Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот shtur4e » Съб Мар 18, 2017 12:34 pm

tolita написа:По принцип тренирам 5 пъти в седмицата,но както казах имам около 23кг.за сваляне до сега съм пробвала каквили не диети и режими на хранене имаше резултат,но в момента съм в така нареченото плато или застой и съвсем случайно попаднах на една статия и така в сайта на Зоната много четох на жени който по изчисление е трябвало да са на 10,12 блока ,но са били на по-малко,затова и аз реших,че може вместо на 12 да бъда на 9 блока вече много се обърках и незнам какво да правя днес закуската ми беше следната: 4бр.сварени белтъци,6бадема и 240гр.домати с филийка черен хляб.за сега нечувствам глад,


Не случайно цитирах по-нагоре д-р Сиърс. Няма идеално тегло, има идеален процент телесни мазнини. В Зоната се гледа каква е мускулната маса и масата на мазнините спрямо общото тегло. Ако Вие тежите 75 кг и от тях 16,5 кг са мазнини, тогава всичко е ОК. Но ако от тези 75 кг, 40 кг са мазнини, тогава Ви чака много работа. Не зная как изчислихте, че трябва да свалите 23 кг, може би ръста в см минус 110 или 100? Тук не се прилага този метод на изчисление. В сайта на Бари има калкулатор на телесните мазнини, който Ви показва количеството телесни мазнини към момента, спрямо сегашното Ви състояние. А калкулатора на блоковете Ви показва какво количество храна трябва да приемате, за да достигнете идеалното количество на мазнини във Вашето тяло. Ако приемате по-малко количество блокове, рискувате да не доставяте необходимото количество протеин за Вашите мускули и скоро ще започнете да губите мускулна маса, което ще Ви лиши от сила и издръжливост каквито искате да имате. Приемайте 1-2 блока повече, ако имате нужда.А може и да са 3, всичко е въпрос на индивидуалност. Аз също тренирам 5 пъти седмично, а в някои от дните - двуразово. По калкулатор съм на 11 блока. Но понякога стигам до 15. Не съм качила нито килограм. Напротив продължавам да свалям кг. Маня Ви го каза - в Зоната не се отслабва с глад, а с ядене. Написах Ви всичко това, защото виждам, че още не Ви се вярва да е така. От личен опит аз ЗНАЯ, че е така. Повярвайте и Вие, седнете и спокойно си планувайте продуктите и разпределението на блоковете. В началото всички пишем и смятаме. Успех! :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот tolita » Нед Мар 19, 2017 12:18 pm

Честно да ви кажа мислех да се откажа,защото усещам ,че все бъркам някъде,но след като прочетох толкова много коментари и си казах,че мога и аз ,днес ще си позволя последен ден на всякакви искушения,и от утре започвам,но този път по-сериозно каквото ми не е ясно ще пиша и ще питам,ще чета и започвам с 12блока,толкова колкото са ми изчислени :) тази седмица наравих много грешки,да се надявам ,че от другата ще е по-добре
tolita
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 14, 2017 9:13 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот tolita » Нед Мар 19, 2017 1:54 pm

А забравих да отговоря,че относно кг.не съм изчислила никъде нищо просто съм висока 165 и съм 84кг.
tolita
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 14, 2017 9:13 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот shtur4e » Нед Мар 19, 2017 7:09 pm

Щом влезнеш в Зоната и започнеш да я спазваш, за теб няма да има "изкушения". Няма да ти се дояжда сладко или мазно без причина, така че действай! :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот loa » Нед Мар 19, 2017 7:33 pm

shtur4e написа:Щом влезнеш в Зоната и започнеш да я спазваш, за теб няма да има "изкушения". Няма да ти се дояжда сладко или мазно без причина, така че действай! :yess:

Това е напълно вярно. От 3 седмици съм в зоната и наистина гледам сладките неща, но не ме изкушават грам, също и любимите ми тестени храни. Но най-важното е задължително да си ядеш блоковоте и да спазваш времето между тях.
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот tolita » Нед Мар 19, 2017 8:01 pm

loa написа:
shtur4e написа:Щом влезнеш в Зоната и започнеш да я спазваш, за теб няма да има "изкушения". Няма да ти се дояжда сладко или мазно без причина, така че действай! :yess:

Това е напълно вярно. От 3 седмици съм в зоната и наистина гледам сладките неща, но не ме изкушават грам, също и любимите ми тестени храни. Но най-важното е задължително да си ядеш блоковоте и да спазваш времето между тях.

А успя ли да свалиш кг? Колко блока ядеш?Мен тестените неща не ме изкушават,но сладкото....................... дано и аз така да успея да го "забравя" хахаха
tolita
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 14, 2017 9:13 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот loa » Пон Мар 20, 2017 3:11 pm

При мен зоната е повече като начин на живот, не толкова за сваляне на кг. Цял живот съм си търсила правилния начин за хранене и мисля, че го намерих в лицето на зоната. Аз имам 24 % мазнини и имам да свалям още 2 % само, та заради това при мен стават много бавно нещата и няма някакви фрапиращи свалени кг. Пък и от както съм в зоната ям много повече, от колкото ям по принцип. То голямо ядене, голямо чудо. :lol:
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Пон Мар 20, 2017 3:21 pm

Е, тези 2% може да се окаже, че не трябва да се свалят - 22% е идеалния вариант. Но той зависи и от възрастта. :) Така че изборът е добър - Зона за здраве и дълголетие :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот tolita » Пон Мар 20, 2017 3:58 pm

Вашите резултати:

Телесни мазнини %:50
Телесните мазнини Тегло (кг):42.5
Телесна маса (кг):42.5
Daily Protein Изискване (ж):77
Номер на зона Протеинови блокове:11
Номер на зона въглехидрати блокове:11
Номер на зона Дебел блокове:11
tolita
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 14, 2017 9:13 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот shtur4e » Пон Мар 20, 2017 10:32 pm

Макар и вероятно през погледа на "гугъл преводач", да разбираме, че това са твоите показатели... :think2: Ето за тези неща ставаше дума. Сега си представи как в тялото ти имаш 42,5 кг мазнина и колко ти е необходима Зоната, за да редуцираш тези мазнини....Запиши си ги някъде и бъди уверена, че ако останеш в Зоната, съвсем скоро ще можеш да се гордееш колко много си успяла да промениш тялото си, здравето си, духа си. Успех! :hug:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Пон Мар 20, 2017 10:48 pm

Толита, това, което си мисля, е, че нещо не си си направила точно преобразуването на мерките от метрични в инчове и паундове. И нещо не си попълнила правилно данните си.

Ето ти картинка с превод и малки обяснения

Изображение


Ползвай и този конвертор на мерни единици и си направи сметките отново.

http://www.convertworld.com/bg/

Еднаквото количество на крехка телесна маса и телесни мазнини ме кара да мисля, че имаш грешка. Калкулаторът на Бари е направен така, че при неправилно вкарване на данни винаги излизат едни странни изчисления, освен вярното количество блокове :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот tolita » Пон Мар 20, 2017 11:38 pm

Your Results:

Body Fat %:17.4
Body Fat Weight (lbs):20.88
Lean Body Mass (lbs):99.12
Daily Protein Requirement (g):77
Number of Zone Protein Blocks:11
Number of Zone Carbohydrate Blocks:11
Number of Zone Fat Blocks:11
Незнам дали пак съм пресметнала правилно от днес съм на 12 блока,но отново голямата салата .... мерих бърках,разменях и пак голяма салата,но нищо няма да се отказвам,незнам обаче дали е възможно ако неспазваш всичко стриктно и бъркаш някъде да качиш кг?
tolita
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 14, 2017 9:13 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Вто Мар 21, 2017 9:30 am

Толи, напиши си тук мерките или ми ги прати на лични и ще ти ги изчисля :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот tolita » Вто Мар 21, 2017 9:42 am

Кг.-84
Талия-80
Ханш-102
Корем-98
Височина-165
Мисля,че това трябваше само,благодаря :)
tolita
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 14, 2017 9:13 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Вто Мар 21, 2017 10:09 am

Толи, това са резултатите:

Body Fat %:35.22
Body Fat Weight (lbs):65.16
Lean Body Mass (lbs):119.84
Daily Protein Requirement (g):77
Number of Zone Protein Blocks:11
Number of Zone Carbohydrate Blocks:11
Number of Zone Fat Blocks:11
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот loa » Вто Мар 21, 2017 10:14 am

Маня написа:Е, тези 2% може да се окаже, че не трябва да се свалят - 22% е идеалния вариант. Но той зависи и от възрастта. :) Така че изборът е добър - Зона за здраве и дълголетие :)


Проблема при мен е, че имам натрупани мазнини около корема. Но тези мазнини са трупани с години (от пубертета още), та и не очаквам за няколко месеца да изчезнат с правилно хранене. Не знам дали сте чували за термина Skinny fat. :mrgreen: Аз съм ей такъв тип. Слаба, но с коремче. ЦЯл живот съм си мечтала да нямам сланинки, около корема, та се надявам покрай зоната и тази мечта да ми се сбъдне. :pray:
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта