голям прием на полифеноли :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Чет Окт 08, 2015 9:32 pm

В iherb има промоция на стевия за 1 долар :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Пон Окт 19, 2015 9:43 pm

В iherb пак има стевия за 1 долар, този път течна :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Ное 10, 2015 5:16 pm

Миналата седмица попаднах в Лидл-а в Дупница и гледам - котиджът с цена 1,10 лв.
Любопитното е, че етикетът си беше от стандартните, а не от тези за промоции.
И се чудя да не би вече толкова да си му е цената на котиджа ... или просто в Дупница са сбъркали етикета?!
За всеки случай се заредих с 12 кофички котидж. ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Katerinka » Вто Ное 10, 2015 8:40 pm

И аз я хванах тази примоция съвсем случайно, и беше само за един ден, на следващия вече беше 1.30 :)
Хладилника ми е пълен с котидж :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта