Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 15, 2014 11:26 am

Силви, рибеното масло, което си посочила е с голяма концентрация и е молекулярно пречистено, на Now е и предполагам, че ще мине теста с фризера подобно на Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Имам само някакъв спомен, че някой от форума имаше оплакване, че си поръчал подобно масло и капсулите били по твърди и при натиск се пукали. Аз не съм си поръчвал такова и не мога да кажа. Ако се поразровиш назад в темата може би ще откриеш постовете, където се дискутираше това. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Съб Ное 15, 2014 12:20 pm

Благодаря gogo, :th:
ще се рискува....явно аз ще бъда опитното зайче :) проблема е,че ще поръчам 3 опаковки и ако се окаже не дотолкова сполучливо отново ще хвърлям в тоалетната :laugh3: като спирулината.
Трябва май да попрочитам това онова преди да купя нещо...
Благодаря все пак! Ще пиша как е маслото...ако само твърдоста на капсулите му е проблема...бели кахъри. Нали ще го пия,няма да си играя на топчета с него :angel:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 15, 2014 1:42 pm

silvy_ba написа:Благодаря gogo, :th:
ще се рискува....явно аз ще бъда опитното зайче :) проблема е,че ще поръчам 3 опаковки и ако се окаже не дотолкова сполучливо отново ще хвърлям в тоалетната :laugh3: като спирулината.
Трябва май да попрочитам това онова преди да купя нещо...
Благодаря все пак! Ще пиша как е маслото...ако само твърдоста на капсулите му е проблема...бели кахъри. Нали ще го пия,няма да си играя на топчета с него :angel:


А защо не поръчаш първоначално само една опаковка? И ако те устройва тогава да поръчаш повече?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Съб Ное 15, 2014 2:55 pm

Ами Гого ,защото живея в Кипър...и тук е кошмар с поръчки от този сорт. За това си правя поръчка на един приятел,който поръчва в БГ и след това ми ги праща тук!!! То е една одисея....но не се занимавам! за това поръчвам по-повече,за по-дълго време :doNotKnow:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Съб Ное 15, 2014 4:47 pm

мддаааа, сега четох за капсулите :( явно след тези 3 опаковки никой не си е поръчвал за да потвърди дали продължава това или е било партида...ами,освен да рискувам с една и с една от 240 капсули и това е :pray:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Ное 15, 2014 6:00 pm

Силви,
Това може да ти помогне да вземеш решението си
Super EPA е 240 капсули, ако трябва да приемаш минимум 2,5 г омега 3 трябва да приемаш минимум 4 капсули, които ще са равни на 2400 мг (2,4 г) Ще имаш за 60 дни, но с малко няма да ти достига минималната доза. Ако увеличиш на 5 капсули ще приемаш по приемаш 3000 мг, и капсулите ще ти стигнат за 48 дни. При 4 капсули цената ти за дневна доза излиза 43 цента, при 5 капусли - 53 цента
Ultra Omega e 180 капсули, за 2,5 г минимум трябва да приемаш 3 капсули дозата ти става 2250 мг (малко пак не достига) - ще имаш за 60, при 4 касули, и ще приемаш 3000 мг (3 г), ще имаш за 45 дни, но винаги ще вземаш по-голяма доза. Цената на дневна доза за 3 капсули е 47 цента, за 4 капсули - 62 цента.

В случая можеш да разсъждаваш върху три фактура - брой капсули, които трябва да преглътнеш (знаеш, че са бая големички), цената за доза и за колко дни ще ти стигне една опаковка. И двата продукта са качествени - останалото е въпрос на смятане и лично решение.
Аз съм пробвала и двата варианта, и от двата съм доволна.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Пон Ное 17, 2014 11:32 am

Благодаря Маня,
Все пак поръчах по една опаковка от http://www.iherb.com/now-foods-ultra-om ... ode=gbs139
и една от http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... tgels/8305
да се застраховам :) поръчах си и Гоговия витамин Е на Солгар и лентички за PH :lol: Ще се тествам :peace1:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Elina1 » Пет Ное 28, 2014 11:54 pm

Някой има ли отзиви за рибеното масло на Forever Living Products. Чувам само положителни отзиви, но не знам дали ще е подходящо и дали ще е рентабилно.
http://www.flp.bg/bg/P_Arctic-Sea-Omega-3-New_bg.htm
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Melkat » Съб Ное 29, 2014 8:24 am

Здравей, Елина :)
Не е дадено какво е количеството на EPA и DHA. Препоръчителната доза е 6 капсули, а цената е 64 лв за 120 капсули. Прекалено скъпо от моя гледна точка. Виж в дневника на Гого още на първа страница е описал подробно кое масло си взема той и откъде. Аз също вземам това масло. Успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 29, 2014 6:14 pm

Елина, никъде не успях да открия съдържание на EPA и DHA в една капсула в рибеното масло, което те интересува. Най-вероятно тогава то не е концентрирано. Не пише и че е молекулярно пречистено, много е и скъпо, а не е и тествано в IFOS. Аз не бих си го купил. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Elina1 » Съб Ное 29, 2014 6:53 pm

Ок, ще взема http://www.iherb.com/now-foods-super-om ... ode=gbs139, Гого маи него препоръчваше. Ако поръчам две опаковки дали ще платя допълнително на митницата?
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Ное 29, 2014 7:01 pm

Направо си поръчай http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... tgels/8305 (същото с двоен обем и излиза по-евтино). Засега го получавам без да ходя до митница.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот vlaivsto » Пон Дек 01, 2014 4:02 pm

Здравейте! От 1година редовно /всеки месец/ си поръчвам рибено масло при цена на транспорта 4щ.д. Днес с изненада установих,че са повишили цената на международната въздушна поща на пратки до 4паунда/1814гр/ на 8,90щ.д.! Имате ли доставка на тази цена и от кога е така?
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Melkat » Пон Дек 01, 2014 4:08 pm

Преди няколко дни и други зонуващи споделиха, че цената на доставката се е вдигнала на 8.9 щ.д.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Дек 01, 2014 4:18 pm

Жалко. :( Цената за доставка от 4$ беше повече от чудесна. Всичко поскъпва за съжаление. Всеки трябва да си направи сметката. Струва ми се, че и при повишената доставка е доста изгодно да си купувам рибеното масло от iHerb. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Дек 01, 2014 4:25 pm

Аз поръчах онзи ден 2 опаковки от 240 капсули и шипинга излезе $6.67 и дискаунт от $5.10 за поръчка над $40. Така че пак мисля че излиза достатъчно изгодно. За 1 опаковка беше $8.90
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта