Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Яну 28, 2016 2:59 pm

loveandlove написа:Объркващо е малко, тъй като нахут, боб, леща, грах един път се водят въглехидрати, според сиърс, а според веганите протеини.

В изброените от теб храни със сигурност има протеини. Бари Сиърс не отрича това. То си е прост научно доказан факт.
Но Бари Сиърс не ги брои при пресмятането на блоковете, защото протеините в растителните продукти (с много малко изключения) не се усвояват от организма поради фибрите, които съдържат.
Затова според Зоната са въглехидрати, а според веганите - протеини.
И вече ти си решаваш на кое да се довериш и от коя страна да го "погледнеш".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот loveandlove » Чет Яну 28, 2016 9:59 pm

Italiano написа: В изброените от теб храни със сигурност има протеини. Бари Сиърс не отрича това. То си е прост научно доказан факт.
Но Бари Сиърс не ги брои при пресмятането на блоковете, защото протеините в растителните продукти (с много малко изключения) не се усвояват от организма поради фибрите, които съдържат.
Затова според Зоната са въглехидрати, а според веганите - протеини.
И вече ти си решаваш на кое да се довериш и от коя страна да го "погледнеш".

благодаря за отговора.
loveandlove
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 01, 2015 12:13 pm
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот sotir » Пет Фев 05, 2016 7:53 pm

Здравейте
От този http://shop.bb-team.org/syntrax-nectar?sku=799 25 гр ли са 3 ПБ?
При термична обработка, например печене и вместо яйца в к.мляко слагам от него ще загуби ли качествата си?
Или трябва да се разтваря само в течности?
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Фев 05, 2016 9:06 pm

sotir написа:Здравейте
От този http://shop.bb-team.org/syntrax-nectar?sku=799 25 гр ли са 3 ПБ?
При термична обработка, например печене и вместо яйца в к.мляко слагам от него ще загуби ли качествата си?
Или трябва да се разтваря само в течности?


1 БП е 7,7 г, закръгляваш на 8. 3 блока ще са 23-24 г. И 25 да сложиш няма да е грешка. Точно този е медицински и е препоръчително да се ползва без топлинна обработка. Идеален е за смути с някакъв плод и ядки. Можеш да го комбинираш с 1 БП+1БВ кисело мляко като добавиш 2 блока от него и да включиш само 2 БВ от плодове или зеленчуци. И с домат става страхотно смути. В него вместо ядки можеш да добавиш зехтин. Става като студена доматена кремсупа, особено ако добавиш и някоя зелена подправка - магданоз, копър, кориандър. Можеш да смесиш 1,5 блок домат с 0,5 блок лук за още по приятен вкус. Нарязваш зеленчука, протеина размиваш в малко водичка, изсипваш в блендер и добавяш още малко вода и завърташ.. И става приказка :icecream: :icecream: Могат да се ползват и домати от консерва. Можеш да комбинираш с краставица и чушка и ще стане като гаспачо..
Не забравяй, че при ползване на протеин на прах мазнината се удвоява като количество.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот sotir » Съб Фев 06, 2016 6:08 pm

Маня написа:
sotir написа:
Не забравяй, че при ползване на протеин на прах мазнината се удвоява като количество.

Благодаря, това не го бях чел.
Това означава ли , че ако направя сок от 1 1/2 портокол = 3 ВБ с 24 g от този протеин, необходимо е да изям 18 бр. бадеми?
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Фев 06, 2016 6:17 pm

sotir написа: Това означава ли , че ако направя сок от 1 1/2 портокол = 3 ВБ с 24 g от този протеин, необходимо е да изям 18 бр. бадеми?

Да. Ако имаш блендер, можеш предварително да накиснеш ядките за няколко часа. В моя дневник има инфо кои ядки и семена по колко време се киснат, за да се събудят. И вече накиснатите ядки да ги смелиш заедно с портокала (целия, не само сока, защото сока му вече е в червената категория). Бари не препоръчва да се пият сокове от плодове и зеленчуци, а да се консумират целите или в смляно състояние, за да се приемат и съдържащите се в тях фибри и да не навлизат прекалено бързо въглехидратите им в кръвния поток.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Snow4eva » Съб Юни 25, 2016 8:20 am

Здравейте и в протеиновата тема! :)
Тъй като преди малко беше време за закуска, исках да се допитам до мнението ви.
Поради причината, че съм вегетарианка, набавянето на протеини при мен става главно от яйца, риба и млечни. /До преди няколко месеца бях веган с желание за суровоядство, но не се получи. Единственото, което стана напоследък е голямо количество въглехидрати, които прецакаха май донякъде баланса ми и тотално теглото/.
За да се справя с протеиновите блокове и за да не намразя изварата преждевременно реших да ползвам и протеин на прах.
Избах този - по финансови и вкусови причини :)
http://b2b.silabg.com/bg/6862-PhD-Diet- ... oCq0fw_wcB

Въпросът е дали е правилно изчислението ми, че 1 ПБ е 10 гр. от този протеин.
Между другото е уникален с този вкус на белгийски шоколад - забърках 50 мл вода с 10 гр. протеин и прибавих 140 гр. ягоди на парченца- стана ягоди с шоколад :chef1:
Въпросът ми също е дали мога да разтварям 10 гр. от протеина в съвсем малко количество течност - напр. в 50 мл вода или да го забърквам с изварата от Lidl за по-сметаново-млечен вкус/ по 1 ПБ от всяко от тях/ и да го таксувам за 2 ПБ?/
По принцип не обичам много сладко /което е прекрасно :laugh4: / но понякога ми се иска малко шоколад :)
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Юни 25, 2016 9:54 am

Ако питаш мен, бих казала, че не си направила най-добрия избор на протеин. Всички овкусени протеини имат добавки. Това което успях да видя е, че той съдържа и въглехидрати, и мазнин, освен протеина. И много добавки.
По-добрият избор би бил неовкусен суроватъчен протеин изолат - например този NOW SPORTS - WHEY PROTEIN ISOLATE - НЕОВКУСЕН - 544 Г или този SYNTRAX - NECTAR MEDICAL - 454 Г SY2423. И двата са по 8 г за 1 БП.

Колкото до смесването му с друг млечен продукт - нямаш никакъв проблем. Можеш да го смесваш с прясно, кисело, цедено кисело мляко, извара, котидж сирене, да добавяш водичка за разреждане.

Ако протеинът е неовкусен ти дава идеална възможност да го комбинираш не само с плодове, но и със зеленчуци. В моя дневник може би ще откриеш доста идеи за смути с протеин, защото и аз съм почти вегетарианка (особено в пролетно-лятно-есенния период, малко пилешко или телешко филе зимата). Можеш да си правиш шоколад с авокадо и всякакви бърканици. Количеството протеин се брои за блок и с млечния продукт - ставата два блока.

Правилно си изчислила 10 г за 1 БП :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот kiki » Пет Яну 13, 2017 1:28 pm

Моля за мнение за този протеин.Със стевия е ,но колко грама е 1 блок? https://www.z-konzept-nutrition.de/en/p ... y-protein/
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Яну 13, 2017 1:39 pm

По формулата за изчисляване по етикет:

700/74 приблизително 9-10 г за 1 БП

Аз лично предпочитам неовкусени протеини - това ми дава повече възможности да ги комбинирам - със зеленчуци, с плодове, да си правя бонбони, халва, да си добавям вкусове с различни подправки. Поне на мен този не ми допада :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот kiki » Пет Яну 13, 2017 5:35 pm

Благодаря,Маня! :)
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот baggio12 » Пет Апр 07, 2017 1:22 pm

Аз пробвах една нова марка. Името е малко странно - GYM BEAM. Купих си от протеина им gym beam true whey, вкус chocolate brownie и ми харесва като вкус. Някой друг ползвал ли го е, за да сподели? Давам и линк ако искате да го видите - https://fitnesidobavki.com/shop/%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%b8%d0%bd%d0%b8/gym-beam-true-whey/
baggio12
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 9:56 pm
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот mimeta » Сря Апр 12, 2017 1:59 pm

Italiano написа:
loveandlove написа:Объркващо е малко, тъй като нахут, боб, леща, грах един път се водят въглехидрати, според сиърс, а според веганите протеини.

В изброените от теб храни със сигурност има протеини. Бари Сиърс не отрича това. То си е прост научно доказан факт.
Но Бари Сиърс не ги брои при пресмятането на блоковете, защото протеините в растителните продукти (с много малко изключения) не се усвояват от организма поради фибрите, които съдържат.
Затова според Зоната са въглехидрати, а според веганите - протеини.
И вече ти си решаваш на кое да се довериш и от коя страна да го "погледнеш".

Това е ценна информация, бях я пропуснала. Като готвя гледам етикетите, но при тези храни от сега ще гледам само какво пишат за количеството въглехидрати.
Има ли и други такива, които да си добавя в списъка?
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот doval » Сря Апр 12, 2017 11:17 pm

Здравей mimeta,

Всичко що е "расло на кокъл" е протеин. :)
Всичко което се движи само, както и продуктите от него е протеин.
Животни /вкл. и риба и морски продукти/ заедно с яйца, мляко, сирене и т.н са протеини
Като само млякото е смесен продукт, т.е. протеин + въглехидрат.
Брои се за протеин и соята, за да могат веганите да спазват зоната :)

Надявам се за 00:16ч. да съм успял да го обясня :)

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Предишна


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта