Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Фев 20, 2014 8:17 am

Eldass, и на мен толкова ми излезе, обаче аз го изчисляваме по друг начин , който е малко объркващ: (31:24) * 7= 9.04 :yess:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот eldass » Чет Фев 20, 2014 9:17 am

Е, нищо де :laugh4: важен е резултатът и да не се превишават протеините, щото тия 29 гр. са си 3 БП. Аз се :о като видях толкова много протеин за 1 блок 29 гр., при положение, че този които проемам е 7,8 гр. за 1 блок.
Твоят начин е много лесен, Пламче ;) ще взаимствам.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот kazakova » Чет Фев 20, 2014 10:24 am

Е много хубаво .
То за това аз не свалям .
От 15 дни в зоната 1 килограм .
Всеки ден грешки ! Или протеина ще сгреша или мазнините -ужас !
Но ще се науча !
Ако видя по- добър ефект няма и да се откажа !
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Фев 21, 2014 8:39 am

Казакова, не знам защо до сега не бях обърнала внимание на тази ГОЛЯМА грешка. Добре, че Елдас има орлов поглед над нещата :laugh4:
П.С. Няма нужда от безпокойство, важното е, че си на прав път и знаеш какво правиш ( за разлика от хората, които се тъпчат като луди с протеини, за да наддават :notagree: )
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот koshuta » Пет Фев 28, 2014 2:07 pm

Здравейте отново
Проучих повече въпроса за протеините и реших, че няма да си купувам соев протеин. След като прочетох цялата тема до тук + разни други статии, в момента се колебая кой от тези два протеина да си купя:
http://www.silabg.com/bg/7770-NOW-Whey-Protein-Isolate-Unflavoured.html

http://www.iherb.com/Country-Life-Gluten-Free-BioChem-Sports-100-Whey-Protein-Powder-Natural-Flavor-12-3-oz-350-g/1804
Целта, за която ми трябва хубав протеин е да го използвам за готвене. Примерно искам да си направя ориз с праз и маслини по Зоната като добавя и проетин (но не искам да е месо). Какво ще ме посъветвате?
Знам, че по Зоната не е добре да се яде ориз, картофи и тн, но вкъщи много обичаме да ядем най-вече ориз, същи така и боб. Но не сме фенове много на месото. А някакси ориз със сирене не ми върви.

P.S. Виждам, че Пламче разбира много, ако може да помогне и на мен ще съм доста благодарна :)
Аватар
koshuta
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 2:14 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 03, 2014 3:06 pm

За живеещите в България. Вижте на какво попаднах като се рових из нета! http://b2b.silabg.com/bg/176-OPTIMUM-NUTRITION-100-Whey-Gold-Standard.html Може на някой да му е от полза!
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Мар 04, 2014 10:57 am

tanita68 написа:За живеещите в България. Вижте на какво попаднах като се рових из нета! http://b2b.silabg.com/bg/176-OPTIMUM-NUTRITION-100-Whey-Gold-Standard.html Може на някой да му е от полза!

Танита, протеинът е качествен,но има 2 състави, които не уважавам: сукралоза и нишесте :notagree:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Вто Мар 04, 2014 11:04 am

Кошута, и двата протеини са ми любими изолати :yess: :yess: освен, че най-качествени, те са отлични за готвене :cheff: :cheff: и аз да имах този избор, щях дълго да се колебая :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Мар 04, 2014 7:11 pm

Пламче след много чудене дали да си поръчвам протеин, най-сетне се реших и днес го направих, поръчах си ето този, натуралния, http://www.bodylab.dk/shop/bodylab-whey-100-176p.html, който ти ми препоръча от двата, които бях намерила. Пък да видим, какви манджиджки ще спретна с него. :laugh4: Имам на ум един сладолед, дето днес казакова го постна в рецептите. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Мар 05, 2014 7:15 am

Хипо, и аз по същата причина направо изгарях от нетърпение да си го взема този протеин :laugh3: накрая си направих бонбони без мед или стевия и станаха като натурален шоколад, който си беше МАМА-МИА :laugh4: :laugh4: добре че свършиха, че само това ядях всеки ден :laugh1:

П.С.аз вече малко позабравих :laugh4: точно какъв беше превода на всички "завъртулки", ама си спомням че беше много добре уточнен състава и детайли, където аз трудно бих намира по много от протеините в Бг(много некоректно :hm: )
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Мар 05, 2014 12:51 pm

Пламче, някой търсеше вегетариански протеин.Този - Now Foods, Pea Protein, Unflavored, 12 oz (340 g) дали става, че сега е на много изгодна примоция. :th: И това въобще как се връзва с факта, че не броим протеините в растенията. :think2: Мистерия някаква. :hm:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 05, 2014 1:43 pm

gogo написа:... И това въобще как се връзва с факта, че не броим протеините в растенията. :think2: Мистерия някаква. :hm:

Между другото и аз това отдавна се питам. :think2: И как вегетатианците ядат по Зоната и си броят протеините в соята? И тофуто, нали е от соя, а е протеин? :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Мар 05, 2014 2:10 pm

Вегетарианците нямат проблем с протеините - извара, мляко, суроватъчен протеин. Проблемът е с веганите - те да му мислят, или тези, които са решили да постят. Но има и соев протеин изолат, който вероятно е подобен и на суроватъчния, след като е изолат. Но си мисля, че веган няма да се ориентира към Зоната - те са си малко чалнати. Ще се отдадат на джусинг или нещо такова. А и всички вегани дето познавам са кожа и кости - дебел сред тях не съм срещала досега. Виж, вегетарианците са си закръгленички, може би защото наблягат на хляба.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот koshuta » Сря Мар 05, 2014 3:42 pm

Хахах :) Нали Пламче. Благодаря, ще помисля още малко и после ще пиша какво съм избрала :) Ей така все пак за сведение :)
Аватар
koshuta
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 2:14 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 05, 2014 3:49 pm

Manya написа:Вегетарианците нямат проблем с протеините - извара, мляко, суроватъчен протеин. Проблемът е с веганите - те да му мислят, или тези, които са решили да постят. Но има и соев протеин изолат, който вероятно е подобен и на суроватъчния, след като е изолат. Но си мисля, че веган няма да се ориентира към Зоната - те са си малко чалнати. Ще се отдадат на джусинг или нещо такова. А и всички вегани дето познавам са кожа и кости - дебел сред тях не съм срещала досега. Виж, вегетарианците са си закръгленички, може би защото наблягат на хляба.

Аз много не ги различавам вегани и вегетарианци, но знам разликата. Бари Сиърс има една книга "Соева зона", за вегани ли е, за вегетарианци не знам. :doNotKnow:
Въпросът е, след като не броим протеините в растенията, защо тофуто го броим за протеин(и соевия кренвирш), след като е от соя? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 10, 2014 8:50 pm

Пламче, какво ще кажеш за този протеин http://www.bodylab.dk/shop/oekologisk-maelkeprotein-619p.html-екологичен млечен протеин изолат?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron