Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 27, 2014 10:07 am

Tony написа:
GODzillata написа:Доакто чакам каната от Китай, си поръчах едно БГ устройство ---> това.....сигурно ще върши някаква работа... :hm:


Сподели ефекта като получиш тази джаджа, моля.

Гледахме ги и ние с мъж ми тези апарати, но тук са по 2000 € и засега ще изчакаме с покупката. От месец пием вода с лимон - за лятото е чудесно решение. ;)


Обезателно! :)

Според мен няма смисъл човек да се изхвърля с няколко бона за джаджа, която може да се направи и с подръчни средства.
Руснаците, които са откривателите на тази вода, са направили и ползват съвсем примитнивни устройства, които вършат същата работа като скъпите, само дето не са толкова фешън и са в пъти по-евтини. :idea:

Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот Tony » Нед Апр 27, 2014 10:16 am

хихи, Годзи, точно същото нещо гледаше и мъж ми... май ще прави подобен и той. Още повече, че тук водата от чешмата е с по-добри показатели от бутилираната. Ползваме филтърна кана, но и купуваме понякога за смяна и бутилирана.
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Алкална вода

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 2:55 pm

Tony написа:хихи, Годзи, точно същото нещо гледаше и мъж ми... май ще прави подобен и той. Още повече, че тук водата от чешмата е с по-добри показатели от бутилираната. Ползваме филтърна кана, но и купуваме понякога за смяна и бутилирана.

Тони, не знам каква кана ползвате за вода, но ако е "Брита" по-добре да я забравиш. Един приятел установи, че техните кани правят водата киселинна, като няколко пъти е измервал рН-то. На въпрос към тях защо никъде не са го написали това - естествено не е имало адекватен отговор... :notagree:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот baci » Пон Апр 28, 2014 4:30 pm

Че то и киселинната вода има приложение. :bigsm54:
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 4:53 pm

Съгласна съм, супер е за изплакване на устата, миене на зеленчуци и дезинфекция. Дори при хрема и болки в гърлото при простуда действа, щото убива разни вируси и бактерии. Ама за пиене хич не е ок, освен ако няма стомашно-чревно разстройство ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот Tony » Пон Апр 28, 2014 5:18 pm

Tatyana написа:
Tony написа:хихи, Годзи, точно същото нещо гледаше и мъж ми... май ще прави подобен и той. Още повече, че тук водата от чешмата е с по-добри показатели от бутилираната. Ползваме филтърна кана, но и купуваме понякога за смяна и бутилирана.

Тони, не знам каква кана ползвате за вода, но ако е "Брита" по-добре да я забравиш. Един приятел установи, че техните кани правят водата киселинна, като няколко пъти е измервал рН-то. На въпрос към тях защо никъде не са го написали това - естествено не е имало адекватен отговор... :notagree:


Татяна, "брита" е, да. Аз също я меря преди и след каната... нашата вода тук е се оказа доста алкална и рН-то пада след каната с около 0,8-1 единици рН, но когато добавя лимон, или малко сода се покачва също, така че не ми е проблем. Мъж ми е леко вманиячен на тема що-годе свясна храна и имаме къде що се сетиш джаджи за измерване на нитрати, Рн-метър и разни подобни...та има и с какво да меря. :) За нас, за момента това е решението - филтлирана вода с лимон. Пък той ще майстори йонизатор. Иначе би било срамота да не се справи - бир парче ДФН. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Алкална вода

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 5:27 pm

Щом го мерите рН-то, тогава всичко е ок. И аз добавям лимонов сок или сода. А като мъжа ти измайстори това чудо да ни се похвалиш и да споделиш повече инфо за него :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 28, 2014 6:52 pm

Направо да почва серийно производство с преференции за съфорумници. ;)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот Tony » Пон Апр 28, 2014 7:52 pm

Непременно ще споделя. В момента е зает с работа и учение, но ще го ръчкам да намери време и да го направи - ще пиша подробно само да измерим и резултатите след като/ако проработи. :)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Пет Май 02, 2014 8:06 pm

Дойде ми джаджата, ударих вече 2 литра жива вода.....не се чувствам по-жив де :th: .....лек чанч е, защото след всяка употреба трябва да се мие с памуче с оцет, водите /живата и мъртвата/ трябва да се съхраняват в стъклени съдове на тъмно.....и прочие, все леки усложнения, които явно скъпите апарати нямат, ама... :hm:

Ето за какво иде реч:

Изображение

Изображение


В общи линии, като гледам изпълнението, тук има за не повече от 15 - 20 лв. материал, другото е труд и печалба.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот sidtus » Пет Май 09, 2014 1:20 pm

Здравейте,

чета ви напоследък много (от месец съм в Зоната), но до момента не съм писала. Изключителна мотивация давате! Благодаря ви и ви пожелавам успех по пътя към супер-здравето :hug:

Интересувам се от алкалната вода и искам да ви попитам дали мога да я постигна с добавяне на калий към водата и да имам същия ефект - алкална вода - гледам ей този продукт
http://www.iherb.com/Twinlab-Liquid-Potassium-Liqui-K-Sugar-Free-Unflavored-16-fl-oz-480-ml/31411#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=potassium%20liquid&rc=535&sr=null&ic=3

Ако някой го е използвал, нека да даде мнение, какво е нормалното количество на ден , за да си в алкалната част на pH.

Поздрави и благодаря :bouquet:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот HippoDel » Пет Май 09, 2014 3:16 pm

Здравей sidtus!
За първи път чувам, калият да има отношение към pH на водата. :think2: Ти някъде прочете ли го това. Дай малко повече инфо.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот sidtus » Съб Май 10, 2014 9:20 am

Здравей Hippo,

Става дума за течност, която добавена към водата прави водата алкална, в iHerb, а и в други USA сайтове се продават, много популярно е това например, което е приблизително 50 лв:

Въпросния продукт liph

Търсейки в мрежата други такива продукти попаднах на продукта (в линка по-долу), който по информация върху него съдържа Potassium (Калий)

Alkazone, Alkaline Booster with Antioxidant, 1.2 fl oz

Та си мисля, че Кaлий като течност би трябвало да ми върши същата работа, добавен към водата да я прави алкална - линка към продукта, за който вчера писах - Twinlab-Liquid-Potassium

:bouquet: :bouquet: :bouquet:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот HippoDel » Съб Май 10, 2014 12:40 pm

sidtus,
Мерси за поясненията, сега ми стана по-ясно. :)
Но за съжаление, не мога да дам мнение по въпроса, защото не съм ползвала такива продукти, дано някой по-компетентен се изкаже по въпроса. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот eldass » Пон Май 12, 2014 12:26 pm

Аз бях спряла за известно време да слагам сода във водата. Сега отново си я пия така с рН около 7,5.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот sidtus » Пон Май 12, 2014 1:31 pm

eldass, здравей!

А това само със содата ли го постигаш? Колко слагаш приблизително на литър за да постигнеш pH 7,5?

Hippo написа:...дано някой по-компетентен се изкаже по въпроса. :hug:


Hippo, благодаря ти :hug:

Сега съм си поръчала тест ленти от iHerb и ще изтествам добавянето на Калий как влияе върху водата... :think2:

До колко обаче тази вода (алкализирана), независимо как е постигната ... било то със сода бикарбонат, Калий, знам ли... дгуги добавки... помага на организма да алкализира - и кога след колко време...

Нека някой с опит каже, благодаря :bouquet: :bouquet: :bouquet:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron