Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Съб Юли 25, 2015 2:45 pm

Мисля, че по-напред в темата или в дневника си Гази беше дал инфо за казеина, което ме наведе на мисълта, че не е препоръчителна употребата му. Напиши в търсачката казеин и ще ти излезе всичко писано за него във форума. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот jivas » Вто Юли 28, 2015 12:20 am

Здравейте. Малко късно откривам темата, но все пак да попитам. Поръчах следния протеин http://m.iherb.com/Jarrow-Formulas-100- ... owder/7725
Пише че е натурален, без изкуствени подсладители, аромати, хормони и т.н. ама на вкус е много приятен. Какво пропускам? Някой ползвал ли го е и дали е доволен?

Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Юли 28, 2015 7:23 am

Като гледам е концентрат, а не изолат и с вкус на шоколад. Излиза по 11 г за 1 БП. Аз лично съм привърженик на изолатите и без какъвто и да било вкус. В концентратите обикновено остава известно количество наситени мазнини, докато в изолатите те липсват. Това е една от причините да предпочитам изолата. Отделно при концентратите има по-голямо остатъчно количество въглехидрати, отколкото при изолатите. Т.е. изолатите са много по-чист протеин.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот elinka_at » Пон Окт 19, 2015 3:17 pm

Здравейте, може ли да ме посъветвате, искам да си купя протеин, но се притеснявам тези изолати не са ли химия, в био магазина намерих Оризов протеин на прах, със следните стойности
Въглехидрати 0.5 g;
- от които захари 0.5 g;
Протеини 83 g;
Влакнини 3.9 g;
Сол 5.9 mg.
http://www.zdravosloven.com/magazin/sup ... 14233.html
Това не е ли по-добър вариант, и вариант ли е изобщо?
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Окт 19, 2015 3:49 pm

Разсителните протеини не се усвояват пълноценно от организма. Затова за всички растителни храни, ползвани в Зоната, които по принцип съдържат и протеини, те не се отчитат като съдържание (освен при соевите продукти). Ако си вегетарианка или веган ще трябва наистина да ползваш растителни протеини на прах. Но за нормално хранещите се хора (т.е. които приемат и животински продукти) е препоръчително да се ползват млечни, яйчни или животински протеини. Суроватъчните протеини се извличат от млечни суроватки от различни продукти с процес на изсушаване и стабилизиране. В никакъв случай не са "изкуствени". Така че не трябва да се притесняваш от "концентратите" и "изолатите" - те са си млечен протеин. Има и протеини на от яйчен белтък. Въпрос е какъв точно ще си избереш. Винаги е за предпочитане да е изолат. А ако е неовкусен ти увеличава възможностите за включване както към плодови шейкове, така и към зеленчукови. Въпреки че има зеленчуци, които биха се вързали интересно с протеин с вкус на шоколад например (но това е за малко по-екстравагантни вкусове :laugh4: )

Този, който си открила е вариант, но аз лично не бих се спряла на него. За мен най-доброто решение винаги е бил неовкусен суроватъчен протеин изолат. Ползвам на Now Foods. От всички пробвани - поне за мен той е най-читавия и на приемлива цена.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот elinka_at » Вто Окт 20, 2015 9:56 am

Благодаря много, може ли линк на твоя протеин?
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Окт 20, 2015 11:10 am

elinka_at написа:Благодаря много, може ли линк на твоя протеин?


от iHerb
или от България и още един от БГ, който също е много добър
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот elinka_at » Вто Окт 20, 2015 3:50 pm

Благодаря :applaus:
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот loveandlove » Сря Яну 27, 2016 10:00 pm

Здравейте! Бихте ли споделили протеини, които стават за вегани? Какво е мнението на Сиърс, относно веганите? Объркващо е малко, тъй като нахут, боб, леща, грах един път се водят въглехидрати, според сиърс, а според веганите протеини. Има ли вгани, които да са в зоната? Благодаря :)
loveandlove
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 01, 2015 12:13 pm
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Яну 27, 2016 10:10 pm

loveandlove написа:Здравейте! Бихте ли споделили протеини, които стават за вегани? Какво е мнението на Сиърс, относно веганите? Объркващо е малко, тъй като нахут, боб, леща, грах един път се водят въглехидрати, според сиърс, а според веганите протеини. Има ли вгани, които да са в зоната? Благодаря :)


Бари Сиър е издал специално книга за вегетарианци/вегани - Соевата зона. Има я преведена на български. Осоновният протеин от растителен произход е соевия. Ползват се соеви продукти - твърдо тофу, темпе, соеви колбаси (не знам у нас дали се предлагат такива), соева кайма, соеви хапки, соев протеин на прах. Просто малко повече се четат етикетите и се пресмята, защото повечето соеви продукти са смесени, т.е. съдържат протеини и въглехидрати и трябва да се прецени колко живи въглехидрати (зеленчуци и плодове) трябва да се добавят. В таблицата са дадени количествата за такива продукти, но те са американски и не знам дали имат еквивалент у нас. Съществува рискът соевите продукти да са от генно модифицирана соя.

Но щом питате за рибено масло - то все пак е животински продукт и за съжаление е незаменимо. Вече има някакви заместващи продукти от водорасли, доколкото си спомням, но те са недостъпни като цена и не могат да осигярят така важните омега-3 мастни киселини за организма.

Зоната е приспособима за всички видове хранене - вегани, вегетарианци, месоядни. Просто разнообразието от храни нараства в същата последователност.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот loveandlove » Сря Яну 27, 2016 10:51 pm

питам, тъй като никъде не срещнах в прочетеното до момента нещо от или за вегани. имаше единствен коментар, относно протеините, но нищо подробно. единствено соята ли се признава като протеин? както знаем, почти няма соя, която да е различна от гмо. темпе и сайтан се продават на няколко места.
loveandlove
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 01, 2015 12:13 pm
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Яну 27, 2016 11:02 pm

loveandlove написа:питам, тъй като никъде не срещнах в прочетеното до момента нещо от или за вегани. имаше единствен коментар, относно протеините, но нищо подробно. единствено соята ли се признава като протеин? както знаем, почти няма соя, която да е различна от гмо. темпе и сайтан се продават на няколко места.


Веганите са особени хора :lol: поне според мен. Има една мъдрост "Прекален светец и Богу не е драг". А те са нещо подобно. Всяка крайност поне на мен ми е чужда. Независимо дали е в хранене, религия, работа... Но всеки сам избира пътя си... Може би и затова няма вегани тук... Аз мога да нарека себе си полувегетарианка, защото определено не обичам месо и то присъства много ограничено в менюто ми. Просто за известно разнообразине. Не повече от две хранения на седмица. Сготвеното пилешко или телешка кайма от бон филе се замразява, защото опаковка от около 1/2 килограм е невъзможно да бъде изядена с честотата, с която аз ползвам месо. Рибата също не е често в менюто ми. Обикновено си купувам готова печена за едно хранене. Почти не ползвам соеви продукти, освен понякога соева кайма, с която ми е най-лесно да си съчиня някакво хапване. Моите протеини са основно белтъци и млечни нискомаслени продукти и суроватъчен проетин. Но това е моя избор. Не мога да разбера нито веганите, нито хората, които не сядат на масата без мръвка. :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот loveandlove » Сря Яну 27, 2016 11:43 pm

Маня написа:
loveandlove написа:питам, тъй като никъде не срещнах в прочетеното до момента нещо от или за вегани. имаше единствен коментар, относно протеините, но нищо подробно. единствено соята ли се признава като протеин? както знаем, почти няма соя, която да е различна от гмо. темпе и сайтан се продават на няколко места.


Веганите са особени хора :lol: поне според мен. Има една мъдрост "Прекален светец и Богу не е драг". А те са нещо подобно. Всяка крайност поне на мен ми е чужда. Независимо дали е в хранене, религия, работа... Но всеки сам избира пътя си... Може би и затова няма вегани тук... Аз мога да нарека себе си полувегетарианка, защото определено не обичам месо и то присъства много ограничено в менюто ми. Просто за известно разнообразине. Не повече от две хранения на седмица. Сготвеното пилешко или телешка кайма от бон филе се замразява, защото опаковка от около 1/2 килограм е невъзможно да бъде изядена с честотата, с която аз ползвам месо. Рибата също не е често в менюто ми. Обикновено си купувам готова печена за едно хранене. Почти не ползвам соеви продукти, освен понякога соева кайма, с която ми е най-лесно да си съчиня някакво хапване. Моите протеини са основно белтъци и млечни нискомаслени продукти и суроватъчен проетин. Но това е моя избор. Не мога да разбера нито веганите, нито хората, които не сядат на масата без мръвка. :lol:


веган бях 2 години, сега се случва веднъж седмично да приемам животински, без месо. така или иначе подкрепям хората решили да избягват животинските продукти. по една или друга причина (етични, вреда за здравето и здравословни причини) веганите са направили този избор. вероятно тезата за крайностите е вярна и все пак изборът е личен. да се върнем на протеините, само и единствено соята ли остава, като препоръчвано от него? пилешкото месо го избягвай всеячески! гинеколог ми каза да се избягва, заради начина им на хранене/инжектиране и гледане.
loveandlove
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 01, 2015 12:13 pm
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 28, 2016 10:09 am

И аз искам да питам за соев протеин за приятелка която пости , а иска да почва зоната , Манче имаш ли нещо предвид?
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 28, 2016 10:30 am

И още да питам :lol: има ли разлика между соев протеин и соев изолат, и ако има кое е за предпочитане?
Намерих в Зоята соев протеин 53 лв. за кг.
П.п. намерих и по евтини варианти :lol: и то доста по евтини :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Яну 28, 2016 10:37 am

Now Foods, Non-GMO Soy Protein Isolate Powder, Natural Unflavored, 2 lbs (907 g)

Now Foods, Sports, Soy Protein Isolate, Unflavored, 1.2 lbs (544 g)

Ползвала съм тези двата. Май и в БГ се предлагат, но от iHerb дори с транспорта излиза по-евтино :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта