Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Май 29, 2014 11:45 am

Karrita написа:И аз бях обещала да дам една рецепта за шоколад и съвсем забравих. Ето я:
Шоколад

Протеин - 10 гр - 1БП
Какао - 1с.л + 1/4 с.л. мед - 1БВ
Прясно мляко - 20-30 мл ( не го броя)
Стевия
Тахан - 1/2 с.л. 1БМ
Ванилия

Всичко това се разбърква и се слага в малък съд в камерата. После се яде с лъжица или се маже на хляб/сухар.
Ако го сложите в малка разлата пласмасова чинийка ( например капачка от котидж), замръзва добре и се чупи на парченца.
Дадената рецепта е за 1БВ+1БП+1БМ
Правите си колкото Ви трябва!
Да Ви е сладко! :choco:

Както и тук, не трябва ли мазнините да са 2МБ, заради протеина на прах?
При мен ще се получи идеално, защото какаото ми е мазнина. :)

Решила съм да ги правя, днес, тези две рецепти, та затова се загледах по-подробно. :hm:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Май 29, 2014 2:05 pm

Хипчо, права си!
Тогава не бях много наясно с тия протеини на прах. Трябва да се удвоят мазнините, а за мен даже да се учетворят :lol:
Аз не съм правила тези рецепти мнооого отдавна и не съм обърнала внимание, но ще ги поправя да не се бъркат хората.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот zuzulin » Чет Май 29, 2014 3:51 pm

Здравей те,
Искам да попитам, понеже днес брахме череши мога ли да си направя сладко? Последно 64 гр. череши с костилките или без са 1БВ? Ще подсладя със стевия и ще варя до сгъстяване? Някой, ако има опит или мнение моля да сподели!
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Май 29, 2014 3:57 pm

Би трябвало да са 64г без костилки. За сладкото, не знам дали ще стане без захар? :doNotKnow: Опитай, но се съмнявам. Всъщност, защо пък да се стане, :think2: по-скоро ще стане нещо като каша.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот zuzulin » Чет Май 29, 2014 4:05 pm

Hippo написа:Би трябвало да са 64г без костилки. За сладкото, не знам дали ще стане без захар? :doNotKnow: Опитай, но се съмнявам. Всъщност, защо пък да се стане, :think2: по-скоро ще стане нещо като каша.

Ще пробвам малка доза и после ще споделя!
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот tanita68 » Чет Май 29, 2014 7:05 pm

Може би трябва да ги вариш без стевия отначалото, а като се посгъсти да прибавиш стевия на вкус. А може би ще е добре и пектин да се добави, за да се сгъсти, но не знам как се смята пектина.
В България в Била съм купувала преди един гел фикс за желета и сладка. Но сега не знам дали може да се използва. С това нещо не се налага сладкото да се вари с часове, достатъчни са около 10-20 минути след завиране.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Май 29, 2014 7:59 pm

Hippo написа:
Коледни сладки на Кари - 6 блока

Брашно от нахут - 4БВ ( по етикет)
2ч.л. бадемово масло - 4БМ
смлени ядки - 8БМ
1с.л. мед - 2БВ
стевия
канела
протеин на прах - 6БП

Запържва се брашното в маслото, докато стане на трохи. Сваля се от котлона и се добавят се останалите продукти.
Замесва се меко тесто и се оформят топчета ( 6 броя ). Всяко топче е 1БВ+1БМ+1БП. Ако искате може да направите и по-малки топчета, например 12 ( тогава 2 топчета ще са един блок ). И пак ако искате може да направите двойна доза. След като направите топчетата може да ги украсите по желание - боя, кокосови стърготини, шоколад.......

В тази рецепта, мазнините не трябва ли да са 12МБ, заради протеина на прах?

Хипо, ами те са си 12 блока мазнините.
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Май 29, 2014 8:45 pm

Ако Кари ги е коригирала в оригинала, в цитата дали пък не се отразява промяната?
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Май 29, 2014 9:07 pm

Italiano написа:
Hippo написа:
Коледни сладки на Кари - 6 блока

Брашно от нахут - 4БВ ( по етикет)
2ч.л. бадемово масло - 4БМ
смлени ядки - 8БМ
1с.л. мед - 2БВ
стевия
канела
протеин на прах - 6БП

Запържва се брашното в маслото, докато стане на трохи. Сваля се от котлона и се добавят се останалите продукти.
Замесва се меко тесто и се оформят топчета ( 6 броя ). Всяко топче е 1БВ+1БМ+1БП. Ако искате може да направите и по-малки топчета, например 12 ( тогава 2 топчета ще са един блок ). И пак ако искате може да направите двойна доза. След като направите топчетата може да ги украсите по желание - боя, кокосови стърготини, шоколад.......

В тази рецепта, мазнините не трябва ли да са 12МБ, заради протеина на прах?

Хипо, ами те са си 12 блока мазнините.
:laugh:

Manya написа:Ако Кари ги е коригирала в оригинала, в цитата дали пък не се отразява промяната?

Ами, Кари го е поправила, нали е модератор. В оригинала си е още "смлени ядки - 2БМ". :)

Ити, как ме подведе, помислих, че съм станала съвсем ку-ку и без това съм завеяна, ама все пак, не съм чак токова зле. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Май 30, 2014 5:49 am

Не е виновна Хипо, аз ги поправих, както писах по-горе! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Май 30, 2014 11:56 am

Аааа, Кари, не е честно така да го поправяш в цитата.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот markizzz » Пет Май 30, 2014 12:49 pm

Здравейте на всички :bouquet: сега правя един експеримент нещо като макарони на фурна,но с овес.Много обичам комбинацията на сладко и солено т.е на макарони със сирене и захар в оригинал,дано само ми излязат сметките и не се получи млечна каша :doNotKnow: Исках да попитам някой дали е правил зонов козунак :shy: :hm: едва ли се отслабва с тестени вкусотийки,ама като ни се хапва какво ли не ми минава през ума :bored1:
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Май 30, 2014 2:08 pm

Имаше нещо подобно май в дневника на Маня около великден. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Май 30, 2014 3:39 pm

О, той не е съвсем балансиран, по-скоро е опит за зонов козунак от "полезни" брашна. Но иначе на вкус напомня козунак и беше доста приятен за хапване. Поста ми е от 18 април под картинката на таблицата на блоковете - някъде на 15-16 страница в дневника ми.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот markizzz » Пет Май 30, 2014 3:50 pm

Manya написа:О, той не е съвсем балансиран, по-скоро е опит за зонов козунак от "полезни" брашна. Но иначе на вкус напомня козунак и беше доста приятен за хапване. Поста ми е от 18 април под картинката на таблицата на блоковете - някъде на 15-16 страница в дневника ми.

Благодаря за съдействието :bouquet: аз имам една страхотна рецепта,но разбира се не е зонова...ще опитам може би да я трансформирам в зонова та да видим накрая :)
Истинските неща са невидими за очите
Аватар
markizzz
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 20, 2014 10:15 am
Ямбол,България

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Май 30, 2014 3:53 pm

Ако успееш всички ще сме ти благодарни, защото козунак и Зона малко трудно се постига. Трудно е да се балансира. Не мисля, че миналия Великден някой успя да се справи с тази задача. :laugh1:
Но ако си направиш класически козунак, мисля че би могло да се приеме че е хляб и да го балансираш само с протеини, тъй като той съдържа и доста мазнина. Да речем 1/2 филийка за 1 БВМ + кисело мляко - пак няма да е балансирано съвсем, ама почти... :laugh: Е, в това няма нищо страшно, човек винаги може да се шмугне малко встрани от Зоната, като толкова не може да се преодолее да я спазва стриктно. :laugh4: Аз преди две вечери "прекалих" с череши, просто не успях да устоя и вместо 8-16-24 (уж да ги балансирам с протеините към вечерята) си хапнах малко на половин килограм, без да ги броя :laugh1: И хич не ме е срам, че кръшнах за малко от Зоната. Поне си начесах крастата за череши.
Последна промяна Маня на Пет Май 30, 2014 4:00 pm, променена общо 2 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта