Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Ное 13, 2014 6:57 am

Петя, какво стана с поръчката ти. Моята, и втората от 18.10 пристигна вчера. Явно към края на годината се натрупват доста пратки. Май ще трябва да пусна още поне 1-2 за да не остана без рибено масло. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот petia » Чет Ное 13, 2014 8:52 am

gogo написа:Петя, какво стана с поръчката ти. Моята, и втората от 18.10 пристигна вчера. Явно към края на годината се натрупват доста пратки. Май ще трябва да пусна още поне 1-2 за да не остана без рибено масло. ;)

Гого, моето също дойде вчера. Когато им писах казаха че може да има забавяне и да чакам , много се забави 32 дни, дано със следващите няма проблем.
Имам и въпрос дано някой ми отговори защото незная как да постъпя. До преди 1 месец взимах рибеното масло по три капсули на ден, по препоръка на Маня снощи минах на 5 бр, но проблема е в това че пия асперин протект,фолиева киселина и отделно Хидрея - която е цитостатик и убива тромбоцитите защото при мен са доста високи и се слепват, а имам и язва та въпроса ми е да не разредим много кръвта .Когато ми взимат кръв през месец заради заболяването стоя по половин час с памука не може да спре кръвта. За сега операции не планирам, но човек не знае какво му носи деня и нощта .По колко да пия по 5 или да си карам както досега по 3 дневно.Благодаря ви за съдействието.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот baci » Чет Ное 13, 2014 10:13 am

Здравейте!
Направена поръчка на 27 октомври, получена на 13 ноември.
Пакет 20/25/15 см - 1.200 кг - 4 кутии от маслото на Гого, с кутия за лекарства и моливче :laugh3: .
От пощата казаха, че ги носят по домовете, но са в намален състав и затова ми се обадиха по телефона, за да си ги вземе сама.
Последна промяна baci на Чет Ное 13, 2014 1:46 pm, променена общо 1 път
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Ное 13, 2014 1:40 pm

petia написа:По колко да пия по 5 или да си карам както досега по 3 дневно.Благодаря ви за съдействието.

Петя, и в последната си книга Бари пише, че приемът на омега 3 трябва да е поне 2,5 г на ден плюс 1 г полифеноли.
Но след като имаш специфично заболяване, може би е най-добре да се посъветваш с лекар. Но дали той ще е наясно с влиянието на по-големи дози омега 3 върху организма - това вече е въпрос на неговата компетентност и следене на новостите в медицината. Все пак тук медиците между нас са единици. Не знам дали някой от тях би могъл да ти даде отговор, без да е подробно запознат със състоянието ти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Чет Ное 13, 2014 4:09 pm

gogo ти поръча ли си от новото рибено масло,което наскоро беше открил? http://www.iherb.com/nordic-naturals-ul ... gels/12949
ще правя поръчка и се чудя от кое да поръчвам...от това,което до сега ползвах http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... =null&ic=8
или от новото :th: :think2: HELP!!!
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Ное 13, 2014 4:46 pm

Силви, не съм поръчвал от Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon Flavor, 1000 mg, 180 Soft Gels, защото не ми е по джоба. Ако ти можеш да си го позволиш няма да сбъркаш - има 5 звезди в ИФОС - какво повече да искаш. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Чет Ное 13, 2014 4:53 pm

gogo всъщност си прав за цената...защо да давам същата сума за една опаковка като мога да си взема поне 2 от това: http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... =null&ic=8
не по лошо? не мислиш ли? аз все едно къща ще си купувам :angel:
ти кое си поръча последно? :bored1:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Ное 13, 2014 6:47 pm

Силви, аз си пазарувам Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Чет Ное 13, 2014 6:56 pm

Gogo, какво ти е мнението за това масло? http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... =null&ic=8
Повече капсули са,нивата са високи и то за прием на една капсула...на мен ми изглежда добре,но ми се иска мнение на експерт :love:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот petia » Чет Ное 13, 2014 7:18 pm

Manya написа:
petia написа:По колко да пия по 5 или да си карам както досега по 3 дневно.Благодаря ви за съдействието.

Петя, и в последната си книга Бари пише, че приемът на омега 3 трябва да е поне 2,5 г на ден плюс 1 г полифеноли.
Но след като имаш специфично заболяване, може би е най-добре да се посъветваш с лекар. Но дали той ще е наясно с влиянието на по-големи дози омега 3 върху организма - това вече е въпрос на неговата компетентност и следене на новостите в медицината. Все пак тук медиците между нас са единици. Не знам дали някой от тях би могъл да ти даде отговор, без да е подробно запознат със състоянието ти.

Маня, права си за всичко, казах на хематолога преди месеци че пия рибено масло, но не и в каква доза.Как да обясня че искам да пия по голяма доза и съм на специален режим и как се чувствам, аз не съм като хората , много болежки имам и не зная коя да лекувам.На своя глава спрях хормоните, но тук нещата са опасни и заболяването е сериозно.Декември съм на контрола , но ако започна да питам да разпитвам много, много не обичат да им се бъркат в лечението нашите лекари.При тая химия която пия ако има начин само с рибеното масло да се оправят нещата защо да не се пробва, но в комбинация с тези лекарства идва много. Къде да питам и да ми обяснят по колко да пия има ли опасност и т.н....
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Ное 13, 2014 8:14 pm

petia написа: Къде да питам и да ми обяснят по колко да пия има ли опасност и т.н....

Петя, въпреки всичко, защото става въпрос за здравето ти, не мисля че не трябва да споделиш с лекуващия си лекар как се храниш, как се чувстваш от режима си на хранене (ако ти чувстваш подобрение и вече имаш и резултати с килограмите есетствено), каква доза препоръчва авторът на диетата ти и как тя се отнася към състоянието ти... Някои стъпки човек не трябва да предприема на своя глава...
Но ако ти се чувстваш добре, ако усещаш подобрение в цялото си състояние, ако се придържаш максимално стриктно към храната в Зоната... Просто сама трябва да решаваш за някои стъпки, които предприемаш, а за други, особено когато имаш сериозен здравословен проблем, е добре да се консултираш с лекар, може не само с един, ако те притеснява факта, че няма да те разберат или ще те откажат от решението ти да си в Зоната.
Аз лично от шепата лекарства, които приемах за високото си кръвно и проблемите с дишането съм останала само на препарата за дихателния си проблем, който е едно сутрешно вдишване след събуждане. Всичко останало просто спрях, защото след третия месец в Зоната кръвното ми почна дори да клони към твърде ниско. А дишането ми е значително по-добре, но все още не съм преодоляла гадните цигари... Сигурна съм, че ако и тях ги спра, месец-два-три след това и препарата за хобба ще стане излишен.
Но аз определено нямам (поне по мое лично усещане) някакви сериозни здравословни проблеми (освен многото излишни килограми, което вече си е жива болест). А и не обичам да ходя по доктори, освен когато "умирам". Просто не съм хипохондричка и не се притеснявам, че тук или там нещо ме приболявало. Но за 9 месеца съм с 18 кг надолу, продължавам упорито да приемам по 6 капсули омега 3 [url]http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecularly-Distilled-Super-Omega-EPA-240-Softgels/8305]Now Foods, Super Omega EPA[/url], които са равни на 3,6 грама и решението да приемам толкова е, след като изчетох доста материали на Бари за рибеното масло. Не съм се консултирала с лекар, но вътрешното ми усещане е, че съм избрала правилния път и дози.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот petia » Чет Ное 13, 2014 8:49 pm

Manya написа:
petia написа: Къде да питам и да ми обяснят по колко да пия има ли опасност и т.н....

Петя, въпреки всичко, защото става въпрос за здравето ти, не мисля че не трябва да споделиш с лекуващия си лекар как се храниш, как се чувстваш от режима си на хранене (ако ти чувстваш подобрение и вече имаш и резултати с килограмите есетствено), каква доза препоръчва авторът на диетата ти и как тя се отнася към състоянието ти... Някои стъпки човек не трябва да предприема на своя глава...
Но ако ти се чувстваш добре, ако усещаш подобрение в цялото си състояние, ако се придържаш максимално стриктно към храната в Зоната... Просто сама трябва да решаваш за някои стъпки, които предприемаш, а за други, особено когато имаш сериозен здравословен проблем, е добре да се консултираш с лекар, може не само с един, ако те притеснява факта, че няма да те разберат или ще те откажат от решението ти да си в Зоната.
Аз лично от шепата лекарства, които приемах за високото си кръвно и проблемите с дишането съм останала само на препарата за дихателния си проблем, който е едно сутрешно вдишване след събуждане. Всичко останало просто спрях, защото след третия месец в Зоната кръвното ми почна дори да клони към твърде ниско. А дишането ми е значително по-добре, но все още не съм преодоляла гадните цигари... Сигурна съм, че ако и тях ги спра, месец-два-три след това и препарата за хобба ще стане излишен.
Но аз определено нямам (поне по мое лично усещане) някакви сериозни здравословни проблеми (освен многото излишни килограми, което вече си е жива болест). А и не обичам да ходя по доктори, освен когато "умирам". Просто не съм хипохондричка и не се притеснявам, че тук или там нещо ме приболявало. Но за 9 месеца съм с 18 кг надолу, продължавам упорито да приемам по 6 капсули омега 3 [url]http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecularly-Distilled-Super-Omega-EPA-240-Softgels/8305]Now Foods, Super Omega EPA[/url], които са равни на 3,6 грама и решението да приемам толкова е, след като изчетох доста материали на Бари за рибеното масло. Не съм се консултирала с лекар, но вътрешното ми усещане е, че съм избрала правилния път и дози.

Маня, благодаря ти :bouquet: .Винаги си била насреща с ценни съвети.Пред голяма дилема съм как да постъпя как да кажа на хематолога /аз съм при най добрия в региона/ че спазвам хранителен режим да свалям килограми когато живота ми зависи от тези лекарства ако ги спра мога да получа инфаркт или инсулт и натам не ми се мисли.А аз съм коренно различен човек, кг свалям бавно за 5 месаца и няколко дни 18 кг това беше миналата седмица.Ако зависи от мен махам всичко и минавам ако трябва и на 10 бр. рибено масло на ден. Ако някой от екипа на д-р Сиърс ми каже че мога да пия 5 на ден и няма да имам пробем веднага ги почвам, снощи пих, но ме беше страх.Живеем в България все пак и да обясня как се чувствам и колко кг съм свалила никой лекар няма да ме вземе насериозно и няма да ме разбере .Безпомощни сме и се оставяме в техните ръце. :hm:
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Ное 13, 2014 9:10 pm

petia написа: Ако някой от екипа на д-р Сиърс ми каже че мога да пия 5 на ден и няма да имам пробем веднага ги почвам,
И от екипа на Бари няма да ти дадат категоричен отговор, ще те препратят към различни негови публикации в сайта. Там също не дават "медицински" съвети. Аз на твое място бих споделила с лекуващия си лекар какво правя, пък да става каквото ще... Но щом заболяването е толкова сериозно не бих рискувала сама да махна лекарствата... Все пак Зоната не е "панацея", въпреки че дава супер резултати. Но за някои подобрения в здравословното състояние се изисква значително повече време, не става за пет-шест месеца и пак да се върнем към старите си навици... Петя, бъди упорита с диетата си, взимай си лекарствата, редовно следи кръвната си картина, щом тя най-вярно показва състоянието на заболяването ти, и прояви кураж да споделиш с лекаря си какво правиш ти самата за здравето си...
Бари е посветил новата си книга на Хипократ, защото още в дълбока древност той е препоръчал: "Нека храната ви бъде лекарство и лекарството — храна!" А Зоната ни учи именно на това, как да превървем храната си в най-доброто средство да поддържаме здравето си - физическо и ментално.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот petia » Чет Ное 13, 2014 10:25 pm

Аз разчитах най вече на тях че може да ми кажат как да пия рибеното масло, но явно ще има разговор с лекаря, дано ме разбере. Рибено масло ще пия по 4 бр . няколко дни ако нещо ми е дискомфортно ще се върна на моята си доза от 3 бр. все пак толкова месеци нямах проблем с тази доза.Стискайте ми палци всичко да е наред , и ако устискам на 4 ще видя кръвните си резултата с по голямата доза какви ще бъдат и съответно ако са по добри ще държа на моето и ще имам доказателства с които да се обоснова и докажа пред лекаря как ми действа Зоната.Маня, незаменима си :hooo:
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Ное 14, 2014 6:31 am

silvy_ba написа:Gogo, какво ти е мнението за това масло? http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... =null&ic=8
Повече капсули са,нивата са високи и то за прием на една капсула...на мен ми изглежда добре,но ми се иска мнение на експерт :love:

Силви, линкът не се отваря. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Пет Ное 14, 2014 10:10 am

Извинявай Gogo.....пробвай сега
http://www.iherb.com/Now-Foods-Ultra-Om ... =null&ic=8
Благодаря ти!
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта