Доставка на Зонова храна до дома :)

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот manulita » Пон Апр 10, 2017 3:34 pm

Здравейте отново, кухнята ми се намира в горната част на централния пазар в Габрово на ул "Елин Пелин" N12. Тел ми е 0896640720 и се казвам Мануела. Работя със сестра си която е също запален зонак. Преди Нова година храних 20 човека. Някой се отказаха по различни собствени причини. В момента храня 10 на принципа който обясних в предния си пост. Имам само една трудност да накарам хората да четат тук в този сайт щото е прекрасен и има отговор на всяко питане. Искат от мен да им сдъвча информацията да ги запозная накратко. :th: интересува ги крайния продукт за тях да отслабнат и да се хранят здравословно! Инъче структурата на работа е:
1. Изчислявам кой колко блока трябва да яде.
2. Разпределям ги на 5 хранения.
3. Всеки заявява кой от тези хранения да приготвям аз .
4. 11.30часа в удобно за тях време идват да си вземат кутийките с блокчетата./всяка кутийка е надписана за кого е, колко блока е и часа когато тябва да го лапнат/ тяхната задача е да се изяде всичко по кутиите.
Общо взето е това. Като заприказвам за рибено масло и първия въпрос е: "Че то от него не се ли пълнее?" - започвам да обяснявам и да казвам да се прочете тук че има голяма информация и който си направи труда после идва и казва"Боже, аз как съм жив до сега като не съм пил такова полезно нещо! Та така помагам на всеки който ме потърси! Но да си кажа правичката извора от който пия вода сте ми вие! Чета постоянно и мисля че не съм прочела всичко щото времето ми е накъсо. Вечер като легна хващам таблета и ви чета . Благодаря на всички ви! Ако искате питайте ме нещо ако мога да бъда полезна с удоволствие! :yess:
Аватар
manulita
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 9:58 am
Gabrovo
Жена

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Зоната
 

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот doval » Пон Апр 10, 2017 10:58 pm

Здравейте manulita,

Браво, Страхотно и Поздравления.
Много се кефя на хора, които имат куража да следват мечтите си.
Много се кефя на хора, които помагат на други хора с каквото могат.
Много се кефя на хора, които не слушат другите, които им обясняват,
как нещо няма да стане и колко е трудно и колко....
Браво!
Продължавайте мисията да убеждавате хората да четат.
Ако им давате само храна, ще се откажат в даден момент, но ако
ги "зарибите" за идеята, няма да се откажат никога.
Винаги е по-лесно някой да ти "сдъвче" всичката информация и да ти я даде.
Но в повечето случаи, ако не си положил усилия да я намериш, се забравя бързо.
Благодаря ви за милите думи и позитивните коментари.
Ако мога да ви бъда полезен с нещо съм насреща.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот manulita » Вто Апр 11, 2017 9:30 am

Благодаря Владо за куража който лъха от целия ти пост! :bouquet: :bouquet:
Това е моето хоби и го правя с удоволствие! Пада голямо смятане и теглене, но се получава и когато някой дойде и ти сподели че е мръднал с 2-3 см т талия или е махнал някой друго килце или пък се чувства така че му иде да хвърчи му казвам "Ето това е Зоната- ядеш, чувстваш се добре и сваляш килограми". Любимият ми цитат: " Храната е моето лекарство и лекарството ми е храната" Целувки на всички и успешен ден от мен!
Аватар
manulita
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 9:58 am
Gabrovo
Жена

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот hrizantema » Сря Апр 12, 2017 3:49 am

Здравейте всички сладури тук. :)
И аз да изкажа моето мнение за доставка на зонова храна на база мои лични наблюдения върху самата себе си и опит.
Първо да поздравя manulta за куража и начинанието да приготвя не просто храна за хората, а лекарство
за душата и по този начин да успява да убеждава някои от тях да приемат това хранене като начин на живот.
Никак не е лесно и е изключително благородно.
Manulta, пожелавам ти здраве и успех!!! :yess:

От два и половина месеца съм в Зоната. Чувствам се прекрасно от всяка една гледна точка. :smdance: Не ми е уморително и досадно да смятам блокове и грамажи, дори ми е забавно. Знам какво точно правя, защо го правя и не ми тежи.
Готвя зоново за всички в къщи(трима сме). Това са закуски, обеди, вечери и междинните закуски. По - големият проблем не ми е трудоемкостта, а времето, предвид това, че работя като всички вас и съм доста заета.
Та, мисълта ми е, ако има откъде да си купувам примерно готови зонови пици, мъфини, баници, кремчета, тортички и изобщо като цяло закуски и десерти, ще го правя с удоволствие и това ще ми спестява доста време, за да се съсредоточа върху приготвянето на другата храна за семейството.
Защо изредих тези храни - защото когато се приготвят, могат да се разделят на по един блок - един мъфин, парче пица, парче торта, кремче, парче баница и т.н. И примерно на мен днес ми трябват за закуска 9 блока. Купувам си примерно 9 мъфина, или 3 мъфина, три парчета баница и три парчета пица. Или пък за вечеря нямам десерт. Минавам и си купувам 3 парчета тортичка или 3 кремчета. Т.е., не изцяло да си купувам готова зонова храна, а да се подпомагам за част от нея. Надявам се да сте ме разбрали правилно.
Според мен така е най - лесно и не толкова рисково да се започне този вид бизнес. Както има обикновени баничарници и сладкарници, защо да няма и Зонови такива. Но, за да добие дадената Зонова пекарна популярност и да я намират заинтересованите хора, трябва много яка реклама по всевъзможни начини, което означава доста заделени средства за този вид разход. Зонковците, научат ли, със сигурност ще идват, а за другите, които не са и чували за Зоната, ще им е интересно какво е това Зонова пекарна примерно. Зорът е да дойдат един път. Ако маркетинговата стратегия е добра, мястото е стратегическо, персоналът - от добри професионалисти и обслужването е на ниво, мисля, че нещата ще се получат.
А и manulta го доказва, и то в малък град като Габрово. Какво остава за големи градове, като София или Варна. Евала, manulta!!! Шапка ти свалям за смелостта. :Hello:

Обичам ви всички. С вас живота ми коренно се промени!!! :hug:
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот manulita » Сря Апр 12, 2017 5:42 pm

Добър вечер за тази вечер,
Hrizantema, благодаря за топлите думи :applaus: .
Аз също искам да те поздравя със Зонуването и приготвянето на храна за семейството. Знам че не е лесно , но е по лесно когато всички сте на едно мнение по въпроса с яденето. Я си представи колко е по зор да приготвяш за семейството една храна за теб друга. Така че много се кефя на такива семейства. Поздравления за всички в къщи от мен. :bouquet: :bouquet: :bouquet:
Та да споделя относно твоя пост - за първи път малкия град да има предимство пред големия. Моята идея е осъществена щото тук всичко е на една ръка разстояние. Имам клиент който работи на изхода на Габрово, но най много за 10 мин. с кола е при мен да си вземе храната. Да не говорим за тези който са в центъра, пеша на разходка за никакво време. Така че при нас е лесно-няма задръстване, тихо и спокойно. Вие в София имахте такъв ресторант. Какво стана с него? Аз имах идея да го посетя да видя там какво правят ама не сторих и го направих по мой си начин и който иска и каквото иска е добре дошъл. Хубава вечер :)
Аватар
manulita
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 9:58 am
Gabrovo
Жена

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот hrizantema » Пет Апр 14, 2017 5:37 am

Здравей, manulita. :)

Извинявай, че съм ти сбъркала ника(пропусмала съм i-то). Малко съм недоскиф :laugh1: .
Благодаря ти и аз за топлите думи и за поздравите. Вярно е, че не е лесно да готвиш Зоново за всички в къщи, което е преди всичко от гледна точка на времето. Но който иска нещо и знае какво е то, не му тежи и намира начин. И наистина е по - трудно да готвиш за себе си едно, а за другите - друго(не се бях замисляла по този въпрос :hm: ).
Ама то не ми се е и налагало - който не яде каквото готвя, да стои гладен - аз да не съм маймун я :laugh1: .
Но и никой не ми се е опъвал. Веднага се зарибиха по Зоната като им поднесох инфото смляно и на тепсия.
И между другото забелязах, че сега като готвя зонови манджички :chef1: , стават много по - вкусни от преди, когато не съм се съобразявала от кое по колко слагам. Не знам дали забелязваш същото и при теб.
Просто сега осъзнавам колко съм била далеч от истинското готвене :stupid: .

А за малкият град си права от гледна точка на удобство и разстояния. :yess:
Аз иначе съм от Русе, а в Габрово имам така да се каже роднини - на снахата(на брат ми жена му) родата.
Преди доста често съм идвала и наистина ми харесва - тихо и спокойно. А си имате и хубав балкан. Родителите на снахата имат вила на Пецевци - много е готино там.

Поздравления и за сестра ти. Доколкото разбрах тя се труди с теб. Направо евала :Hello: ,шапка свалям, защото знам колко е трудно да храниш хора и да задоволяваш желанията им. По едно време се занимавах с едно семейно хотелче, което беше с кухня и ми е ясно за какво става въпрос :chef1:.

Дерзайте момичета.

И весели празници. :bouquet:
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот ted » Пет Юни 09, 2017 8:57 am

Моля за информация във Варна направихте ли кухня да се запиша?
ted
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 8:54 am
Жена

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот doval » Пет Юни 09, 2017 9:39 am

Здравейте,

За съжаление все още няма кухня във Варна :(

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот velina76 » Пон Сеп 04, 2017 11:24 am

Здравейте,

Чисто нов регистриран член съм на групичката.
Най-любезно моля за съдействиие, открихте ли някъде в София възможност за доставка на зоново меню до офиса?

От доста време диря из разни сайтове ,но опирам на камък. Кореспонедриам си с фирми за досатвка на здравословно и баланисрано меню, но не е зоново.

Благодаря предварително за помощта!

Прекрасен ден на всички! :yess: :) :)
velina76
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2017 11:18 am
Жена

Re: Доставка на Зонова храна до дома :)

Мнениеот Маня » Пон Сеп 04, 2017 6:04 pm

В София няма :) Просто си носете кутийки, като всички нас :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Предишна


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта