Стевия

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Стевия

Мнениеот petia » Пет Окт 17, 2014 4:27 pm

Manya написа:Направо си е супер. Не се притеснявай да си я поръчаш и ползваш. И цената е добра.

Е, поне в нещо да съм улучила. Бях накарала детето да ми вземе натурална стевия от аптеката и те му дали тази, като я видях че не е като вашите се накарах хубаво на детето , но явно не съм била права.Поне нещо да става , че каквото купя в последното време така си стои. Аз, сладко не обичам, но да имам нали и аз съм човек .В нас ме дразнят с шоколади и на мен ми се дояжда. От месец и половина не спадам кг това нормално ли е, но пък се смалявам на обем :lol: видимо иначе не съм мерила мерките ,а за 4 месеца и половина са 14 - 15 кг свалени. Четох , че има и задържане на килограми, но при мен не е ли раничко.Спазвам всичко , ям само зелени храни ама те не мърдат и не мърдат :hm:
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Стевия

Зоната
 

Re: Стевия

Мнениеот tsvetito » Вто Май 05, 2015 6:17 pm

А тази стевия как ви се струва http://shop.bb-team.org/niko-erylite-st ... B&sku=3128 - купих я от Кауфланд за почти 10лв. Не очаквах да ми хареса сладостта й, но за кафето е супер!
Петя, аз и да си остана килата, но да сваля обиколките ще съм мн доволна, а на око едва ли ще ти дадат килата, така, че не смятам задържането на килата за проблем, когато мога да нося къси поли и ми стават малките номера дрехи, нали? А и не забравяй, че мускулите тежат повече от мазнинките.
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Маня » Вто Май 05, 2015 6:27 pm

Тя, доколкото виждам от линка, си е за кафе и чай. Просто така е разфасована и е на прах. Има различни форми на този посладител - течни, на прах. И в зависимост от това в какво ще я ползваш, си избираш формата. С течна стевия може дори да се консервират плодове като се добавя желиращо вещество - да речем пектин. И можеш да си имаш относително здравословно "сладко" въглехидратче. Бяха ми подарили едно бурканче сладко от смокини със стевия - само сокчето беше малко по-редичко. Но плодът си беше като от истинско сладко от смокини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Стевия

Мнениеот tsvetito » Вто Май 05, 2015 11:18 pm

На мен за сега ми трябва точно за кафенце/чайче, така, че ми е идеално :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Нед Май 10, 2015 9:52 am

Пробвай тази. Идеална е за кафенце и чайче. Пет капки да достатъчни, дори понякога ми се вижда много сладко. :) И даже в момента е на промоция.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Suzi » Нед Май 10, 2015 3:07 pm

tanita68 написа:Пробвай тази. Идеална е за кафенце и чайче. Пет капки да достатъчни, дори понякога ми се вижда много сладко. :) И даже в момента е на промоция.


Супер, тъкмо и на мен ми трябва за кафенце :yess: Днес се каня да правя поръчка. Аз сега ползвам тази цък Само не знам коя стевия е по-добра течна или на прах :th: Интересното е, че си бях купила една на прах и в съдържанието и пишеше 99 гр. въглехидрат, а на тази от iHerb пише 0 гр. :doNotKnow: Както и да е, по-добре течна стевия, отколкото захар ...
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Нед Май 10, 2015 7:31 pm

Забелязах, че течната няма остатъчен горчив вкус.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Katerinka » Чет Юли 16, 2015 7:42 am

В метро са пуснали Стевиола 500 гр за 3.50 , някой да я е ползвал? Чудя се дали да си взема :th:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Мария_дим » Съб Дек 12, 2015 1:07 pm

:chef1: Здравейте,
тази тема много ме интересува.
Аз пробвах какво ли не, какви ли не подсладители и бях намерила един , който вече от 2 години го няма по магазините.
Иначе сега използвам Стевиолина от Кауфланд и готвя редовно с него. Вкуса е много близък до този на захарта и малките така имат вариант да хапват мъфините и кексовете на мама , без да се притеснявам :)
Препоръвам го и защото е много лесно да се дозира 1:1 със захарта в рецептата ако е 1 чаша захар, слагаш1 чаша стевия, само еко е в грамове го разделяш на 2.Т.е ако е 100 грама, слагаш 50. Иначе аз с течните не мога да се оправя с дозировката и ми е страшно неудобно. :chef1:
Мария_дим
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 12, 2015 12:51 pm
Жена

Re: Стевия

Мнениеот debborah » Съб Фев 06, 2016 1:32 am

Ако ми позволите, дами и господа, нека и аз да се включа в дискусията за стевията.

Две изречения предистория. Денят ми ЗАПОЧВАШЕ /но вече не от 11 януари 2016/ с кафе, цигара и 2 чл захар. Продължаваше с кока кола, шоколад, торта, сладолед и какво ли не още. Захарен маниак. Но странно в теста за кръв захарта си беше в нормалните граници 5,3. През лятото на 2015 отрязах изцяло захарта за 5 дни.Бях я заменила с изкуствен подсладител. На 6-ия ден припаднах. Сега денят ми започва пак с кафе и цигара, но и с 3 капки течна стевия. Признавам си, че много се колебая между половин лъжичка мед или половин лъжичка кленов сироп и често лъжа себе си. Проблемът ми е, че след кафето със стевия ми пресъхва устата. Същото се получаваше и когато пиех кафето с изкуствен подсладител. Дали и тази стевия не е изкуствена? Купих я от Whole foods /в сайта не можах да намеря картинката/, но с 3 - 4 капки кафето или чая наистина стават сладички. Има ли някакъв страничен ефект като аспартайма от който припаднах през миналото лято?
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Katerinka » Съб Фев 06, 2016 12:21 pm

Аз ползвам стевия от 8 месеца, засега нищоми няма :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Маня » Съб Фев 06, 2016 1:25 pm

Да започна с това, че е абсолютно грешно, ако искаш да си в Зоната, да започваш деня си с кафе и цигара. Започва се с чашжа вода и закуската (смутито, което си хареса като закуска е най-доброто решение). Можеш да си изпиеш кафето едва след това - пробвай да е без какъвто и да е подсладител и с 1 ч.л прясно мляко например. Не всеки обича горчиво кафе, но е за предпочитане да не е подсладено. Аз пък не мога да пия подсладено кафе, с какъвто и подсладител да е.
Стевията е естествен продукт, не е химия. Извлича се от растението (е, с химико-физически технологии :laugh4: ), но си е естествен продукт както меда, кленовия сироп, сиропа от агаве, петмеза от фурми.
Ако толкова не можеш да преглътнеш кафето горчиво и се притесняваш от другите естествени подсладители, добави му 1/2 ч.л. мед.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Стевия

Мнениеот debborah » Съб Фев 06, 2016 3:57 pm

Слушам Маня,

От много години денят ми започваШЕ така, но ще опитам от утре 7 февруари да го променя. За съжаление вече е късно днес. Първо почнах с кафето и после видях съвета. Наистина ще опитам. Между другото си бях купила сок от Нони. Според указанията се пие сутрин на гладно по 2 супени лъжици. Вече съм изгълтала половината бутилка, но не усещам кой знае какъв резултат. Може би ще дойде по-късно.
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Стевия

Мнениеот ruseva_83 » Пон Фев 15, 2016 1:49 pm

pipilota написа:Да, и аз така знам- когато се прекали със стевията тогава почва да нагарча. Аз като правя сладкиши, добавям стевия, опитвам, добавям, бъркам малко пак опитвам, и така. Ако леко започне да ми нагарча, спирам до там. После след като се е опекло нещото (сладкиш или каквото е там) не горчи. Въпросът е да не се пракалява :bow:


Пробвай със Стевиолина (Steviolina). Няма този нагарчаш вкус, за който говориш. Преди беше само по био магазините , а сега май е навсякъде. :)
ruseva_83
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Фев 15, 2016 1:42 pm
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Мария_дим » Пон Фев 15, 2016 2:38 pm

ruseva_83 написа:
pipilota написа:Да, и аз така знам- когато се прекали със стевията тогава почва да нагарча. Аз като правя сладкиши, добавям стевия, опитвам, добавям, бъркам малко пак опитвам, и така. Ако леко започне да ми нагарча, спирам до там. После след като се е опекло нещото (сладкиш или каквото е там) не горчи. Въпросът е да не се пракалява :bow:


Пробвай със Стевиолина (Steviolina). Няма този нагарчаш вкус, за който говориш. Преди беше само по био магазините , а сега май е навсякъде. :)


Ето от мен един линк за моята стевия http://podsladitel.pazaruvaj.com/podsla ... -p30789883 ,
но по магазините е по-евтина ,към 3 лв.
Четох , че оригиналната стевия е от планините на Парагвай,а тази макар че се опакова в Гърция , всъщност е точно от Парагвай.
Мария_дим
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 12, 2015 12:51 pm
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Tonkata » Пон Фев 15, 2016 9:52 pm

Мария_дим написа:............ за моята стевия http://podsladitel.pazaruvaj.com/podsla ... -p30789883 ,
но по магазините е по-евтина ,към 3 лв.
Четох , че оригиналната стевия е от планините на Парагвай,а тази макар че се опакова в Гърция , всъщност е точно от Парагвай.

Дано се заблуждавам, но преди време се бях загледала в информацията на етикета на тази стевия и забелязах доста подозрителни добавки и то в сериозни количества. Ако прецениш, прегледай още веднъж етикета :)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта