Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот svet_cvet » Чет Мар 15, 2018 10:42 am

Здравейте,
Тази седмица има намаление на РМ на спорт ресърч. https://www.iherb.com/pr/Sports-Research-Omega-3-Fish-Oil-Triple-Strength-1250-mg-180-Softgels/72037 (33,96$, транспорт-1,61$)

Поздрави и хубав ден!
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот GODzillata » Нед Мар 18, 2018 9:15 am

Привет, Гого! :Hello:

Ти се превърна в своего рода експерт по маслата, та да те питам какво мислиш за маслата, добивани директно от водораслите, без да минават през рибите, трупайки по този начин вредни вещества, които после я се пречистят, я не.......визирам продуктите Омега -3 от микроводорасли, като например --> това и други подобни.

Би ли преровил iHerb и да препоръчаш най-добрите масла от водорасли? :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Mila » Нед Мар 18, 2018 4:45 pm

Здравейте,от 2 седмици пия рибено масло и се чувствам едно отпуснато,спокойно и много ми се спи.При някой друг случвало ли се е това усещане?
Mila
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот hristina64 » Нед Мар 18, 2018 9:22 pm

Здравейте! Нова съм в зоната, купих си от това рибено масло, изчетох всичко и пресметнах, че трябва да пия минимум 8 капсули. Правилно ли съм изчислила. Предварително благодаря!
Изображение
hristina64
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 9:04 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот hristina64 » Нед Мар 18, 2018 9:39 pm

Ето и показателите: 1softgel , ERA 180 mg., DHA 120 mg. Моля помогнете! Благодаря!
hristina64
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 9:04 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пон Мар 19, 2018 7:07 am

hristina64 написа:Ето и показателите: 1softgel , ERA 180 mg., DHA 120 mg. Моля помогнете! Благодаря!


Здравей hristina64,

Правилно си изчислила, че ще ти трябат цели 8 капсули и то само за да приемаш минималната доза от 2,5 гр EPA+DHA. Това рибено масло е едно обикновено рибено масло - не е концентрирано, не е пречистено, не е триглицеридна форма. За такива рибени масла д-р Сиърс не препоръчва по-голям прием от 3-4 капсули, което се равнява на около 1 гр EPA+DHA. Виж тук - "Процентно съдържание на омега-3 в рибеното масло -> Каква е дневната препоръчителна доза?"
Поръчването на рибено масло от БГ, поне според мен, е финансово неоправдано. Някъде в моя дневник май, още съвсем в началото на моето зонуване, бях правил сравнение на цените между идентични рибени масла от iHerb и БГ. Е, в БГ цените бяха над 2 пъти по-високи(за едно и също рибено масло) :gunshot:
За основните неща, които трябва да се гледат при купуването на рибено масло виж в дневника ми в пост 4. Към написаното там може да се добави:
-рибеното масло да е триглицеридна форма за много по-добро усвояване;
-да има сертификат от IFOS е голям плюс.
Можеш да ползваш горните препоръки за избор на рибено масло откъдето и да го поръчваш.
Аз редовно си поръчвам Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels, което отговаря на всички изисквания и е най-доброто, не само според мен, като съотношение цена/качество.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Mila » Пон Мар 19, 2018 8:53 am

Mila написа:Здравейте,от 2 седмици пия рибено масло и се чувствам едно отпуснато,спокойно и много ми се спи.При някой друг случвало ли се е това усещане?
Mila
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пон Мар 19, 2018 10:34 am

GODzillata написа:Привет, Гого! :Hello:

Ти се превърна в своего рода експерт по маслата, та да те питам какво мислиш за маслата, добивани директно от водораслите, без да минават през рибите, трупайки по този начин вредни вещества, които после я се пречистят, я не.......визирам продуктите Омега -3 от микроводорасли, като например --> това и други подобни.

Би ли преровил iHerb и да препоръчаш най-добрите масла от водорасли? :)


Здравей Годзи,
Теоретично, продукти добивани от водорасли би трябвало да са по-чисти от тези, добивани от риби. Въпросът е доколко рибеното масло от водорасли е ефективно в сравнение с такова от риба? :th: Прочети тук на първата страница да видиш какво пише д-р Сиърс по въпроса, а аз нямам основание да не му вярвам. ;) Така че за мен остава по добрия вариант - качественото рибено масло от риба. Такова като Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels
Ако все пак държиш на рибено масло от водорасли от iHerb, то виж Nordic Naturals, Algae Omega, 715 mg, 60 Soft Gels, Source Naturals, Vegan Omega-3s EPA-DHA, 300 mg, 30 Vegan Softgels , Natural Factors, Whole Earth & Sea, Marine Algae-3, 450 mg EPA & DHA, 30 Veggie Caps. Грам EPA+DHA от тези рибени масла обаче излизат доста солено, така че освен ако не си веган за мен поне не е оправдано закупуването им. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пон Мар 19, 2018 10:44 am

Mila написа:
Mila написа:Здравейте,от 2 седмици пия рибено масло и се чувствам едно отпуснато,спокойно и много ми се спи.При някой друг случвало ли се е това усещане?


Здравей Мила,
Рибеното масло не би трябвало да те кара на сън. Мога да изкажа обаче една хипотеза, която при мен беше си факт. Аз преди да започна Зоната имах високо кръвно и приемах медикаменти. По едно време и аз започнах да изпитвам подобни чувства на твоите. Оказа се, че кръвното ми е ниско. След спиране на хапчетата за кръвно, което стана по препоръка на лекаря, нещата се нормализираха. Така че провери си кръвното налягане. За това се сещам. Успех и пиши дали има развитие твоят проблем.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Mila » Пон Мар 19, 2018 12:56 pm

gogo написа:
Mila написа:
Mila написа:Здравейте,от 2 седмици пия рибено масло и се чувствам едно отпуснато,спокойно и много ми се спи.При някой друг случвало ли се е това усещане?


Здравей Мила,
Рибеното масло не би трябвало да те кара на сън. Мога да изкажа обаче една хипотеза, която при мен беше си факт. Аз преди да започна Зоната имах високо кръвно и приемах медикаменти. По едно време и аз започнах да изпитвам подобни чувства на твоите. Оказа се, че кръвното ми е ниско. След спиране на хапчетата за кръвно, което стана по препоръка на лекаря, нещата се нормализираха. Така че провери си кръвното налягане. За това се сещам. Успех и пиши дали има развитие твоят проблем.

Здравейте, освен това чувство на отпуснатост ми се появиха и проблеми със стомаха,киселини и оригване.Възножно ли е да е от него или ми се е възбудил гастрита?
Mila
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пон Мар 19, 2018 1:58 pm

Mila написа:Здравейте, освен това чувство на отпуснатост ми се появиха и проблеми със стомаха,киселини и оригване.Възножно ли е да е от него или ми се е възбудил гастрита?

Би ли написала кое рибено масло приемаш?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Mila » Пон Мар 19, 2018 2:24 pm

gogo написа:
Mila написа:Здравейте, освен това чувство на отпуснатост ми се появиха и проблеми със стомаха,киселини и оригване.Възножно ли е да е от него или ми се е възбудил гастрита?

Би ли написала кое рибено масло приемаш?

https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Ome ... gels/65844. Ето това приемам по 2 капсули защото се чувствам ужасно,но пък относно тревожността която имам ми действа перфектно.Незнам какво да правя.
Mila
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пон Мар 19, 2018 3:35 pm

Mila написа:
gogo написа:
Mila написа:Здравейте, освен това чувство на отпуснатост ми се появиха и проблеми със стомаха,киселини и оригване.Възножно ли е да е от него или ми се е възбудил гастрита?

Би ли написала кое рибено масло приемаш?

https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Ome ... gels/65844. Ето това приемам по 2 капсули защото се чувствам ужасно,но пък относно тревожността която имам ми действа перфектно.Незнам какво да правя.


Аз пия от същото и то 3 капсули сутрин и 3 вечер. Нямам такива оплаквания. Мисля, че и доста хора от форума използват същото рибено масло, но не знам някой да е съобщавал за проблеми.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот hristina64 » Пон Мар 19, 2018 5:38 pm

Благодаря, gogo! Това го поръчах без да чета много, сега ще си поръчам от сайта който си дал!
hristina64
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 9:04 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот shtur4e » Пон Мар 19, 2018 9:21 pm

Mila написа:
gogo написа:
Mila написа:Здравейте, освен това чувство на отпуснатост ми се появиха и проблеми със стомаха,киселини и оригване.Възножно ли е да е от него или ми се е възбудил гастрита?

Би ли написала кое рибено масло приемаш?

https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Ome ... gels/65844. Ето това приемам по 2 капсули защото се чувствам ужасно,но пък относно тревожността която имам ми действа перфектно.Незнам какво да правя.

Mila, ако не е тайна, на колко си години и имаш ли хормонални проблеми? Ако искаш, пиши на лична, имам нещо предвид относно тревожността, напълно зоново, по Бари Сиърс.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот moni_89 » Съб Мар 24, 2018 9:45 pm

Здравейте, реших и аз да разгледам маслото Madre Labs с намерение да го заменя от финансова гледна точка с това на Natural factors, но по мои груби сметки не ми излиза кой знае колко по-евтино, че да си заслужава да поръчвам от чужбина, затова се допитвам до вас да видя правилни ли ми са сметките. В едно хапче има 800 мг омега и да кажем ще пия по 3 на ден, за да покрия минималната доза , получава се 2400 мг. В кутийката са 30, тоест за един месец ми трябват 3 шишенца, гледам че едно е 14 лв. Излиза ми на месец грубо 45-50 лв. Маслото на Natural factors ми излиза 2 лв на ден, тоест около 60 лв на месец, само с 10 лв по-скъпо, ако е така, няма да минавам на Madre Labs. Правилни ли ми са сметките? :D
moni_89
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 4:55 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта