Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Яну 06, 2014 9:27 pm

Хипо, ако дори се колебаеш между няколко пак сподели, че да ги подложа на най-подробни изследвания :msmile6:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Яну 06, 2014 9:33 pm

Karrita написа:Мерси много Пламче за изчерпателния отговор. Аз обаче пак съм в невиделица какъв протеин да си поръчам. Ако някой може да ми препоръча добър протеин в средния ценови диапазон ( 60лв) моля да го направи. :lol:

Да бъда честна с теб това ми беше фаворит за цена- качество, но просто няма как да е сладък, с шоколадов вкус и да няма някакъв вид захар. Единственият вариант е ако има стевия, но те са малко по-скъпи. Ако искаш напълно чист протеин- без никакви добавки- вземи си изолат, но НЯМА НИКАКЪВ ВКУС :(
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Яну 07, 2014 12:03 am

Plam4e22 написа:Хипо, ако дори се колебаеш между няколко пак сподели, че да ги подложа на най-подробни изследвания :msmile6:

Ей Пламче, ти как ме усети, че се колебая м/у 2? :) ;)
Всъщност те са един вид, само разликата м/у двата е, че единият е по-пречистен.
Малко ще те затрудня, защото сайта е на датски, но можеш да ползваш гугъл преводач, а и със съгурност някои неща ще ги разбереш и без превод. Не знам, може да го има и някъде в други сайтове на английски(но се съмнявам, това е датска марка), но ти си знаеш и ще се оправиш, не се съмнявам. Това е първият http://www.bodylab.dk/shop/bodylab-whey-100-176p.html супер пречистен, съответно по-скъп, а този е другият http://www.bodylab.dk/shop/bodylab-whey-100-663p.html.
Отстрани на "Smag"-това значи вкус, има да си избереш различни вкусове.
А отдолу под снимките има нещо като табличка с надписи. Кликваш в/у съответния надпис и от долу ти излиза информацията. "Beskrivelse"-описание,"Næringsindhold"- хранително съдържание, тук са описани всички съставки, като най-отгоре със синьо са различните вкусове, като кликнеш на определен вкус ти излиза съдържанието на съответния протеин, "Anmeldelser"-отзиви. Предполагам, че за теб ще е най-важно второто.
Подсладители, в тези с вкус, са сукралоза и ацесулфам К, които мисля, че са вредни. Но аз по-принцм мисля да си взема натурален. А дали мога да го пека, например в тесто?
Надявам се да не те измъча много. :shy: :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот mnv » Вто Яну 07, 2014 2:34 pm

Здравейте, някой има ли опит с протеина на Хербалайф, Формула 3?
mnv
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 12:35 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Яну 07, 2014 11:51 pm

mnv написа:Здравейте, някой има ли опит с протеина на Хербалайф, Формула 3?

Много странното е :bigsm19: , че никъде не успях да изровя съставките в най-подробния им вид. Страшно съм скептична към тази марка :refuse: ,. защото са самозванци и неутвърдили се като марка на пазара. Ако е показан някакъв състав, то той е абсолютно недостатъчен. Имат няколко вкуса, които са сладки, и никъде не е посочено какъв подсладител е използван, какъв е вида на протеина, какви други съставки има (аминокиселини и др.). Ако намериш някъде да има таблица със всичко, което е в състава, много ще съм ти благодарна.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Яну 08, 2014 1:25 am

HippoDel написа:
Plam4e22 написа:Хипо, ако дори се колебаеш между няколко пак сподели, че да ги подложа на най-подробни изследвания :msmile6:

Ей Пламче, ти как ме усети, че се колебая м/у 2? :) ;)
Всъщност те са един вид, само разликата м/у двата е, че единият е по-пречистен.
Малко ще те затрудня, защото сайта е на датски, но можеш да ползваш гугъл преводач, а и със съгурност някои неща ще ги разбереш и без превод. Не знам, може да го има и някъде в други сайтове на английски(но се съмнявам, това е датска марка), но ти си знаеш и ще се оправиш, не се съмнявам. Това е първият http://www.bodylab.dk/shop/bodylab-whey-100-176p.html супер пречистен, съответно по-скъп, а този е другият http://www.bodylab.dk/shop/bodylab-whey-100-663p.html.

Подсладители, в тези с вкус, са сукралоза и ацесулфам К, които мисля, че са вредни. Но аз по-принцм мисля да си взема натурален. А дали мога да го пека, например в тесто?
Надявам се да не те измъча много. :shy: :hug:

Хипо, благодарна съм , че не живееш в Китай :bigsm25: , че тогава нямаше да ме има година, защото щях да разкодирвам протеинови кодове :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Радвам се, че попита и разбира се, не е никакъв проблем за мен да седна да си поиграя с моя приятел Google :text-google: Откакто съм се унесла в обясненията ти, минало е около час и нещо докато стигнах до заключението, че всичко всъщност си е съвсем просто: евтиното винаги има малко повече недостатъци за изглаждане :laugh4: Та разбираш, че с цената си плащаш по-малкото мазнини и въглехидрати, което бих казала, че е съществено. Неутралният вариант на скъпото има 90гр на 100 гр порция, а другия е 80гр, за сметка на което има повече от другите нежелателни съставки (въглехидрати и мазнини). Чисто и просто, ще вземаш малко повече за 1 блок- около 8.75 грама. Нямам нищо против него дотолкова, доколкото не си вземеш с някакъв вкус, защото..... :refuse: :refuse: :refuse: ти. Хипо, сама си каза, че подсладителите и сукралозата, са сууупперрр недопустими. Сукралозата си е чисто и просто Спленда-Когато тялото разгражда този вид хлорни съединения, той отделя силно токсични бипродукти. :gunshot: Не на Сплендата или Е955!!!!
В пъти предпочитам варианта на Карита пред тази спленда. :bigsm28:
Та когато си е неутрален, чисто и просто можеш да си го печеш и слагаш в тестото, което си много хитро. има рецепта за протеинови палачинки, която все още не съм пробвала, но само четох за нея :ok:
Така че давай смело напред и си поръчвай което и от двете искаш- направи ми много добре впечатление колко хубаво са си описали нещата , къде е произведено, как е опаковано и съставките му също са много добри. Първото, по-скъпото е само с суроватъчни изолати -> вероятно най-доброто (респективно и най-скъпото), което може да намериш на пазара в наши дни.

Вторият- евтиният е Концентрат, смесен с микрофилтриран изолат -> също толкова добър избор. Има си всичко, от което имаш нужда- комбинация от изолат, суроватъчен концентрат , много аминокиселини, които ако тренираш са страшно важен фактор.Накратко- има няколко основни вида суроватъчен протеин -
1.концентрат
2. изолат
3. Бета и Алфа Лакталбумин
4. Хидролизирани суроватъчни пептиди
Най-добрите произвозители на протеин в света комбинират всички тези видове суроватка за да се създаде максимално ефективен биологичен спектър, а точно това си отговаря на всички изисквания да се нарече добър и на сносна цена за нивото си. Просто не е толкова концентриран и цената му е понижена вследствие на смесицата на изолат с концентрат. Но това някои смятат, че е най-добрият вариант, така че давай смело :bigsm15:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Яну 08, 2014 8:51 am

Мило Пламче,
Много ти благодаря! Значи е по-добре да си взема от по-скъпия. Всъщност цената му е 65 лв. за килограм, което не е много скъпо нали? Аз никога до сега не съм си купувала и не съм се интересувала от протеини и хич не съм в час. :think2: Даже има вариант да си купиш 2 или повече и излиза малко по-евтино, ама аз си мисля, че 1 кг си е, така или иначе, множко. :laugh: Честно да ви кажа още се чудя, дали въобще да си купувам, защото аз съм привърженик на истинската храна, но пък от друга страна е доста удобно да си има човек в къщи, за да може да балансира някои храни или пък за навън. Между другото, ако се пие чист, може ли да се разтвори само във вода или е гадно?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот mnv » Сря Яну 08, 2014 11:14 am

Plam4e22 написа:
mnv написа:Здравейте, някой има ли опит с протеина на Хербалайф, Формула 3?

Много странното е :bigsm19: , че никъде не успях да изровя съставките в най-подробния им вид. Страшно съм скептична към тази марка :refuse: ,. защото са самозванци и неутвърдили се като марка на пазара. Ако е показан някакъв състав, то той е абсолютно недостатъчен. Имат няколко вкуса, които са сладки, и никъде не е посочено какъв подсладител е използван, какъв е вида на протеина, какви други съставки има (аминокиселини и др.). Ако намериш някъде да има таблица със всичко, което е в състава, много ще съм ти благодарна.

Преди време съм пробвала Формула 1 и Формула 3, но съм запазила само кутията от шейка. Ако ви интересува, ще преведа състава и ще го напиша тук. Пише изолат соеви протеини, фруктоза, соев лецитин... и т.н. Още не мога да се ориентирам кой продукт в състава е добър ..
mnv
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 12:35 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Яну 08, 2014 12:57 pm

Пламче, извинявай за нахалството, но пак да попитам за мнението ти.
http://shop.bb-team.org/now-foods-whey-protein?sku=564
http://shop.bb-team.org/now-foods-whey- ... te?sku=552
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Яну 09, 2014 11:09 am

Karrita написа:Пламче, извинявай за нахалството, но пак да попитам за мнението ти.
http://shop.bb-team.org/now-foods-whey-protein?sku=564
http://shop.bb-team.org/now-foods-whey- ... te?sku=552

Мила Каритке, виждам добре си се насочила към Стевия- съдържащи продукти, но ВИНАГИ :dum: има още нещо, особено когато е протеин с някакъв вкус. В този случай е фруктозата :http://www.silabg.com/bg/751-NOW-Whey-Protein.html
Много ми харесва съдържанието на този съвсем приличен протеин и честно казано, бих го похвалила, НО :but: ...тази фруктоза пак ми бърка в здравето. Не си мислите, че съм се вманиачила с тези захарни опасности- искам само да ви покажа няколко статии, за да внеса повече светлина :
http://www.bb-team.org/articles/4584_Toksichnost-na-plodovata-zahar-fruktoza
http://www.puls.bg/health/food/news_2711.html
Това си е чист търговски трик: описаното е главно стевията, а после, като се зачетеш по-подробно :msmile7: - гледаш още някакви "УЖ" съвсем незначителни допълнения.
Затова аз си препоръчвам неовкусени протеини:
http://www.silabg.com/bg/7770-NOW-Whey-Protein-Isolate-Unflavoured.html
счита се за най-висок клас протеин (по-качествен от суроватъчния концентрат). Чистият изолат е филтриран по-добре от концентрата и има по-малко количество мазнини и въглехидрати. Счита се, че суроватъчният протеин е с най-високо качество тъй като има най-висока биологична стойност и се усвоява най-бързо от организма. Суроватъчният протеин има най-високо съдържание на най-важните аминокиселини - тези с разклонена верига (BCAA) и на глутамин, които осигуряват положителен азотен баланс.
Хипо-това е за теб-> Продукта не е овкусен и има по-високо съдържание на протеин спрямо овкусените варианти. Може да се използва за готвене - за повишаване на белтъчното съдържание на вашите ястия. Няма изкуствено добавени оцветители, овкусители или подсладители. Продукт с 90% съдържание на протеин.

П.С. Цената му малко ме хвърли недоумение :bigsm42: , това си е жив обир- за 1/2кг- 43лв, a няма разфасовка от 1кг- директно си продават 2кг за 153лв :bigsm17:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Яну 09, 2014 11:29 am

mnv написа:Преди време съм пробвала Формула 1 и Формула 3, но съм запазила само кутията от шейка. Ако ви интересува, ще преведа състава и ще го напиша тук. Пише изолат соеви протеини, фруктоза, соев лецитин... и т.н. Още не мога да се ориентирам кой продукт в състава е добър ..

Mvn, моля те, недей да ми даваш целия състав, защото ще трябва да го "разпъна на кръст" :refuse: само тези 3 -съставки са ми достатъчни, за да ти кажа НЕ!!!! Ако питаш защо? 1-во има фруктоза, за която можеш да прочетеш малко преди този пост;
2-ро много СОЯ в този продукт.Да кажем, че забравям факта какво ГМО е соята, то ако искаш качествен протеин, последното нещо, което ще се досетя е соята, а и ще имаш много газове :laugh: :laugh: :laugh:
П.С. има и много изследвания, които са "ЗА" соевия" протеин, но едва ли точно този продукт-имам предвид тази фирма, е това, за което говорят. Ако случайно си вегетарианец- разбирам те и най-вероятно това ще е добър вариант> Погледни ако обичаш тази статия:[url]http://media.silabg.com/soev-protein-news221.html[/url]
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот mnv » Чет Яну 09, 2014 12:02 pm

Plam4e22 написа:
mnv написа:Преди време съм пробвала Формула 1 и Формула 3, но съм запазила само кутията от шейка. Ако ви интересува, ще преведа състава и ще го напиша тук. Пише изолат соеви протеини, фруктоза, соев лецитин... и т.н. Още не мога да се ориентирам кой продукт в състава е добър ..

Mvn, моля те, недей да ми даваш целия състав, защото ще трябва да го "разпъна на кръст" :refuse: само тези 3 -съставки са ми достатъчни, за да ти кажа НЕ!!!! Ако питаш защо? 1-во има фруктоза, за която можеш да прочетеш малко преди този пост;
2-ро много СОЯ в този продукт.Да кажем, че забравям факта какво ГМО е соята, то ако искаш качествен протеин, последното нещо, което ще се досетя е соята, а и ще имаш много газове :laugh: :laugh: :laugh:
П.С. има и много изследвания, които са "ЗА" соевия" протеин, но едва ли точно този продукт-имам предвид тази фирма, е това, за което говорят. Ако случайно си вегетарианец- разбирам те и най-вероятно това ще е добър вариант> Погледни ако обичаш тази статия:[url]http://media.silabg.com/soev-protein-news221.html[/url]

Plam4e22, супер, благодаря за съвета, ще търся друг протеин. Все още съм нова тук и не мога да се ориентирам добре.
mnv
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 12:35 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Яну 09, 2014 1:25 pm

Пламче, много благодаря за мнението ти.
Не мисля обаче, че фруктозата в протеина е опасна, защото е в малки количества, а и аз употребявам протеин два пъти в седмицата. Това са незначителни количества фруктоза, а и освен това приемът на протеин е зоново балансиран. Така, че не мисля че е толкова страшно положението :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Яну 09, 2014 5:29 pm

Karrita написа:Пламче, много благодаря за мнението ти.
Не мисля обаче, че фруктозата в протеина е опасна, защото е в малки количества, а и аз употребявам протеин два пъти в седмицата. Това са незначителни количества фруктоза, а и освен това приемът на протеин е зоново балансиран. Така, че не мисля че е толкова страшно положението :lol:

Сууупер съм съгласна с теб, Каритке :bigsm18: . И честно казано, Зоната е така добре балансирана, че малките количества фруктоза биха били просто леко некомфортни, но нищо, което да ни събори :bigsm15: Един вид се превръщаме в "озоновечени" :laugh4:
П.С. ВНИМАНИЕ!!! :but: В никакъв случай не насърчавам яденето на фруктозни продукти, а просто одобрявам този протеин с малко количество фруктоза!
Даже днес отидох да си купувам протеинче и си мислех да избера точно този, който си имашер малко фруктоза в него, защото и цената и качеството са съвсем добри. Още повече и аз не одобрявам заместването на храна с някакви прахчета, но понякога наистина нямам време да готвя и ям.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 09, 2014 6:24 pm

Ох, :oh: нещо съвсем се омотах. Е в крайна сметка, кой е най-качествения протеин с вкус, подсладен със стевия? Аз така и не разбрах. :( Може ли един линк, моля? :pray:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Яну 09, 2014 9:46 pm

Karrita написа:Пламче, извинявай за нахалството, но пак да попитам за мнението ти.
http://shop.bb-team.org/now-foods-whey-protein?sku=564
http://shop.bb-team.org/now-foods-whey- ... te?sku=552

Хипо, тези и двата имат стевия и са много добри по показатели. Ако ти намериш някое и друго протеинче със стевия, моля, сподели това с нас :pray:
П.С. Намерих ето този протеин, който е наистина много евтин, имайте предвид че има минимални количества въглехидрати (захар) и мазнини. Единственият недостатък е, че не е описан подробно като съставки :think2: : http://www.silabg.com/bg/6765-SYNTRAX-Whey-Shake.html
Хипо, искам да ти споделя, че намирам все повече и повече рецепти с протеин, които лесно могат да бъдат "настроени" според зоната :love: Ето линкче: http://media.silabg.com/10-vkusni-recepti-s-protein-na-prah-news791.html
Последна промяна Plam4e22 на Пет Яну 10, 2014 12:24 am, променена общо 2 пъти
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта