Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Пон Авг 25, 2014 9:17 pm

Вая написа:PS Смея да кажа, че ако не съм още в зоната, то се моткам около оградата на зоната защото пия вода много и съм през 15мин. в тоалетната...това май беше признак, че съм в правилна посока ?

Вая, това е признак, че добре ти работи отделителната система. :lol: А признак за престой в Зоната е прилив на енергия,повишена концентрация, липса на глад след 4, дори 5 часа.... :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Шапка » Вто Авг 26, 2014 10:03 am

Здравейте. Дойде време да ви се представя и аз – щото се омотах и не мога да се справя с едни изчисления. Не съм писала досега, защото нямаше смисъл – в сайта ви има огромна и предостатъчна информация за човек, който се интересува от Зоната. Тук е мястото да изкажа огромната си благодарност на Пипилота и всички вас, които пишете тук, обяснявате и помагате. Съвсем накратко – имам здравословни проблеми, много излишни килограми и когато открих книгата на Бари Спиърс, с удивление установих, че някой много, много отдавна е намерил и показал начина да си здрав и пълноценен в живота си. Късно открих Зоната, но все пак я открих, това е важното. В нея съм от около месец и половина – по-скоро около нея съм, де :refuse: , но се надявам с ваша помощ да се настаня трайно в нея.
Та искам да ви помоля да пресметнете заради мен два продукта, които бих искала да похапвам, зонувайки. Ходя на работа и мъкна едни кутии и кутийки... и всеки ден се чудя как по-лесно да се справям с правилните менюта. Спазвам всичко по таблицата, понякога ям продукти и от оранжевата, и от червената зона – гледам да е по-рядко – обаче като засмятах солените гевречета и говеждото печено, дето си ги купувам, и май се обърках. Затова сега ви занимавам с моите притеснения.
Солените гевречета ги ползвам понякога вместо хляб. Хем имат дълга трайност, хем са удобни за носене – не сея трохи навсякъде с тях – хем са вкусни, хем ми помагат с похапването на въглехидратите. Сега ще ви напиша състава им.

Солени пълнозърнести гевречета „Тарали”
Състав: пълнозърнесто брашно тип „Грахам”, зехтин, бяло вино, сол.
Съдържание в 100 г продукт:
Протеини – 9%
Въглехидрати – 67%
Мазнини – 18%
Фибри – 4%
Сол – 2%=
Когато аз ги смятах, получих около 13,5 г за 1 БВ и ми се струваше, че това е нормално.
Обаче като почнах да смятам следващия продукт – въпросното говеждо печено, получих някакви невъзможни стойности и тогава се усъмних и в резултата ми и за гевречетата.
Та ето го и говеждото.
На него пише само това:
Говеждо месо 85 %, вода, натурални аромати, сол, консервант.
И като го пресметнах по формулата, излезе, че от него мога да ям по 8 г за 1 БП, което ми се струва невъзможно. Най-малкото количество за чисти протеини е 28 г за блок, а тук изведнъж – 8 г. Явно нещо много основно бъркам.
Затова молбата ми е – помагайте. Вижте какви стойности ще получите вие, а аз пак ще се опитвам да разбера къде бъркам.

Поздрави от сърце :bouquet: .
Аватар
Шапка
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 10:23 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tony » Вто Авг 26, 2014 10:26 am

Шапка, привет!

Аз не съм от най-компетентните зонуващи, но ще си позволя да ти напиша аз как виждам нещата.
Тези гевречета не бих ги консумирала, защото с 13 г въглехидрати ти поемаш и 8 гр мазнини, които вероятно не биха ти помогнали да сваляш килограми бързичко, защото ти вероятно си взимаш необходимото количество от тъй наречените "полезни" мазнини, които помагат за усвояването на въглехидратите.

За телешкото - така излизат изчисленията, да. Нямам друго обяснение, освен че консервантите , водата и солта са му в повече. Аз също си купувам тук едно консервирано телешко и по етикет ми излиза 26 гр за 1 ПБ и съм склонна да вярвам, че е възможно и да е толкова.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Шапка » Вто Авг 26, 2014 11:05 am

Благодаря ти, Тони :love: . За мазнините в гевречетата хич и не съм се сетила да ги имам предвид :( . Всъщност гледам да ги ям колкото се може по-рядко, а сега и май съвсем ще престана. И жалко, защото направо ми вкисват червата с тези количества домати и праскови, дето ги изяждам на едно ядене.
А за говеждото - ех, да беше телешко, ама не е - не мога да разгадая загадката и това си е. То не е консерва, а е във вакуумна опаковка и си изглежда като тънки парчета чисто месо, само малко овкусено. Много се надявах да мога да го употребявам, ама явно не става... щото си признавам, че 24 г за 3 блока ми се струва доста нищожно количество.
Трябва да потърся телешка консерва всъщност, не съм се сещала за консерви... освен за рибата тон, де.
Жива и здрава да си! А бе ще се справям някакси, с ваша помощ :bored1: .
Аватар
Шапка
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 10:23 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tony » Вто Авг 26, 2014 11:39 am

Ох, говеждо, да. Грешката е моя - съжалявам. Под консервирано имах предвид точно вакумирано, но то пак е консервирано...а тук очевидно консервантът не е само сол, щом и допълнително е описан. :( Дано се включи и още някой. Ако имаш възможност да го замениш с телешко, консервирано само със сол вероятно и излисленията по етикет ще се доближават до тези в таблицата. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tatyana » Вто Авг 26, 2014 11:44 am

Шапчице, добре дошла и от мен :bouquet:
Според мен от говеждото месо можеш да си хапваш поне 28 г за БП. Логиката на форулата по която смяташ е, че в 28 г чисто месо (по таблицата) се съдържат 7 г протеини, а тук дори не е 100% месо, т.е. точно защото има вода, окусители и др. можеш според мен да хапваш и малко повече за блок.
Доколкото разбирам на това месо няма етикет на който да пише колко грама протеини се съдържат в 100 г продукт, а имаш 85% чисто месо. В таблицата от сайта е дадено, че чистото месо е по 28 г за БП - т.е. в него има 7 г протеини. Ако е шунка (понеже е с добавки и не е само чисто месо) е по 42 г за блок. Надявам се, че сега разбираш откъде идва объркването ;).
Не ям телешко и говеждо, но на твое място аз бих хапвала спокойно 28-30 г за БП от това месо :). Успех с режима и каквото не ти е ясно, не се притеснявай да питаш :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Italiano » Вто Авг 26, 2014 11:47 am

Шапка, тия гевречета просто ги забрави. С тях няма да си в Зоната.

За местото - бъркате се от етикета. На него е дадено съдържанието на чисто месо в пакета. И то е 85%, а другите 15% са пълнеж.
Но това не означава, че трябва да делите 100 на 85 и да умножавате по 7. Това просто показва, че в месото има добавки.
И понеже знаем, че за чистото месо хапваме по 28 гр. за 1 ПБ, то колко хапваме, когато месото не е чисто?
Точно така - 42 гр. за 1 ПБ.

Успех!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tatyana » Вто Авг 26, 2014 12:02 pm

Мислех си да напиша например 35 г (между 28 и 42), ама явно съм много строга, щом ми се отпуснаха само 28-30 г от сърцето :lol:
Ити е по-благосклонен от мен и щом той дава 42 г - значи може ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Шапка » Вто Авг 26, 2014 12:11 pm

Вие сте най-милите хора на света! :bigsm22: Татяна, Италиано, благодаря и на вас. Макар че направо сърцето ме боли за тези гевречета, ама да, наистина не трябва да ги ям.
Тони, ти откъде го купуваш това телешко само със сол? Ако си от София, де, защото аз съм от София и тук ми е територията за пазаруване :-).
Лошото е, че съм много неорганизирана и всеки ден зоновото ми меню е повод за стрес - ама какво, ама колко, ама правилно ли сметнах краставицата.. примерно. Но не се оплаквам, само да се посмеем :-)
Ще свикна и ще се справя, нали сте с мен. :hooo:
Аватар
Шапка
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 10:23 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tony » Вто Авг 26, 2014 3:10 pm

Шапка, ми не - не съм в София. Бях, ама за малко. :laugh: Първите седмици аз ходих на пазар с калкулатор и си смятах всичко по етикет. Този метод ми помагаше да си купувам приемливи храни и вече съм си намерила тук какво-що за храна и си взимам от познатите продукти. :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Вая » Вто Авг 26, 2014 6:43 pm

gogo написа:
Вая написа:PS Смея да кажа, че ако не съм още в зоната, то се моткам около оградата на зоната защото пия вода много и съм през 15мин. в тоалетната...това май беше признак, че съм в правилна посока ?

Вая, това е признак, че добре ти работи отделителната система. :lol: А признак за престой в Зоната е прилив на енергия,повишена концентрация, липса на глад след 4, дори 5 часа.... :)


gogo :laugh1: ...Разсмя ме..туй, за системата е абсалютно сигурно, но концентрацията и енергията са още кът със сигурност обаче не съм гладна. Страхотно се чувства (днес е ..май 5 ден).

В събота си купих рибено масло...(EPA-264mg DHA-176mg)
http://www.nu3.ch/doppelherz-omega-3-13 ... tAodD0sABQ
Стори ми се надежно, въпреки, че тук в нета бях избрала друг препарат, но го нямаше. Реших да е "временно решение".Направих теста с "фризера" и за съжаление не го издържа...беше замръзнало много :sad:
Решила съм да пробвам из тез ширини да открия истинската Омега 3 и ако не успея ще се възползувам от сайта, който тук предлагате и сте проверили вече.
Ако някой има друга информация (живея в Швейцария, но пазарувам както в Германия така и във Франция) за добър препарат да ми каже..Моля :pray:
Сега хубава вечер ви желая и бъдете здрави! :love:
Аватар
Вая
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 5:18 pm
Швейцария

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Вая » Вто Авг 26, 2014 6:51 pm

[color=#800000]Шапка[/color
Здравей шапчице и добре дошла :bouquet: ...аз не бих могла да съм в ти помощ, защото съм една зонова от някакви си 5 дни но съм абсолютно съпричастна.
Желая ти успех ... а, тук хората са наистина много мили.
Аватар
Вая
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 5:18 pm
Швейцария

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Tonkata » Вто Авг 26, 2014 7:46 pm

Шапка написа:Вие сте най-милите хора на света! :bigsm22: Татяна, Италиано, благодаря и на вас. Макар че направо сърцето ме боли за тези гевречета, ама да, наистина не трябва да ги ям.
Тони, ти откъде го купуваш това телешко само със сол? Ако си от София, де, защото аз съм от София и тук ми е територията за пазаруване :-).
Лошото е, че съм много неорганизирана и всеки ден зоновото ми меню е повод за стрес - ама какво, ама колко, ама правилно ли сметнах краставицата.. примерно. Но не се оплаквам, само да се посмеем :-)
Ще свикна и ще се справя, нали сте с мен. :hooo:

Шапчице, Добре дошла от едно друго Тони което също е от София, но за разлика от адашката Tony и живее в София. :Hello:
За твое улеснение ти препоръчвам, като източник на месни протеини да си купуваш пуешко филе от Лидъл. От него 1 БП ти е 42 гр. Вкусно е и ще те улесни много при съставянето на дневното ти меню.А от млечните протеини ти препоръчвам извара - обезмаслена. Аз най-често си я купувам от фирмения магазин "Млекарница Добрев" или от веригата магазини "Сирене и вино за приятели ". Малко скъпичка /3.90лв./ е, но няма странична миризма и на мен ми е много вкусна. :ok:
Успех ! :bigsm18:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Italiano » Вто Авг 26, 2014 10:33 pm

3.90 лв. за килограм ли?
Ако е така, си е направо евтино.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Сря Авг 27, 2014 5:17 am

Вая написа:
В събота си купих рибено масло...(EPA-264mg DHA-176mg)
http://www.nu3.ch/doppelherz-omega-3-13 ... tAodD0sABQ
Стори ми се надежно, въпреки, че тук в нета бях избрала друг препарат, но го нямаше. Реших да е "временно решение".Направих теста с "фризера" и за съжаление не го издържа...беше замръзнало много :sad:
Решила съм да пробвам из тез ширини да открия истинската Омега 3 и ако не успея ще се възползувам от сайта, който тук предлагате и сте проверили вече.
Ако някой има друга информация (живея в Швейцария, но пазарувам както в Германия така и във Франция) за добър препарат да ми каже..Моля :pray:
Сега хубава вечер ви желая и бъдете здрави! :love:

Вая, това рибено масло, което си избрала хич го няма. :refuse: Освен, че ти е замръзнало, то не е и концентрирано. При положение, че трябва да се пият по 2,5-3 гр EPA+DHA на ден това няма да ти стигне и за 5 дена. Рибеното масло трябва да е концентрирано, демек в 1 капсула повече от половината да са EPA+DHA. Аз пия това - Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Сря Авг 27, 2014 5:23 am

Шапчице, добре дошла и от мен. :bouquet:
Вече са ти писали за тестените храни и аз няма да се повтарям. Само искам да добавя за месото, което всъщност се отнася и за всички приемани протеини, което е, че те трябва да са обезмаслени. Когато купуваш телешко, свинско трябва да е съвсем постно. Успех. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта