Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Алкална вода

Мнениеот elinka_at » Чет Сеп 03, 2015 2:55 pm

wizzow написа:Здравейте,
С интерес пречетох темата за йонизираната алкална вода и вземайки предвид, че доста от съфорумците споделят положителните ефекти от примането и, реших и аз да пробвам, и дори си поръчах от Амазон кана с филтър, който освен че повишава алкалността на водата, също я йонизира до известна степен. Производителя цитира, че се получават отрицателни стойности на ORP. Поръчах си и ORP тестер и pH лентички, ще видим колко е ефективна каната.

Здравейте WIZZOW, може ли да напишете мнението си за каната за алкална вода, която сте си поръчали, какви стойности показаха лентичките и ако сте доволни моля за линк да си я поръчам и аз! Много искам да си купя машина, но немога да направя най-добрия избор за мен!
Приемам мнения и съвети на всички съфорумци, които имат опит с машини и кани за алкална вода, бих била много благодарна, ако ми помогнете с избора!
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот Valeria33 » Съб Ное 21, 2015 8:55 pm

Някой да е купувал Адва-алкална вода с магнезий на Био Груп Инвест Стара Загора? Бутилката е 2литра и я купувам по 1,50 лв бройката.Питам защото търся по-голям грамаж,идва ми скъпичко и редувам вода+лимон и тази алкална вода.Проверих по етикета адреси,имейли.Отникъде ни вопъл, ни стон.
Valeria33
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 7:18 am
Близо до морето
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Вто Фев 16, 2016 9:15 pm

ПРОДАВАМ уред за мъртва и жива вода GL-5

ПАРАМЕТРИ:
Обем на контейнера - 5 литра
Добив на води:
Жива вода - 2,4 литра (Ph-10.5)
Мъртва вода - 1,7 литра (Ph-3.3)
Работно напрежение - 220 волта
Консумирана мощност - 70/100 вата
Автоматично изключване на активатора при сваляне на капака.

Снимки:

Изображение

Изображение

Пращам по куриер.
Цена като нов - 71 лв.
Давам го за 50 лв., ползван е 2-3 пъти и само ми заема място, тъй като нямам време да се занимавам с него.
За контакти - лични съобщения.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот nympheacea » Сря Юни 29, 2016 1:26 pm

Имам питане.
Купих си като показаната по-горе кана. Според инструкцията "минах" няколко води. Киселинната ми се оцветяваше от каления съд, но вече спря, така, че би трябвало вече системата да е годна за експлоатация.
Та питането ми е, при вас какъв вкус има алкалната вода. Моята е нещо много специфично, винаги съм си мисляла, че само киселата трябва да има вкус и мирис. Вашите машини и кани каква алкална вода правят, имам в предвид като органолептични качества.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Чет Сеп 08, 2016 4:25 pm

Да се похваля с новата си придобивка: :smdance:

Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Съб Сеп 10, 2016 2:41 pm

Оф, край на мъкненето на туби с вода! :mrgreen: :smdance:

Изображение

Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот elinka_at » Сря Сеп 14, 2016 10:46 am

Здравейте,
След като научих от пипи за алкалната вода, взех да проучвам машините и тъй като са много скъпи трудно взех решение какво да купувам. Свързах се директно с производителите на Chansan. Предложиха ми много изгодни оферти,за цялата си продукция, но при закупуването минимум на 2 машини от един и същи вид. Тук немога да прикача офертата им, няма тази възможности или аз незнам как става. Някой ако иска да се комбинираме в закупуването на машина мога да му изпратя офертата на имейла.
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Fresh_IR » Съб Сеп 17, 2016 4:38 pm

Здравейте искам да попитам дали някой знае може ли да се пият хранителни добавки с алкална вода и като е доста различна дали няма да намали тяхното действие или напротив благодаря предварително
Fresh_IR
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 4:08 pm
Мъж

Re: Алкална вода

Мнениеот green_energy » Съб Ное 05, 2016 11:12 pm

elinka_at написа:Здравейте,
След като научих от пипи за алкалната вода, взех да проучвам машините и тъй като са много скъпи трудно взех решение какво да купувам. Свързах се директно с производителите на Chansan. Предложиха ми много изгодни оферти,за цялата си продукция, но при закупуването минимум на 2 машини от един и същи вид. Тук немога да прикача офертата им, няма тази възможности или аз незнам как става. Някой ако иска да се комбинираме в закупуването на машина мога да му изпратя офертата на имейла.



Здравей,

Моля, пусни ми цените и на кой уред си се спряла имам интерес,ако цените ме удовлетворяват.

мерси :)
green_energy
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 11:10 pm
Мъж

Re: Алкална вода

Мнениеот Mihaela » Чет Ное 10, 2016 8:42 pm

Elinka_at и аз се интересувам, бихте ли пуснала цените за йонизаторите.
Mihaela
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 8:37 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Съб Дек 03, 2016 1:11 pm

3 месеца по-късно вече сме изпили 1 000 л. алкална вода.
Иначе досега да съм купил 100 туби по 10 л. минерална вода за около 350 лв., което ще рече, че в рамките на година апаратът се изплаща и се спестява хамалогията по мъкнене на тубите. :smdance:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот milenzh » Чет Дек 15, 2016 3:27 pm

Здравейте,
Нов съм тук и отскоро съм "запален" по алкалната тема
Някой би ли могъл да ми помогне с избор на йонизатор ,но машинката а не разни кани?
Има ли в Бг доставчик освен Канген и Павирани?...Техните са доста скъпички и май се ориентирам към онлайн поръчка от китсйски или американски сайт....както виждам повечето са тайвански или китайски...
Благодаря предварително
milenzh
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Дек 15, 2016 3:22 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот Ваня » Нед Яну 22, 2017 10:29 am

Водата може да се алкализира с хума. Тя създава алкална среда и е безвредна. Не съм мерила ph, но за това, за кието я пих се получи. Сега обмислям да започна пак , но не целодневно, а само сутрин.
Ваня
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 10:06 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот hrizantema » Нед Апр 09, 2017 5:04 am

Kalina написа:Здравейте, реших да споделя и аз как си подържам рH около 7. Сутрин на гладно пия по една к.л.сода бикарбонат с гореща вода от кафе машината , добавям една 1ч.л.лимонов сок, задължително трябва да се получи реакция без л.сок не се получава, една седмица пия следващата почивка.


Содата не се приема с лимон, защото киселината неутрализира основата и все едно нищо не правиш.
Приемат се отделно, най - малко с един час разлика. :) Иначе и двете са алкални за организма, но приети отделно.
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот hrizantema » Нед Апр 09, 2017 5:11 am

eldass написа:sidtus, наливам чешмяна вода /с рН 6,8/ във филтърната кана Брита, която става с рН 5,4. На един или 1,5 литра филтрирана вода добавам около 3-5 гр. сода /чеана лъжица/ и става 7,4 рН.
Не знам дали организмът се алкализира като цяло. Но според моите опити с урина се получи промяна - от рН 5,6 в началото, до 7,4 рН в момента 2 часа след хранене. За ориентир лентите, с които разполагам са със скала от 5 до 8,2 рН с 11 степени /5 - 5,4 - 5,8 - 6,2 - 6,6 - 6,8 - 7- 7,2 - 7,4 - 7,8 - 8,2/. За около 10 дена настъпва промяна, дори по-малко.
Скрит текст:
Тук има спезиалицирана информация за продукт с калиев цитрат при висока киселинност независимо от причината.
http://neopharm.bg/%D0%B7%D0%B0-%D1%81% ... 0%B8%D0%B5

По принцип алкалността на организма чрез урина или слюнка с тест ленти най - реално се измерва сутрин веднага след ставане преди да си приел каквото и да било, :), в продължение на една седмица, и се вземат средните стойности. :)
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот hrizantema » Нед Апр 09, 2017 5:42 am

Pipilota написа:Мъртва вода - демек киселинна...не си правете експерименти да пиете каквато и да е, и колкото и малко да е киселинна вода...
На всички раково болни РН то в кръвта им е под 7.... колкото по-алкални сте, толкова по далече ще стоите от подобни страшни болести....


Абсолютно вярно! ;)
Но искам да попитам, защо за външно приложение се използва киселинна вода.
Нали разните там гъбички и бактерии си живуркат най - прекрасно в кисела среда. :th:
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта