Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Юли 19, 2013 1:07 pm

Ити, само предупреждавай кога мислиш да скачаш, че да се подготвим тук в Пл за леки трусове :laugh1: сори, ама не се сдържах, иначе сериозно мисля, не ти трябва много, за да го махнеш това коремченцеце :laugh4: :laugh4: а сега за скачането: спомням си преди време брат ми беше с бая корем и като се запали за това скачане на въже и правеше по 1000 скока. Не знам дали заради това или заради друго ( все по жени ходеше това момче ) свали бая- около 20 кила, ама честно , мисля това се дължеше и на голяма доза нерви. Скоро четох, че това е НАЙ НАЙ добрият метод за плосък корем- само трябва да издържиш скачайки 20 минути, а това ще ти се стори като да изкачиш Еверест и да се върнеш :laugh1: аз го практикувам скромно и има голяма доза пот там :wow:
П.с, интересно ми е кой те излъга да ходиш на Зумба. За пръв път чувам мъж да е ходил на такива занимания :think:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юли 19, 2013 1:24 pm

Ами, съпругата започна да ходи и им трябваха хора, за да се запълни групата.
А пък бяха и зимни месеци и навън не беше за футбол, та си викам дай да се раздвижа малко.
Ама - скука.
Но пък ми се смееха отстрани, как прекалено много съм се съсредоточавал.
:laugh:
А брат ти сигурно някое моме му е стъркало нервите, та ...
:laugh2:

п.с. Това за трусовете беше добро. :laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Юли 19, 2013 10:55 pm

:laugh2: :laugh2: лелеле , Ити, какви неща се налага да прави един мъж заради жена си :laugh4:
Опитах се да си те представя как правиш едни извивки в кръста и финни движения в таза, ама....такъв смях ме налетя :laugh1: :laugh1: още се чудя как си се навил :laugh2:
Аз пак трябва да ти се извиня, че за твоя сметка как се забавлявам :laugh1:
П.с. Брат ми после го хванаха на каишка и сега откакто се е задомил, бая се е "окръглил", за сметка на това пък е станал невероятен готвач. Все пак те уверявам, ще имаш много успех с въжето. Ама внимавай да не се изшибаш с него, че.....ох, как болииии :laugh3:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Юли 20, 2013 1:18 am

Е, в началото ще има поне няколко преплитания, оплитания, спъвания ... :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот milve » Съб Юли 20, 2013 9:24 pm

Аз смятам да си направя дневник и да общуваме по моя казус там. А тук в темата за спорта да се мотивираме взаимно.
Мисля че скачането на въже е супер ако го правиш правилно и редовно. На мен телесата са ми в повече и не е красива гледка. Иначе си купих силиконово - и ако се цапардосаш с него много боли :)
Вие какво спортувате и какво време отделяте за спорт?
Имате ли някакви магийки в ръкава ?
Какво мислите въобще за "Фактора физическа активност" ?
Пробвал ли е някой "твърд зонар" да спре спорта временно и да види промяната? Споделете....
Аватар
milve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 10:33 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот nympheacea » Нед Юли 21, 2013 3:42 pm

ето Ви малко инфо за скачането, има и продължение....
аз съм си го заплюла то горе-долу 1 година, но само опитах и ме хвана страх. Сега чакам да сваля още 2-3 кг и ще се пробвам отново. Хвана ме страх, защото когато пробвах бях на китайските сладурски хапчета, дето могат да ти докарат инфаркт плюс солидно обезводняване. След 45 секунди скачане имах чувството че сърцето ми е в гърлото и се опитва да избяга навън. Но сега чувствам, че денят х идва.
Милве, не съм от активно спортуващите, но ако добавиш тренировки към зоната, то чудесата се случват много по-бързо. Само дето трябва постоянство а това не ми е най-добрата черта.
Относно гледката, да не ти пука, ако си чувстваш сърцето ок и можех да задържиш темпо.
... Отивам да си търся въжето, онова същото дето като те удари, ти се иска да му разбиеш мутрата...
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Юли 21, 2013 6:31 pm

nympheacea написа:... Отивам да си търся въжето, онова същото дето като те удари, ти се иска да му разбиеш мутрата...

Уникално! :laugh3:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот nympheacea » Нед Юли 21, 2013 8:47 pm

леле забравих линковете
http://www.bb-team.org/articles/1632_sk ... he-1-ot-2-
http://www.bb-team.org/articles/1633_sk ... zhe-2-ot-2
и как да изберем въже
http://www.bb-team.org/articles/4433_ka ... a-skachane
P.S.
И вече си поръчах от това: http://shop.bb-team.org/harbinger-human ... e?sku=2361
онова не искам да го видя, а пък и си изпросих подарък от брат'чеда дето го светнах на Зоната. Такъв кеф е да си имаш дружинка... преди малко ме изненада с последната закуска за деня, сам я беше измислил и премерил /всичко помни наизуст, още не знае къде са таблиците :laugh4: в зоната е от 3 пълни дни, а вече губи сантиметри. Много е щастлив, ама на мен ми е по-голям кеф, нали съм кака :laugh: /
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот lubomira » Пон Юли 29, 2013 9:05 am

Аз пъм мога да кажа, че зумбата е нещо страхотно. На мен много ми харесва, радвам се, че навлизе все повече!
lubomira
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 9:03 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Чет Авг 08, 2013 7:58 am

Привет спортисти :D Да се включа и аз с моя спортен режим. Тренирам от доста време, но по този начин започнах успоредно със зоната и резултатите ми са доста добри.
Тъй като в началато (както предполагам и повечето от вас) имах доста стабилни запаси от калории, реших че кардиото трябва да е основна част от програмата ми. Дотук добре, но за мъжката част от форума ще добавя, че само кардио тренировки изцеждат и малка част от мускулния ни резерв, който трябва да се поддържа с малко по-тежко физическо натоварване.
Затова започнах да редувам двете си любими неща (а и безплатни) - Скачане на въже (тука се плаща за въжето :P, но пък е еднократно) и тренировки на открито (лостове).
И така... един ден кардио - 25мин. въже + упражнения за корем върху медицинска топка (пропуснах че и нея трябва да си платите) - събират се около 35мин, така че фактора "нямам кога" не искам да го чувам :P
Следващия ден се тренира на лостове, като загрявката е отново 3мин. скачане на въже и раздвижване на ставите.
Тук тренировките също съм ги разделил на два типа които също редувам, и те са:
Тренировка за гърди и бицепс в супер серрии
Тренировка за гръб и трицепс в супер серии
(ако някой се интересува какви точно са упражненията ще ги напиша и тях, но за момента няма да спамя много)
Получава се следното - Кардио - Гърди/бицепс - Кардио - Гръб/трицепс - Кардио и т.н.
Почивен ден НЯМА, но все пак ако някой си цени неделята толкова много, може да си угоди на мързела :P

След тримесечно следване на тази програма съчетана със зоновото хранене, стигнах до момент, в който трябва да намалям кардиото... навън е трийсе градуса, а аз не мога да се изпотя (появяват се няколко капки пот на челото и гърба ми ама явно е от кумува срама)... след 25мин скачане на въже пулса ми е под 100.

Следващата фаза след изчистването за мен е качването на чиста мускулна маса, което според сиърс става по следния начин:

Единственият начин да се натрупа мускулна маса е пос­редством спортуване и то най-вече - вдигане на те­жести. Изграждането на 450г мускулна маса месечно е достойна за уважение цел. За да го постигнете, ще тряб­ва да увеличите само с 1 протеинов блок количество­то протеини, необходими за поддържането на вече съ­ществуващата крехка телесна маса. Мускулът съдър­жа 70% вода; това означава, че 450-грамовият мускул се състои само от 136г протеини. Разделете 136г на 30 дни и ще получите 4,5г протеини допълнително, не­обходими за изграждането на новата мускулна маса. Приемането на 1 допълнителен блок протеини (7г) дне­вно ще бъде повече от достатъчно за задоволяване на целта ви да увеличите мускулната си маса с 450г за един месец.


Първо да отбележа, че колкото повече мазнини изгаряте, толкова повече ще трябва да поемате с времето. В момента ям по три пъти повече мазнини (аз ям само сурови бадеми) на всяко хранене, отколкото в началото. За повечето мъже 15% подкожни мазнини е идеалната форма, но какво става ако не сме доволни от това... отговорът на Сиърс:

Възможно ли е процентите на телесните ни мазни­ни да бъдат още по-ниски? Разбира се, че е възможно; нещо повече, желателно е. Но затова ще бъдат нужни повече усилия, което обикновено означава спортуване. А все пак съществува ли някаква долна граница, чието прекрачване е нежелателно? Определено. За повечето мъже тя е 7%, а за жените - около 13%. Но сега вече навлизаме в територията на спортистите от световна величина. Ако телесните мазнини слязат под тази дол­на граница, това се отразява отрицателно върху спор­тните достижения. В такива случаи ще се наложи да се приемат допълнително калории, за да не се допусне на­маляване на телесните мазнини дотолкова, че да пос­трада спортната активност.
Как ще увеличат калориите си тези хора? Дали ка­то добавят още протеини към своето хранене? Не. Кон­сумацията им на протеини вече е съобразена така, че да поддържа крехката им телесна маса. Тогава може би ще увеличат въглехидратите? Не, тъй като допъл­нителните въглехидрати ще увеличат инсулина и ще разрушат деликатния хормонален карбуратор, който се опитват да поддържат.
Какво остава в такъв случай? Мазнините. Те тряб­ва да прибавят допълнителни количества мазнини към храната си. Точно така, допълнителни количества маз­нини. Те действат като калориен баласт, който ще при­бави още калории към тяхната диета и ще им позволи да поддържат телесните си мазнини в състояние, поз­воляващо максимални спортни постижения. И наис­тина, някои от елитните спортисти, с които работя, имат нужда да приемат почти 60% от своите калории във вид на мазнини, за да поддържат върховата си форма. На повечето елитни спортисти в Зоната обаче мазнините доставят 40-45% от калориите. Тези допъл­нителни мазнини трябва да бъдат предимно мононе- наситени и ако телесните им мазнини започнат да се увеличават и надвишат определена граница, те ще тря­бва просто да намалят количеството мазнини, които поглъщат, така че телесните им мазнини да се запазят на най-благоприятното за спортната им дейност ниво.


И така, ако има все още някой който чето до тук, ще продължа с новата си програма за трениране, съчетана с новото зоново хранене (с по един блок протеин повече на ден)
Въжето изобщо не отпада от тренировката, просто го намалям на 20мин и вече не е през ден. За целта раздробих тренировката на лостовете на основни мускулни групи, които тренирам в отделни дни:
1ви ден - Гръб
2ри ден - Гърди + няколко упражнения за рамо вкъщи (с гири)
3ти ден - 20мин кардио с любимото въже + тренировките за корем на медицинска топка
4ти ден - Ръце - бицепс + трицепс + предмишница
5ти ден - Крака - основните клекове, като за някои ползвам и десеткилограмова гира като допълнителна тежест
6ти ден - УРА, почивка :D
7и ден - Повторение на кардиото от 3ти ден
Средно, една тренировка идва около 40мин, стига да не се прекалява с почивките между сериите.

Разделил съм упражненията по тозни начин, тъй като тренировката на лост е комплексна и не може да концентрираш натоварването в точно определен мускул както можеш да го направиш в залата. Примерно, при една тренировка за гръб, се натоварва и бицепса, а при тренировка за гърди мориш и трицепса... затова е и кардиото между тези тренировки и тренировката за ръце, за да могат мускулите да си починат преди да се натоварят отново, а мускула расте когато се възстановява.
След лятото твърдо съм решил да започна да ходя и на зала... тогава ще ви затрупам с друга програма ;D

P.S. Сори за дългия пост, но това ми е болна тема и даже не усетих кога съм го изписал, надявам се съм бил полезен. Поздрави на всички!
P.S.2. Скачал съм на доста въжета, но откакто се сдобих с това: http://www.amazon.com/Nike-Speed-Black-Orange-Anthracite/dp/B003Z97524 не искам да видя друго. Въжето е доста тежко и с много удобни ръкохватки, направено е от кабел облечен в силикон, предназначено е за по-бързо скачане и доста си боли като те шибне в гърба, но болката е сладка :P.
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Авг 13, 2013 8:00 am

Скъпи, Раинов, от всякъде тази тема ти приляга и колкото и да нямах време, се поспрях и прочетох всичко твое 2-3 пъти, а това вярвай ми е супер интересно четиво :hug: Даже бих посмяла да кажа, че ми напомняш на Пипи :laugh4: :laugh4: Всъщност ти направо си сдъвкал и наготово си ни поднесъл тази информация, която да си призная от доооостааа време трябваше да седна да си понауча :stupid: ама сега така или иначе ти си тук, да те попитам, след като си спортувал главно на лостове, а не в зала, успя ли да натрупаш значителна мускулна маса, или това ще се случи доста по-бързо и естествено след едни тренировки с тежести (въпреки, че ти съвсем практично и безплатно използваш за тежест собствената си телесна маса) :done: тъй като споменаваш, че си увеличил мазнините, ти как усети резултата вследствие на това- повече енергия и по- малко телесни мазнини?? :think:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Вто Авг 13, 2013 5:06 pm

Здравей, Пламче :D , на лостове тренирам от 12 годишен (сега съм на 24). Преди да вляза в зоната съм правил много други диети, но винаги съм се хранел така че да увеличавам мускула... къде съзнателно, къде не, но винаги съм си хапвал стабилни порции месо (свинско и пилешко основно), купувал съм си какви ли не протеини, аминокиселини и темподобни без много много да разбирам от хранене и колко всъщност е важно то. Стигнах до момент, в който тежах 98кг (висок съм 182см), и мисля че съм се справил доста добре с качването на мускулна маса (разпределението на килограмите ми е доста добро). Сега тежа 79кг. (при 7% подкожна мазнотия) и ми остават някакви мижави мазнини по краката и задника, след премахването на които вече започвам редовно да се тегля и ще пиша дали покачването на един блок протеин върши работа (поне при мен).
Относно мазнините... от два-три дни се върнах на нормална порция при всяко хранене и да ти кажа, не усещам разлика в сравнение с по-големия прием (минах на повече мазнини заради написаното в "Овладяване на Зоната", че долната граница при мъжете е 7%, след която вече трябва да се увеличат)... за сега ще си държа всичко в баланс, докато не усетя промяна в това как се чувствам. Не дочках лятото да свърши и вчера започнах да ходя на зала... резултатите ще са бавни, но съм сигурен че ще ги има. Поздрави!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Авг 14, 2013 7:51 am

Раинов, поздравления за резултата-7% мазнини, което е мечта на повечето перфекционисти в залите :done: И не се учудвам, че преди си консумирал мнооогооо протеини, защото това се проповядва навсякъде из тези среди на трениращи :msmile4: най-интересното ми е къде си успял да разбереш за Зоната, защото до сега не съм се натъквала из залите на момчета, които се хранят така. Имаше момент, когато мои приятели, които са луди на тема тренировка и "кожа като вестник", които ядяха самоооо птиче месо и краве масло с целта да свалят, а това наистина се случва бързо с приема на повече мазнинии и липса на въглехидрати . Все пак има стотици сайтове с темата "Яж мазнини, за да гориш мазнини" , но това доста грешно се приема в трениращите среди. В нашият случай, аз все още съм озадачена :think2: дали това ще ни даде повече мускулна маса или просто ще бъде ресурс на повече енергия. Щом ти казваш, че не чувстваш промяна, може би се нуждаеш от повече време на мазно, за което ти завиждам , защото аз обожавам ядки, масло и тахан, но така забавям отслабването :refuse:
Аз тренирам в зала от доста време и така ми е хубаво там :msmile14: :msmile14: особено много обичам да започвам с 30 мин :msmile13: кардио, а после тренирам с тежести още 40 мин :msmile4: , като интензивно редувам примерно крака-корем или ръце-корем. Когато имам повече свободно време бягам по 4-5 километра, в зависимост дали съм в настроение. Резултатите ги виждам най-вече по плочките на стомахчето, но мазнините по дупето и бедрата са много упорити, направо ми идва да ги отхапя :bigsm35:
Моля те, кажи какъв ще бъде резултата след като се върна на редовното си хранене, аз мога да предположа, че може би ще свалиш още, защото ти тренираш всеки ден,а особено сега с тази зала така ще се "запалиш" , че не знам на къде повече :laugh4: :laugh4: :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Авг 14, 2013 11:41 am

Благодаря, Плам! Поздравления и на теб за упоритите тенировки... много уважавам жени, които тренират вместо да искат да са просто слаби (и същевременно отпуснати), но все пак мозъка наливен не се продава. Както ти казах и моите мазнини останаха по вътрешната част на бедрата и малко в основата на задника, но виждам че и те започват да изчезват, така че не се предавай. А за твоето зачудване относно какво дават мазнините, според Сиърс, те действат като калориен баласт (енергия), който тялото има нужда да изгори, когато собствените му мазнини паднат под определено ниво (заради бавното навлизане на въглехидратите от плодовете и зеленчуците, тялото започва да търси да изгори нещо, което е по ефективен източник на енергия - мазнини). Няма как да ни дадат повече мускулна маса, това го прави блока протеин на ден в повече (за който аз пък се чудя, дали трябва да е прием само на един блок протеин повече, или заедно с него на един блок въглехидрат и мазнини... защото това не е много добре обяснено. Аз лично вдигнах и трите с по един, защото иначе ми се струва че ще се получи дисбаланс... инсулина ще е по нисък при завишения прием само на протеин, което е в разрез със Зоната.)

За зоната чух от един приятел зимата (мисля че беше януари)... обясни ми че е започнал да чете книгата на някакъв си американски професор и т.н. но тогава не му обърнах много внимание, защото бях решил че тази зима ще почивам от всичко... тренировки, хранене и се бях отпуснал на макс. Април месец седнах и написах в търсачката "хранене в зоната" и ето ме тук. Всички които ме познават са направо шокирани от промяната, повечето ми приятели вече също са доста надъхани да спазват режима, абе общо взето не спирам да говоря за тази ЗОНА, само да ме попита някой (понякога и без да ме пита :P). Във фитнеса си говорих с едно момче, което в интерес на истината беше чувало за зоната, но това което му беше останало в акъла беше: "Онова там дето всичко се тегли ли?". Явно повечето предпочитат да се нагълтат с хапчета с цел бързи резултати, вместо да отделят 2мин. повече при приготвянето на храната си. И наистина това теглене на храната, на всички им се вижда голям зор, не мога да си го обясня... пилеем време за какви ли не глупости. Все пак със всички тези реклами на суплементи, диети и темподобни ги разбирам от една страна... навсякъде ти се набива в акъла че този спорт е скъп, отиват много пари за храна и добавки... аз в момента живея с около 10лв. на ден за храна (как мамка му да не я обичам тая зона). А за запалването и аз не знам има ли накъде повече (естествено че има :P) целта ми е 5% и съм сигурен че ще успея.
Пак стана малко дълъг пост ама ме разбираш. Айде успех!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Авг 14, 2013 12:18 pm

Благодаря, Раинов, за хубавия отговор и УСПЕХ на всички, които се наемат да изчетат всичко :laugh1: :laugh1:
Относно бюджета- аз с 10лв мога да изкарам 3-4 дни- :msmile2: купувам 1кг извара, 10 яйца и 3кг домати и краставици + 100гр фъстъци и забравям за всички проблеми около готвене или хранене. Всичко е толкова трудно, колкото си го направиш или обратното- толкова лесно, колкото сам решиш :laugh1: Обожавам да съм тук, защото всичко е толкова лесно и не се изнервям с въпроса- да започна ли нова диета или направо да се тъпча с каквото и да е. Да не говорим, че мноооогооо ми се засили активността - със сигурност трябва да си усетил как различния начин на хранене те прави по-ленив или по-акривен :bigsm15:
Продължавай така, за да разбера какво ще се случи с 7%- те мазнини :laugh4: :laugh4: много ми е любопитно в какво може да те превърне Зоната :bigsm24: малко като на експеримент гледам на това, ама все пак.... :shy: съвсем случайно ще бъдеш наблюдан зорко :mix4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Авг 14, 2013 1:31 pm

Хахах, добре биг брадър... като стигна 5% ще кача снимки преди/сега :D
А за активност направо не ми се говори... спя по 5-6 часа макс и цял ден съм на крак. Храната ми не се променя изобщо. Всеки ден ям едно и също и проблема "какво да ям" изобщо го няма. Ям пуешко, домати, краставици, нектарини, пъпеш, бадеми, яйца и кисело мляко... зареждам за 2-3 дни и шапка на тояга :D
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта