Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Вто Мар 04, 2014 4:19 pm

@pipilota

Впечатляващ резултат наистина :pray: . Можеш да го направиш рекламно лице на сайта/зоната. :)
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот amaZONka » Вто Мар 11, 2014 10:11 pm

Ехоо, Амазонковци! Аз съм пропуснала най - готината част от форума! :)) Аз от както съм в зоната или около зоната, драстично ми намаляха тренировките. Някак след работа никак не ми е до аеробика. Бях се вманиачила доста да спазвам всички правила уж за резултати, тъй като при мен отслабване няма особено, но намалих малко сантиметри първите 3 седмици :) Не че съм спряла съвсем... не мога да си представя да мине седмица без поне една тренировка, та си правя вкъщи минимум 2., което веднага ще поправя :). Решението обаче е да тренирам сутрин. Много време ми отнема и винаги закъснявам за работа и не мога да ям, тренирам, къпя, пак да ям, кафе, да се приготвя.. За цялата работа ми трябват поне 3ч на разположение, а трябва и да се работи :th: За да мога да съчетая добро хранене, спорт, и работа действам така, когато не ходя на тренировка вечер : Сутрин 30 мин след ставане и изпита чаша с вода започвам тренировка на гладно (30-40 мин), и 20 мин. след това, след душа закусвам 2 блока :) Като повечето дами проблемните ми зони са дупе и брич и наблягам на тях, но не пропускам корем и ръце. Не ми остава време много за разтягане и кардио, но пък не почивам между упражненията и успявам да си направя упражненията за ръце и така да тренирам цяло тяло. По хубаво от това да спортувам сутрин... няма! :) Излизам супер заредена от вкъщи :)) Съвсем скоро ще се стопли и ще мога да тичам на воля съботните обеди край морето :love: Купила съм си колело, въжето с брояч ме чака също . Скачането на въже определено има мн добър и бърз ефект върху краката (дори повече от тичането, а тичам доста) ;) Препоръчвам го на тези, които не са пробвали. Последния месец се случва да правя и тази тренировка:

https://www.facebook.com/189254741109103/photos/a.641954102505829.1073741829.189254741109103/723244294376809/?type=1&theater

Не е лоша и сигурно ще се хареса на повечето спортуващи вкъщи. Аз предпочитам упражнения от моя опит в различни аеробики, но не мога да ви ги обясня с думи :th: Ще следя темата с интерес, а Пипи синът ти направо... Наистина стимулиращи резултати е меко казано. Но все пак е мъж..Крушата не пада по далеч от дървото, така че чакам твои снимки! :laugh:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 11, 2014 10:44 pm

amaZONka написа: ....Купила съм си колело, въжето с брояч ме чака също ......

Какво въже ползваш и аз искам да си купя, но нямам представа, нито какво, нито от къде.
Помогнете моля. :pray:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот amaZONka » Вто Мар 11, 2014 11:29 pm

Hippo въжето е съвсем обикновено и моето го купих от Пикадили за около 6-8 лв. :) Има във всички големи магазини :think2:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 12, 2014 12:21 am

amaZONka написа:Hippo въжето е съвсем обикновено и моето го купих от Пикадили за около 6-8 лв. :) Има във всички големи магазини :think2:

На мен ми трябва за използване на открито. Аз не мога да скачам в къщи. А до колкото знам, за навън има някакви специални(с мъниста или пружина), които не се късат при допир с земята. Но ми се иска, някой който използва вече такова, да ми препоръча. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот amaZONka » Сря Мар 12, 2014 9:42 pm

:о за пръв път чувам за специални въжета с маниста. Моето е от..кабел !? :laugh4: Скачам в едно училище и за сега ме държи и няма признаци да издава багажа. Ще ми е много интересно да споделите, кои упражнения не пропускате и дават най - добри резултати :hug:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 13, 2014 11:02 pm

Данес си поръчах това въже. Не е предназначено за навън, но изглежда яко и има добри отзиви за него. Аз все пак, надали ще го презоря толкова, че да го претъркам от скачане. :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Мар 13, 2014 11:36 pm

HippoDel написа:Данес си поръчах това въже. Не е предназначено за навън, но изглежда яко и има добри отзиви за него. Аз все пак, надали ще го презоря толкова, че да го претъркам от скачане. :laugh:

Хипо, внимавай много, че може да боли :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: да не вземеш да станеш на решето по прасците :laugh1:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 13, 2014 11:45 pm

Plam4e22 написа:
HippoDel написа:Данес си поръчах това въже. Не е предназначено за навън, но изглежда яко и има добри отзиви за него. Аз все пак, надали ще го презоря толкова, че да го претъркам от скачане. :laugh:

Хипо, внимавай много, че може да боли :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: да не вземеш да станеш на решето по прасците :laugh1:

Абе на прасците все ще го изтърпя някакси, те са ми якички, страх ме е само, лицето да не ми стане, като печено на грил-решетка. :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Мар 13, 2014 11:59 pm

После, Хипо, да не забравиш да се "похвалиш" със снимки от резултатите :laugh1: :laugh1: някои хора имат фаянс, плочки по стомаха,а нашата Хипо- решетки по лицето или ду-то :laugh4: :laugh4: :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Стеф » Пет Мар 28, 2014 4:58 pm

От началото на март тренирам на село с мотиката всяка събота и неделя - такава мускулна треска ме тресе първите няколко пъти, че чак на тоалетната чиния не можех да седна... :shy:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот GODzillata » Пет Мар 28, 2014 8:27 pm

Aз пък с мойте кила засега спортувам повдигане на вежди само, защото ако отида да тичам, ще бъде регистрирано земетресение в дивия северозапад, :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот amaZONka » Съб Мар 29, 2014 2:51 pm

Аз открих нови упражнения , с които да си тормозя Д- то , но сега искам да агитирам дамите да опит fitball, ако все още не са. Доста е натоварващо, въпреки че не е интензивно кардио. Резултатът обаче е извайване. За разлика от фитнес и други упражнения, които напомпват мускулите, топката извайва без да напомпва. Оформянето става красиво. Аз се старая да ходя 1 път в седмицата :)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Мар 29, 2014 9:30 pm

GODzillata написа:Aз пък с мойте кила засега спортувам повдигане на вежди само, защото ако отида да тичам, ще бъде регистрирано земетресение в дивия северозапад, :mrgreen:

Годзи, ти откъде точно си?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Tony » Нед Мар 30, 2014 1:20 pm

amaZONka написа:Ехоо, Амазонковци! Аз съм пропуснала най - готината част от форума! :)) тази тренировка:
https://www.facebook.com/189254741109103/photos/a.641954102505829.1073741829.189254741109103/723244294376809/?type=1&theater


amaZONka, това предизвикателство 4 е препоръчително да се прави след като по 1 месец си правил предишните 3, особено ако си начинаещ. :yess: Започнах с 300-предизвикателството от ноември и направих първите 2 предизвикателства без отклонения, 3-тото с малко повече почивки заради болест, но това 4-тото е страхотно, но не е за начинаещи. Като те чета ти не си начинаеща и вероятно не би те затруднило, но ако някои от четящите тук са начинаещи може да е удачно да започнат от предизвикателство 1 и да карат натам по схемата. :peace1:

В страницата на Боби ги има и другите 3 предизвикателства, ако на някой му е интересно ще покажа линкове. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот eldass » Нед Мар 30, 2014 7:59 pm

От както се храня в Зоната започнах да правя по повече лицеви опори от "женските" - 3 х 15. Миналата седмица направих и от нормалните /е само три за сега :laugh3:/, това за мен е ОГРОМНО постижение като знам, че се мъча с тях от вече 2 години и все не успявах дори и една. :laugh1: Този напредък съм сигурна, че идва само и единствено от храненето.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron