Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Italiano » Пон Ное 18, 2013 2:07 pm

Чарли, баце, нема начин - ще се нагаждаш според ситуацията.
Нали знаеш онова, дето "ако искаш да направиш нещо, ти стига една причина, а ако не искаш, ще намериш 100 повода да не го правиш".
Стегай се и си определи приоритетите.
Обикновено имаш 2 хранения на работа и 3-4 вкъщи. Взимаш си купички и си готов.
Правиш си интервалите, като не е нужно да са еднакви между всички хранения.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот чичо Чарли » Пон Ное 18, 2013 3:24 pm

Ити, а бе няма лесно в тоя живот май. Ще се захващам, пък дано успея. Надявам се тука да помагате :laugh:
Още не съм изчел на 100% форумите, но лека-полека и това ще стане. Твърде много ми е заетостта. Другото - честно казано не ми се правят разходи за поръчки на рибено масло, а без него може ли да си в зоната или е задължително??? Въпроси възникват непрекъснато, ще ме търпите тук някак си :laugh3:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Italiano » Пон Ное 18, 2013 3:29 pm

Ще те търпим - къде ще ходим?!
:laugh:
Ами, не е задължително рибеното масло за Зоната. Просто е силно препоръчително.
Ама ти така свикни, пък после сам ще ти дойде ентусиазмът за маслото.
Честно казано и аз в момента не пия рибено масло.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот чичо Чарли » Пон Ное 18, 2013 3:33 pm

А така Ити, успокоих се :laugh4: за рибеното масло де! А бе сега излишни стотинки лично за мене не ми се дават. По начало нямам кой знае колко кила да свалям, някакви си там около 5. Искам просто здравословно да живея, че нещо взеха да ме нападат разни "дъртежки" болежки. :laugh1:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Italiano » Пон Ное 18, 2013 3:51 pm

Е, така е - едно време си бил Батко Чарли, а сега си Чичо ...
Шегувка.
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Italiano » Пон Ное 18, 2013 5:03 pm

Напоследък при мен се наблюдава една тенденция: когато се налага да ям ябълка за 2 ВБ, я ям цялата - с кочана и семките. Просто тези ябълки, които купувам, са все едни такива между 150 и 200 гр. бройката. И понеже не мога да взема ябълка и резен за службата, щото ще покафенее, взимам ябълка, която тежи към 200 гр. и хвърлям само дръжката.
Което ми напомня на филма "Кей Пакс", в който Кевин Спейси ядеше така плодовете и ръфаше банани с обелките.
Някой друг шашав като мен има ли?
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 18, 2013 5:09 pm

Italiano написа:Напоследък при мен се наблюдава една тенденция: когато се налага да ям ябълка за 2 ВБ, я ям цялата - с кочана и семките. Просто тези ябълки, които купувам, са все едни такива между 150 и 200 гр. бройката. И понеже не мога да взема ябълка и резен за службата, щото ще покафенее, взимам ябълка, която тежи към 200 гр. и хвърлям само дръжката.
Което ми напомня на филма "Кей Пакс", в който Кевин Спейси ядеше така плодовете и ръфаше банани с обелките.
Някой друг шашав като мен има ли?
:laugh:


Аз от край време така ги ям ябълките, особено, ако са свежи. Банани с обелките още не съм пробвала. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Italiano » Пон Ное 18, 2013 5:59 pm

Значи не съм се чалнал само аз. :laugh2:
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Karrita » Пон Ное 18, 2013 6:14 pm

Italiano написа:Честно казано и аз в момента не пия рибено масло.

Хмммм, Ити, ще слагаш май раираните дрехи скоро :prison: , много провинения се натрупаха - първо вонцето на тъста, сега и рибено масло не пиеш, овес поне хапваш ли???? Че толкова усилия хвърли по него :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Karrita » Пон Ное 18, 2013 6:17 pm

Хахахахах Ити, Хипо :laugh1: :laugh1: , искрено ме разсмяхте....ми тъй ми какво ще губите време и грамажи, яжте всичко с корите, семките, опаковките....Ити даже другият път и дръжката не хвърляй ( да не се губи материал) :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Karrita » Пон Ное 18, 2013 6:25 pm

Чичо Чарли дръж се, не се предавай....всяко усилие се награждава...
Има хубава рецепта за мъфини и протеинки, стават лесно и са много удобна закуска за работа. Другото удобно за работа е кисело мляко ( кис. мляко + мъфини= идеална закуска).
За рибеното масло в началото го отложи, но после ще ти е МНОГО препоръчително!
И знай, че първите дни всички сме били като патета в кълчище, но лесно се свиква, сега даже знам и колко големи ябълки, домати и краставици ми трябват за 1 блок още като ги купувам.
Смело напред, оплаквай се колкото искаш тука, питай, разпитвай, мрънкай, отчитай се, НО не се отказвай.
С теб сме! :bigsm18:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот gogo » Пон Ное 18, 2013 7:12 pm

Ити,
И аз от край време ям ябълките от кора - до кора.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот marianapanova » Вто Ное 19, 2013 9:39 am

Някъде четох че не бива да се яде овес,защо? :think2:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 19, 2013 11:19 am

marianapanova написа:Някъде четох че не бива да се яде овес,защо? :think2:

Не, че не бива. Просто, да не се прекалява. Ето какво пише в "За някои храни в Зоната":

"ОВЕС – За овеса може да се каже, че е един от приятелите на Зоната, но само когато се консумира в определени количества и в непреработен вид, т.е да не е в инстантна форма.

Овесените ядки съдържат специални влакна, наречени бета-глюкан, които действат като гъба в червата – „избърсват“ холестерола и жлъчката (образувана от холестерол) и излизат от организма чрез изпражненията. Проучванията показват, че само една порция на ден може да подобри нивата на холестерола. Отделно овесените ядки са богати на разтворими фибри, които забавят навлизането в кръвта и съдържат една рядко срещана незаменима мастна киселина ГЛК(гама линоленова киселина), която се намира в майчината кърма. Това обаче може да се окаже нож с две остриета ако консумирате повече от необходимото количество, тъй като приемът на твърде много ГЛК може да предизвика вредното натрупване на Арахидонова киселина, а излишъкът от Арахидонова киселина е най-лошият биологичен кошмар."
Имаше и още нещо някъде, но не се сещам в момента. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 19, 2013 11:20 am

marianapanova написа:Някъде четох че не бива да се яде овес,защо? :think2:


Сетих се! Намерих го и другото.
Във "Въпроси и отговори" (53 въпрос):

"Ако искате да сте сигурни, че консумирате адекватни количества ГЛК (които за повечето здрави хора са 1-2 мг дневно), яжте варена (но не инстантна) овесена каша три до пет пъти седмично.
Приемът на ГЛК в комбинация с приемането на рибено масло ще увеличи производството на тялото на “добри” ейкозаноиди. Ако приемате високи дози рибено масло, количеството на овесените ядки (варени на слаб огън,не инстантни) трябва да бъде не повече от две до три купички на седмица." :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот чичо Чарли » Вто Ное 19, 2013 11:29 am

Karrita написа:Чичо Чарли дръж се, не се предавай....всяко усилие се награждава...
Има хубава рецепта за мъфини и протеинки, стават лесно и са много удобна закуска за работа. Другото удобно за работа е кисело мляко ( кис. мляко + мъфини= идеална закуска).
За рибеното масло в началото го отложи, но после ще ти е МНОГО препоръчително!
И знай, че първите дни всички сме били като патета в кълчище, но лесно се свиква, сега даже знам и колко големи ябълки, домати и краставици ми трябват за 1 блок още като ги купувам.
Смело напред, оплаквай се колкото искаш тука, питай, разпитвай, мрънкай, отчитай се, НО не се отказвай.
С теб сме! :bigsm18:

"Karrita"] мерси за куража!А бе за мъфини ......едно нямам време, друго ми се чини , че са доста калорични. Ще пробвам мляко и кроасан примерно. Живо пате в кълчища съм наистина :laugh3: Взех да сънувам таблицата с грамажите и направо......кошмарни сънища..... теглиш , смяташ.... :laugh1: А бе ще гледам покрай вас да съм в час, пък то ще се види :) Ще има да ви питам......ама добре че сме от "една партия" та ще се търпиме :laugh: То и във форума малко трудно се оправям, ама не се сърдете, излиза ми целия цитат....
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта