Задържане на килограмите

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Задържане на килограмите

Мнениеот gartz » Пет Юни 29, 2018 5:17 pm

Здравейте на всички нов съм във форума, и сравнително от скоро започнах зоната около 4, 5 месеца, доста съм стриктен и спазвам всичко. Отслабнах с близо 25кг. и започнах да се притеснявам, ако искам да задържа - запазя сегашните ми килограми, но същевремено да остана в зоната. Какво бихте ме посъветвали и какво трябва да направя? Трябва да си вдигна блоковете ли и дали това няма да ме искара извън зоната :doNotKnow: ... Благодаря предварително !!!
gartz
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 29, 2018 5:08 pm
Мъж

Задържане на килограмите

Зоната
 

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот gogo » Съб Юни 30, 2018 1:52 am

gartz написа:Здравейте на всички нов съм във форума, и сравнително от скоро започнах зоната около 4, 5 месеца, доста съм стриктен и спазвам всичко. Отслабнах с близо 25кг. и започнах да се притеснявам, ако искам да задържа - запазя сегашните ми килограми, но същевремено да остана в зоната. Какво бихте ме посъветвали и какво трябва да направя? Трябва да си вдигна блоковете ли и дали това няма да ме искара извън зоната :doNotKnow: ... Благодаря предварително !!!


Вдигни блоковете мазнина с 1 или 2 повече на всяко ядене.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот gartz » Съб Юни 30, 2018 7:46 am

т.е. 1ПБ + 1 ВБ + 2 МБ например ? Добре това в такъв случай няма ли да ме изкара извън зоната ? Съжелявам за глупавите въпроси, но съм доста начинаещ :) Благодаря за отговора между другото :applaus:
gartz
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 29, 2018 5:08 pm
Мъж

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот gogo » Вто Юли 03, 2018 2:16 am

gartz написа:т.е. 1ПБ + 1 ВБ + 2 МБ например ? Добре това в такъв случай няма ли да ме изкара извън зоната ? Съжелявам за глупавите въпроси, но съм доста начинаещ :) Благодаря за отговора между другото :applaus:


Мисля, че няма! Това за увеличаване на блоковете мазнина за спиране на отслабването беше споделила Маня. Потърсих и поста - ето.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот nataligeorgieva » Чет Юли 12, 2018 1:48 pm

Как успя да ги свалиш тези 25кг? Само с диетата или и спорт?
nataligeorgieva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 27, 2017 4:35 pm

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот gogo » Пет Юли 13, 2018 10:32 am

nataligeorgieva написа:Как успя да ги свалиш тези 25кг? Само с диетата или и спорт?

Само със стриктното спазване на Зоновото хранене и пиенето на качествено рибено масло.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот gartz » Пон Юли 23, 2018 5:48 pm

Честно казано не спортувам вече близо година, претърпях лоша контузия и съм със скъсани връзки на дясното коляно и напълнях драстично... В течение на обстоятелствата реших, че щом немога да спортувам и да подържам тялото си трябва специален хранителен режим за да вляза в релси... Баща ми ме запали по зоната той е от по-дълго време в нея. Тези килограми ги свалих само и единствено с правилно хранене и изчисляване на нужното количество БП,БВ и БМ .Естествено и рибено масло и сравнително големи количества риба :) а това не ми беше толкова трудно понеже съм запален рибар и числата добре ги помня защото съм инженер, абе изобщо намерих хранителната си ниша тук за което съм благодарен изцяло на баща ми, но и на цялата световна общност на зоната и на самия проф. Бари Сиърс. Като се оперирам нямам търпение да започна да тренирам отново и със зоната съм убеден, че резултатите ще бъдат зашеметяващи. Съжелявам за бавния отговор, но и с цялото си нахалство бих попитал имам ли право да разменям инцидентно храненията ми, примерно следобеден блок с обяда, правил съм го рядко и не забелязвам особено разлика, но все пак да питам напредналите :) Благодаря предварително.. А и да се похваля, че свалих още кг... Поздрави :Hello:
gartz
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 29, 2018 5:08 pm
Мъж

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот gogo » Вто Юли 24, 2018 2:17 pm

gartz написа: Съжелявам за бавния отговор, но и с цялото си нахалство бих попитал имам ли право да разменям инцидентно храненията ми, примерно следобеден блок с обяда, правил съм го рядко и не забелязвам особено разлика, но все пак да питам напредналите :) Благодаря предварително.. А и да се похваля, че свалих още кг... Поздрави :Hello:

Няма проблем. ;) Това, което трябва да се спазва е между храненията да няма повече от 5 часа.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот gartz » Съб Юли 28, 2018 8:54 pm

Благодаря ти gogo за отговора, а това за 5-те часа го знаех, но все пак да се похваля :smdance: хаха. Добре като имам още въпроси виждам, че сте активни ще пиша и ще направя нова тема. Поздрави и нека зоната бъде с Вас :peace1:
gartz
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 29, 2018 5:08 pm
Мъж

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот m.eneva » Пон Сеп 10, 2018 11:03 am

Здравейте, нова съм във форума, но отдавна следя с интерес всичко, което коментирате.

От три месеца се храня по зоната, започнах режима единствено с цел за подобряване на хормоналния баланс, а конкретната причина беше силен дифузен косопад, без никаква определена причина /направени всички медицински изселдвания/....

Чувствам се изключително добре и психически и физически, определено има ефект и върху косопада. Умът ми е бистър, имам енергия да повдигна планина....

Притесняваме ме факта обаче, че отслабнах прекалено много, и то без да съм го искала изобщо.

Моля Ви за съвет как да спра този процес, но и да остана в зоната - пробвах с удвояване на мазнините, и с покачване на блоковете. Ефек никакъв - продължавам да свалям килограми. п принцип бях на 11 блока, покачих на 12-13, буквално преяждам.

Къде бъркам? Благодаря предварително за отговор и коментари от ваша страна....
m.eneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 22, 2018 1:31 pm
СОФИЯ
Жена

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот Маня » Вто Сеп 11, 2018 8:12 am

m.eneva написа:Здравейте, нова съм във форума, но отдавна следя с интерес всичко, което коментирате.

От три месеца се храня по зоната, започнах режима единствено с цел за подобряване на хормоналния баланс, а конкретната причина беше силен дифузен косопад, без никаква определена причина /направени всички медицински изселдвания/....

Чувствам се изключително добре и психически и физически, определено има ефект и върху косопада. Умът ми е бистър, имам енергия да повдигна планина....

Притесняваме ме факта обаче, че отслабнах прекалено много, и то без да съм го искала изобщо.

Моля Ви за съвет как да спра този процес, но и да остана в зоната - пробвах с удвояване на мазнините, и с покачване на блоковете. Ефек никакъв - продължавам да свалям килограми. п принцип бях на 11 блока, покачих на 12-13, буквално преяждам.

Къде бъркам? Благодаря предварително за отговор и коментари от ваша страна....


Удвоете прима на полезните мазнини - зехтин, ядки, авокадо, маслини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Задържане на килограмите

Мнениеот m.eneva » Вто Сеп 11, 2018 1:16 pm

Маня написа:
m.eneva написа:Здравейте, нова съм във форума, но отдавна следя с интерес всичко, което коментирате.

От три месеца се храня по зоната, започнах режима единствено с цел за подобряване на хормоналния баланс, а конкретната причина беше силен дифузен косопад, без никаква определена причина /направени всички медицински изселдвания/....

Чувствам се изключително добре и психически и физически, определено има ефект и върху косопада. Умът ми е бистър, имам енергия да повдигна планина....

Притесняваме ме факта обаче, че отслабнах прекалено много, и то без да съм го искала изобщо.

Моля Ви за съвет как да спра този процес, но и да остана в зоната - пробвах с удвояване на мазнините, и с покачване на блоковете. Ефек никакъв - продължавам да свалям килограми. п принцип бях на 11 блока, покачих на 12-13, буквално преяждам.

Къде бъркам? Благодаря предварително за отговор и коментари от ваша страна....


Удвоете прима на полезните мазнини - зехтин, ядки, авокадо, маслини.


Маня, много Ви благодаря, хубав ден, М.
m.eneva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 22, 2018 1:31 pm
СОФИЯ
Жена



Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта