Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот dido13 » Нед Апр 15, 2018 11:11 pm

gogo написа:Щом си решил - добре. Като ти дойде направи и теста с фризера и напиши тук резултата - за информация.


Да естествено , ще драсна само че ще мине време понеже пише че на 28ми ще го има в наличност а преждевременно си поръчах 4 шишенца от Madre Labs докато чакам .
dido13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 6:29 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Пет Апр 20, 2018 12:19 pm

Здравейте компанията!
Един много бърз въпрос, защото порових тук-там и тъй като нямам много време /ровичкам през работно време/, не успях да се ориентирам как се смята необходимото количество капсули от рибено масло за деня. Поръчала съм препоръчаното от Гого на Madre Labs Omega 800. Ясно ми е, че препоръчаната доза от д-р Сиърс е 2,5- 3 гр. дневно, но тъй като с математиката съм на "Вие ", търся помощ от публиката. :lol: Ще съм благодарна за подсказването. :blagodaria:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Апр 20, 2018 3:20 pm

чичо Чарли написа:Здравейте компанията!
Един много бърз въпрос, защото порових тук-там и тъй като нямам много време /ровичкам през работно време/, не успях да се ориентирам как се смята необходимото количество капсули от рибено масло за деня. Поръчала съм препоръчаното от Гого на Madre Labs Omega 800. Ясно ми е, че препоръчаната доза от д-р Сиърс е 2,5- 3 гр. дневно, но тъй като с математиката съм на "Вие ", търся помощ от публиката. :lol: Ще съм благодарна за подсказването. :blagodaria:


Здравей чичо Чарли,

Номерът е да разбереш в 1 капсула колко EPA+DHA има. Интересуват ни единствено тези 2 типа омега 3 мастни киселини. Това става, като се погледне на Product Overview в дясно има Supplement Facts -> Serving Size -> число. Това число показва за колко таблетки са дадени вече данните по надолу. В случая с Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels имаме Serving Size: 1 Softgel, т.е в 1 капсула имаме:

    Eicosapentaenoic Acid (EPA as TG) 480 mg
    Docosahexaenoic Acid (DHA as TG) 320 mg
което прави 800 мг. или 0,8 гр EPA+DHA за 1 капсула. Три капсули ни дават 2,4 гр. а четри капсули - 3,2 гр. EPA+DHA.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Пон Апр 23, 2018 8:59 am

Гого, благодаря много за полезната информация. Днес си взех от пощата пратката и довечера ще започна приема . Обаче...... се оказва, че за двама човека са необходими доста капсулки за месец, което ще ми натежи на семейния бюджет. Но както и да е. Случайно да знаеш това масло от крил, което също го има в IHERB, не е ли по-ефективно от рибеното. Поне от първо четене в нета, което видях като инфо, ме насочва към размисъл не е ли по-добре от него да се приема. И тъй като знам, че си много навътре в нещата, разчитам, че може да знаеш отговора на въпроса. Аз благодаря предварително. А дневника ти ми е супер пътеводител. Бъди здрав! Поздрави от Пловдив! :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Пон Апр 23, 2018 9:59 am

чичо Чарли написа:Гого, благодаря много за полезната информация. Днес си взех от пощата пратката и довечера ще започна приема . Обаче...... се оказва, че за двама човека са необходими доста капсулки за месец, което ще ми натежи на семейния бюджет. Но както и да е. Случайно да знаеш това масло от крил, което също го има в IHERB, не е ли по-ефективно от рибеното. Поне от първо четене в нета, което видях като инфо, ме насочва към размисъл не е ли по-добре от него да се приема. И тъй като знам, че си много навътре в нещата, разчитам, че може да знаеш отговора на въпроса. Аз благодаря предварително. А дневника ти ми е супер пътеводител. Бъди здрав! Поздрави от Пловдив! :)

Това е от последните отговори, които Бари Сиърс дава в сайта си във връзка с рибеното масло и другите масла, които съдържат омега-3 мастни киселини.

"Защо рибеното масло превъзхожда това от крил, ленено семе и други омега-3 продукти на пазара?
Рибеното масло се получава чрез загряване на рибата, за да се освободят складираните мазнини. От суровото рибено масло по-нататък омега-3 мастните киселини могат да бъдат рафинирани/пречистени в омега-3 концентрати. Маслото от крил се произвежда от малки скариди, от които се обработва и
извлича чрез използването на разяждащи химикали (хексан и ацетон). Освен това количеството на омега-3 мастните киселини в маслото от крил е много по-малко от омега-3 концентратите извлечени от рибено масло. Маслото от ленено семе е богато на алфа-линоленова киселина (ALA). Въпреки че ALA е омега-3 мастна киселина, тя няма ползи за здравето, освен ако не се преобразува в EPA и DHA. Това преобразуване е много неефективно (около 1-10%), така че ще е необходимо да консумирате големи количества, за да получите същите ползи като от по-малки количества концентрати на омега-3 мастни киселини. "

Надявам се това да отговори на питането ти :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Пон Апр 23, 2018 10:55 am

Маняяяяя, благодаря много за инфото :bigsm21: Супер полезна информация, спести ми много време. И без туй шефа на няколко пъти ме хваща в крачка, че съм в сайта и чета :lol: :lol: :lol: :lol: . Ама много сте напред с материала, бе хора. Аз се регистрирах в 2013 г и след опити от 1 месец се отказах. Минаха бая години, натежах, одъртях, да оставим болежките, които ставаха все повече, но дойде момента да кажа :"баста"! И вече мога да се похваля, че за 1 месец се чувствам друг човек. Книгите и рецептите са ми все по масата у дома. Побърквам се от смятане и комбиниране на продукти, но вие сте свършили невероятна работа тук! Рецепти сте стъкмили бол. Поклон за труда на всички ви! Бъдете здрави, радвам се, че се завърнах тук. :goodluck:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Пет Апр 27, 2018 10:03 am

Здравейте!
Започнах прием на OMEGA 3 с 180EPA + 120 DHA , производство на MADRE LABS. Вече 5 ден - сутрин 2 капсули и вечер 2 капсули. Обачееее дали е от тях не знам, но ми се възпали гастрита. С такъв съм от години. В сайта на IHERB имаше някакъв такъв отзив, че се отразява негативно на проблемните стомаси. Не преполагах, че е от маслото, но ще намаля приема на 2 капсули както е препоръчителната доза по етикета, пък да видя как ще се чувствам. Някой да е имал някакви такива проблеми???? Доста е некомфортно. Подува се стомаха, а и ти престъргва , сякаш си гладен, а нямах тези проблеми до преди да започна приема. :bigsm7:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот shtur4e » Съб Апр 28, 2018 8:55 am

Описаният ефект е възможно да се дължи на желатина в капсулите. Опитай се да приемаш 4 пъти по 1 капсула, което ще намали количеството на евентуалния дразнещ фактор.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Съб Апр 28, 2018 5:29 pm

чичо Чарли написа:Здравейте!
Започнах прием на OMEGA 3 с 180EPA + 120 DHA , производство на MADRE LABS. Вече 5 ден - сутрин 2 капсули и вечер 2 капсули. Обачееее дали е от тях не знам, но ми се възпали гастрита. С такъв съм от години. В сайта на IHERB имаше някакъв такъв отзив, че се отразява негативно на проблемните стомаси. Не преполагах, че е от маслото, но ще намаля приема на 2 капсули както е препоръчителната доза по етикета, пък да видя как ще се чувствам. Някой да е имал някакви такива проблеми???? Доста е некомфортно. Подува се стомаха, а и ти престъргва , сякаш си гладен, а нямах тези проблеми до преди да започна приема. :bigsm7:

Ами първо си взела грешното масло, чичо Чарли. Не MadreLabs Omega 3 е маслото, което препоръчваме, а MadreLabs Omega 800, което вероятно е причината за проблемите ти.
Твоето е на същия производител, но с концентрация за рибено масло клас "здравословни храни", а не фармацевтичен клас рибено масло. От него не пий повече от препоръчаната на опаковката доза, докато си поръчаш правилното. И я раздели на два приема по 1 каопсула. За съжаление то няма ефекта, който има другото масло на същия производител.

2 капсули съдържат 2000 мг рибено масло, а общото количество на омегите е 600 мг, т.е. 30% концентрация
1 капсула от другото съдържа 1000 мг рибено масло, а количеството на омегите е 800 мг, т.е. 80% концентрация.
Просто приемаш прекалено много мазнина, без да получаваш нужното количество омега-3.
Ползвай линка, за да си поръчаш правилното масло. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Пон Апр 30, 2018 12:28 pm

:) Момичета, благодаря че сте ми отговорили. Ами направих аз една проба-грешка с това Омега3. Полакомих се, че броят на капсулките е доста, а изобщо не направих сметка за концентрацията . Нищо , пени се , не пени ще ги изпия. :laugh3: :laugh1: Другата поръчка на Омега 800 пътува вече , така че до дни ще пристигне и тя. На Маня специални благодарности, затова че има търпението за кой ли път да разяснява. :4smile: :bouquet:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот dido13 » Съб Май 12, 2018 7:31 pm

Здревайте трябваше да пиша за това рибео масло:
https://www.iherb.com/pr/Nordic-Natural ... Gels/79934
минава теста със фризера седи си прозрачно и се лее :D след 5 часово седене ,
между другото това :
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Supe ... tgels/8305
минава по същия начин фризера същото се отнася и за madre labs рибеното масло
обаче това е с нова цена и излиза само 27 стинки на грам , се едно лев на ден а наистина е добро май ,
в България е 94 лв а в iherb e 39.70 вл :redfl:
dido13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 6:29 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Нед Май 13, 2018 7:23 am

dido13 написа:между другото това :
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Supe ... tgels/8305
минава по същия начин фризера същото се отнася и за madre labs рибеното масло
обаче това е с нова цена и излиза само 27 стинки на грам , се едно лев на ден а наистина е добро май ,
в България е 94 лв а в iherb e 39.70 вл :redfl:


Дидо, не забравяй обаче, че Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 240 Softgels не е триглицеридна форма, т.е EPA+DHA имат по ниска бионаличност и се усвояват не толкова добре колкото EPA+DHA в Madre Labs, Omega 800, което е триглицеридна форма. Преди да се появи маслото на Madre Labs, маслото на Now Foods беше моят, а и на много други фаворит. Но нещата се променят и сега фаворитът е маслото на Madre Labs. Вярно, че е по-скъпо, но качеството струва пари. И все пак то остава засега най-изгодното като цена/качество на iHerb.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот dido13 » Нед Май 13, 2018 8:24 am

gogo написа:
Дидо, не забравяй обаче, че Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 240 Softgels не е триглицеридна форма, т.е EPA+DHA имат по ниска бионаличност и се усвояват не толкова добре колкото EPA+DHA в Madre Labs, Omega 800, което е триглицеридна форма. Преди да се появи маслото на Madre Labs, маслото на Now Foods беше моят, а и на много други фаворит. Но нещата се променят и сега фаворитът е маслото на Madre Labs. Вярно, че е по-скъпо, но качеството струва пари. И все пак то остава засега най-изгодното като цена/качество на iHerb.


Да вярно това го забравих
dido13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 6:29 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Веста » Вто Юни 05, 2018 6:04 pm

Здравейте!
Смятам да вляза в Зоната от утре.Имам въпрос относно рибеното масло.Разбрах от форума какво да поръчам,но докато пристигне мога ли да пия капсули масло от вечерна иглика-Primoil се казва?Пия го от известно време заради неприятните симптоми на менопаузата.В него мисля,че има Омега 6 мастни киселини.
Веста
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юни 05, 2018 5:30 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Сря Юни 06, 2018 1:35 am

Веста написа:Здравейте!
Смятам да вляза в Зоната от утре.Имам въпрос относно рибеното масло.Разбрах от форума какво да поръчам,но докато пристигне мога ли да пия капсули масло от вечерна иглика-Primoil се казва?Пия го от известно време заради неприятните симптоми на менопаузата.В него мисля,че има Омега 6 мастни киселини.


Здравей,

Рибеното масло съдържа дълговерижни омега 3 мастни киселини, които произвеждат "добри" айказаноиди, докато дълговерижните омега 6 могат да доведат до свръхпроизводство на "лоши" айказаноиди. И двата типа айказаноиди трябва да са в равновесие. За съжаление с храната ние приемаме доста повече омега 6(нап. слънчогледово олио) отколкото омега 3. Повече виж тук в секцията "Мастните киселини в Зоната - омега 3 и омега 6".
Що се отнася до Примоил гледам, че омега 6 в 1 капсула е 50 мг, така че ако намалиш приемането на омега 6 под други форми, напр. да замениш слънчогледовото олио с екстравърджин зехтин и да приемаш адекватни количества омега 3 от качествено рибено масло като Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels, то мисля, че няма да има проблем.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Маня » Сря Юни 06, 2018 2:40 pm

Имаме си нова придобивка -Калкулатор за рибено масло - с негова помощ ще можете след като имате данни от етикета на избраното от вас масло да определите количеството, което трябва да приемате за поддържаща доза, както и за по-специални здравословни състояния. Последната препоръка на Бари Сиърс за поддържаща доза е 3 г омега-3 дневно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта