Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Авг 14, 2013 1:52 pm

Пуешкото под каква форма?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Авг 14, 2013 3:07 pm

Italiano написа:Пуешкото под каква форма?


Пуешки гърди (аз си взимам охладени) на тиган без никаква мазнина - по крехко е от пилешкото и на вкус ми допада повече.
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Авг 14, 2013 3:09 pm

Дааа, така е добре.
В Благоевград се намират предимно във варено-пушен вариант. Тегава работа.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Авг 14, 2013 6:32 pm

ааааааааааааааа, снимки недей да качваш , че ще ти завидя и ще трябва после да бягам по 7-8 км всеки ден :bigsm26: А относно храната, не е ли хубаво малко разнообразие, за да приемаш различни хранителни минерали и витамини. Последният път, когато си правих Вега тест, ми обясниха (не знам до колко са прави де), че трябва разнообразно хранене, защото самото тяло се насища с определените хранителни съставки :think2:
П.С. не давам гаранция, че този тест е нещо достоверно
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Авг 14, 2013 11:02 pm

Най-вероятно е добре да се сменят плодовете и зеленчуците от време на време, но съм решил да ги сменям според сезона и според това как се чувствам... като знам как съм се хранел преди, едва ли сега ще ми се случи нещо лошо :P
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот elinka_at » Вто Авг 27, 2013 4:25 pm

Здравейте, аз спортувам сутрин по 30 минути, изтеглила съм си едни упражнения и си ги правя всеки ден, според вас по добре е да ги правя преди или след закуска. При положение че закуската ми е един блок най често плод с извара и ядки.
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Авг 27, 2013 9:58 pm

elinka_at написа:Здравейте, аз спортувам сутрин по 30 минути, изтеглила съм си едни упражнения и си ги правя всеки ден, според вас по добре е да ги правя преди или след закуска. При положение че закуската ми е един блок най често плод с извара и ядки.


Елинка, виж какво пише д-р Сиърс в книгата си Зоната(на стр.55):

"Извод: ако желаете да се радвате на максимална хормонална полза от спорта, независимо дали аеробен, анаеробен или и двата вида, трябва да бъдете в Зоната - преди, по време на тренировката и след нея. Това важи за всички, независимо дали са маратонци, културисти, любители на джогинга или три пъти седмично се занимават с аеробика.
Как да го постигнете ли? Хапнете нещо леко, според изискванията на водещата към Зоната диета, тридесет минути преди началото на спортните занимания. Хормоналните промени, причинени от подобна лека закуска (Приложение IV -това са рецепти) ще ви помогнат да черпите по-ефикасно от запасите си от мазнини. С други думи, ще ги изгаряте по-бързо. А след това, веднага след като приключите, хапнете отново нещо малко, отново според принципите на тази диета.
"
Излиза, че преди и след тренировките ти ще трябва да хапваш по малко, например по 1/2 блока преди и след тренировката.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот elinka_at » Сря Авг 28, 2013 10:49 am

GOGO, благодаря, но за съжаление немога много да го приложа, като стана от сън гледам веднага да направя тренировката да се изкъпя и ме грабват задачките,няма как да чакам да мине половин час след закуската и тогава да спортувам много ми се разтегля времето. А ти как го разбираш след тренировка веднага ли трябва да се яде или пак да се изчака 30 мин., поне това мога да го спазя ;)
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Авг 28, 2013 7:22 pm

Ами тогава пробвай следното - ставаш, хапваш 1/2 блок, може би ходене до тоалетна,тренировка,баня и отново 1/2 блока. Не се страхувай да експериментираш и да видиш как ще реагира организма ти. Ако е необходимо направи и съответната хормонална настройка.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот elinka_at » Чет Авг 29, 2013 2:57 pm

Много благодаря гого, много си мил :shy:
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Сеп 03, 2013 6:49 am

Аз съм си правила опити- спорт без и спорт със закуска. Имам много големи разлики в резултатите- особено в бягането. Сутрин, когато съм хапнала- нямам спирачка, ама ако не съм приела храна- имам чувството, че съм 70 годишна :sad: и се влача по асфалта като болен охлюв :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 23, 2013 10:04 pm

Здравейте,
Вече 3 седемици съм в зоната, поолекнах малко, събрах зонова енергия и мисля, че дойде време да започна лека, по-лека и с повечко физическо натоварване. Последните няколко години много съм се обездвижила, така че ми трябва нещо за начинаещи. Иска ми се, да ми дадете и съвети за стягане на корема, защото за 3 седмици обиколката на корема ми, не е мръднала. Може ли тези, които са като мен т. е. са били обездвижени преди да влязат в зоната, ако може да споделят, как са започнали и с какво? Аз изчетох цялата тема, но повечето мнения са от активно спортуващи. А на мен ми се иска да разбера как увеличават физическото си натоварване, сега започващите или когато сте започвали. С какъв вид движение(ходене, колоездене, фитнес, упражнения в къщи...), по колко време и т. н.? Разбрах само за Italiano, че играе футбол.
Моля, споделете. Благодаря предварително. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 11:42 am

И аз си мислех за упражнения за корем тези дни.
Понеже там има какво да се стяга.
Обаче не съм запознат много с фитнеса и кои упражнения се правят за отделните мускулни групи.
Само знам, че коремните преси много да бъдат много вредни и затова ми се ще нещо различно от тях да пробвам, ама в домашна обстановка.

Райнов е по фитнес, но скоро не е влизал.
Пламчето може би да каже нещо ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 25, 2013 12:57 pm

Italiano написа:И аз си мислех за упражнения за корем тези дни.
Понеже там има какво да се стяга.
Обаче не съм запознат много с фитнеса и кои упражнения се правят за отделните мускулни групи.
Само знам, че коремните преси много да бъдат много вредни и затова ми се ще нещо различно от тях да пробвам, ама в домашна обстановка.

Райнов е по фитнес, но скоро не е влизал.
Пламчето може би да каже нещо ...


И аз чакам някой да каже нещо, ама всички си траят. :bigsm49: Тази тема не е много популярна.
Пипи, кажи ти как започна :?:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Сеп 25, 2013 1:01 pm

HippoDel написа:Вече 3 седемици съм в зоната, поолекнах малко, събрах зонова енергия и мисля, че дойде време да започна лека, по-лека и с повечко физическо натоварване. Последните няколко години много съм се обездвижила, така че ми трябва нещо за начинаещи. Иска ми се, да ми дадете и съвети за стягане на корема, защото за 3 седмици обиколката на корема ми, не е мръднала. :hug:

Хипо, при мен корема беше ОГРОМЕН проблем, направо нямах талия а екватор. В началото почнах да свалям навсякъде другаде не не и там. Първо ми се оформи талия точно под гърдите, после започна да слиза надолу. Сега, след 5 месеца в зоната, имам само малко "хълмче" под пъпа. Упражненията няма да ти свалят корема. Там е зона която се сваля най-трудно и то предимно с кардио тренировки /бягане, колело, плуване, СКАЧАНЕ/

От няколко седмици правя това:
http://www.youtube.com/watch?v=AmZC8N4pnyQ
http://www.youtube.com/watch?v=1o2W-2mzPRI
http://www.youtube.com/watch?v=kGCaiV5tNz0
http://www.youtube.com/watch?v=2gtunaxb57w
ефектът е УАУ въпреки, че нищо конкретно не виждам за корем. Правя ги четирите едно след дрго, като пропускам релакса след всяко и го оставям за накрая. Разбира се не го правя всеки ден /седмица :dum: / но ако имам възможност бих ги правила всеки ден.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Съб Сеп 28, 2013 11:36 pm

Браво, Нимфичке, ама понякога ме късаш със страхотните визуални ефекти, които придаваш със стравненията си :laugh4: - " не корем, а Екватор" :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Всяко тяло е различно, но за корем трябва не толкова коремни упражнения, които и да правиш по много, пак няма как да си видиш мускулите :refuse: , особено ако си се запасил с няколко пласта чиста сланинка отгоре. Бягане или най- вече скачане му е майката и бащата. Защо ми се струва, че на Теб ,Ити, футболът трябва да ти е напълно достатъчен :think2: малко по- назад в тази тема ние с Райнов и Нимфа доста бяхме се по заприказвали по въпроса ( има и детайли). Аз като бягам по много, първо стомахът ми става плосък, а после махам мазнини от дупето, а това ме побърква, защото аз искам и от двете по много :wow:
Та сега искам да повдигна темата за аминокиселините. Започнах да ги пия , като това смятам много помага за възстановяването на мускулите( особено след като тренирам по- сериозно). Дали тези добавки ще ми предоставят билет за извън Зоната или няма значение :think2:
Скъпа, Hippodel, мога да ти дам идейка- започни да се превозваш с колело или карай ролери- много е забавно и раздвижващо. Всеки път като се разхождам тук в Пловдив в градината или някъде край природата виждам все повече колоездачи и хора, които тренират бързо ходене с гири в ръка- доста е изпотяващо и изморяващо :lol: има голям ползотворен ефект от йогата, а още повече за здравето :lol:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron