Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Пет Юли 27, 2018 12:04 pm

Danka Stamenova написа:Може ли да се плаща с дебитна карта, или само с кредитна?


Може да се плаща и с Mater Card. Често дебитните са именно такива.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Съб Юли 28, 2018 9:45 am

Danka Stamenova написа:
Може ли да се плаща с дебитна карта, или само с кредитна?

Да, може и с дебитна. iHerb приемат карти VISA, Мастер кард и Американ Експрес, които могат да бъдат дебитни, кредитни или виртуални. Аз ползвам виртуална карта, която ми дава много по голяма сигурност защото я зареждам с необходимата сума само когато ще плащам . Повече можеш да прочетеш в дневника ми пост N:6.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Нед Авг 05, 2018 10:25 pm

Моля за мнение за това? За деца?
https://www.barebiology.com/products/super-hero-dha-omega-3-fish-oil
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот pyroveso » Пон Авг 20, 2018 9:07 pm

PeterStamov,
Доста добро е това (60% DHA+EPA, съотношение като в майчиното мляко /4:1 за DHA/, триглицеридна форма, супер пречистено - 5 звезди...)! И цената му не е лоша - 30 паунда за 3 месеца (по 10-ина паунда на месец), ако му даваш на ден по 1 мл.
600 мг ми се струват малко, дори за дете, но щом хората го препоръчват, изглежда върши работа.
Като качество изглежда трепач. Виж цената дали те устройва.
Погледни и цените на детските в iherb и на това: Madre Labs, DHA 700 Fish Oil, Pharmaceutical Grade, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels
pyroveso
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 10:11 am
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Вто Авг 21, 2018 8:52 am

Мадре 800 го взимаме вече, даже днес пристигат още 2 опаковки. Много ме озадачи в коментарите надолу за Tilapia, от която риба се правят желатиновите капсули. Аз и някакъв дискомфорт чувствам от тях. Вече ги пукам и с лъжицата. Разделям една и на децата - пак с лъжицата. Четирима сме вкъщи и това с доставката на две...абе може да се справим с два акаунта през седмица по две, 800 сега не е налично. Тези течните от горното мнение излизат по-изгодно ако са повече опаковки или комбинация! DHA 700 e готинко, но да имаше и малко от другото, то пък може да си ги комбинираш 800+700!


Хм ако делнем 6 шишенца от детските ида около 52лв. бройката за 3 месеца!

Тези дни си писах с тези от KD Pure последният им клиент са тези http://www.algamo.cz/en/astaxanthin-products/
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот pyroveso » Вто Авг 21, 2018 11:01 am

Човек, все едно ми четеш мислите! И аз си мислех абсолютно същото, даже смятах довечера и на KD Pharma Group да пиша...
Кощунствено е немска компания да произвежда суровината, американци да ни я бутилират, а и транспорт, мита и ДДС да плащаме, като си я внасяме! ( + зверска надценка, ако я внася някой търгаш!)
Имам приятели, които се занимават с разни хранителни добавки. Мога да ги свържа и да ги помоля в някакви подходящи стъклени шишенца да дозират маслото в каквото искаме съотношение (примерно DHA:EPA 4:1) и с някакви 20-30% печалба да ни ги продават. Обзалагам се, че ще излезе в пъти по-евтино от сегашните, стига да си намерят достатъчно клиентела (а таква не вярвам да липсва, като се има предвид за какво иде реч... Едно време /преди ~40 години/ в детската градина всеки ден ни даваха по 2 червени капсулки рибено масло. (И някакви други хапченца - флуорид за зъбите ни даваха.)

Да, и на мен комбинацията 2 х 800 + 1 х 700 ми се струва оптимална... Лошото е, че в момента нито 800, нито 700 има на iherb-а. Някой може ли да помогне с 1 опаковчица, докато дойде топлата вода?

Ако имаш някакъв завързан контакт с KD Pharma Group - можем да се опитаме да го оползотворим...

P.S. Триглицеридна форма на висша мастна киселина си е директно казано мазнина! :) Все едно да кажете, че водата е "водород в оксидна форма"...
Мазнините са естери на висшите мастни киселини с глицерина (глицерола). И понеже той е тривалентен алкохол, образува тройни естери (триглицериди).
Другото, на което му викате "естерна форма" е също естер, само че не с глицерин, а с етилов алкохол (който е едновалентен). Нормално е етиловият естер да разтваря стиропора - молекулата му е 3 пъти по-малка от тази на мазнината (тройния естер с глицерина). Ако вземете примерно етилацетат (естер на етиловия алкохол с оцетната киселина) - той си е направо органичен разтворител, използван в промишлеността... В него стиропорът, че даже и отлята полистиролова чашка ще се "стопят" одма!
pyroveso
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 10:11 am
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Вто Авг 21, 2018 11:56 am

@pyroveso полезно! А нещо за усвояването, че мненията ми се струват размити... ЕЕ и rTG?

На път съм да пусна 6 шишенца от детските. Трите мога да ги споделя!

Те предлагат доста разнообразие! Колко ли струва едно такова? :lol: :lol: :lol:
Bulk oils are packaged under argon in 190kg steel drums, unless otherwise specified.

Изображение
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот pyroveso » Вто Авг 21, 2018 4:14 pm

Ай, ай, варели от по 190 кг (сигурно над 220 литра) - това звучи много сериозно!
Като се има предвид, че ние тука си броим стотинките за 200-300 грама...

Но виж примерно от 4 варела DHA800 TG и 1 варел EPA800 TG би се получила вълшебна смес! :)

За усвоимостта - "триглицеридната" форма със сигурност се усвоява много добре от организма, понеже всички мазнини, които приемаме, са именно в такъв вид. Виж за "етилестерната" нямам никаква представа - как и дали въобще се метаболизира... Логично е да се очаква етилестерната форма да се усвоява по-слабо, понеже такъв вид естери в организма не би трябвало да попадат въобще (освен като аромати от виното и от други ферментирали плодове...). Но това може и въобще да не е така. Не знам!

Колко ти излизат 3 шишенца от детското, евентуално да взема за децата? От София ли си?
А едно от Madre 800 ще ти се откъсне ли от сърцето (че не знам кога ще има пак...)?
То дали е "детско" май няма никакво значение... важното е концентрацията на киселините. За мен DHA е по-ценната от двете, но чета пък че вдигала лошия холестерол, за разлика от EPA-та...
pyroveso
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 10:11 am
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот sotir » Сря Авг 22, 2018 4:57 am

pyroveso написа:Кощунствено е немска компания да произвежда суровината, американци да ни я бутилират, а и транспорт, мита и ДДС да плащаме, като си я внасяме! ( + зверска надценка, ако я внася някой търгаш!)

За мен има неща , които са по-важни от цената. Дали, ако започнат БГ фирми да "разфасоват" суровината, няма да стане като , кашкавала , сиренето, салама ......
п.с. Виждам, че вече има български хомеопатичен сайт, който предлага за деца рибено масло в тригл.форма. Течно 240 мл за 46 лв. Указаното съдържание на сайта за една доза от 5 мг е EPA* 765 mg DHA* 480 mg * като триглицериди - ами останалите 3.8 мг? Natural Factors, SeaRich Omega-3, което вече не е налчино на бъл. пазар и през зимата бях закъсал и купих от него съотношението беше 1500/750 мг в 5 мг. Цитат от отговор от сайта на въпрос защо замръзва при тест във фризер от хомеопатичния сайт
"На кратко, не съм съгласна с това твърдение. Всички естествени рибени масла са смес от няколко вида мастни киселини – наситени, мононенаситени и полиненаситени. Наситените мастни киселини са твърди, дори при стайна температура. В качественото рибено масло те трябва да са отчетливо по-малко от ненаситените такива. Така е и в Норвежко Рибено Масло. Мононенаситените мастни киселини са течни на стайна температура, полутвърди или твърди във хладилник и ЗАМРЪЗВАТ във фризер.Норвежко Рибено Масло съдържа мононенаситени мастни киселини. Те не са отделени, за да не се лишава организмът от ползите им. Единствено продукт, в който омега-3 полиненаситените мастни киселини са изолирани би преминал популяения “фризер тест”, но не бих казала, че този продукт е “истинско рибено масло”."
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот dobsy » Сря Авг 22, 2018 3:23 pm

Здравейте. Сега като няма в наличност Madre Labs, Omega 800 кой е другия най - добър вариант докато има пак наличност. Аз се спрях на Carlson Labs, Wild Caught, Super Omega-3 Gems или Now Foods, Super Omega EPA ?
dobsy
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Авг 22, 2018 1:46 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Сря Авг 22, 2018 8:07 pm

Къде е адреса на това с хомеопатичния сайт?

Всички естествени рибени масла ................... “истинско рибено масло”.[/b]"


Абсолютно вярно, "Всички естествени рибени масла" са хранителни добавки. Тук не правят разлика от фармацевтичен клас. Но....ние нямаме нужда от "истинско рибено масло" защото не е препоръчително да се приема в големи количества заради холестерола, наситените мазнини, замърсявания и т.н!

Мисля, това всички го знаете отдавна ....щото аз от месец! :) :) :)
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот peterstamov » Сря Авг 22, 2018 9:03 pm

Тези чехите (по-горе линка) размених няколко мейла и с тях.....

Изображение

Настояват за това и т.н. мешат го с омегата от KD Pharm. Искат 24 Евро за Algastin CV.
Астаксантин (Astaxanthin)

Only I want to say, that company Algamo is proucer of astaxanthin from alga Haematococcus pluvialis. From oleoresin of astaxanthin we make a SoftGels.
We have 5 products CV, MW, MC, BL, SHN – in which is our astaxanthin and omega 3 acids, because these products are focused for heart, wellbeing, memory, eyes, skin and hair.
Astaxanthin have unique benefits for human health. We added omega 3 acid for support of these benefits. Because we also read this book J (тук май се смее, щото и бях писал за книгата)
We use omega 3 acids from KD pharm (from Germany). This omega 3 acid in TAG forms are very expensive.
Because as I wrote above we are producers of Astaxanthin (the strongest antioxidant in the world). This astaxanthin has the highest quality. Due to we use this expensive omega 3 acid.
At the end we have product Algastin CV, which is very quality.
In the future we don´t know if we will make a product only with omega 3 acid. Because in the market there are a lot of products with omega 3, but usually from label you don´t know if is the acid in TG or EE form.
Customer in the Czech republic usually choose the cheaper product.
The price of Algastin CV for final users is 24 E (including VAT)
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Чет Авг 23, 2018 1:32 am

dobsy написа:Здравейте. Сега като няма в наличност Madre Labs, Omega 800 кой е другия най - добър вариант докато има пак наличност. Аз се спрях на Carlson Labs, Wild Caught, Super Omega-3 Gems или Now Foods, Super Omega EPA ?

Когато ми свършат запасите от Madre Labs, Omega 800 и то продължава да не бъде налично ще си поръчам Sports Research, Omega-3 Fish Oil, Triple Strength, 1250 mg, 180 Softgels. Много качествено рибено масло. Това, което ме възпираше да го поръчвам беше фактът, че си е за митница, но ако Мадрето го няма то ще е моето рибено масло. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот pyroveso » Чет Авг 23, 2018 9:54 am

Сутринта получих по мейла скръбната вест, че Madre Labs DHA 700 вече няма да се предлага от iHerb. Не препоръчваха и нищо като заместител... Изпаднах в паника!
След известно проучване обаче, стигнах до извода, че Madre Labs (или поне част от тях) са се ребрандирали на California GOLD Nutrition.

A Californi Gold DHA 700 си се предлага, при това на подобна цена под $8. Позачетох предоставените в сайта данни и се оказа, че е и триглицерид (въпреки че не го пише никъде на етикета...)

Та за мен това е един и същ продукт с Madre-то. Просто е в друга опаковка.

Огромни благодарности на Гого за колосалния му труд, проучвания, и изобщо цялостния му принос и информации към форума, които поне на мен ми бяха страшно полезни!
pyroveso
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 20, 2018 10:11 am
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Чет Авг 23, 2018 12:04 pm

pyroveso написа:A Californi Gold DHA 700 си се предлага, при това на подобна цена под $8. Позачетох предоставените в сайта данни и се оказа, че е и триглицерид (въпреки че не го пише никъде на етикета...)

Пише го. ;) Виж на гърба на шишенцето. Пише "DHA as TG". :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот sotir » Чет Авг 23, 2018 5:38 pm

peterstamov написа:Къде е адреса на това с хомеопатичния сайт?


https://homeostaza.bg/katalog/
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron