Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Karrita » Вто Ное 19, 2013 1:42 pm

чичо Чарли написа:А бе за мъфини ......едно нямам време, друго ми се чини , че са доста калорични. Ще пробвам мляко и кроасан примерно.

Не ти трябват тия кроасани чичо Чарли! Мислиш, че са по-малко калорични от мъфините ли??? В Зоната не се гледат калориите, ако спазваш грамажа и интервалите между храненията си ОК. А и мъфините стават точно за 65 мин - 5мин да смесиш продуктите, 30 мин отлежава тестото и 30 мин печеш, после имаш да ядеш цяла седмица, заслужава си ;)
Кроасаните са бъкани с консерванти, оцветители, овкусители и какви ли не боклуци, и по таблицата се пада сигурно 30-40 гр за блок, какво ще се наядеш с него? :wow:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот marianapanova » Вто Ное 19, 2013 2:27 pm

Хипо благодаря :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Italiano » Сря Ное 20, 2013 1:07 pm

gogo написа:Ити,
И аз от край време ям ябълките от кора - до кора.

Значи вие с Хипо сте си шашави - аз по принуда ги ям така, а на вас си ви харесва.
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот чичо Чарли » Сря Ное 20, 2013 4:31 pm

Karrita май ще излезеш права за кроасаните, ама пусто са ми вкусни пущинитеееее :laugh: . Тая рецепта за мъфините някъде я мярках тук , ще се поровя,ако не се справя , ще помагаш :laugh3: За ябълките само не разбрах за какво е спора, с кори, без кори.... а бе не че са лоши с корите, но много ги пръскат. Иначе са си идеални с корите. :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Karrita » Сря Ное 20, 2013 4:42 pm

чичо Чарли написа:Karrita май ще излезеш права за кроасаните, ама пусто са ми вкусни пущинитеееее :laugh: . Тая рецепта за мъфините някъде я мярках тук , ще се поровя,ако не се справя , ще помагаш :laugh3: За ябълките само не разбрах за какво е спора, с кори, без кори.... а бе не че са лоши с корите, но много ги пръскат. Иначе са си идеални с корите. :)

http://www.vzonata.com/recepti/ Ето тука има доста рецепти Чарли :cooking1: :msmile5:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Italiano » Сря Ное 20, 2013 5:21 pm

Чарли, ама ние говорим не само за корите, а за целия кочан, че го ядем. :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Plam4e22 » Чет Ное 21, 2013 1:49 am

Italiano написа:Чарли, ама ние говорим не само за корите, а за целия кочан, че го ядем. :laugh:

хахахах :laugh1: Ити, а тогава как ядеш царевицата....все пак като си заговорил за ябълки, кочани и банани, няма как да не попитам :bigsm25: :bigsm25: :bigsm25:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Plam4e22 » Чет Ное 21, 2013 1:54 am

Искам да споделя с вас новото си откритие http://www.bb-team.org/articles/2860_kolastra поръчах си от iherb, при цена в Б-я -->50лв за 120 таблетки, там си ще го получа с доставката за 20лв :mrgreen: можете ли да си представите каква невероятна космическа разлика :bigsm17: :bigsm17:
П.С. любопитно ми е дали някой може да сподели опит с този продукт
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот gogo » Чет Ное 21, 2013 3:58 am

Plam4e22 написа:
Italiano написа:Чарли, ама ние говорим не само за корите, а за целия кочан, че го ядем. :laugh:

хахахах :laugh1: Ити, а тогава как ядеш царевицата....все пак като си заговорил за ябълки, кочани и банани, няма как да не попитам :bigsm25: :bigsm25: :bigsm25:


Пламче,

Как, как - ами с косата я яде. Що фибри има в нея. :bigsm38:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот gogo » Чет Ное 21, 2013 4:04 am

Plam4e22 написа:Искам да споделя с вас новото си откритие http://www.bb-team.org/articles/2860_kolastra поръчах си от iherb, при цена в Б-я -->50лв за 120 таблетки, там си ще го получа с доставката за 20лв :mrgreen: можете ли да си представите каква невероятна космическа разлика :bigsm17: :bigsm17:
П.С. любопитно ми е дали някой може да сподели опит с този продукт

Пламче,
Не съм пил коластра, но вече съм се убедил, че тукашните търговци искат да забогатеят за 1 ден. iHerb се оказва много изгоден сайт за пазаруване и то не само за рибено масло. Справка -Хипо и мен.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот marianapanova » Чет Ное 21, 2013 9:15 am

Italiano написа:Чарли, ама ние говорим не само за корите, а за целия кочан, че го ядем. :laugh:
Да се включа и аз за кочаните и дръжките :laugh: от както съм в зоната зоЯм и семките и дръжките и корите :think2: много вкусни ми се струват,като се има предвид,че преди не харесвах ябълки.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Plam4e22 » Чет Ное 21, 2013 10:13 am

Гого,

Не знам как да ти благодаря от мое име най-малко, защото и всички роднини и приятели около мен вече се втурнаха да поръчват от този сайт-СТРАШНА ценова разлика :bigsm31: правя си и нови регистрации и после- съвсем безплатно ми излиза доставката :laugh4:
П.С. За царевицата с косата, ябълките с дръжките, а доматите с колчетата :laugh1: :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Plam4e22 » Чет Ное 21, 2013 10:18 am

marianapanova написа:
Italiano написа:Чарли, ама ние говорим не само за корите, а за целия кочан, че го ядем. :laugh:
Да се включа и аз за кочаните и дръжките :laugh: от както съм в зоната зоЯм и семките и дръжките и корите :think2: много вкусни ми се струват,като се има предвид,че преди не харесвах ябълки.

Марианка, до там се стигна снощи, че изядох тиквата с кората :laugh1: :laugh1: (а аз преди тиква даже не съм и поглеждала) Откакто съм Зоноям, вече имам различни сетива за света и храната :hooo:
П.С. скоро ще трябва да си направим по-добрена зонова таблица - ябълка с/без: дръжка, семки, клонче и т.н.... :laugh1: :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот ZorrY » Чет Ное 21, 2013 11:07 am

Здравейте, може ли да ми кажете колко картофи са 1В? Колко грама? Че с тези чаши не мога да се оправя... 1 седмица съм в зоната и все още се уча кое по колко и как, но пък се чувствам ОК.
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 21, 2013 12:01 pm

ZorrY написа:Здравейте, може ли да ми кажете колко картофи са 1В? Колко грама? Че с тези чаши не мога да се оправя... 1 седмица съм в зоната и все още се уча кое по колко и как, но пък се чувствам ОК.


Здравей Зори,
1ВБ е 40г картоф, има го в таблицата тук: http://www.vzonata.com/Tablica.htm . Но картофите не са от препоръчителните храни, заради високия гликемичен индекс, по-добре се придърнай към храните в зелено.
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи и напреднали)

Мнениеот Karrita » Чет Ное 21, 2013 12:32 pm

Искам да ви видя как ще ядете дините и пъпешите като им дойде сезона, сигурно направо от бостана... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта