Витамини, билки и други добавки в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Renika » Чет Юли 10, 2014 12:08 pm

Да попитам за полифенолите ,Бари Сиърс казва , че и от тях трябва да приемаме .Та , вие какви пиете ? РАзрових се из нета , но те различни видове полифеноли ,а някой се водят антиоксиданти , та се обърках малко ...
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Зоната
 

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Пет Юли 25, 2014 2:45 pm

Зелен чай някой пие ли и какви са му впечтленията? Мен като че ли ме успокоява и подобрява концентрацията. Побългарих му малко церемонията по приема и почнах да си разтварям протеина на прах в него за междинките. Някой китаец или японец ако ме види сигурно ще ме линчува с поглед. :laugh4:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот vanja » Пет Юли 25, 2014 9:29 pm

Аз пия зелен чай всеки ден, но не му добавям нищо :) , пия го вместо кафе /аз не пия кафе/ . Ако му добавяш протеин, сигурно и мед му добавяш за баланс?
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Нед Юли 27, 2014 1:26 pm

Да, няма отърване вече. Балансирането така се е загнездило в съзнанието, че няма отърване. Пия го с червени боровинки и бадеми. Опасно добра комбинация. ;)
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Авг 10, 2014 7:32 pm

Някой поръчвал ли е пробиотици от iherb? Днес се опитах да избера някакъв, но от 15 страници там съвсем се обърках :th:. Количеството на бактериите ли да гледам, повече видове бактерии ли да има или и двете? Моля за помощ по-запознатите :pray:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Авг 12, 2014 10:25 am

Tatyana написа:Някой поръчвал ли е пробиотици от iherb? Днес се опитах да избера някакъв, но от 15 страници там съвсем се обърках :th:. Количеството на бактериите ли да гледам, повече видове бактерии ли да има или и двете? Моля за помощ по-запознатите :pray:


Татянче, не съм специалист ;) по пробиотиците, но логично ми се струва, че и двете неща са важни. Бих те посъветвал да прочетеш отзивите в iherb за съответните пробиотици. Вярвам, че ще намериш нужната ти информация. Успех. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Tatyana » Вто Авг 12, 2014 12:14 pm

Мерси, Гого :bouquet:. Така и ще направя и явно няма да мине без четене ;). Не са ми никак спешни, та ще имам време да изчета отзивите. Исках да препоръчам на един приятел да пие нещо подобно след антибиотици и после се замислих, че не е лошо да имам и аз подобен продукт подръка, когато се наложи.
Като една патриотка :bgflag: побързах да отхвърля няколко, само защото в състава им липсваше lactobacillus bulgaricus :laugh:, но ще трябва да почета още, преди да поръчам.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот арлина » Пет Сеп 12, 2014 12:44 am

Имам питане за следната добавка, ако някой по-запознат може да ми отговори, ще съм много благодарна.
http://apteka.framar.bg/30021294/%D0%B4 ... F%D1%81-60
Лекарката на майка ми й препоръча да я пие. Наясно съм, че рибеното масло е идеалният вариант, но за момента и двете нямаме възможност да си го позволим. Но поне да знам, че е някаква здравословна опция.
А отделно пък една приятелка е дистрибуторка на едни добавки и силно ми препоръча следната, като каза, че цената за мен ще е дистрибуторска, иначе излиза като на рибеното масло, но пък там не видях ЕПА, а само DHA.
http://badetezdravi.com/products/3/
Единственото нещо, което приемаме допълнително за момента е вит.Е.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Tatyana » Пон Сеп 15, 2014 12:58 pm

Арлина, първата добавка изобщо не е концентрирана - EPA и DHA са само 30% и от тях трябва да се изпиват минимум 8-9 капсули за дневната препоръчителна доза. Цената е висока - 10,40 лв. само за 7-8 дни е много :refuse:. Затова излиза значително по-скъпо да се приема от нея, отколкото рибеното масло, което повечето от нас употребяват - това за първа поръчка и това за следващите.
Още повече, че за първа поръчка ползваш отстъпка от 5$ и получаваш голямата опаковка от 240 капсули за около 30 лв. По 5 капсули на ден от него да взимаш е за 48 дни - сама можеш да прецениш кое от двете е на по-добра цена :). Още повече, че е с проверено качество.
В дневника на Гого можеш да прочетеш подробно за това масло, както и начина на пазаруване, ако още не си правила поръчки от този сайт.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Сеп 16, 2014 9:47 am

арлина написа:Имам питане за следната добавка, ако някой по-запознат може да ми отговори, ще съм много благодарна.
http://apteka.framar.bg/30021294/%D0%B4 ... F%D1%81-60
Лекарката на майка ми й препоръча да я пие. Наясно съм, че рибеното масло е идеалният вариант, но за момента и двете нямаме възможност да си го позволим. Но поне да знам, че е някаква здравословна опция.
А отделно пък една приятелка е дистрибуторка на едни добавки и силно ми препоръча следната, като каза, че цената за мен ще е дистрибуторска, иначе излиза като на рибеното масло, но пък там не видях ЕПА, а само DHA.
http://badetezdravi.com/products/3/
Единственото нещо, което приемаме допълнително за момента е вит.Е.

Арлина, за първия продукт Татянка ти е отговорила много добре. Що се отнася до втория продукт си мисля, че няма да върши работа за Зоната. Първо не е ясно колко DHA има в една препоръчителна доза. Опасявам се, че е пренебрежително малко. А според Сиърс трябва да се приемат 2,5-3 г. EPA+DHA за поддържащата доза. Второ не е ясно даже дали тази DHA е дълговерижна(каквато ни трябва) или късоверижна(която докато стане дълговерижна минава дълъг път и КПД-то на преобразуването е доста ниско). Така че, според мен, е най-добре да се насочиш към рибеното масло, което пием тук болшинството от практикуващите Зоната, и за което Татянка е пуснала като линкове. Ако имаш повече въпроси можеш да ги задаваш в темата за рибеното масло. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот арлина » Чет Сеп 18, 2014 2:32 pm

Татяна, Гого, благодаря ви. Явно ще проучвам нещата с поръчката през iherb. Не знам какво тогава аз съм гледала, но ми изглеждаше на доста висока цена. Първият вариант всъшност излиза много изгоден. Ще проуча там нещата и ако нещо не мога да се справя, пак ще питам.
А относно втората добавка - тя определено отпада в такъв случай.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Чет Ное 13, 2014 6:46 pm

Здравейте зонуващи,
от два дена отново чета ли чета редове и мнения...главата ми се запали. реве ми се вече..в тотална мешания съм :(
Освен за рибеното масло/за което също ми се появиха колебания последните 2 дни/ за нищо друго не съм сигурна какво трябва да пия и по колко...какви витамини,антиоксиданти и добавки. Пълен шок съм :refuse:
Отказахте ме от спирулината за която ми утъня джоба драстично,а сега е в тоалетната чиния/ с удоволствие изхвърлих блювоча btw / Ще правя поръчка а се извъртам и изчудвам какво да съдържа.
Моля ви ветераните в зоната! Бихте ли сумирали в един пост на някой от вас какво съдържа дневното му меню от към витамини,минерали и добавки. И въобще всичко,което приемате заедно за ръка със Зоната! Моля Ви! И Благодаря!!!
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Ное 14, 2014 8:47 pm

Аз по едно време си бях взела допълнително витамин Е, а също така и едни витамини, които бяха на промоция в iherb, за коса и нокти пишеше на тях. Не забелязах голяма разлика докато ги приемах и не съм подновявала поръчката. Сега приемам само рибено масло, но същевременно си хапвам доста сурови плодове и зеленчуци, така че се надявам да си набавям достатъчно витамини от тях. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Пет Ное 14, 2014 10:16 pm

Благодаря Танита,
аз попаднах на тези полифеноли,които gogo беше препоръчал малко по нагоре и рибеното масло. Сега избирам витамин Е... но и там е голямо пробиране естествени изкуствени... :refuse:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 15, 2014 7:45 am

От година пия само витамин Е и рибено масло. Преди пих и хиалуронова киселина и мисля пак да я подновя защото бях доволна. :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Съб Ное 15, 2014 11:06 am

Кари,а ти от на gogo маслото ли пиеш? И по какви грамажи от двете?
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта