Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 01, 2014 3:41 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Зоната - Пътят към здравето!
Храненето в Зоната ще ви помогне да осъзнаете каква мощна сила е храната, когато е в правилните пропорции. Това е един от най-лесните и ефикасни начини за достигане на хормонално равновесие, което означава идеално здраве и стопени излишни мазнини.

За целта Бари Сиърс ни съветва да се научим да гледаме на всяко хранене в Зоната като на строителен обект- представете си че строите къща. Протеиновите блокове са основите, и те определят колко високи могат да бъдат стените от въглехидратни блокове, преди излишният инсулин да ги срути. Мазнинните блокове пък са покривът. Ако успеем да построим такава къща както трябва, т.е да се нахраним правилно, ще се озовем в Зоната.
И така, тази тема е за всички, които искат да споделят своя опит, да попитат или да научат повече за построяването на Зоновата къща :)



Животът в Зоната е нещо повече от хранене. Това е равновесие между хормоналните реакции, които настъпват при всяко наше хранене. Съвършено равновесие-нито прекалено високо,нито прекалено ниско.

1.Ще мислим по-добре,тъй като в Зоната поддържаме стабилни нивата на кръвната си захар.

2.Ще се движим по-добре,защото престоят в Зоната увеличава притока на кислород до мускулните ни клетки.

3.Ще изглеждаме по-добре, тъй като в Зоната изгаряме излишни телесни мазнини по възможно най-бързия начин.

4.Никога няма да огладняваме между храненията,тъй като животът в Зоната означава, че мозъкът ни се захранва постоянно с основното си гориво-кръвната захар

5.Най-голямото преимущество от правилното следване на Зоната е достигането на състояние на свръхздраве.

Ефектът от храненето в Зоната много наподобява този на мощните лекарства, с единствената разлика, че те имат много и вредни странични ефекти, докато при Зоната страничният ефект е само един, и това е загубата на излишни мазнини.
Зоната е създадена с една единствена цел-да се постигне максимален здравословен ефект, докато загубата на тегло е от второстепенно значение, но е неизбежно. Въпреки това, всеки с удоволствие може да се възползва от този така желан „страничен ефект”. Когато влезете в Зоната,ще трябва да се лишите и от чувството на глад. Започнете ли да огладнявате, означава,че излизате от Зоната, което не е за препоръчване. Ако смятате, че няма лесен начин за отслабване - помислете отново, защото това, че сте попаднали в тази тема не е случайно, и може би силното ви желание да се чувствате комфортно в тялото си ви е довело точно на правилното място.


Изображение


Изображение


:redflow: Приятно Зонуване и отслабване в темата :redflow:


Изображение


:zone:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пон Сеп 01, 2014 3:51 pm

Биби написа:
Здравей и на теб, Toni! Много ще се радвам тези килограми да спрат да благоденстват върху мен, но най-вече ще се радвам да си излекувам псориазиса, който ми откриха преди 3 години и който всички лекари твърдят, че е нелечим.

Зоната няма да излекува псориазиса (май за жалост още не са му намерили цаката :hm: ), но може да облекчи състоянието ти. Компетентна по въпроса е Хипо и дано й остане време (че нещо е на тъгъдък в следващите месец-два) да сподели с теб какви ограничения са и наложени откъм храни, и като се храни по Зоната състоянието й е значително подобрено.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Tonkata » Вто Сеп 02, 2014 8:49 am

Биби,
по повод псориазиса ти бих ти препоръчала едно много примитивно, но много лековито българско място - "блатото" на с. Марикостиново, обл. Благоевград -на 12 км от Кулата. Не си мисли, че ти предлагам панацеята и ако решиш да отидеш ще се излекуваш, но ако го посетиш ще намалиш драстично псориатичните обриви. Моя колежка /на 25 години е/ след години ходене по прочути доктори и светила в областта, след първото си посещение там преди 4 години
не спира да го благославя и препоръчва. :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Биби » Вто Сеп 02, 2014 3:14 pm

Toni написа:Биби,
по повод псориазиса ти бих ти препоръчала едно много примитивно, но много лековито българско място - "блатото" на с. Марикостиново, обл. Благоевград -на 12 км от Кулата. Не си мисли, че ти предлагам панацеята и ако решиш да отидеш ще се излекуваш, но ако го посетиш ще намалиш драстично псориатичните обриви. Моя колежка /на 25 години е/ след години ходене по прочути доктори и светила в областта, след първото си посещение там преди 4 години
не спира да го благославя и препоръчва. :yess:

Непременно ще накарам съпруга ми да отидем до там при първа възможност, въпреки че е доста далеч. За себе си до сега след посещения при дузина лекари и изписвани лекарства, съм се убедила, че най-доброто е спазването на хранителен режим.
Аватар
Биби
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 2:24 pm
Търговище

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Вто Сеп 02, 2014 3:34 pm

Биби, Бари Сиърс на питане в неговия сайт какво количество омега 3 да се приема при псориазис дава следния отговор

I would recommend at least 5 grams of EPA and DHA per day. That should bring your AA/EPA to about 2 if you are following an anti-inflammatory diet at the same time.

Или в превод Бих препоръчал най-малко 5 грама EPA и DHA на ден. Това следва да доведе съотношението AA/EPA до около 2, ако същевременно следвате противовъзпалителна диета (т.е. Зоната)

Може да ти е от полза.
Последна промяна Маня на Сря Сеп 03, 2014 8:36 am, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Биби » Сря Сеп 03, 2014 8:30 am

Да Manya, и аз си мислех, че ще трябва да си поръчам от рибеното масло. Дори мисля отново да надникна в дневника на Гого. Много се радвам, че ви има, защото всички вие сте неизчерпаем източник на информация, а също и на енергия и мотивация :pray:
Аватар
Биби
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 2:24 pm
Търговище

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Petya » Сря Сеп 03, 2014 11:59 am

Здравейте

Искам да помоля за съвет! Спазвам си Зоната, по 9 блока на ден ми се пада, които съм разпределила така:
2 закуска; 2 обяд; 1 след обяд; 3 вечеря; 1 късна закуска
Закусвам в интервала 07:15 - 07:30 ч. но не по-късно от това. Като си направя добра зонова закуска изкарвам до 12 - 12:30. Което е супер. Проблема, обаче идва тук ...: работя в малка фирма (8 човека), за обяд има неписано правило, че трябва да се изчакваме да ядем заедно. Част от колегите ходят на заведение, но тези които не ходят не си носят както мен и 1-во се излиза да се купи нещо, после се връща в офиса да се обядва. И на мен ето това ми е проблема, защото точно в този промеждутък става 12:30 - 13 ч понякога, а да не говорим, че ако дори един колега има повече работа - всичи го чакаме .. и има дни в които тотално ми пристъргва корема и едва издържам от глад. Което знам, че изобщо не трябва да се получава. Но за жалост напоследък все така става. Нямам възможност да закусвам по-късно, защото в 7 и 45 - 8ч излизам. Освен да си разпределя по друг начин блоковете??? Моля давайте съвети :doNotKnow:
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Karrita » Сря Сеп 03, 2014 12:05 pm

Петя,
Така и така 9 блока са малко, вмъкни един блок към 10ч-10:30ч сутринта за да можеш да издържиш до обяда с колегите щом толкова се налага да се храните заедно.
10 блока е нормално количество храна за деня, не се притеснявай от това.
Успех! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Сря Сеп 03, 2014 1:02 pm

Петя, половин кофичка кисело мляко, не повече от 2%, ще свърши чудесна работа.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Petya » Сря Сеп 03, 2014 2:07 pm

Благодаря за отговорите! Още утре ще пробвам към 10:30 с 1/2 кофичка кисело мляко 2%
Аватар
Petya
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 1:25 pm
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 03, 2014 2:21 pm

Ако нямаш възможност за закуска в 10-10:30 часа, хапни 3 блока на сутрешната закуска. Със сигурност ще ти държи до 13-13:00 часа.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 03, 2014 2:38 pm

Според мен е по-добре да хапнеш киселото мляко, малко по-късно, не в 10.30. Защото след хранене от 1 блок, трябва да ядеш след не повече от 2 часа, а това е пак 12.30. Направи си междинната закуска в 11.30. Така ще имаш възможност да обядваш най-рано в 12.30 и най-късно в 13.30. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 03, 2014 2:42 pm

Italiano написа:Ако нямаш възможност за закуска в 10-10:30 часа, хапни 3 блока на сутрешната закуска. Със сигурност ще ти държи до 13-13:00 часа.

Аз закусвам 3 блока в 8.00 ч. и в 12.30 вече усещам глад. :( Не знам какво ми става, преди, след хранене от 3 блока не ми се ядеш повече от 5 часа, насилвах се да ям, а сега... :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 03, 2014 4:32 pm

Хипо, това е временно. Ще се нормализират нещата.
:sadconv:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Чет Сеп 04, 2014 6:57 am

Хипо,възможно е да е от смяната на климата. Дай си малко време и нещата ще потекат в утъпканото русло. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот qgodka8 » Съб Сеп 06, 2014 8:49 pm

Подправките нали не се смятат в грамажите, защото аз винаги си слагам черен пипер, кимион и чубрица в каймата. Ако не се смятат шарената сол мога ли да я използвам( прочетох, че съдържа печена мляна царевица)
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Следваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта