Витамини, билки и други добавки в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юли 22, 2015 6:03 am

Italiano написа:Въпрос:
Дали има начин препоръчваният от Гого витамин Е (http://eu.iherb.com/solgar-vitamin-e-40 ... tgels/9902), който намерих в Амазон (http://www.amazon.com/Solgar-Vitamin-So ... 9%3ASolgar), да "мине метър" на митницата?
Питам, понеже са ми казвали, че при изпращане на поръчката от Амазон се пише някаква фиктивна по-малка цена, за да се избегне митницата.
Някой поръчвал ли е така и изобщо от Амазон, че аз не съм (изключая шунковара, но там доставката беше с фирма, която превозва от Германия за БГ)?

п.с. Хммм, дали не се бъркам с и-бей ... :th:

Ити, каква е далаверата да го поръчаш от Амазона, при това американския?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Зоната
 

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Юли 22, 2015 7:14 am

gogo написа:Ити, каква е далаверата да го поръчаш от Амазона, при това американския?

Най-често - разходка до митницата :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юли 22, 2015 4:08 pm

Далаверата я търсих във фрии шипинга.
Оказа се обаче, че е за и-бей, а не за Амазон.
И то не за всички продукти, а предимно при доставки от Китай, т.е. едва ли ще стане.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Valeria33 » Вто Авг 18, 2015 6:22 pm

Включвам се и аз. За пръв път пих Омега 3 през 2008, пролетта. Тогава се запознах с "Методът Гейбриел",чийто неща доста напомнят за Зоната, но е по-различно. Той, освен здравословно хранене и здравословен начин на живот, препоръчва всеки ден поне 2г Омега 3, възможно най-пълния комплект храносмилателни ензими и много, ама много пробиотици. Освен финансов удар, тази комбинация нанесе удар върху теглото ми и аз бях доволна.Да не говорим за кожата на лицето. Оттогава ми остана слабостта към храносмилателните ензими -Ензи мил и Панкреатин.Искам да питам някой ползва ли.Защото комбинирани с пробиотици /без разните му там комбинации или пребиотици/ ми помагат много за храносмилането. В този период намразих до смърт Омега 3.Единствените които намерих бяха норвежки и няма да кажа как се уригвах на риба, какви разтройства ме държаха в тоалетната.Благодарение на Зоната си изясних причините за това-долнопробното качество. Сега пия едни капсули, които като всичко що е в България имат само 30процента от важните съставки ,но пак съм доволна,че не ми се гади и не го докарвам на продавачка на риба.Качествените на Айхерб предстоят. Питам пак за храносмилателните ензими.
Valeria33
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 7:18 am
Близо до морето
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 02, 2015 11:30 am

Не, не ползваме храносмилателни ензими и съм на мнение, че организмът няма нужда от тях, особено когато е в Зоната.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Мар 10, 2016 4:32 pm

Поръчах снощи 2 опаковки витамин Е, в сайта ми го дава като поръчка, но нищо не получих като потвърждение на е-майл. И досега още няма ...
Случвало ли ви се е на вас?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Katerinka » Чет Мар 10, 2016 8:44 pm

Да, често, понякога чакам с дни.
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Мар 11, 2016 11:40 am

Изпрати ми е-майл направо за шипинга.
За потвърждаване на поръчката изглежда няма и да получа.
Лошо няма, де - важното е да се случват нещата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Мар 11, 2016 2:51 pm

Ити, гледай на сайта(iHerb), в акаунта ти какво се случва. Другото е бошлаф работа. ;) Писмо по мейла можеш да не получиш и то по най-различни причини. Изтеглят ли си парите от картата значи процесът се е задвижил и пратката ти пътува към теб. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот elinka_at » Сря Мар 16, 2016 3:19 pm

Здравейте, искам да Ви питам дали сте чували за Триактал http://www.bgbilka.com/2613/%D1%82%D1%8 ... %BA%D0%B0/, какво ви е мнението, чудя се дали да поръчвам профилактично, аз пия омега и витамин Е, видях че Триактал го има и в ихерб
http://eu.iherb.com/Kroeger-Herb-Co-The ... -Caps/5830
Използва се при: пречистването на организма,мощно уникално средство за основно изчистване на тялото от токсини, бактерии, гъбички, вируси и паразити, заседнали дълбоко в организма, за профилактика на организма и за лечение на широк спектър заболявания: чернодробни, бъбречни, на храносмилателната система, на отделителната система, на дихателната система, ставно-костни заболявания, болки от всякакъв произход, липоми, тумори, състояния след химиотерапия и други. Програмата повлиява и изключително добре при превантивната борба с туморните заболявания.
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Апр 01, 2016 9:21 am

Нещо ми се забавиха витамините Е.
Рибеното масло пристигна за 12 дни, а витамините ги няма вече 23-ти ден. Още 1 седмица и ще почна да се притеснявам ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот midea » Пет Апр 01, 2016 1:48 pm

Аз пък си чакам Омега3-то от iHERB и вече почвам лекинко да се притеснявам, не заради американците, още веднага ми потърдиха пратката, а заради нашите пощи.

В предишния ми квартал определено бяха крадливи и чужбинските писма при мен не идваха, само при приятелка (когато имаше и за двете от общ подател) в друг квартал, най-накрая решихме да ги пращат на нейния адрес, а тя предаваше лично.

Ако избера опцията DHL, колко ще ми е митото? Вкъщи има изгледи да се заформи нов зонов последовател и ще трябва рибеното масло да се удвои като количество. Взех да се замислям над този вариант с една голяма поръчка месечно (така като цена за доставка май ще е същото, но има тракинг номер и е по-сигурно).
Аватар
midea
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 12:40 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Апр 01, 2016 2:04 pm

През DHL цената за транспорт се увеличава. Освен това има доста процедури по митническото освобождаване. Ако си в София, става относително по-лесно чрез имейл кореспонденция, но доставката се забавя около седмица след пристигане в офиса на DHL. Има версия и сама да се опиташ след като те информират, че е дошла, да си я освободиш - но това става на летище София, с едни безкрайни формулари.

Ако решиш така да си правиш поръчките - с нотариално заверено пълномощно (еднократно) упълномощаваш DHL да ти освобождава митническите пратки, да ти издате EORI номер, който ще се ползва при всяка следваща доставка, всеки път им се изпраща инфо с пълно описание на съдържанието на пратката и линкове към сайта, от който е купено. Доставят ти я на адрес, като при доставката заплащаш всички извършени от тях услуги плюс ДДС върху пратката.

При определени случаи е облекчение, но си е и хамалогия.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Апр 14, 2016 12:42 pm

Днес изтича срокът, който ми дадоха за доставка от iHerb.
Витамините ми ги няма.
Да изпадам ли вече в паника, или има още надежда?
За да разбера дали са на митницата, по телефона ли трябва да се свържа, или на място трябва да ходя?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Апр 14, 2016 12:53 pm

Ако са на митницата чрез Пощите трябва да получиш съобщение, че са там и да идеш да си ги получиш. По-скоро се разходи до пощата да провериш дали не са забравили да ти пуснат съобщение, че имаш колетче при тях (или на митницата)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Апр 14, 2016 2:11 pm

През няколко дни им звъня и все казват, че няма пратка.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта