Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Юни 17, 2014 6:44 pm

tanita68 написа:Ще го пробвам с овес.


Сподели после, ако искаш, как ти се е получило и дали ти е допаднал вкуса. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Зоната
 

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 25, 2014 12:52 pm

И преди време повдигах въпроса за грил-тиганите, но сега съм твърдо решен да купя такъв.
Дори мисля да е още днес.
Затова приемам всякакви мнения, коментари и предложения, включително за марки, материал на изработка и цена.
Нека помагането започне СЕГА!
:)

п.с. Да уточня, че имам събрани точки от Кауфланд, а там сега с тези точки могат да се вземат тигани на Тефал с намаление, включително и грил-тиган.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот mahona » Сря Юни 25, 2014 1:26 pm

Аз си купих на Тефал 26/26 см и съм много доволна.Пека на тънки резенчета тиквички,лук,гъби,и кюфтенца с вид на плескавици :lol: , за да се изпичат по бързо.За пържолки нарязани на тънко или начукани до тънко ..да не говорим ...вкусотийка1 :lol: Съветвам те да ползваш точките си и да си вземеш на Тефал,а размера зависи от печката .
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tatyana » Сря Юни 25, 2014 1:29 pm

Аз съм за керамично покритие :yess:. Виж долната статия - може да е от полза. Тефал доколкото знам са с тефлоново покритие. Макар, че производителите твърдят, че при тях го няма въпросното PFOA - съм с резерви към всичко тефлоново.
Преди време попаднах на промоция в Пикадили на италиански съдове от фирма BALLARINI. Взех само един тиган за проба и съм много доволна. С керамично покритие е, нищо не залепва и е най-доброто, в което съм готвила досега. Ама докато се наканя за втори и промоцията свърши :laugh:
Тигани с незалепващо покритие
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 25, 2014 2:17 pm

Май имаме нужда от нова темичка за готвене! ;) :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 25, 2014 2:55 pm

Първо тигана, после новата темичка.
Един вид "нов тиган, нова тема, нов късмет".
:laugh:

Чета във други форуми за грил-тиган марка Risoli, че бил добър.
Някой ползвал ли е такъв?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Tony » Сря Юни 25, 2014 3:32 pm

Tatyana написа:Аз съм за керамично покритие :yess:. Виж долната статия - може да е от полза. Тефал доколкото знам са с тефлоново покритие. Макар, че производителите твърдят, че при тях го няма въпросното PFOA - съм с резерви към всичко тефлоново.
Преди време попаднах на промоция в Пикадили на италиански съдове от фирма BALLARINI. Взех само един тиган за проба и съм много доволна. С керамично покритие е, нищо не залепва и е най-доброто, в което съм готвила досега. Ама докато се наканя за втори и промоцията свърши :laugh:
Тигани с незалепващо покритие


На мнението на Татяна съм. Имам керамичен и съм супер доволна. :yess:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Юни 25, 2014 3:39 pm

И аз съм за керамичен. Имам и тефлонов, залепва ужасно!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 25, 2014 4:25 pm

Кари, какви марки са?
Конкретно тефлоновият на Тефал ли е?
Аз след уока Делимано и тенджера на ... (някакво италианско беше) съм резервиран към керамичните.
:th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот ginette » Сря Юни 25, 2014 4:26 pm

Аз ползвам грил -тиган на BALLARINI ,не беше на промоция ,скъпичък но си струва .Не е с керамично покритие ,но нищо не залепва .Опаковам риба с алуминиево фолио и резултатът е сочна риба,и пържоли пека и всичко ,което се сетите :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Готвене и рецепти в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 26, 2014 3:12 pm

Приключваме темата за тигана и цялата първа част на тази тема с вчерашната ми покупка.
Спрях се на Тефал, но се оказа, че и в МЕТРО, и в Кауфланд има промозия на грил-тиган на Тефал.
Разликата в цената е 6 лв., затова не се ръководех от парите.
Но са два различни модела, като единият отвън е червен на цвят (по-точно бордо) и е модел Only, а другият - кафяв и е модел Sensation. Иначе отвътре си изглеждаха еднакви.
Бяха ми казали да не взимам черен (отвън). Та, чудих се кой да избера, опитах се да проуча нещо в интернет от телефона на жената и в крайна сметка взех кафявия, защото не ми се връщаше пак до МЕТРО.

Пробвах още вечерта едно пилешко филе, което резнах на пържолки. Стана чудесно и не залепна грам. Но ще изчакам още няколко готвения, преди да правя генерални заключения, защото и първите 2 пъти с уока Делимано бяха добре, а после ...

Оставям темата отключена още малко, ако някой има коментар за двата цвята тигани.
По други въпроси моля заповядайте в новата тема - част 2!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Мнениеот Tatyana » Чет Юни 26, 2014 5:35 pm

Ити, благодарение на теб и търсенето ти на грил-тиган, от днес съм горд собственик на нови 3 бр. керамични тигани :). Грил-тиган и аз трябва да взимам по-натам, че стария отиде на боклука - тефлонов, на италианската фирма RISOLI. Ще чакам отзиви за твоя, макар, че вече съм доста предубедена към тефлона като цяло :think2:.
Днешните тигани са на промоция (до 29.06.2014 г.), на испанската фирма Jata, с 34 % намаление. С по-старото керамично покритие са, което не издържа на удар, но се надявам да не ги изпускам или пък някой да не ме предизвика да проверя здравината на керамиката :bambam2: :glaugh:
Не гарантирам за качеството на тиганите, но на същата фирма имам блендер и термо кана, от които съм много доволна.
Ако някой има желание да се възползва от промоцията, са на този адрес за поръчка онлайн, а в София може директно от магазина на Интерсервиз Узунови АД на бул. "Ал. Стамболийски" № 50, за да се спестят разходи за доставка.
Още веднъж ти благодаря за ненадейната ми придобивка :hug:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Мнениеот Tony » Чет Юни 26, 2014 10:41 pm

Татяна, много полезна информация! Благодаря! Имам 2 тефлонови тигана на Тефал в София, които смятам сега като се приберем да изхвърля и да сменя с керамика. Още в понеделник ще отскочим до магазина на "Стамболийски". Откакто тук съм на керамика вече 2 години не съм си и помислила за тефлон. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Мнениеот Tatyana » Чет Юни 26, 2014 11:33 pm

Тони, промоцията е до 29-ти (неделя), та не знам дали в понеделник още ще са на промоция :(. В момента 3-те са за 39 лв., а иначе са 59 лв. По единично са доста повече, та пак си е на сметка де. Ама утре ще отскоча до магазина да говоря с момчетата дали ще си затворят очите, ако отидеш в понеделник ;). И други неща съм пазарувала от там и ми се струват разбрани. Не знам дали ще стане, но не пречи да опитам, защото живея наблизо.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Мнениеот Tony » Пет Юни 27, 2014 7:43 am

Е, жалко! По план-график трябва късно вечерта в неделя да сме в София, ама е път - знаеш ли... Нищо, не е чак толкова голяма разликата, ако не стане - здраве да е. Благодаря ти! :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Мнениеот Italiano » Пет Юни 27, 2014 11:35 am

Радвам се, че съм ентусиазирал и другите да си купят тигани. :hug:

Снощи пак го пробвах. Пилешкото филе пак си стана супер.
Сложих и зеленчуци - чушки, моркови и лук. Добре се получиха. Е, малко сухи, но не ги бях мариновал, та затова.
Дотук впечатленията ми са отлични.
Но пак ще изчакам за генералната оценка.
Която ще направя впоследствие в новата тема - част 2.

Заключ!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Предишна


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта