Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Алкална вода

Мнениеот hrizantema » Нед Апр 09, 2017 5:54 am

vlaivsto написа:Ето тук са изредени някои заболявания, които се лекуват с пиене на мъртва и жива вода:

Болки в ставите на ръцете, краката и гръбнакът – шипове. 3-4 дни, 30 минути преди лягане се пие половин чаша мъртва вода. Болните места се намокрят с мъртва вода, която се втрива в кожата и за през нощта се прави компрес с мъртва вода.
Дерматит – първо трябва да се види коя е причината предизвикала възпалението.Обривите да се намокрят само с мъртва вода. С мъртва вода се изплакват също устата, носа и гърлото.
Запек – да се изпие половин до една чаша (200 мл) жива вода. При необходимост може да се направи клизма с жива вода.
Вагинит – затоплена до търпимост активирана вода се вкарва със спринцовка – първо мъртва вода, а след 8-10 минути жива вода.
Хрема – 2-3 пъти да се промива носа с мъртва вода, а след това да се изпие чаша мъртва вода.
Изгаряния – изгорелите места се обработват внимателно с мъртва вода като мехурите не се пукат. След това се прави обливане с жива вода и се правят превръзки с жива вода.
Подуване на ръцете и краката – 3 дни по 4 пъти на ден преди ядене се пие по 100 гр. мъртва вода, вторият ден по 150 гр. мъртва вода, а третия ден 100 гр. жива вода.
Остиохондроза – препоръчва се да се пие по 3 пъти на ден преди ядене, един ден мъртва вода, а другия ден жива вода. На болните места да се прави компрес с мъртва вода. Процедурите продължават до 10 дни.
Повишено кръвно налягане – сутрин и вечер да се пие по половин чаша мъртва вода, ако кръвното налягане и се повлиява да се пие 3 пъти на ден мъртва вода, докато налягането се нормализира.
Понижено кръвно налягане – да се пие 3 пъти по 100 мл. жива вода.
Диария – да се изпие 100 мл. мъртва вода, желателно е да се въздържаме от хранене.
Разширени вени – местата където вените са разширени се промиват с мъртва вода, а след това се поставя компрес от жива вода.
Акне – сутрин и вечер лицето се измива с гореща вода и сапун, изтрива се и се облива с мъртва вода. Местата, където са се появили пъпки се мокрят с мъртва вода по-често.
Екземи – преди началото на лечението поразеният район се почиства с гореща вода, след което се намокря с мъртва вода и се оставя да изсъхне, 4 до 5 пъти през деня мястото се мокри с жива вода последователно 4-5 дни.
Ерозия на шийката на матката – затоплена мъртва вода със спринцовка се вкарва, след 10 минути същата процедура се прави с жива вода. Тази процедура може да се приложи няколко пъти на ден.

Ще потърся още информация по въпроса, но вероятно пиенето на мъртва вода при определени условия помага при някои заболявания

Излекувах болки в гърба и ръцете с пиене на вода 2 литра на ден, като редувах чешмяна, минерална и трапезна и се стараех минералната да е максимално алкална - обикновено Горна Баня. И така продължавам. Сега чета и събирам мнения за алкализиращ апарат.
Но, тези писания за пиене на киселинна вода от къде са, кой е проучил въпроса, дали е научно обосновано и подплатено с изследвания - не е ясно. :hm:
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот hrizantema » Нед Апр 09, 2017 6:15 am

vlaivsto написа:"При някои заболявания (ракови тумори, фибро-миоми) използват и жива, и мъртва вода. Както ми обясни все същият лечител (както виждате, получих от него доста полезна информация), мър¬твата вода е необходима, за да убие вредните микроорганизми, a живата - за да вдъхне енергия в отслабналите от болестта тъкани."
Горното ми звучи достоверно, затова исках някой друг от форума да потвърди това с реални резултати - наистина е правдоподобно бактериите и всички вредни микроорганизми да не виреят в кисела среда. Пак казвам, че пия мъртва вода само въднъж сутрин на гладно/може и да е плацебо ефект, незнам/, а през целият ден съм на алкална вода, така че реакцията на организма ми е предимно алкална/имам предвид РН на урината, което всъщност удостоверява това/ И наистина болките в ставите отшумяха.

Вредните микроорганизми виреят точно в кисела среда и точно за това трябва да се алкализира организма.
Какъв е този "лечител" не знам, но след изчетена тонове международна литература по въпроса, никъде не срещнах твърдение, че вредните микроорганизми ги убива киселата среда и че на раково болни се дава киселинна вода. По - голяма простотия не бях чувала.
Майко мила. :stupid:
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот krasykp » Пон Фев 19, 2018 1:39 pm

Здравейте,

от близо месец съм на режим зоната и съм много доволен от него. Опитвам да го спазвам максимално и като цяло мисля че се справям :) Покрай този режим се зачетох във форума, и попаднах на темата за алкалната вода.

Доста се зарибих, но предполагам както при повечето хора искам да видя и черно на бяло някакви резултати от тестове. Сравнително лесно и бързо успях да се сдобия с лакмус за измерване на pH на водата и започнах да тествам.

Ето какво показаха и моите тестове:

https://ibb.co/jTLC37

Изображение


Пиша доста грозно, така че ще опитам да обобщя:

Вода:
Чешмяна от кана Брита
Чешмяна
Девин

И от трите води, лакмуса се оцвети по един и същи начин. На снимката има малко разминаване в цвета, но по-скоро това е защото тестовете ги правих един след друг, и първите започнаха еко да засъхват, както и да променят цвета (съвсем леко), но за мен разликата в киселинността е минимален.

И при трите води, според цвета определих че pH е между 7 и 8.

Не съм много сигурен дали правя правилно измерването, защото просто наливам вода с каквато температура дойде, и малко след потапянето във водата, цвета е по-близо до 7, като след още някакво време, цвета се доближава до 8 ... та в кой момент са най-точни измерванията ... не ми е ясно :)

Понеже исках да проверя и дали лентичките засичат що-годе правилно pH, тествах как ще реагират и на:

вода с няколко капки винен оцет - pH стана около 5

добавих още оцет, и pH стана около 4

вода със сода бикарбонат - pH стана около 10

Не съм сигурен, доколко са верни тези лентички (най-евтините възможни съм взел, защото такива намерих), но предвид показаните резултати, мисля че показват сравнително вярно, и най-вече спокойно може да се използват за сравнение (кое е по-киселинно и кое е по-основно).

Относно каната Брита - някъде в темата прочетох че увеличават киселинността, но поне според моите измервания не виждам такова нещо.

Ясно ми е, че по-важния показател е ORP, но за съжаление в момента нямам уред за измерване, но съм си поръчал и се надявам следващата седмица да пристигне. Като е в мен, ще направя нови измервания с него, и ще постна резутатите.

Интересно ми е и някой друг дали е правил подобни замервания и може ли да ги сподели (особено с ORP измервания)

И последно - тествах моето pH - веднъж вчера около 17:00 (ясно ми беше, че през деня съм ял различни неща, също и съм пил доста вода). Тази сутрин повторих теста веднага след ставане, преди да съм приемал всякакви течности - и двете измервания показаха pH точно 6 (урина). В момента убеждавам жената да се тества, също и децата ... та скоро ще имам още повече данни, защото искам ако започна/започнем прием на ионизирана вода, да имам данните преди/след :)
krasykp
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 30, 2018 4:57 pm
Мъж

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Нед Юни 24, 2018 8:05 am

Краси, резултати? :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот loa » Вто Сеп 11, 2018 10:06 am

GODzillata може ли да споделиш мнението си за каната за алкална вода. Плюсове и минуси. :)
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот optimeon » Пон Май 03, 2021 9:26 pm

каква е цената и? на каната
optimeon
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 02, 2020 1:36 pm

Предишна


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта