Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Апр 06, 2015 4:34 pm

bruki написа:Някой ползвал ли е соево брашно и как го пресмятате? :th:
Като всичко - по етикет. Но то зависи като какво ще го определиш. Може да е протеин, може да е смесен продукт. Със соята нещата са....
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот bruki » Пон Апр 06, 2015 4:44 pm

Соево брашно:

Протеини - 50г
Мазнини - 1.2г
Въглехидрати - 38, 4 г
Нишки - 4.3г / разбирам го като фибри/
Изчислих, че е 14г протеин. Правилно ли смятам?
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Апр 06, 2015 4:50 pm

bruki написа:Соево брашно:

Протеини - 50г
Мазнини - 1.2г
Въглехидрати - 38, 4 г
Нишки - 4.3г / разбирам го като фибри/
Изчислих, че е 14г протеин. Правилно ли смятам?

С тези данни - да 1 БП протеин - 14 г. 1 БВ - 26 г

Явно е от обезмасленото.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Апр 20, 2015 6:23 pm

За да няма повече въпроси около тахана, ето отговора от ZoneLabs:

Hi Manya,

Thank you for your email. Sorry about any confusion. It is ½ Tablespoon! Stay well and have great week.

Cheers Patty


ПП. Вече и в сайта е направена поправката :laugh1: Ако видите и други несъответствия казвайте, пак ще питам.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Вто Апр 21, 2015 8:31 am

Значи радостна новина за любителите на тахан - 1 блок е 1/2 супена лъжица. :chef1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот ginette » Чет Юни 18, 2015 2:11 pm

От много умуване се омотах ,с едни фини немски овесени трици,купени от БГ.-Blutenzarte Kolln flocken-100%Hafer Vollkorn ,със следните стойности.
100гр
В-55.8 g
Б-13.8 g
М-6.7 g
ХР.влакнини-11.1g
Извадих фибрите и за 1БВ получих 20 g .Толкова продукти съм изчислила ,а сега се замислих ,че за да не се извадят фибрите,трябва на етикета да пише ,че са част от въглехидратите .Аз на такъв етикет досега не съм попадала .Може ли някой да ми даде пример с някой продукт :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот tanita68 » Чет Юни 18, 2015 8:29 pm

ginette написа:От много умуване се омотах ,с едни фини немски овесени трици,купени от БГ.-Blutenzarte Kolln flocken-100%Hafer Vollkorn ,със следните стойности.
100гр
В-55.8 g
Б-13.8 g
М-6.7 g
ХР.влакнини-11.1g
Извадих фибрите и за 1БВ получих 20 g .Толкова продукти съм изчислила ,а сега се замислих ,че за да не се извадят фибрите,трябва на етикета да пише ,че са част от въглехидратите .Аз на такъв етикет досега не съм попадала .Може ли някой да ми даде пример с някой продукт :)

Според мен е правилно да се напише за да се извадят фибрите трябва да е написано, че са част от въглехидратите. При положение, че фибрите са вписани отделно, а не под въглехидратите и малко по-навътре(както обикновено се означава, че са част от въглехидратите) не би трябвало да се изваждат от общото количество въглехидрати, т.е. те вече са извадени. Ако на етикета е изрично написано въглехидрати ...г от които ....г фибри тогава трябва да се извадят. :)
А ако се съмняваш заради грамовете, които получаваш - при мен овесените трици по етикет излизат 21гр за 1БВ. :) Така че е възможно. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот ginette » Пон Юни 22, 2015 1:52 pm

tanita ,добре че си написала с червено техническата ми грешка ,за да не объркваме начинаещите .Както съм го написала ,няма смисъл :noo: Загледах се много внимателно в етикета ,но този път с лупа .Действително с мноого ситни букви под въглехидратите пише- в т.число фибри 11.1g.На такъв не бях попадала .Купувала съм овес-зърна ,брашно от нахут ,овесени трици ,но никъде не споменаваха за фибри ,затова се обърках .След това погледнах сайта ,който ползва Маня за състава на продуктите ,както и моят фр.сайт и дори в BB-Team и всичко ми се изясни .Но като отворих пакета (подарък) се оказа ,че това не са трици,а пресовани пълнозърнести овесени ядки :laugh1: :laugh1: :laugh1: сигурно пак птичките ще храня ,нямам друга идея ,а са 0.500 гр. :mrgreen:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Юни 22, 2015 2:07 pm

ginette, не е нужно да храниш птиците с тях, щом са пълнозърнести. Просто ги комбинирай с допълнителен блок от трици. Когато са само пресовани, губят само част от състава си (малко количество трици). Аз моите запаси от подобни овесени ядки така ги използвах, защото на птиците им стигат жълтъците :laugh1: А една част направих смелих на брашно, когато ми се налага в нещо да прибавям по-фина консистенция. Имах такива и от ечемик, и от ръж. И така ги оползотворих, или на брашно, или смесени с трици. У нас просто не предлагат начукани (като булгур). Но грубите пълнозърнести могат да се ползват въпреки всичко, ако си се минал да си ги купиш и ти е жал да ги дадеш на пилетата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот ginette » Пон Юни 22, 2015 2:46 pm

Еех Маня,ти си нашият Корпус за бързо реагиране ,за къде сме без теб ,за всичко имаш решение :applaus: Няма да ги изхвърля тоя път ядките ,ще комбинирам ,както ме посъветва .Благодаря ти :hug: И още....обърнах сайта за твоят превод на'' Средиземноморската Зона '',но нищо не намирам :doNotKnow: и доколкото разбирам ,не съм само аз ,жалко за огромният труд ,който си хвърлила .Къде е скрит превода :pray: :pray:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Чет Ное 19, 2015 9:19 am

Някой смятал ли е колко е 1 блок мушмули?
То си е тегаво с тия костилки, ама все пак ми е любопитно ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Чет Ное 19, 2015 10:00 am

Italiano написа:Някой смятал ли е колко е 1 блок мушмули?
То си е тегаво с тия костилки, ама все пак ми е любопитно ...

Хранителен състав на мушмулата

Хранителен състав (100 гр)
Калории 47
Калории от мазнини 2
Общо мазнини 0.2 г
Холестерол 0 мг
Общо въглехидрати 12.4 г
Фибри 1.7 г
Захари 0 г
Белтъчини 0.43 г
Вода 87 мл

Не мога да открия в USDA. Това е от bb. Но това май е по-скоро за сурова японска мушмула, ама тя е доста различна от нашенската на вид (вероятно и на вкус).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Italiano » Чет Ное 19, 2015 10:21 am

Е, то в крайна сметка не е продукт за честа консумация ... ще хапна "на око" 2-3 пъти и ще им мине сезонът.
Но ми беше любопитно, щото по принцип са си сладички, а пък и ферментирали. Но пък, като махнеш костилките, не остава много.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Нови храни

Мнениеот Dani » Пон Мар 07, 2016 7:03 pm

Здравейте,

Извинявам се, ако вече е говорено на тази тема, аз лично не можах да намеря отговори.
Бях във зоната преди 4 год и съм много доволна от резултатите. Истината е, че тази зима доста се занемарих и натрупах повечко килца от позволеното. :sad:
За това време, нормално, доста неща се промениха и доста нови (супер) храни навлязоха в ежедневието ни, но не ги намирам в таблиците. :doNotKnow:
Ако имате инфрормация, ще ми е много полезно да споделите, дали тези храни са П, В или дори М и в какви количества трябва да се приемат.
Говоря за чиа, конопено семе и семе от див копър (fennel) годжи бери, сладък картоф, лимец, кокосово олио за готвене, кефир..за други в момента не се сещам.
Аз си правя содена питка с лимец и елда, но не съм сигурна дали влиза в зоната и какви количества да използвам. :think2:

Благодаря ви предварително
Dani
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 07, 2016 6:39 pm
Жена

Re: Нови храни

Мнениеот Маня » Пон Мар 07, 2016 7:33 pm

Dani написа:Здравейте,

Извинявам се, ако вече е говорено на тази тема, аз лично не можах да намеря отговори.
Бях във зоната преди 4 год и съм много доволна от резултатите. Истината е, че тази зима доста се занемарих и натрупах повечко килца от позволеното. :sad:
За това време, нормално, доста неща се промениха и доста нови (супер) храни навлязоха в ежедневието ни, но не ги намирам в таблиците. :doNotKnow:
Ако имате инфрормация, ще ми е много полезно да споделите, дали тези храни са П, В или дори М и в какви количества трябва да се приемат.
Говоря за чиа, конопено семе и семе от див копър (fennel) годжи бери, сладък картоф, лимец, кокосово олио за готвене, кефир..за други в момента не се сещам.
Аз си правя содена питка с лимец и елда, но не съм сигурна дали влиза в зоната и какви количества да използвам. :think2:

Благодаря ви предварително


От изброените единствено чия и годжи бери се вписват в Зоната. Донякъде и кефира (ако не се добавя мазнина). чията е 6 г. за 1 БМ или 1 ч.л. Годжи бери сушено - 30 г за 1 БВ. Конопеното семе - 3 г за 1 БМ.
Кокосовото масло/олио не съдържа омега-6 мастни киселини, но пък е изцяло наситена мазнина, затова д-р Сиър не го препоръчва.
Елдата и лимеца са зърнени храни, които са в групата да неблагоприятните храни. Неблагоприятните храни могат да участват в менюто, но да не надвишават 25% от дневния прием на въглехидрати. Зърнените храни приемани в Зоната са овес и ечемик (по възможност цели зърна, а не под формата на т.нар. ядки, особено фини). Сладкия картоф също е в групата на неблагоприятните храни (въглехидрати с висока плътност и богати на скорбяла).
Дали ще включвате неблагоприятни храни в менюто си е ваш личен избор. Но Зоната работи най-добре, когато се използват основно продуктите от зелената и оранжевата част на таблицата.
И един особено важен момент - приемането на фармацевтичен клас рибено масло - това е продукта, който в момента отговаря на качествата на това предлагано от самия Бари Сиърс, но на по-приемлива за нашите условия цена.

В сайта са публикувани три нови преведени книги на Бари Сиърс, които не можете да намерите другаде, защото не са издавани. В тях ще намерите отговори на редица въпроси, които ви интересуват.

Между другото, до този момент не съм срещнала нито една "супер храна" в рецептите в сайта на д-р Сиърс. Това модно увлечение явно още не е навлязло в Зоната. А личното ми мнение е, че храната трябва да е съставена от местни продукти, защото организмите ни имат генетична предразположеност да обработват именно такива продукти, а не всякакви "нови чудеса". В това съм съвсем убедена, особено след "Средиземноморската Зона", която всъщност доста се доближава като продукти като онова, което ражда българската земя.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот drebniqt » Пет Апр 08, 2016 10:34 am

Здравейте,търсих-търсих в сайта как да се изчисляват храните по етикет,
видях тези данни,че ги споменавате във форума(прочетох и цялата тема тук,но не видях):
1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

но не разбрах как да сe изчислява конкретно за всеки продукт колко грама да се консумира,например-
замразена царевица в 100г:
-въглехидрати-17г
-белтъци-6,7г
мазнини-0,4г
влакнини-2,1г

или за овесени ядки:
-въглехидрати-58,7г
-белтъци-13,5г
мазнини-7.0г
Аватар
drebniqt
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 6:28 pm
Монтана
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron