Витамини, билки и други добавки в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот shtur4e » Вто Май 16, 2017 5:21 pm

Източникът е книгата на Тай Болинджър - "Ракът - да оцелееш извън матрицата". Мда...вярно, че и тук бяхме в някаква матрица. Забравих за момент, простете. :think2: Аз и за алкална вода нищо не съм видяла в книгите на Бари, поне тук публикуваните, но има такава тема, при това немалка. Ако пък съм пропуснала нещо между редовете на Бари, пак простете.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Зоната
 

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот doval » Сря Май 17, 2017 12:43 am

Здравей shtur4e

Единствената матрица тук е - Здравословния начин на живот според принципите на Зоната от д-р Бари Сиърс.
Ако съм те обидил, по някакъв начин, се извинявам искрено, не ми е било това целта.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот hrizantema » Сря Май 24, 2017 9:38 am

doval написа:Здравей shtur4e

Нека да уточним няколко неща за протокола :)

1. Това не е съвет на д-р Бари Сиърс и не е препоръка за Зоната.
2. Всеки потребител има мнение за даден продукт и може да го препоръчва или отрича,
но това не значи, че този продукт има нещо общо със Зоната и д-р Бари Сиърс.
3. И аз съм чувал за експериментите с кайсиеви ядки в борбата с рака, но това не са
официално признати резултати и общопрактикувано лечение.
4. Приемът на голямо количество кайсиеви ядки може да доведе до тежест в стомаха, световъртеж, гадене и други. Според специалисти – количеството от 50 ядки, приети наведнъж от възрастен човек, може да има дори фатален край.
5. Моля при даване на съвет, уточнявай дали това е препоръчано от Бари Сиърс или от някой друг, кой, къде.

Поздрави,
Владо


Здравей, Владо. :)

Никой природен продукт, който не може да се патентова от фармацевтичната индустрия и да се печели от него
не се признава официално и не се прилага в общопрактикуваното лечение. Как иначе ще си пробутват химията и фармацевтичните гиганти ще печелят милиарди долари на гърба на хората. :gunshot:
За мен Зоната е лекарство, но съм сигурна, че никой лекар няма да я препоръча, дори да знае за нея, което важи за всички природни, леснодостъпни и на ниска цена природни средства, и ще изпише химия. А Зоната е доказано, че действа, но лекарите и фармацевтиката няма да спечелят от това. Такава е системата. Предполагам знаеш, че представители на различни фармацевтични компании обикалят по аптеки, лекарски кабинети и пр., за да промотират продуктите им, и за да се изписват от лекари и продават от аптеки, се обещават и дават големи бонуси, включително почивки по екзотични дестинации. Това на мен лично ми говори много. Трудно каквото и да е алтернативно лечение ще се пребори с тези гиганти за признаване и прилагане на лечение. :doNotKnow:
Същото важи и за кайсиевите ядки. Вит.В17 е мощно противораково средство. Препоръката е до 10 ядки на ден мисля че беше, като се започне с 2-3 и постепенно се увеличават бройките - в което също не съм убедена за себе си, но предпочитам да съм предпазлива. Съдържат цианид, който в малки количества е полезен за организма, както всяко нещо. Да, ако се приемат наведнъж повече бройки ти става тежко на стомаха, но за леталния край не съм много сигурна. А специалистите, които твърдят, че 50 ядки наведнъж могат да доведат до летален край, ги е страх че сакън това количество може да те излекува и ще им спре кранчето. :laugh1: Когато бях малка, чупехме кайсиеви костилки и ядяхме ядките на воля, но не се е случвало нищо. :th: Същото важи и за бадемовите ядки. Аз си смесвам орехи, бадемови и кайсиеви ядки - сурови, смилам си ги и си ръся салати, в кисело мляко, смутита и т.н. Така правех преди Зоната, така правя и сега, но съобразено със Зоната.

След като прочетох "Ракът - да оцелееш извън матрицата", знаейки и неучудвайки се на доста неща, пак се шокирах.

С поздрави,
hrizantema. :hug:
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот mimeta » Вто Сеп 19, 2017 12:02 pm

Да не спамя в темата за рибеното масло, ще питам тук: Сина ми е на 16, като повечето тийнейдъри има акне. Не е тежко, но понякога като ме се появи пъпка я раздира до кръв, после съдира и коричката, докато не се получи 5 см кървава рана... освен рибено масло му купих и калций-магнезий-цинк. Горе-долу действа, но като така и така ще поръчвам от ихърб, дали там няма нещо по-добро? А този https://www.iherb.com/pr/Paradise-Herbs ... Caps/42406 мултивитамин подходящ ли е за подрастващи? Като му избирам мултивитамин да има ли желязо и йод? Проблеми с щитовидната жлеза няма, анемия за сега също няма. Риба никаква не яде.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот doval » Вто Сеп 19, 2017 12:59 pm

Здравейте mimeta,

Извинявам се, че пак отоговарям. Надявам се и някой друг да се включи и да ви даде съвет.

Моето мнение е следното: Добре е да пие рибено масло и витамин Е, които ще помогнат за акнето.
Добре е да се мие с професионален препарат за миене на лицето и евентуално препарат против акне.
Добре е да се консултирате с дерматолог /което най-вероятно сте направили/
За мен мултивитамина е подходящ за него, бих му взел този без желязо, но и другия е ок.
Добре е да яде риба, но ако пие рибено масло, също е достатъчно добре.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Nikolova » Вто Сеп 26, 2017 8:06 pm

mimeta написа:Да не спамя в темата за рибеното масло, ще питам тук: Сина ми е на 16, като повечето тийнейдъри има акне. Не е тежко, но понякога като ме се появи пъпка я раздира до кръв, после съдира и коричката, докато не се получи 5 см кървава рана... освен рибено масло му купих и калций-магнезий-цинк. Горе-долу действа, но като така и така ще поръчвам от ихърб, дали там няма нещо по-добро? А този https://www.iherb.com/pr/Paradise-Herbs ... Caps/42406 мултивитамин подходящ ли е за подрастващи? Като му избирам мултивитамин да има ли желязо и йод? Проблеми с щитовидната жлеза няма, анемия за сега също няма. Риба никаква не яде.

Здравей! Вземи му “Сълзи от охлюв„ , 10 мл. струва 6 лв.,а 30 мл.-10 лв. С 2-3 капки се намазва цялото лице.Попива в кожата веднага и не оставя следи. Много е ефикасно. :)
Nikolova
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2017 9:52 am
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот mimeta » Чет Окт 05, 2017 9:44 am

Довал и Николова,
Много ви благодаря за отговорите. На лекар не сме ходили, то за тия две пъпки веднъж месечно ми се струва излишно, но така и така ще ходим на кожен лекар заради проверка на бенките, ще помоля докторката да ми даде и някакъв антибиотик за моментите, като се раздере, зверчето, до кръв. С рибата нямам шанс, ще умре от глад, но риба няма да яде. Ни филе, ни сьомга, ни пушена, нищичко не вкусва. Тук на Коледа се яде риба, да спазим традицията му давам парченце сантиметър на сантиметър, но и това гълта със сцени и кандардисване.

Имам молба към вас, искам да купя за свекъра нещо за стави. Може ли да ми препоръчате нещо?

А за свекървата искам калций и магнезий, може и с цинк. Тези Доктор'с бест ги предлагат само отделно. Опасявам се, че три хапчета (с витамина сутрин) няма да взима. Може ли да ми препоръчате комплексни минерали?
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот svet_cvet » Пон Ное 06, 2017 4:40 pm

mimeta написа:Довал и Николова,
Много ви благодаря за отговорите. На лекар не сме ходили, то за тия две пъпки веднъж месечно ми се струва излишно, но така и така ще ходим на кожен лекар заради проверка на бенките, ще помоля докторката да ми даде и някакъв антибиотик за моментите, като се раздере, зверчето, до кръв. С рибата нямам шанс, ще умре от глад, но риба няма да яде. Ни филе, ни сьомга, ни пушена, нищичко не вкусва. Тук на Коледа се яде риба, да спазим традицията му давам парченце сантиметър на сантиметър, но и това гълта със сцени и кандардисване.

Имам молба към вас, искам да купя за свекъра нещо за стави. Може ли да ми препоръчате нещо?

А за свекървата искам калций и магнезий, може и с цинк. Тези Доктор'с бест ги предлагат само отделно. Опасявам се, че три хапчета (с витамина сутрин) няма да взима. Може ли да ми препоръчате комплексни минерали?


В нашите аптеки масово се предлага калциев карбонат, което е по-трудно усвояемата форма на калция. По-лесно и по-пълно усвояем е калциевия цитрат. За да се усвой където трябва (в костите и зъбите) са му необходими магнезий и витамин Д. Като добра комбинация са:
https://www.iherb.com/pr/Bluebonnet-Nutrition-Calcium-Citrate-Magnesium-Vitamin-D3-180-Caplets/15101
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Cal-Mag-DK-180-Capsules/10461
https://www.iherb.com/pr/Solgar-Calcium-Magnesium-with-Vitamin-D3-300-Tablets/8449

на прах, разтваря се във вода:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Calcium-Magnesium-8-oz-227-g/455

като сироп, ако има затруднения при гълтане на по-големи таблетки:
https://www.iherb.com/pr/Bluebonnet-Nutrition-Liquid-Calcium-Magnesium-Citrate-Plus-Vitamin-D3-Natural-Mixed-Berry-Flavor-16-fl-oz-472-ml/8878

Хубав ден!
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Предишна


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron