Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Сря Фев 25, 2015 7:10 am

bravy написа:Хайде пак да досаждам с въпроси.Този път опряхме и ние до рибеното масло.Това,което ми донесоха от USA e 1500 гр,от които 900 са EPA(540) и DHA(360).Опаковката съдържа 60 табл.Колко на ден трябва да взимам и колко често седмично.Не зная дали правилно изчиславам,ама на 1т. се падат 15гр.

Нещо май си се объркала. ;) Бая голяма тябва да е таблетката, че да има 15 ГР. EPA+DHA. А и кое е 1500 гр. Да не става въпрос за 1500 мгр. :th: Най-добре е да постнеш снимка с данните за това рибено масло за да мога да ти го изчисля. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот bravy » Сря Фев 25, 2015 8:38 am

естествено,че милиграми.Изобщо не съм и помислила :lol:
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Сря Фев 25, 2015 10:31 am

emil4e написа:Здравейте,

искам да попитам какво рибено масло бихте ми препоръчали за дъщеря ми която е на 2 години и 10 месеца. Аз съм си поръчал от Гоговото, но ако съм разбрал правилно не става за малки деца, а на етикета на това http://www.iherb.com/nordic-naturals-ba ... 0-ml/23058 пише, че става за деца под годинка, но незнам дали е подходящо за 2-3-4 годишни деца. Благодаря ви предварително.

Правилно си разбрал, че Now Foods, Molecularly Distilled, Super Omega EPA става само за възрастни, пише си го в Предупрежденията(Warnings) - Внимание: Само за възрастни(Caution: For adults only).
Рибеното масло, което си избрал - Nordic Naturals, Baby's DHA, with Vitamin D3, 2 fl oz (60 ml) е много добро и качествено. Има 5 звезди в IFOS. За твое успокоени можеш да се посъветваш и с педиатъра на дъщеричката ти. :yess:
То е и с повече DHA, защото детския мозък го изсисква. За DHA пък и за EPA можеш да прочетеш повече тук в секциите "Защо се нуждаем от DHA?" и "Защо се нуждаем от EPA?".
Щом става за деца под годинка едва ли е отровно за 2-3-4 годишни деца. :laugh: Сега сериозно, до към края на третата година детския мозък развива към 85% от капацитета си - значи има нужда от повече DHA. За по-големи деца, над 4 годинки, добро рибено масло е -Carlson Labs, The Very Finest Fish Oil, For Kids, Lemon, 6.7 fl oz (200 ml) - с вкус на лимон и Carlson Labs, The Very Finest Fish Oil, For Kids, Orange, 6.7 fl oz (200 ml) - със вкус на портокал. На моя синковец, който е 8 годишен му ги редувам постоянно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Сря Фев 25, 2015 10:40 am

bravy написа:естествено,че милиграми.Изобщо не съм и помислила :lol:

Така си и помислих. Дай все пак точното съдържание за да мога да изчисля точно. Най-добре е ако можеш да снимаш съдържанието, което е на опаковката на рибеното масло и да го сложиш тук. Ако не знаеш как да стане - прочети тук. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот bravy » Сря Фев 25, 2015 8:23 pm

Изображение
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот bravy » Сря Фев 25, 2015 8:28 pm

Намерих го и онлайн http://www.gnc.com/GNC-Triple-Strength- ... d=12643679
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Сря Фев 25, 2015 8:43 pm

Това се продава и в българските аптеки, но не съм се заглеждала в цената му, защото не е молекулярно пречистено. Съдържанието на EPA/DHA е общо 900 mg, останалото е рибено масло. Зависи какво количество трябва да приемаш дневно, но препоръчания минимум от Бари Сиърс ще постигнеш с 3 капсули на ден. Но нека и Гого, който е най-вещ в рибените масла да си каже мнението.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Чет Фев 26, 2015 9:35 am

bravy, ето моето скромно мнение за това рибено масло.
Положителни страни:
-Концентрирано е, т.е повече от половината капсула е EPA+DHA, а именно 900 мг;

Отрицателни страни:
-Не пише, че е молекулярно пречистено;
-Не пише от какви и колко на брой риби е произведено. Най - добре е да бъде от дребни , расли на свобода риби като херинга, аншоа или сардина, до 3 вида в рибено масло;

Много ми е интересно дали минава теста с фризера. Като го направиш добре е да споделиш резултата, просто за информация, мен така и така не ме грабна това рибено масло. :( За теста с фризера и повече за рибеното масло можеш да прочетеш в дневника ми или на сайта.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот emil4e » Чет Фев 26, 2015 11:17 am

Благодаря за отговора на Гого. Изчел съмпочети всичко от форума, просто не бях обърнал внимание, че не всички рибени масла са подходящи за деца, но сега и този въпрос ми се изясни. Благодаря още веднъж за поясненията.
Аватар
emil4e
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 10:34 am
Бургас
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот bravy » Пет Фев 27, 2015 12:23 am

Не замръзна.Направих теста,даже бях забравил капсулата повече.от 3 дни.Срязах си капсулата над една лъжица,грам стегнало нямаше.Изцяло течна
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пет Фев 27, 2015 6:58 am

bravy написа:Не замръзна.Направих теста,даже бях забравил капсулата повече.от 3 дни.Срязах си капсулата над една лъжица,грам стегнало нямаше.Изцяло течна

Това е добре, но за съжаление теста с фризера е само и единствено признак за добро качество на рибеното масло, но не и признак за наличието на токсини. Е, няма да го хвърлите това рибено масло, но за следващото потърсете да е молекулярно пречистено, концентрирано, да пише от колко и какви риби е произведено - не повече от 2-3 вида и за предпочитане дребни видове като сардина, аншоа, херинга. Успех. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Самми » Пет Фев 27, 2015 7:28 pm

Само да споделя, че вече 5-та или 6-та доставка на омега 3 и то за около 48-50 лв ми пристига в пощата без допълнителни плащания и такси...... не че се оплаквам всъщност.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот bravy » Чет Мар 05, 2015 6:37 pm

Гого,благодаря ти много.Сега ще го пием такова.То и за 7 дни няма да ни стигне,че трима зонуваме у дома.Така,че минавам към поръчка от IHerb
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Чет Мар 05, 2015 9:18 pm

bravy написа:Гого,благодаря ти много.Сега ще го пием такова.То и за 7 дни няма да ни стигне,че трима зонуваме у дома.Така,че минавам към поръчка от IHerb

Now Foods, Molecularly Distilled, Super Omega EPA , 240 Softgels ще Ви дойде добре, още повече, че идва и в пощата вече на няколко човека от сайта, включително и на мен. Ако поръчате 2 наведнъж не знам обаче да не иде на митницата.
Ако досега не си поръчвала от iHerb в дневника ми, в началото, съм дал кратки указания за регистрацията. Успех!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот jivas » Чет Мар 05, 2015 10:09 pm

Днес получих опаковката си от 240. Бях разпечатал фактурата още при получаването и по мейла защото можеше да ми я искат на митница. Не се наложи да я ползвам тъй като ми пристигна в къщи. Забелязах, че обявената цена на кашона е без транспортни разход и без тях съм под ,,прага,, за митница. :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Gugi » Нед Мар 08, 2015 11:37 am

Боже, Боже току що си поръчах второ рибено масло от по 120 капсули и изпаднах в ужас, че ще трябва да се мъкна до митницата, но като прочетох последните ви коментари, че и опаковки от 240 бр. пристигат в пощата лицето ми грейна и направо се накокошиних от кеф :)

Благодаря и весел празник на дамите :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта