Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Чет Мар 12, 2015 12:31 pm

Наде, Маня ме е преварила с отговора. :laugh: В дневника ми можеш да видиш формулата за изчисляване по етикет. Ако нещо не е ясно питай без да се притесняваш. Успех! :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kiki » Чет Мар 12, 2015 1:24 pm

Здравейте, киноата зелена храна ли е?
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Чет Мар 12, 2015 1:59 pm

kiki написа:Здравейте, киноата зелена храна ли е?

Оранжева - виж таблицата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот nadituuu » Чет Мар 12, 2015 5:36 pm

Маня,Гого благодаря ви.
Маня без твоите рецепти да съм умряла от глад,Гого без теб и твоето подробно описание никога нямаше да успея да си поръчам Омега-та.Наистина много ми помагате с вашите напътствия.Този месец съм успяла да прочета дневника на Маня, от части на Гого и Хипо и продължавам да се запознавам с останалите зониващи :bouquet: :but:
nadituuu
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 12, 2015 12:21 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот himena » Пет Мар 13, 2015 8:04 am

здравейте! Достигнах теглото което желая :smdance: сега за да съм в Зоната и да не слабея, а да задържам тегло какво да правя? И как добре се чувствамм , че и добре и изглежда, че и скромна съм :lol: няма ги тлъстите месца :smdance: Чудно!
himena
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 7:08 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот тина » Пет Мар 13, 2015 8:40 am

Увеличаваш мазнините :yess:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот himena » Пет Мар 13, 2015 9:38 am

тина,с колко на хранене?
himena
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 7:08 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Пет Мар 13, 2015 11:12 am

himena написа:с колко на хранене?

Пробваш. 1,2,3... докато почнеш да задържаш килограмите.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Lancer » Пет Мар 13, 2015 3:18 pm

Такаааа... Вече и кантара разбра, че няма майтап с тия занимания. Без да гладувам и без да се перча кой знае колко, че съм в зоната, къде в нея, къде не, но резултат има. Като почнах /на 19.02.2015, натъжен от съдбата на Левски/ бях около 118 кг, сега съм под 112, което е небивал успех за мен . Храня 3-3-1-3-1, общо 11 блока. Не мисля, че физическата активност, която проявявам в момента е баш спортуване, по скоро нормален начин на живот за един човек, с около 1.30 часа вървене и да речем, малко физически упражнения си заслужават покачване на блоковете, поне засега.
Каза ми съфорумец, че ще започна да топя от мускулната маса, ако се движа без покачване и на блоковете, но имам толкова много килограми и мускулна маса, че няма как да мина без сваляне на кила и от мускулната маса. Която за бивш състезател от циклични спортове, какъвто е гребането, си я бива. Всеки се има за специален, но мисля,че съм доста различен от типичния 118 килограмов човек и съм малко скептичен към показателите, които според таблица и калкулатор отчитат мазнините, не съм много мазен.
Малко по-малко виждам, че събличам "ватенката" от сланина, с която бях покрил 15 години изгражданата си за борба в тежки състезания физика, може би за 2 месеца ще махна и дебелата фанела, с която съм в момента и чак тогава ще се разспортувам, за... и аз не знам за какво.
Поддържам с годините някакъв тонус и приличен външен вид, но определено не искам да тежа толкова много, на каквото стъпя се троши :) без да съм спринтьор съм бягал 11.2 на 100 м, което не става без крака, в момента са ми яки като на динозавър, е, не се чете всяка фибра на мускула, но и не са кой знае колко мазни.
Добре е,ч е свалям, без да гладувам, ще видя къде ще се спра. То в тая държава не тежиш ли поне 90 кг, ще те бият на всяко кръстовище, така, че от 90 до 80 ще ги сваля само в занимания с карате или некви други ритници.
За сладко и през ум не ми минава. Унищожавал съм огромни количества ежедневно и не мога да повярвам,ч е живота върви и без сладко :)
Та така, тия 6 килограма си заслужават поне това откровение.
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот himena » Пет Мар 13, 2015 5:13 pm

в таблицата виждам само раци- имам ролца от раци, мога ли да си ги хапна?
himena
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 7:08 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Пет Мар 13, 2015 5:24 pm

Тия ролца от раци всъщност са си чисто нишесте, т.е. въглехидрат.
Имаш ли данни на опаковката?
Аз лично не бих ги ял.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот himena » Пет Мар 13, 2015 5:31 pm

това и аз видих сега на опаковката, повече въглехидтати имат. ОТПАДАТ
himena
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 7:08 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Съб Мар 14, 2015 9:06 am

Ролцата от раци нямат нищо общо с раците. Затова има и добавена думичката сурими, което ще рече, че това е кайма от риба и то от остатъчни продукти от рибата. Едно време преди Зоната и аз много си падах по тия ролца, обаче след като ми стана известен горния факт аз забравих за тях. Под формата на сурими съм срещал не само рулца от раци, но и скрариди, а вероятно има и други.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот himena » Вто Мар 17, 2015 5:44 pm

благодаря, гого за инфото! :) когато си в Зоната вече не само за да сваляш кг. увеличил си мазнини намерил си баланс (не че още мога), но ако реша че имам нужда да сваля още кг .Мога ли пак да намаля мазнините и да си се продължи процеса на сваляне? :hm: Има ли Зонав домашен хляб - с ръжено,пълнозърнесто брашно,искам ми се с нещо такова да зарадвам слабеещата ми снага :lol:
himena
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 7:08 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Мар 17, 2015 5:52 pm

himena написа: Има ли Зонав домашен хляб - с ръжено,пълнозърнесто брашно,искам ми се с нещо такова да зарадвам слабеещата ми снага :lol:
Няма зонов хляб :laugh4: Пълнозърнестият, пък бил и от ръж, е в червената група :laugh4: Това не означава, че не би могла да си хапнеш 1 филийка от 20-25 г за 1 БВ, за да си начешеш крастата :laugh4: Аз в такива моменти си правя моите бирени бисквитки с овесено-ечемичено брашно смляно у дома (и с пълнозърнесто ръжено стават). Рецептата можеш да намериш в моя дневник - 1 бисквитка - 1 БВ. :laugh4: Можеш да продваш със зоновата пица или зоновия тутманик на Стеф, има ги в рецептите в сайта - те също засищат глада за тестяно. А някои зонковци практикуват с Бонус, Тонус и някакви подобни - май беше 28 г за БВ, но те са с етикет, така че лесно се изчислява.

Можеш да си замесиш ръжен домашен хляб, но първо изчисляваш колко блока брашно слагаш (по етикет), най-добре е да е с квас, после в готов вид теглиш и делиш на вложените блокове, като отчиташ и кваса, защото за ръжен хляб и той е от ръж, нали :laugh4: Щото ръжен хляб с мая не е хляб :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот G&T » Пон Мар 23, 2015 3:18 pm

Привет на всички зонуващи :wave: . Имам един въпрос, може и да е коментирано някъде из форума, но не успях да го открия. Затова се извинявам, ако се повтарям. Според калкулатора на мен ми се полагат 9 блока, разпределени 2-3-1-2-1. Та въпросът ми е: ако съм се събудила към 11:00 часа примерно ( с две думи съм си проспала закуската :laugh4: ) трябва ли тези 2 блока от закуската да ги разпределя в следващите хранения или просто съм си ги проспала и оставам без тях и вместо 9 блока ми остават 7 :th: ?...
Аватар
G&T
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:33 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта