Стевия

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Стевия

Мнениеот Italiano » Сря Мар 12, 2014 5:46 pm

Аз пак да си кажа, че преработената стевия ми е съмнителна - течна, на кристали ...
Ама вие си знаете.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Стевия

Зоната
 

Re: Стевия

Мнениеот TheCatCharli » Чет Май 08, 2014 11:03 am

На стевиите, които съм взимал от Iherb за съдържание пише 0 г. П,0 г. В и 0 г. М. Но то няма как да е близо до грам при положение, че това съдържание е за доза - Serving Size: 5 Drops (0.16 ml) :laugh:

Вчера влезнах в магазин за здравословни храни и имаше стевия на прах за 5 лева. Въздържах се да я взема заради етикета. Съдържание на Въглехидрати 90 гр. на 100 гр. На мен ми се стори много. Какво ще кажете. Става ли за взимане? :think2: Цената е доста добра.
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Чет Май 08, 2014 11:39 am

TheCatCharli написа:На стевиите, които съм взимал от Iherb за съдържание пише 0 г. П,0 г. В и 0 г. М. Но то няма как да е близо до грам при положение, че това съдържание е за доза - Serving Size: 5 Drops (0.16 ml) :laugh:

Вчера влезнах в магазин за здравословни храни и имаше стевия на прах за 5 лева. Въздържах се да я взема заради етикета. Съдържание на Въглехидрати 90 гр. на 100 гр. На мен ми се стори много. Какво ще кажете. Става ли за взимане? :think2: Цената е доста добра.

Нещо май е бъкана с добавки. Не звучи добре такова съдържание на въглехидрати. Аз бях попаднала тук на нещо подобно, зарадвах се, че си намерих стевия, но после като се загледах в етикета и установих, че има всичко друго, но не и стевия. По-точно стевията беше минимално количество, колкото да си оправдае името на продукта.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот TheCatCharli » Чет Май 08, 2014 1:34 pm

И мен такава мисъл ме навя. Но като се замислих.... стевията нали е на листа, а при листата не трябва ли преобладаващо да присъстват въглехидрати? :hm: (noobthoughts)
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 4:51 pm

TheCatCharli написа:На стевиите, които съм взимал от Iherb за съдържание пише 0 г. П,0 г. В и 0 г. М. Но то няма как да е близо до грам при положение, че това съдържание е за доза - Serving Size: 5 Drops (0.16 ml) :laugh:

Вчера влезнах в магазин за здравословни храни и имаше стевия на прах за 5 лева. Въздържах се да я взема заради етикета. Съдържание на Въглехидрати 90 гр. на 100 гр. На мен ми се стори много. Какво ще кажете. Става ли за взимане? :think2: Цената е доста добра.

Ако имаш предвид тази стевия, на прах
Скрит текст:
Изображение

аз ползвам такава от повече от 5 години.
Тя съдържа разтворими фибри от цикория и 97% пречистен екстрат от стевия. Предполагам затова има въглехидрати, заради цикорията, но ти използваш по много по-малко от грам, така че това количество е реално незначително.
Аз от 1 година ползвам премиум, това е по-новият вариант, защото е още по-концентрирана и почти не нагарча, за разлика от другата.
Другата стевия, която ползвам е био стевия, стрити листа.
Скрит текст:
Изображение
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот TheCatCharli » Съб Май 10, 2014 11:17 pm

Взех премиум варианта. Мерси за инфото, хипо. :bouquet:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Нед Май 11, 2014 10:35 am

Моля, дано да останеш доволен. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Karrita » Нед Май 11, 2014 11:01 am

TheCatCharli написа:Взех премиум варианта. Мерси за инфото, хипо. :bouquet:

От къде?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Стевия

Мнениеот TheCatCharli » Нед Май 11, 2014 8:37 pm

От София в магазин за здравословно хранене на македония №3 на спирката в посока петте кюшета.
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 3:10 pm

eldass написа:
Скрит текст:
И аз ползвам стевия, но сега не ми се е получавало нагарчане...

Елдас, ти каква стевия ползваш?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот eldass » Пон Май 12, 2014 3:24 pm

Първо такава и с нея си хапвах печена тиква цяла зима. Но в момента имам отворено шише от тази, с нея си подслажат прясното мляко вкъщи.

Скрит текст:
Опитах няколко от тортите на първа стевия сладкарница, която работи със Стевия лукс и там не усетих никакво нагарчане.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Пон Май 12, 2014 3:46 pm

Мерси, Елдас. Явно е въпрос на вкус, на мен Стевия лукс, доста ми нагарча. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Karrita » Вто Май 13, 2014 2:00 pm

eldass написа:Първо такава и с нея си хапвах печена тиква цяла зима. Но в момента имам отворено шише от тази, с нея си подслажат прясното мляко вкъщи.

Скрит текст:
Опитах няколко от тортите на първа стевия сладкарница, която работи със Стевия лукс и там не усетих никакво нагарчане.

Втората много ми харесва, съжалявам, че не взех повече като бяха на промоция по 1 евро. Ама взех една за проба и после свърши промоцията :(
От доста време се каня сега да взема за проба от първата в течен вариант, ама сега пък Хипо вика, че нагарча.... :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Стевия

Мнениеот Маня » Вто Май 13, 2014 2:31 pm

Karrita написа:Втората много ми харесва, съжалявам, че не взех повече като бяха на промоция по 1 евро.
Те, когато са на промоция можеше да се купи само 1 бройка за 1 евро. Така че, не си пропуснала. Аз пробвах 2 дни след първата поръчка да направя нова, но вече си беше на редовната цена. :lol: Не успях да излъже системата :lol:
Последна промяна Маня на Вто Май 13, 2014 3:25 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Вто Май 13, 2014 3:22 pm

Става ако си поръчаш с друг вкус - те бяха на промоция бая време, но аз успях да си взема само от натуралната и с вкус на шоколад, ванилията беше изчерпана. А после си вземах още една от тази без аромат, но вече на редовна цена. Още не съм я отворила защото не съм свършила първата.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Вто Май 13, 2014 3:27 pm

Karrita написа:
eldass написа:Първо такава и с нея си хапвах печена тиква цяла зима. Но в момента имам отворено шише от тази, с нея си подслажат прясното мляко вкъщи.

Скрит текст:
Опитах няколко от тортите на първа стевия сладкарница, която работи със Стевия лукс и там не усетих никакво нагарчане.

Втората много ми харесва, съжалявам, че не взех повече като бяха на промоция по 1 евро. Ама взех една за проба и после свърши промоцията :(
От доста време се каня сега да взема за проба от първата в течен вариант, ама сега пък Хипо вика, че нагарча.... :think2:

Kari, от Стевия лукс, течната не съм я пробвала, само тази на прах. Но тя стевията по принцип ми нагарча, въпрос на вкус и свикване. :) На мен например, в овес, в кисело мляко, чай и кафе ми е много вкусна, но в сладкиши, някак не ми се услажда. :noo: А децата, ако им сложа в чая, веднага усещат, че е стевия и не искат да го пият. :bored1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта